Skocz do zawartości
dzuj

Half-Life 2: Episode Three

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka była ostatnia gra na Source'ie?

Chyba Zeno Clash.

 

HL2 z Episodami odświeżyłem sobie w zeszłym miesiącu. Cały czas dają radę, gameplay się nie zestarzał. Grafika w podstawce nieco już biedna (głównie efekty i tekstury), ale mi to nie przeszkadzało, no i są mody. A Ep1 i szczególnie EP2 nawet dziś wyglądają bardzo fajnie. Kolorystyka i klimat przestrzeni w EP2 strasznie mi się podoba, w ogóle ten epizod to majstersztyk pod każdym względem. Trochę się dziwię, że tyle zwlekają z EP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Valve zrezygnowało z E3... i mają trochę racji. E3 od paru lat są polem walki Nintendo, MS i Sony. Raczej za dużo szumu żeby się z czymś przebijać. Z resztą dla PC E3 od dawna nie są już najważniejszą imprezą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze zrezygnowali z EP3 co by tlumaczylo kompletna cisze jesli chodzi o date wydania. Mozliwe ze watek bedzie kontynuowany w HL3. Za dlugo to wszystko trwa by byl sens wydawania EP3. Nie wiem jak sie sprzedal Orange Box czy sam Episode 2. Wydaje sie to byc nielogiczne, ale z drugiej strony to mogloby sie okazac bardziej oplacalne dla Valve. Jakby od razu wydali Half-Life 3 to bylaby spora niespodzianka. Ale w tym roku nie ma co liczyc na cokolwiek. W kazdym razie moje zdanie jest niezmienne. Valve przegina i to bardzo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli okres oczekiwania na kolejny odcinek serii jest stały, to w tym roku powinniśmy spodziewać się HL3:

 

HL1- 1998,

-6 lat-

HL2- 2004,

-6 lat-

HL3- 2010.

 

Dlaczego niby miałby być stały? Wypuszczanie gier w regularnych odstępach podnosi hype i wyniki sprzedaży? ;) Przypomnij sobie co firma wypuściła przez te 6 lat - ep1, ep2, l4d, l4d2, tf2, portal, dod:s. Jakie gry Valve powstały pomiędzy HL1 i HL2? Dodatki robił Gearbox, mody robili fani.

 

Za opóźnianiem ep3 stoi zapewne wiele czynników. Podejrzewam, że głównym jest fakt że miałaby to być tylko kolejna krótka kampania singleplayer. Takie coś w obecnych czasach już się nie sprzeda. Wydanie gry bez modułu multiplayer to byłaby porażka. W przypadku ep2 sprawę załatwiał orange box, na razie o podobnym rozwiązaniu nie słychać.

 

Firma zmieniła swój profil ostatnimi czasy. Kiedyś był HL1 i mody. Teraz wszystko rozchodzi się o Steam i gry multiplayer, przy których spędza się więcej czasu niż w single. Steam powoli przeradza się w portal społecznościowy dla graczy. Powstaje już wersja Steama na PS3. Gabe przyznał kiedyś w jednym wywiadzie, że chcą konkurować z WoW i Battle.net. Ep3 przy takich celach to daleki plan.

 

Valve zrezygnowało z E3...

Uuh? przecież byli na E3... Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma zmieniła swój profil ostatnimi czasy. Kiedyś był HL1 i mody. Teraz wszystko rozchodzi się o Steam i gry multiplayer, przy których spędza się więcej czasu niż w single. Steam powoli przeradza się w portal społecznościowy dla graczy. Powstaje już wersja Steama na PS3. Gabe przyznał kiedyś w jednym wywiadzie, że chcą konkurować z WoW i Battle.net. Ep3 przy takich celach to daleki plan.

 

Z jednej strony tak, a z drugiej nadal wychodza gry SP-only albo z bardzo silnym akcentem na SP: Dragon Age, Mass Effect, Metro 2033, Stalkery, zbliza sie Deus Ex 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o nieopłacalność. Ep1 imo w ogole sie nie opłacało kupić (gra na 3h ;o) za 59 zł ? Orange box to moim zdaniem klasyk na który można spokojnie było wydać 129 zł (5 gier w tym 3 nowe jak ktoś wcześniej nie grał w ep1). Ja ep3 oddzielnie nie kupie nie ma co - muszą coś dodać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kolejny pack: HL1 jako mod Black Mesa + HL2 + wszystkie 3 episody. Ew. Portal 1 i 2, ale to byloby chyba troszke za duzo i cena tez nie zaciekawa. Nie to ze jestem za tym, by Valve wzielo sie za dokonczenie/wydanie tego moda, ale z drugiej strony mogloby to przyspieszyc wydanie Black Mesa i mogli by przy okazji go nieco dopiescic. Szczerze to za tego moda wraz z cala reszta HL2 + 3 episody moglbym wydac te 80-100 zl. Ale to moje prozne nadzieje. Czas pokaze co kombinuje Valve. Na razie to oni bardziej skupiaja sie nad MP i Steamem.

 

p.s Steam na PS3 ? A to ciekawe ;) Szczerze to jestem bardzo zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh co widzę ten temat odświeżony wraca nadzieja na EP3.

Choć nadzieje że coś tam robią cały czas mam, bo oficjalnie czym się zajmują...

-przeniesieniem Steama na linuxy

-Dot-ą 2

...?

trochę mało jak na taką firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w pełni, ale przyznaje bez bicia stęskniłem się za starym znajomym niemową z wyższym technicznym :lol2:. Za pewnie nim zobaczymy co nowego u niego i Alyx, to zdążę sobie zwiedzić Black Messę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio coś ruszyło w pracach nad Black Mesa Mod. Może zdarzyć się tak, że zdąży wyjść przed HL3. Source generuje niezłą grafikę, ale w porównaniu z innymi silnikami coraz bardziej staroświecką. Bardzo możliwe, że nowy Source wraz demostratorem technologii w postaci HL3 zostanie zaprezentowany wraz z nowymi konsolami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modzie rusza się już dwa lata, ale więcej niż screeny i trailer nie widzieliśmy. Szybciej niż EP3 czy HL3 dożyjemy sytuacji, że Valve wykupi chłopaków od BMS ;)

 

Jak skok technologiczny będzie jak z HL1 na HL2 to spoko, tylko, żebym nie miał już stadka berbeci wokół siebie i brody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...