Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowy na forum ale mam nadzieje ze cos do niego wniose jak i z niego wyniose ;]

 

W kazdym razie zakupilem (jedzie juz kurierem) Sapphire 3870 za 780zł wydaje mi sie ze to calkiem dobra cena, jak kto chce info to moge dac namiary (sa jeszcze 3 stuki... chyba) no i tak sie zastanawiam nad chlodzeniem, jestem fanem OC moze nie mega extremalnym (bez V-mods ;]) Ale chcialbym przezucic mojego Zalmana VF900 Cu, czy za cienkie to bedzie?? Albo wogole tego nie przeloze?? Jak mozecie podajcie info na jakie chlodzenie zamieniliscie (wodne odpada :P )

Pozdrawiam

Edytowane przez luksus007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie może u nas te walizeczki będą "ginąć" podczas transportu??

hehe nie zdziwiłbym się ale OT z tą walizą;)

 

Jutro odbieram mojego Asusa HD3850 z 512 mb z tym innym chłodzeniem "niby lepszym" no zobaczymy jak sie będzie sprawował.

Muszę przyznać, że sie troszkę boję, to mój pierwszy radek w życiu. Ojj troszkę czytania mnie czeka. Najbardziej się boję podłączenia pod TV a że sporo oglądam (w miare możliwości) to ta lektura pójdzie pierwsza na ruszt:)

Spodziewajcie się jakichś testów mam nadzieje, że zdąże przed weekendem, bo niestety później szkoła i tak co tydzień aż do 2 lutego ehhh chrzanić AM:)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze kombinuje ale to chłodzenie karciochy z "walizeczki" wygląda troszkę marnie coś a'la referencyjne 3850?

 

@EDIT

Poczytałem i wygląda na to że jednak nie jest to kicha ;)

Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Najbardziej się boję podłączenia pod TV a że sporo oglądam (w miare możliwości) to ta lektura pójdzie pierwsza na ruszt:)" nie masz czego, wyjście sporo lepsze niż w GF, pełna kontrola nad wielkością obrazu, w GF tylko można było powiększać i przesuwać (oprócz najnowszej serii GF8xx, gdzie nie można go nawet rozciągnąć na pełny ekran, http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=49636 ). W Ati można dowolnie regulować oddzielnie wysokość i szerokość obrazu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał na karcie Ati Theater to bym się zgodził , że jakość obrazu jest o wiele lepsza. Układ realizujący tv-out zintegrowany w chipie dają gorszy obraz i znacznie łatwiej go uszkodzić.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gdybyś miał na karcie Ati Theater to bym się zgodził ..." taa... który jest potrzebny teraz do obsługi wejścia, kodowania sprzętowego i jako tuner TV. http://ati.amd.com/products/theater650pro/index.html

 

Wszystko to co oferowały stare Ati Theater jako oddzielny układ do obsługi wyjścia TV już od bardzo dawna jest zintegrowane w GPU... Łatwiej uszkodzić ? Tak samo łatwo jak inne wej/wy na s-video, nie wolno odłączać/podłączać przy włączonym komputerze i telewizorze, ze względu na różnicę potencjałów która może wystąpić... te złącza to dosyć stare konstrukcje i nie były projektowane jako hot-swap... 200 razy Ci się uda za 201 spalisz wyjście...

 

A za to super GF8xxx cofnęły się z analogowym wyjściem TV do czasów GF4MX i starszych... kilku centymetrowa ramka wokół obrazu...

