Skocz do zawartości
sideband

Forceware 163.71 2k/xp Whql

Rekomendowane odpowiedzi

Cechy sterownika:

 

- Data 17/09/2007

 

- Rozmiar 18.7mb

 

- Nowy Control Panel

 

- WHQL z 27/09/2007

 

- Obsługa serii 6 do 8

 

- Usunięta zbędna usługa oraz kolejne zbędne pliki

 

- Nowe tweaki polepszające jakość obrazu bez straty wydajności

 

Link

 

Wersja ze starym CP - Link

 

Wersja dla kart mobilnych - Link

 

Sterowniki powinny dać lekki wzrost wydajności w stosunku do refencyjnych sterowników , szybsze działanie CP oraz mniejsze zużycie pamięci. W przypadku problemów ze sterownikiem należy wyłączyć usługę pomocy.

 

Prosze o wypowiedzi na temat wydajności oraz jakości obrazu w stosunku do refencyjnych sterowników.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sterowniki i uruchomił się tylko nowy CP, zmieniłem wpisy w rejestrze i już stary CP pojawił się. Nie testowałem referencyjnych 163.71 (od razu zainstalowałem twoje) więc nie jestem w stanie stwierdzić jakie są różnice w wydajności i jakości obrazu, jednak w stosunku do poprzednich czyli 163.69 (również twojej modyfikacji) , 163.71 Sideband spisują się o wiele lepiej jeżeli chodzi o wydajność... jest zauważalna zarówno w 3dmarkach jak i w samych grach w których uzyskuje kilka klatek więcej bez utraty jakości obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem te sterowniki i faktycznie dają one troche lepszą wydajnosc, szczególnie w tych najnowszych grach ale mam problem z nowym control panelem. Kiedy chce go uruchomic wyskakuje bląd o niezgodnosci z wersją sterowników i po paru takich bledach pokawiawia sie CP ale brakuje w nim 3/4 opcji. Podobnie mam na referencyjnych sterach 163.71...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem.

 

Otoz juz mowie o co chodzi. Z nowym CP nie moge dobrze skonfigurowac mojego starego telewizorka podlaczonego do wyjscia TV-Out (-> Euro). Z ciekawosci sprawdzilem jak dziala 'TV Wizard' w sterach 163.69 (z starym CP) - wizard nie zapisywal ustawienia jakie wyjscie jest uzywane (= TV-Out/Composite/itd.). W starym CP mozna to zmienic 'recznie', nie poprzez wizarda (nV Display settings -> TV -> Device Settings -> Select TV format -> Advanced. Wtedy ustawienie wyjscia do TV jest zapisywane i uzywane prawidlowo.

 

Wiec pytam, czy jest mozliwosc w jakis sposob poprawienia tej usterki, albo zrobienia driverow 163.71 z starym CP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te stery to prawdziwe must have dla tych ktorzy maja karty z serii 8xxx. Majac je i rive tuner 2.05 po odblokowaniu 2 opcji w tym programie w zakladce poweruser, mozna ustawic taktowanie shaderow niezaleznie od taktowania rdzenia. dzieki czemu jedno nie blokuje drugiego i wydajnosc idzie mocno w gore. (Taktowanie shaderow ma na nia wielki wplyw, a same shadery mozna mocno podkrecic.)Poza tym u mnie max oc rdzenia wzrosl o jakies 50mhz, ale nie wiem czy to pozytywny efekt sterow, czy po prostu ostatnim razem moja karta miala "te dni". ;-) Anyway. Ze sterami 162.18 i stara riva mialem takty. 702 mhz na rdzeniu co dawalo jakies 1500mhz na shaderach i 850mhz dla ramu. Na nowych sterach i z niezaleznym taktowaniem shaderow karta poszla 750mhz - rdzen, 1800mhz shadery i 800mhz ram. Wzrost wydajnosci w stalkerze byl widoczny nawet golym okiem. Polecam.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast znalazłem pewien bład tych sterowników, nie wiem jak jest w referencyjnych od nVidii, ale w tych nie działa wymuszano odświeżanie 100Hz przy rozdzielczości 800x600. Nie wiem czy jest problem z odświeżaniem powyżej 85Hz czy z rozdzielczośćią 800x600, ale ten sam problem pojawił się na dwóch komputerach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię akurat o tych modach , ale o oryginałach od nv. Pod xpekiem robi się to w momencie naciskania alt i kilka plików zaznaczamy w celu kopiowania i mamy coś takiego jak na screenie. Na screnie jest vista , bo tam to się robi praktycznie po 3 sekundach :(.

 

Po sprawie - wszystko spowodowane było foobarem2000 :( szkoda a taki fajny player , to nie wina sterów.

post-7299-1191657368.jpg

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...