Skocz do zawartości
Dark_Reaver

X1950xt Vs. 8600gts

Rekomendowane odpowiedzi

No i mam dylemat... X1950XT to niby rzeźnik pod DX9 ale teraz dość często gry są pisane na nVidie... no i nowe GF wygrywają w nowszych grach np. S.T.A.L.K.E.R...

Wersje kart jakie bym brał

X1950XT HIS 625/1800

8600GTS EVGA SuperClocked 720/2100

Obie mają 256mb pamięci.

 

 

Cene mają podobą, tylko która na dłużej mi starczy? DX10 na siłe niechce mieć ale skoro nowsze gry teoretycznie lepiej działają na kartach z nim to już niewiem sam...

Edytowane przez Dark_Reaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy chciał bym robić mody na grafice jakie by nie były... tym bardziej, że musiał bym jeszcze wydać kolejne 100zł na chłodzenie karty... a tak do 1950xt kupie accelero i będe szczęśliwy :) większość XT kręci się do poziomu XTX i wyższego.

A najtańszy obecnie 8800 na allegro jest za 950zł kup teraz, a w licytacjach 850zł :) niestety tyle raczej mieć nie będe kasy... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną imo albo kupować 86GT Palit Sonic+ (625/1800MHz) za ~400zł, albo dopiero 8800GTS 320MB za ~950zł.

W przedziale pomiędzy ~400-900zł ciężko znaleźć coś fajnego.

Ew. zostaje polowanie na X1950XT lub 7900GTO (79 gdzieś ostatnio ktoś chciał za 650zł sprzedawać - cena do negocjacji).

TYlko, że to starsze konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1950XT to jest konkurencja dla 8600GT SLI, wiec raczej nie ma o czym gadac http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3237 . Ale tak czy inaczej, ja bym teraz nie dawal ponad 600zl na ta karte (tak samo jak 400zl za 8600GT). Mysle, ze warto zaczekac chwile na nowe modele 8700 i 2900. Wyjda, a te co teraz sa, mysle ze beda musialy mocno spasc.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do około listopada musiał bym czekać jeśli chciał bym najpierw mieć na rynku 8700 i 2900 wszelkich maści (GT/Pro itd.)?

 

No i ogólnie zalezy mi na tym żeby najnowszy NFS Pro Street działał mi na maxymalnych ustawieniach płynnie przynajmniej w rozdziałce 1024 z AA i AF :), a 1950XT powinien mi to umożliwić :) no i w razie czego kiedys kupie drugiego i zrobie CF ^^

 

ps. plynność to dla mnie 30 klatek i więcej.

Edytowane przez Dark_Reaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przegapiłem aukcje :/ chciałem czekać do końca i wyrwać to X1950XT za troche mniej ale jak mi się zmulił net tak kaplica...

Obecna opcja to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=250026944 z odbiorem osobistym za 600zł od ręki (pewnie uda się stargowac jeszcze kilka zł :D

Wada: miesiąc czy dwa gwarancji :/... warto czy niezbyt ? ogólnie to najlepsza karta z serii 7 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecna opcja to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=250026944 z odbiorem osobistym za 600zł od ręki (pewnie uda się stargowac jeszcze kilka zł :D

Wada: miesiąc czy dwa gwarancji :/... warto czy niezbyt ? ogólnie to najlepsza karta z serii 7 :)

nie wiem tylko dlaczego pudlo jest od 7900gs 256mb a aukcja dotyczny 7900gtxa? zadnego real foto, opis nic nie mowiacy, uzytkownik malo pewny w zasadzie.. a za 600 zl to 7900gto ciezko dostac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przegapiłem aukcje :/ chciałem czekać do końca i wyrwać to X1950XT za troche mniej ale jak mi się zmulił net tak kaplica...