Edytowane przez Star Rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hee to o czym mówisz odnośnie nv to nie jest wina urządzenia tylko sterownika , do tej pory na żadnej karcie nie widziałem takiego obrazu tv-out jak na Theater , tego układzika za cholere nie zabijesz możesz robić zwarcia i inne cuda wianka i wszystko chula. W tym wbudowanym wystarczy połączyć chrominancje z luminancją bez odseparowania kondesatorem i szlak trafia tv-out. Wszystkie problemy związane z tv-out w kartach nv są spowodowane przez sterowniki :wink:

 

Dlatego jeżeli chodzi o obsługe tv-out to Nv jest daleko w tyle w stosunku do Ati , nv pewnia olałe sprawą za sprawą telewizorów lcd , które można podpiąć bezpośrednio pod Dvi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Hee to o czym mówisz odnośnie nv to nie jest wina urządzenia tylko sterownika..."

jak byś kliknął na link który podałem wcześniej do forum nvidi to byś wiedział że wygląda na to że jednak jest sprzętowo zablokowane albo w biosie i jak sobie poczytasz na forum NV to nikomu jeszcze nie udało się tego odblokować, sam walczyłem z tym na 8600gts :/

 

"...do tej pory na żadnej karcie nie widziałem takiego obrazu tv-out jak na Theater..." który teraz jest układem cyfrowego tunera TV, nawet Ci się nie chciało wejść na stronę Ati którą podałem... bodajże od radeona 8500 funkcje ati theather są wbudowywane do chipa karty, a zewnętrzne układy były potrzebne do obsługi wejścia video. Teraz to układy cyfrowych tunerów TV i produkowane do oddzielnych kart.

 

"tego układzika za cholere nie zabijesz możesz robić zwarcia i inne cuda wianka i wszystko chula." wszystko zabijesz, zależy od farta i potencjału, nie odseparujesz bo będziesz miał stratę sygnału, przecież to wejście analogowe, każde elementy pośrednie będą wprowadzać dodatkowe szumy i straty sygnału, jak to niby chcesz zabezpieczyć ? Nawet jak będziesz się bawił wtyczką i miał na sobie zebrany potencjał np. od naelektryzowanego swetra to dotykając pinów możesz spalić wejście...

 

" W tym wbudowanym wystarczy połączyć chrominancje z luminancją bez odseparowania kondesatorem i szlak trafia tv-out." bo to się powinno łączyć przez kondensator :) (jak Ty to sobie wyobrażasz? łaczyć dwa źródła różne, do tego jeszcze modulowane, napięcia o tak do kupy? ) W NV masz takie rozwiązanie jak chcesz wykorzystywać Chinch zamiast S-video, to właśnie łączysz luminację z chrominacją przez kondensator, w ati przynajmniej od 8500 jest odzielny pin do wyjscia chinch, czyli sygnału zespolonego, i daltego też ati na chinchu miało zawsze lepszy obraz niż NV.

 

"Dlatego jeżeli chodzi o obsługe tv-out to Nv jest daleko w tyle w stosunku do Ati , nv pewnia olałe sprawą za sprawą telewizorów lcd , które można podpiąć bezpośrednio pod Dvi :wink:" z wypowiedzi na forum i podobno oficjalnego stanowiska NV to masz rację ale nie chodzi o olewanie tylko o kasę... do TV to raczej HDMI a nie DVI, a przez nie, nie nagrasz zabezpieczonego materiału video... a przez anologowe wyjście można bez problemu, no i Nvidia wyłączyła overscana żeby pogorszyć jakość zabezpieczonego materiału który można by skopiować przez S-video... jak durnie by to nie brzmiało to jeden z głównych powodów dlaczego mam teraz ati w kompie a nie nową nvidię... :/ Dlaczego zdecydowali się na taki krok ? to nie mam pojęcia :( ale pełno jest wątków i bluzgów na forum nvidi z tego powodu... a jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie ktoś ich nieźle za to dofinansował :/ mam nadzieję że w g100 to z powrotem poprawią...

