Skocz do zawartości
berdej

Polerowanie miedzianych radiatorów.

Rekomendowane odpowiedzi

Polerowanie aluminiowych radiatorów by poprawić fabrykę to częsta praktyka.

A jak jest z miedzią? Ciekawe czy to nie zaszkodzi. Wiadomo przecież, że miedź bardzo szybko śniedzieje. Producent radiatora musi chyba tą miedź czymś powlekać, bo inaczej w drodze z fabryki do sklepu ta miedź miała by już ciemno brązowy nalot.

Próbował już ktoś szlifować/polerować miedziaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerowanie aluminiowych radiatorów by poprawić fabrykę to częsta praktyka.

A jak jest z miedzią? Ciekawe czy to nie zaszkodzi. Wiadomo przecież, że miedź bardzo szybko śniedzieje. Producent radiatora musi chyba tą miedź czymś powlekać, bo inaczej w drodze z fabryki do sklepu ta miedź miała by już ciemno brązowy nalot.

Próbował już ktoś szlifować/polerować miedziaka?

Polerowalem pasta polerska swoje Volcano 7+ i powiem Ci, ze nie ma na radiatorze sladu jakijkolwiek korozji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam emulsje polerska i jak dla mnie ejst elspza niz pasta polerska :)

 

kupilem w sklepie z lakierami :)

aha...najfajniejsze sa pasty diamentowe (m,am tego ejszcze troche gdzies) , ale sa ku$%#$ drogie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam emulsje polerska i jak dla mnie ejst elspza niz pasta polerska :)

 

kupilem w sklepie z lakierami :)

aha...najfajniejsze sa pasty diamentowe (m,am tego ejszcze troche gdzies) , ale sa ku$%#$ drogie :(

No tak, mam tak akurat od znajomego lakiernika, bede polerowal bloki - te do sprszedania, a do tego wypoleruje Volcano i jak juz zakupie Orbitala, albo Black Boxa :)

Jak na razi polerowalem kumplowi radiator miedziany Spired i jestem w szoku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam emulsje polerska i jak dla mnie ejst elspza niz pasta polerska :)

 

kupilem w sklepie z lakierami :)

aha...najfajniejsze sa pasty diamentowe (m,am tego ejszcze troche gdzies) , ale sa ku$%#$ drogie :(

No tak, mam tak akurat od znajomego lakiernika, bede polerowal bloki - te do sprszedania, a do tego wypoleruje Volcano i jak juz zakupie Orbitala, albo Black Boxa :)

Jak na razi polerowalem kumplowi radiator miedziany Spired i jestem w szoku :)

Tak dla pelnej jasnosc, mozna miedz, mosiadz i nie tylko zajebiscie wypolerowac zwykla (najtansza) pasta do zebow.

Sprawdzone organleptycznie, nawet hartowana stal sie da na lustro zrobic 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam emulsje polerska i jak dla mnie ejst elspza niz pasta polerska :)

 

kupilem w sklepie z lakierami :)

aha...najfajniejsze sa pasty diamentowe (m,am tego ejszcze troche gdzies) , ale sa ku$%#$ drogie :(

No tak, mam tak akurat od znajomego lakiernika, bede polerowal bloki - te do sprszedania, a do tego wypoleruje Volcano i jak juz zakupie Orbitala, albo Black Boxa :)

Jak na razi polerowalem kumplowi radiator miedziany Spired i jestem w szoku :)

Tak dla pelnej jasnosc, mozna miedz, mosiadz i nie tylko zajebiscie wypolerowac zwykla (najtansza) pasta do zebow.

Sprawdzone organleptycznie, nawet hartowana stal sie da na lustro zrobic 8)

Sama pasta raczej cienko to widze, probowalem i efekty byly mierne.

No chyba, ze to za slaba pasta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam emulsje polerska i jak dla mnie ejst elspza niz pasta polerska :)

 

kupilem w sklepie z lakierami :)

aha...najfajniejsze sa pasty diamentowe (m,am tego ejszcze troche gdzies) , ale sa ku$%#$ drogie :(

No tak, mam tak akurat od znajomego lakiernika, bede polerowal bloki - te do sprszedania, a do tego wypoleruje Volcano i jak juz zakupie Orbitala, albo Black Boxa :)

Jak na razi polerowalem kumplowi radiator miedziany Spired i jestem w szoku :)

Tak dla pelnej jasnosc, mozna miedz, mosiadz i nie tylko zajebiscie wypolerowac zwykla (najtansza) pasta do zebow.

