Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum, ale do rzeczy.

 

Otóż też jestem szczęsliwym posiadaczem HD3870 Powercolor, ale nie do końca zadowolonym. Oczywiście nie chodzi o wydajnośc bo ta jest bardzo, bardzo zadowalająca. Jakośc filmów w HD powala, no i temperatura jak na takiego potwora całkiem przyzwoita. Problem jest w cieniowaniu niektórych gier. Najważniejsze są dla mnie 2- Splinter Cell Chaos Theory (gram w multiplayer od 4 lat) i Splinter Cell Double Agent (od premiery). W Single player w obu grach grafika jest w porządku, dopiero w multi dzieją się dziwne (jednak akceptowalne) rzeczy. W Chaos Theory moja latarka jest czerwona O_o tak samo zreszta jak inne światła dynamiczne, np w niektórych miejscach wielkie lampy oświetlajace dany teren, poza tym latarka przechodzi przez ściany i nie mam wszystkich cieni. W Splinter Cell Double Agent natomiast problem jest nastepujący: Prawie całkowity brak cieni, na starym 7900Gs miałem łądne cienie kiedy świeciłem latarką na jakiś rpzedmiot rzucał cień, jak stanąłem w świetle moja psotac rzucała piękny, miękki cień a teraz ( Y )

(zauważyłem, że kiedy stanę bardzo blisko źródła światła cień jest)

Wszyscy, którzy mają tę kartę mają ten sam problem. Podobno to coś z "t&l"- transform & lighting. Próbowałem już wielu rzeczy: Instalowanie nowych sterów, zabawa w opcjach w ATT. Wszystko. Czy może znacie rozwiązanie tego problemu albo gdzieś prędzej już o czymś takim słyszeliscie ? I czy możliwe jest, że ludzie z ATI poprawią to w jakichś sterownikach? Czy to raczej wada samej kostrukcji ?

Nie wiem czym był ten temat poruszony prędzej, jeśli tak to bardzo przepraszam. Mimo to proszę o pomoc ;) Z góry dzięki !

Sprawdz catalysty 7.11 czy bedzie to samo. Moze winny jest ten sam powod czemu ludziom wyswietla linki internetowe na czerwono zamiast na niebiesko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier nie widziales gdzies vmoda do gigabyte'a ?

niestety nie...

 

luknij na pierwszą stronę wątku może pencil mod da radę chociaż nie kojarzę jak tam w sekcji zasilania to wygląda bo się nie zagłębiałem w to. U mnie na Asusie jest nieco inaczej jeżeli chodzi o pkty pomiarowe natomiast pencil mod da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytank (sry jesli juz bylo o tym ale ten artykul ma juz prawie 100 stron :). Mianowicie, czy ktos do szafira 3850/256 wgrywal ten zmodowany bios z pierwszej strony i co to dalo bo sie zastanawiam czy warto sie w to bawic. Dzienks za helpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam nastepujacy sprzet , Abit AM2, Radeon 3850 512 ddr3 , 2 gb ram 667, AMD Athlon 64x2 4000+ i mam nastepujacy problem : karte graficzna kupilem najpozniej , przez pewnien czas uzwyalem karty zintegrowanej na plycie jakis ge force 256 mb ( shared max 512) i grajac w FEAR dalem zeby automatycznie ustawil opcje grafiki , i gra chodzila plynnie bez zadnego zaciecia , potem kiedy kupilme radeona tez dalem zeby automatycznie jednak gra nie chodizla juz tak plynnie , grac sie da oczywiscie ale momentami przy przechodzeniu do pomieszczen badz po zaladowaniu mapy zaraz gra torche zacina na chiwlke , zjechalem z detali , to samo , bawilem sie utawieniami karty , nic nie pomoglo , instalowalme rozne sterowniki, nic :/ dodam ze wczesniej wywalilem sterowniki z karty zintegrowanej i wylaczylem ja w biosie , po formacie tez sie nic nie zmienilo , czy jest to wada karty ?? bo przeciez powinna bez problemu uciagnac taka gre , zeby byl osmieszniej w Soldier of fortune 3 payback , gra minimalnie zacina po samym zaladowaniu mapy ale dalej sie gra plynnie , i te zaciecia nie sa tak duze jak w FEAR co mnie dziwi bo przeciez Sol of for ma o wiele lepsza grafike.Zastanawiam sie czy jest o wina karty , czy moze zasilacza ? ( 400W z obudowy i-box) moze za wolny dysk ( na SATA), a moze jeszcze cos innego??