Edytowane przez Star Rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Najbardziej się boję podłączenia pod TV a że sporo oglądam (w miare możliwości) to ta lektura pójdzie pierwsza na ruszt:)" nie masz czego, wyjście sporo lepsze niż w GF, pełna kontrola nad wielkością obrazu, w GF tylko można było powiększać i przesuwać (oprócz najnowszej serii GF8xx, gdzie nie można go nawet rozciągnąć na pełny ekran, http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=49636 ). W Ati można dowolnie regulować oddzielnie wysokość i szerokość obrazu :)

No to mnie trochę uspokoiłeś;) Mam nadzieję, że dzisiaj odbiorę kartę i zacznę robić jakieś testy. Jeśli chodzi o wyjście TV-out to także zdam relację w zwykłym telewizorze crt jak i LCD.

Pozdroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ,że karty wywiało ze sklepów -wy też?Szykowałem się właśnie na zakup, bo w Święta wolę...no wiadomo.A tu gdzie nie zerknę pusto :D .Mam nadzieję ,że metki zmieniają na te z niższymi cenami :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyjście TV-out to także zdam relację w zwykłym telewizorze crt jak i LCD.

Ja używam od wielu lat i w ATi działa to rewelacyjnie! Szczególnie poprzez DVI/HDMI wszystko działa perfekcyjnie. Rozdzielczość można aż do 1680x1050 ustawić.

Jedyne co jest konieczne to używanie CCC. Ale nie ma się czym martwić - wbrew temu co niektórzy mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ,że karty wywiało ze sklepów -wy też?Szykowałem się właśnie na zakup, bo w Święta wolę...no wiadomo.A tu gdzie nie zerknę pusto :D .Mam nadzieję ,że metki zmieniają na te z niższymi cenami :rolleyes: .

Są jeszcze asus 512mb za 630zł i 650zł w dwóch sklepach.

3850 asus 512

3850 asus 512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od wielu lat i w ATi działa to rewelacyjnie! Szczególnie poprzez DVI/HDMI wszystko działa perfekcyjnie. Rozdzielczość można aż do 1680x1050 ustawić.

Jedyne co jest konieczne to używanie CCC. Ale nie ma się czym martwić - wbrew temu co niektórzy mówią.

Chcesz mi powiedzieć że w połączeniu DVI/HDMI nie uzyskam rozdzielczości Full HD????

... nie wiem czy dam radę dzisiaj odebrać kartę:/

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuuuu -rewelacja :lol2: .Za taką cenę to mogą je sobie wetknąć głęboko....Skoro już były po 600 to i wrócą.A do tego jakoś do Asusa nie mam przekonania.Zbytnia z nim loteria(mobaski).Arche też je wystawiło na All -robią co mogą ,by nie było widać chłodzenia referencyjnego nadającego sie zupełnie do niczego.. Nigdy nie miałem tyle czasu przerwy z działaniem kompa ale to co dzieje się na rynku(ceny, dostępność, konkurencja "na zapowiedzi kart") no i kłopoty z tymi Radeonami jednak zniechęca.Znowu konkurencji nie mają w tym przedziale cenowym więc mimo wad są na fali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arche też je wystawiło na All -robią co mogą ,by nie było widać chłodzenia referencyjnego nadającego sie zupełnie do niczego..

Pisalem do niego maila i odpisał ze ten radek http://www.allegro.pl/item290171901_asus_h...nowosc_gra.html ma chłodzenie Asusa. Wiec najpierw sie zorientuj a potem pisz.

Poza tym zawsze mozesz kupic na jego www(nieco taniej wychodzi) http://www.arche.home.pl/osc/product_info....20826f75f25c89d

to co dzieje się na rynku(ceny, dostępność, konkurencja "na zapowiedzi kart") no i kłopoty z tymi Radeonami jednak zniechęca.Znowu konkurencji nie mają w tym przedziale cenowym więc mimo wad są na fali.