Obecna opcja to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=250026944 z odbiorem osobistym za 600zł od ręki (pewnie uda się stargowac jeszcze kilka zł :D

Wada: miesiąc czy dwa gwarancji :/... warto czy niezbyt ? ogólnie to najlepsza karta z serii 7 :)

W/g mnie warto. Sam polowalem na jakiegos 7900gtx, niestety nic sensownego nie bylo i musialem zadowolic sie kastratem z serii 8. Gwarancja - bedzie istotna chyba tylko przy sprzedazy (nizsza cena), karty tego kalibru są solidnie wykonywane, z najlepszych części, i szansa na to, ze cos sie zepsuje, jest znikoma. Za 600 zl bym sie nie zastanawial :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki to nie problem jak się upre to moge pojechac do kolesia bo ta gwarancja jest realizowana u niego w sklepie tak tak więc moge nawet zobaczyć jak działa :)

teraz dopiero zwrocilem uwage ze to lublin;) to faktycznie gtx sie oplaca za taka kwote. brac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz masz 600zl, to ja bym polowal na X1950XT, ona ma przeciez 48PS, a ten GTX jesli mnie pamiec nie myli 24. Ale tak czy siak, obie karty to rewelacyjny sprzet, wiec w sumie jak mozesz odebrac osobiscie, to mozna brac. No i to chlodzenie jest swietne.

 

EDIT:

 

Tu masz na wykresach 7900GTX oraz X1950XTX, ta XTX ma poprostu takty nieco wyzsze niz XT, wiec mozna uznac, ze to to samo http://www.frazpc.pl/artykuly/484/MSI/7900...950GT/I/7900GTX

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zły :( ukradli mi 7900 jak byłem na wyjeździe :[ zaczyna mnie wkurzac to wybieranie karty :D Chyba wezme poprostu X1950Pro z Accelero albo za 600zł jest X1950XT też z accelero tyle, że ma 256mb pamięci i taktowanie tylko 1400 na pamięciach :/ jedyne co go różni od Pro to większa ilość jednostek PS... więc nie jestem pewien czy warto wykładać dodatkową stówke... Tym bardziej, że chciałem kupić ram goodram'a 1gb 800-ki są niedaleko mnie za 105zł kumpel ma też taką kostke to bym sie z nim zamienił na moje twinmosy i bylibyśmy szczęśliwi :D

Edytowane przez Dark_Reaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wezme poprostu X1950Pro z Accelero albo za 600zł jest X1950XT też z accelero tyle, że ma 256mb pamięci i taktowanie tylko 1400 na pamięciach :/ jedyne co go różni od Pro to większa ilość jednostek PS... więc nie jestem pewien czy warto wykładać dodatkową stówke... Tym bardziej, że chciałem kupić ram goodram'a 1gb 800-ki są niedaleko mnie za 105zł kumpel ma też taką kostke to bym sie z nim zamienił na moje twinmosy i bylibyśmy szczęśliwi :D

x1950pro daleko do X1950XT :wink: XT dokręcisz do XTX i masz potworka :P

także zamiana mało korzystna.

Goodram 800MHz bez radiatorków? praktycznie każda kostaka 667MHz CL5 zrobi 800MHz.

 

http://allegro.pl/item249600021__7900_gto_..._gwarancja.html

do 600zł śmiało licytować bo warta.

http://allegro.pl/item250983483_powercolor...3_vivo_box.html

albo jak piszesz tą ale ja bym wolał GTO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, źle popatrzyłem, moja wina.

Na osłodę znalazłem w 'podobnej' cenie pełnego XT

http://www.agito.pl/Karty_graficzne_PCI_E_...577.html?bid=39

chłodzenie może nie super ale można je z biegiem czasu wymienić.

To już musisz zdecydować czy licytujesz w/w GTO czy XT czy taniej w/w 8600GT i kręcisz czy x1950 GT/Pro czy czekasz aż wyjdą nowe :P :P

 

Same dylematy przed tobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ebay powiadasz... jak to wygląda kiedy kupuje coś z między narodowego? bo z polskiego jakoś boje się korzystać :/ głównie mi chodzi o to jak przebiegają tranzakcje jeśli biore np. karte z Niemiec czy UK

 

Na ebay też niema nic za bardzo zresztą tak czy owak nie miał bym wtedy gwarancji... a to odpada...

Edytowane przez Dark_Reaver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...