Sprawdzone organleptycznie, nawet hartowana stal sie da na lustro zrobic 8)

Sama pasta raczej cienko to widze, probowalem i efekty byly mierne.

No chyba, ze to za slaba pasta :)

Zaraz widac ze w wojsku nie byles Spider :lol:

Wlasnorecznie polerowalem wiele roznych rzeczy, wlasnie pasta NIVEA (uwaga, kryptoreklama :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tez lubie sobie od czasu do czasu cos sobie wypolerowac ale nie wiem czy wiecie ze polerowanie powierzchni oddajacych cieplo zmniejsza ich skutecznosc. Po prostu powierzchnia oddawania ciepla sie zmniejsza. No chyba, ze polerujecie tylko zewnetrzne zeberka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tez lubie sobie od czasu do czasu cos sobie wypolerowac ale nie wiem czy wiecie ze polerowanie powierzchni oddajacych cieplo zmniejsza ich skutecznosc. Po prostu powierzchnia oddawania ciepla sie zmniejsza. No chyba, ze polerujecie tylko zewnetrzne zeberka.

O boshe!! :) Uciekaj bo nie wiem co ci zaraz zrobią !! ;)

 

A tak dobzre zapowiadałeś sie na tym forum ;) hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tez lubie sobie od czasu do czasu cos sobie wypolerowac ale nie wiem czy wiecie ze polerowanie powierzchni oddajacych cieplo zmniejsza ich skutecznosc. Po prostu powierzchnia oddawania ciepla sie zmniejsza. No chyba, ze polerujecie tylko zewnetrzne zeberka.

O boshe!! :) Uciekaj bo nie wiem co ci zaraz zrobią !! ;)

 

A tak dobzre zapowiadałeś sie na tym forum ;) hehe

Zabijemy go dla przykladu ? :D

I wszystkich na litere R w nicku, z jego miasta ? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tez lubie sobie od czasu do czasu cos sobie wypolerowac ale nie wiem czy wiecie ze polerowanie powierzchni oddajacych cieplo zmniejsza ich skutecznosc. Po prostu powierzchnia oddawania ciepla sie zmniejsza. No chyba, ze polerujecie tylko zewnetrzne zeberka.

Piłeś - nie pisz!!! Jeżeli nie żartujesz, to może lepiej sie nie udzielaj, bo tylko się ośmieszasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli juz sie osmieszylem to chcialbym chociaz wiedziec czym. Czy tym, ze napisalem cos oczywistego czy moze jestem w bledzie? Nie rozumiem takiego podejsica do sprawy. 

Chodzi o to że cały czas jest mowa o szlifowaniu spodu radiatora. Czyli miejsca gdzie radiator styka się z powierzchnią chłodzoną(jądro procka). I wiadomo że im bardziej gładka powierzchnia tym lepsze efekty oddawania ciepła przez procesor do radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli juz sie osmieszylem to chcialbym chociaz wiedziec czym. Czy tym, ze napisalem cos oczywistego czy moze jestem w bledzie? Nie rozumiem takiego podejsica do sprawy.  :?

Nie jestem skory do jakichkolwiek uwag na temat kogokolwiek, ale twoj wyczyn potwierdza tylko fakt, ze ostatnimi czasy na tym forum zaczynaja sie dziac rzeczy dziwne i niewytlumaczalne.

Kurna facet nikt tutaj nie pisze o szlifowaniu finow radiatora tylko o szlifowaniu podstawy, a moze dla Ciebie to nowosc - robi sie to po to, aby powierzchnia styku z jadrem procesora byla jak najwieksza, zeby nie byla nierowna.

