Skocz do zawartości
Piotrek09

Sieć Lan Przestała Działać.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

swojego czasu miałem sieć LAN w domu. Łączyła dwa komputery. Jeden (z modemem sAgem od neostrady) połączony był z drugim poprzez karty ethernet na płytach głównych. Wszystko było okej, internet był na dwóch komputerach, aż do pewnego dnia. Grałem sobie w z bratem w jakąś tam strategie. Wygrawszy pierwszą mapę brat chciał rewanż. No to ustawiam drugą mapę i daje rozpocznij grę. I to był koniec grania. Widziałem w spisie graczy mojego brata, ale nie można się było połączyć. Myślałem, że coś jest nie tak z grą więc zaniechaliśmy dalszej rozrywki. Jak wyszedłem z gry zobaczyłem, że GG jest na Niedostępny i ogólnie neta brak (połączenie nadal aktywne). Chciałem sobie ściągnąć pliki z drugiego kompa, ale się nie da. Pisze, że nie mam uprawnień, ale to ściema, gdyż wcześniej miałem a nic nie zmieniałem (ja amatorsko zarządzałem siecią). W wyniku dalszych poszukiwać przyczyny braku łączności komputerów (windows informuje, że połączenie jest) znalazłem dwa, jak mi się wydaje istotne, szczegóły. Pierwszym jest to, że jak startuje winda to na jednym kompie (tym z kartą sieciową 100Mbit) pisze, że połączenie jest aktywne prędkość 100Mbit, a na drugim (gdzie jest 1Gbit) pisze, że jest 1 Gbit. Wcześniej na obu było 100Mbit co było zrozumiałe bardziej niż aktualna sytuacja. Drugim szczegółem jest to, że obie karty wysyłają pakiety, ale żadna nic nie odbiera.

 

Proszę o pomoc!!! Co mam zrobić, żeby sieć znowu działała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak na jednej jest prędkość 1 gbit a na drugiej 100 mbit to napewno połączenie nie będzie działało.

 

Możesz spróbować na tej z 1 gbit zmienić prędkość na 100 mbit na sztywno (w opcjach karty) i sprawdzić czy zadziała, możesz na testy nawet ustawic 10 mbit który ma dużo mniejsze wymagania jeżeli chodzi o jakość kabla.

 

Moim zdaniem jednak jest mało prawdopodobne żeby karty źle negocjowały ze sobą prędkość (choć zdarzało mi się już) i najprawdopodobniej kabel jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki na obu komputerach były przeinstalowywane. Nie pomogło. Z tym kablem to bardziej prawdopodobne. Kabel nie był na stałe podpięty do komputerów (gdyż ciągnął się przez środek pokoju i przedpokoju). Jak nie korzystałem z sieci to zwijałem go (tak na łokciu i rzucałem za biurko). Nie sądziłem, że to może zaszkodzić kablowi (kablu, czy kablowi?). Przypomnijcie mi proszę jaki to kabel muszę kupić (skrosowany, czy jak to się nazywa).

Edytowane przez Piotrek09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok no to kabel winien byc dobry. Idac dalej, nie mamy pewnosci czy gniazda RJ w kartach nie daly ciala od czestego przelanczania kabla. Najprostsza werfikacja byloby zakupienie/pozyczenie zwyklej sieciowki i proba utworzenia polaczenia sieciowego przy jej udziale..

1 komp -> 2 z nowa sieciowka

1 z nowa -> 2 z 'stara'

 

Na mysl przychodzi mi jeszcze problem natury software'owej..Miej pewnosc ze wszelkie scianki/antywirusy nagle z zaskoczenia Cie nie zaczaly blokowac ;)

 

 

p.s [skoro sa to sieciowki na pokladzie plyty glownej to warto spojrzec do Biosu..]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobna poprawka. Połączenia nie było gdyż kabel był uszkodzony (sam go skręcałem i jak się okazało nie najlepiej mi to wyszło). Oddałem kabel w ręce fachowców i teraz połączenie jest, cycuś glancuś, ale nie mam neta na drugim kompie (wcześniej zrobił mi to kolega, a że ja musiałem iść obierać ziemniaki to nie wiedziałem co zrobił).

 

Edit

 

Już jest OK. Postąpiłem według http://sieci-lan.pl/upi.php3 i działa.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc. Już nie będę zwijał kabla na łokciu.

 

Edit 2

 

Chciałem sobie zagrać w ETQW, ale się okazało, że mam bardzo wysokie pingi. Sprawdzam więc w konsoli ping na onet.pl i wyszło mi ok 200 ms. Czy to jest normalne przy sieciach lan? Neta mam 512. Jeśli nie to proszę o jakąś rade jak temu zaradzić.

 

Edit 3

 

Już jest OK. Zapomniałem, że osiołek pracował na drugim kompie.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotrek09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...