Edytowane przez naczelnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos moze kiedy wyjdzie karta ASUS EAH3850 TOP/HTDI/512M.... no i jaka bedzie cena???

w ofercie PL dystrybutorów jeszczer nie ma takiej pozycji. W sumie dopiero premiera była więc trudno wyczuć. Osobiście myślę że na początku lutego powinna się już pojawić. Póki co warto się zainteresować Powercolor Radeon HD3850 PCS 512MB DDR3 (256bit), PCI-E, TV&DualDVI. Rdzeń leci powyżej 800MHz memki na +- 1100 - 1200 MHz bez vmodów. Cena na poziomie 650 - 700 zł

 

dodam, iż pod koniec stycznia pojawią się 8800GS i myślę że sporo namieszają w mid-endzie

 

Lagier nie widziales gdzies vmoda do gigabyte'a ?

 

mam właśnie w lapkach GV-RX385256H sekcja zasilania wygląda identycznie jak na pierwszej stronie przy vmodach. W teorii sposób powinien być identyczny dla hard i pencil moda. Dla bezpieczeństwa trzeba będzie poczekać aż ktoś strzeli taką modyfikację na tej konstrukcji.

 

pozdr

 

p.s. wkuirza mnie niemiłosiernie czerwone pcb w asusie. Chyba zamówię jeszcze jedną szt. GB 512MB i zobaczę czy będzie inaczej niż w wypadku 256MB :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze Lagier jest w tym temacie bossem (ostatnie posty) ale jesli ktos inny mi odpowie to sie nie obrażę.. wiec... mam okazje dostać ASUS ATI Radeon HD3850 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E (GLACIATOR FANSINK) (775/2250) (0,8ns). Pytanie jest takie- brac czy nie i czy styknie do mojego sprzetu czy raczej procek i reszta nie wyrobi? Jeszcze prosze o opinie odnoście ASUSów z góry dzieki...

 

Edit:

To nie jest czasem ta karta?

http://www.ramkomputer.pl/asus-radeon-hd38...50-p-66471.html

:(

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Od dzis jestem posiadaczem karty 3870 od Gigabyte i mam pytanie bo na standardowych zegarach karta ma 86 stopni. a tak pokazuje zakladka Overdrive w CCC.to jest normalna temperatura??chcialbym tylko dodac ze wymienilem w niej bios na ten z pierwszej strony po tym jak nie szlo podkrecic rdzenia wiecej niz na 860 a po tym zabiegu hula na 900 a nawet troszke wiecej.Zapomnialem dodac ze taka temperatura jest w IDLE

Edytowane przez david777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam nastepujacy sprzet , Abit AM2, Radeon 3850 512 ddr3 , 2 gb ram 667, AMD Athlon 64x2 4000+ i mam nastepujacy problem : karte graficzna kupilem najpozniej , przez pewnien czas uzwyalem karty zintegrowanej na plycie jakis ge force 256 mb ( shared max 512) i grajac w FEAR dalem zeby automatycznie ustawil opcje grafiki , i gra chodzila plynnie bez zadnego zaciecia , potem kiedy kupilme radeona tez dalem zeby automatycznie jednak gra nie chodizla juz tak plynnie , grac sie da oczywiscie ale momentami przy przechodzeniu do pomieszczen badz po zaladowaniu mapy zaraz gra torche zacina na chiwlke , zjechalem z detali , to samo , bawilem sie utawieniami karty , nic nie pomoglo , instalowalme rozne sterowniki, nic :/ dodam ze wczesniej wywalilem sterowniki z karty zintegrowanej i wylaczylem ja w biosie , po formacie tez sie nic nie zmienilo , czy jest to wada karty ?? bo przeciez powinna bez problemu uciagnac taka gre , zeby byl osmieszniej w Soldier of fortune 3 payback , gra minimalnie zacina po samym zaladowaniu mapy ale dalej sie gra plynnie , i te zaciecia nie sa tak duze jak w FEAR co mnie dziwi bo przeciez Sol of for ma o wiele lepsza grafike.Zastanawiam sie czy jest o wina karty , czy moze zasilacza ? ( 400W z obudowy i-box) moze za wolny dysk ( na SATA), a moze jeszcze cos innego??

Spróbuj przeinstalować windowsa od nowa, wygląda mi to na konflikt sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy mi na szybkiej odpowiedzi do posta 2951 bo tą karte moge dostać dziś lub wogóle...

Jesli to jest ten Asus z pamieciami 0,8ns to bym bral bez zastanowienia hmm ale przeciez go nigdzie nie ma w cennikach jest tylko ten z 1.0ns choc i ten nie jest zly

Masz sporo postow wyzej o nim ile sie kreci itp.

Sprzet spoko wyrobi - troche mniej punktow w 3dMarkach w grach bedzie bez roznicy w stosunku do Intela.