A piszac takie bzdury o zmniejszaniu powierzchni oddawania ciepla poprzez jej szlifowanie tylko sie zblazniles. Proponuje CI wiecej juz nic nie pisac tutaj, bo takiej glupoty to nawet dziecko z przedszkola nie napisaloby.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale rozumiem idee polerowania spodu radiatora. I nie chodzilo mi o szlifowanie a polerowanie. Jesli natomiast nie zgodzisz sie z ta teoria to tez za duzo nie wiesz. Z tego wlasnie powodu bloki silnikow sa chropowate. Fakt ze wypolerowanie radiatora zmniejszyloby praktycznie niezauwazalnie jego skutecznosc ale zmniejszyloby. Takie sa prawa fizyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzooko

nie martw sie dobrze napisales,ze elementy polerowane maja mniejsza powierzchnie oddawania ciepla

tylko ze tu nie o to chodzilo

 

do polerowania dobra jest pasta do docierania zaworow,dostepna w kazdym sklepie motoryzacyjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje CI wiecej juz nic nie pisac tutaj, bo takiej glupoty to nawet dziecko z przedszkola nie napisaloby.

:twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Hej, bez przesady :!: IMHO kazdy moze sie zblamic, nieprawdaz :?: Dac mu szanse, dac mu szanse :wink: A jak nie, to najwyzej bedzie musial zmienic nicka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje CI wiecej juz nic nie pisac tutaj, bo takiej glupoty to nawet dziecko z przedszkola nie napisaloby.

:twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Hej, bez przesady :!: IMHO kazdy moze sie zblamic, nieprawdaz :?: Dac mu szanse, dac mu szanse :wink: A jak nie, to najwyzej bedzie musial zmienic nicka :wink:

Uciekac z podkulonym ogonem tez nie zamierzam. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego chcecie od rzooka,prawde napisal

a ze mu sie polerka skojarzyla nie z tym miejscem o ktore chodzilo to inna sprawa

nalezy wtedy naprowadzic na tor a nie odrazu z pyskiem ,bo skoro dobrze pisze to ten co na niego najezdza sie osmiesza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje CI wiecej juz nic nie pisac tutaj, bo takiej glupoty to nawet dziecko z przedszkola nie napisaloby.

:twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Hej, bez przesady :!: IMHO kazdy moze sie zblamic, nieprawdaz :?: Dac mu szanse, dac mu szanse :wink: A jak nie, to najwyzej bedzie musial zmienic nicka :wink:

Racja, gosc sie pomylil, trudno kazdemu sie moze trafic plama.

Nawet go nie bedziemy zabijac, ( tak od razu :wink: ) przesadzasz troszke Spider, przynajmniej w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby udowodnic niektorym, ze to daje korzysci. Wypolerowalem spod swojego Volcano 7+ i ku mojemu zaskoczeniu temperature w Full Load spadla do 50C, przed polerka mialem 52 :)

Napiecie 1,86V :)

Ale juz niedlugo :P - 0,13 is coming...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje CI wiecej juz nic nie pisac tutaj, bo takiej glupoty to nawet dziecko z przedszkola nie napisaloby.

:twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Hej, bez przesady :!: IMHO kazdy moze sie zblamic, nieprawdaz :?: Dac mu szanse, dac mu szanse :wink: A jak nie, to najwyzej bedzie musial zmienic nicka :wink:

Racja, gosc sie pomylil, trudno kazdemu sie moze trafic plama.

Nawet go nie bedziemy zabijac, ( tak od razu :wink: ) przesadzasz troszke Spider, przynajmniej w tym wypadku.

Moze i prawda, ale takie pomylki dla niektorych pozostalych poczatkujacych uzytkownikow moga byc niezrozumiale i pomysl co by sie stalo jak wszyscy zaczna czytac masowo tego posta i beda szlifowac finy swoich radiatorow.

 

 

Rzooko sorka - ponioslo mnie troche za bardzo...

Ale pomysl please zanim strzelis glupote nastepna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW, to polerowanie finów zwiekszyło by wydajność radiatora, wprawdzie tylko na krótki czas (dla miedzianych), ale dzięki temu powierzchnia byłaby czystrza, więc lepiej oddawała by ciepło.

 

Rzooko - tobie chodziło chyba o szlifowanie, a nie polerowanie - bo polerowanie nie usuwa nierówności i nie zmmniejsza powieszchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...