To co sie dzieje na rynku zapowiada sie bardzo dobrze. Niedlugo premiera 8800GS ktory wlasnie wydawany jest po to zeby konkurowac z Radkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest chłodzenie Asusa http://www.arche.home.pl/osc/images/1966_l.jpg i jest lepsze od referencyjnego

A jaki wygląda referencyjne jeśli można wiedziec

niestandardowe to takie

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&s...850Asu512SC+BOX

karta w sumie za 640zł dość dobra propozycja , choć co o niej powie @czarecki :wink: czekamy na mała recke

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.arche.home.pl/osc/images/1966_l.jpg chlodzenie referncyjne montowane na wersji z 256MB RAMu co widac na podpisie fotki nawet.

http://www.asus.com/999%5Cimages%5Cproduct...96%5C1996_m.jpg chlodzenie Asusa, z reszta nie sprzedaja wersji 512MB RAMu z referencyjnym chlodzeniem, polecam sprawdzic tutaj http://www.asus.com/products.aspx?l1=2&l2=8&l3=602

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć ze to chłodzenie

http://www.znak.pl/index.php?cid=143&s...850Asu512SC+BOX

jest lepsze od tego

http://www.arche.home.pl/osc/images/1966_l.jpg

Dobrze to zrozumiałem czy coś pokręciłem

Edytowane przez pawel5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ma chłodzenie Asusa. Wiec najpierw sie zorientuj a potem pisz.

Poza tym zawsze mozesz kupic na jego www(nieco taniej wychodzi)

To co z tego?No ma fajne nawet ale cena nie za fajna.Żadna to rewelacja w tej cenie nie jest dla mnie -jak pisałem Asusa niezbyt(choć może niesłusznie ale mobasy robią słabiutkie)....Były karty po 600 to i będą.Nawet u nich w garażu, bo jak pewnie wiesz tak sklep A. wygląda.

To co sie dzieje na rynku zapowiada sie bardzo dobrze. Niedlugo premiera 8800GS ktory wlasnie wydawany jest po to zeby konkurowac z Radkami.

Mnie interesuje co się dzieje , a nie zapowiada, bo choćbym nie wiem co robił to zapowiedzi w slot nie wsadzę i nie dbam co wydadzą za ileś tam(i znów opóźnione i znów zanim cena...itp.itd).A dzieje się ,że kart znów brak.Wybór Asus lub Asus to nieco za mało na te chwilę i o to mi chodzi tylko.Ach -jeszcze zapowiedzi Power Colora 3850/512mb za 599 :wink: .Trzeba poczekać moment i wrócą karty do sklepów.Wiadomo -nowy rok i nowe zamówienia często.Ale też nie będę czekał na 8800GS i na jego konkurencyjność -już sobie poczekałem jak nigdy chyba od wielu lat.Czekać całe życie można....Tym bardziej ,że Intel przejmuje NV i różnie to może być.Ostatnio więcej właśnie konkurują ze sobą zapowiedzi prasowe niż same karty po domach.Bo ciągle mimo szumu kart jest mało.A z tych co są niejedna ma kłopoty.Rozwija sie głównie marketing -wręcz kwitnie.

@Marcinas83 -podobne ale jednak inne(podobne do tego w Znak).Power Color ma lepsze chłodzenie Zero Therm o ile się nie mylę.Przynajmniej bardzo je chwalą.W każdym razie jest ono inne.Ktoś pamięta z jakiej firmy przekształciło sie Power Color?Chyba coś takiego miało miejsce -zmiana szyldu czy fuzja.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest chłodzenie Asus'a to dlaczego PowerColor ma podobne :rolleyes: ??

Przeca to referencyjne :mur:

 

Asus ma takie jak zaprezentował mój imiennik powyżej - to w znaku

Wersja 256 ma chyba u wszystkich producentów referencyjne chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja -chciałem coś po naszemu dodać na szybko i pacnąłem gafę :rolleyes: .Nie wywalam -ku przestrodze hihi.

Tu jednak już dyskusja ruszyła

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=253837

Co ma być -będzie

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pamięta z jakiej firmy przekształciło sie Power Color?Chyba coś takiego miało miejsce -zmiana szyldu czy fuzja.

Powercolor to TUL o ile mnie pamięć nie myli

 

@czarecki: czekamy na recenzję Asusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...