 

No zalezy jeszcze za ile masz go okazje dostac

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zalezy jeszcze za ile masz go okazje dostac

ok. 550zł

Dostałen info że to jest ta 0,8ns.. ale o ile to prawda....

jeszcze jak wpisze nazwe którą podałem wcześniej to wychodzi w klepach ze to ta karta http://www.ramkomputer.pl/asus-radeon-hd38...50-p-66471.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Verter

Na tego Asusa musisz jeszcze troszkę poczekać premiera tego modelu była kilka dni temu więc w sklepach pojawi się za pare tygodni. Powiem Ci jednak, że i tak te memki 0,8ns nic nie daja. Zwykłe 1,0NS ze standardowej wersji EAH3850/G/HTDI/512M z Galciatorem lecą w okolicach 2000Mhz, a powyżej tych taktowań ba powyżej 1900MHz większych różnic w wydajności już nie ma (lukaj na moje testy). Twój proc nie jest zły. Nie musisz się przejmować, że w jakiś znaczący sposób będzie ograniczał grafę.

 

@david777

standardowo czy Gigabyte czy Asus na rdzeniu mają paskudnego gluta. U mnie na GB cooler przylegał jedną stroną. Proponuję zdjąć cooler przesmarować GPU pastą i ponowić testy. 86* nawet w stress to z deka za dużo. Tym bardziej przy standard taktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Verter

Na tego Asusa musisz jeszcze troszkę poczekać premiera tego modelu była kilka dni temu więc w sklepach pojawi się za pare tygodni. Powiem Ci jednak, że i tak te memki 0,8ns nic nie daja. Zwykłe 1,0NS ze standardowej wersji EAH3850/G/HTDI/512M z Galciatorem lecą w okolicach 2000Mhz, a powyżej tych taktowań ba powyżej 1900MHz większych różnic w wydajności już nie ma (lukaj na moje testy). Twój proc nie jest zły. Nie musisz się przejmować, że w jakiś znaczący sposób będzie ograniczał grafę.

Ona nie ze sklepu... pytam sie czy sie opłaca ogólnie ASUSa brać w tej cenie... Naewt jeśli to jest ten model z memkami 1ns

Edit:

Lagier Ty masz takiego właśnie ASUSa 1ns z glaciatorem?

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ona nie ze sklepu... pytam sie czy sie opłaca ogólnie ASUSa brać w tej cenie... Naewt jeśli to jest ten model z memkami 1ns

Edit:

Lagier Ty masz takiego właśnie ASUSa 1ns z glaciatorem?

tak, mam wersję EAH3850/G/HTDI/512M z 1 ns i glaciatorem ;] dokładny opis i wyniki na wcześniejszych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mam wersję EAH3850/G/HTDI/512M z 1 ns i glaciatorem ;] dokładny opis i wyniki na wcześniejszych stronach

dzieki znalazłem. Czyli jak to nawet bedzie z memkami 1ns to i tak jest fajna karta:) 3-4x lepsza od mojej:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier, prosiłem o 03, no i jest tak, jak myślałem ;)

W 06 wszyscy będziemy mieli podobnie, w 05 wsio zależy od proca (mam ~1.5K, a podkręcenie grafy daje mi niecałe 500 punktów), a w 03 chyba wynik zależy od grafy.

Bez oc w 03 mam 35.600, a z max oc grafy mam 39.300 ;)

Screena mam z troszkę niższym wynikiem (karta 850/1371, proc 2.9):

 

post-102111-1200996504_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier, prosiłem o 03, no i jest tak, jak myślałem ;)

W 06 wszyscy będziemy mieli podobnie, w 05 wsio zależy od proca (mam ~1.5K, a podkręcenie grafy daje mi niecałe 500 punktów), a w 03 chyba wynik zależy od grafy.

Bez oc w 03 mam 35.600, a z max oc grafy mam 39.300 ;)

Screena mam z troszkę niższym wynikiem (karta 850/1371, proc 2.9):

zgadza się, aczkolwiek dla mnie 03 już nie jest żadnym wymiernikiem wydajności :) w sumie jak wszystkie wersje. Gierki wszystko weryfikują ;]

 

EDYTA:

Verter jeżeli za 550 zł masz okazję dostać tego Asusa z 0,8ns to się nie zastanawiaj. Extra cena!

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dokładnie nie sprawdziłem, ale na 1szy rzut oka oc na 3870 (do gier) nie ma za bardzo sensu.

Grafa wymaksowana, a w grach 2-3 fps różnicy.

Muszę to sprawdzić dokładnie, na razie nie mam czasu za wiele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...