Skocz do zawartości
pikus73

Windows Xp Oem Z Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie dotyczy aukcji na Allegro, których celem jest sprzedaż Windowsa XP OEM wraz z sprzętem komputerowym. Nie zamieszczam linku do aukcji bo nie chcę aby sprzedawca posądził mnie o złe intencje. Pytanie dotyczy sprzedaży prowadzonej przez firmy. Czy taki system po zainstalowaniu jest legalny ? Zapytałem się o to sprzedawcę i dostałem odpowiedź, którą zamieszczam poniżej. Dalej jednak mam wątpliwości ..... Prosze o solidne odpowiedzi osoby, które są w temacie. Dzieci i osoby niezorientowane niech sobie darują.

 

Pyt.

 

"Czy aktywacja przez Internet jest niezbędna tzn. potrzebna do procesu legalizacji oprogramowania ? Czy produkt nie aktywowany przez Internet nie będzie działał czy nie będzie legalny mimo faktury + nalepka ?

Nadal nie daje mi spokoju czy zakup takiego oprogramowania + np. sprzęt w postaci myszki jest legalny i akceptowalny w umowie licencyjnej Microsoftu ? Proszę podać link do odpowiedniego tekstu ! Czy wystawiacie faktury/paragon ?"

 

Odp.

 

Faktury wystawiamy. Zakup jest legalny ze sprzętem komputerowym, nie tylko z całym komputerem, myszka jest z pewnością sprzętem komputerowym. Po zainstalowanu ma Pan 30 dni na aktywację, po tym czasie nie będzi emógł Pan się zalogować do windowsa. Cały czas będzi emożna jednak dokonac aktywacji. Aktywacja przebiega zwykle bez problemu też przez internet, więc nie ma się czego obawiać.

Pozdrawiam

Edytowane przez pikus73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywany system, czy nowy?

W przypadku XP po aktywacji system jest przypisany do komputera. Dodatkowo w starej licencji, ktora wymagala zakupu systemu z urządzeniem byl zapis ze musi to być urządzenie nieperyferyjne.

 

Od 2 lat (nowe) systemy są sprzedawane na innej licencji, która umozliwia kupienie systemu bez zadnego urządzenia. System przy pierwszej aktywacji jest przypisany do płyty głownej.

 

Połowa aukcji na allegro to systemy do komputerów konkretnych producentów(w większosci DELL). Te systemy nie powinny się pojawic w sprzedazy i nie mozna ich uzywać na innych PC, niz komputer danego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywany system, czy nowy?

W przypadku XP po aktywacji system jest przypisany do komputera. Dodatkowo w starej licencji, ktora wymagala zakupu systemu z urządzeniem byl zapis ze musi to być urządzenie nieperyferyjne.

 

Od 2 lat (nowe) systemy są sprzedawane na innej licencji, która umozliwia kupienie systemu bez zadnego urządzenia. System przy pierwszej aktywacji jest przypisany do płyty głownej.

 

Połowa aukcji na allegro to systemy do komputerów konkretnych producentów(w większosci DELL). Te systemy nie powinny się pojawic w sprzedazy i nie mozna ich uzywać na innych PC, niz komputer danego producenta.

 

Witam,

 

System nowy zafoliowany. Poniżej opis aukcji:

 

"

Klasa produktu: Systemy operacyjne - desktop

Rodzina:Windows XP Professional

Stan :fabrycznie nowy

Składowe/zastosowanie produktu:

 

Windows XP - system operacyjny

Typ produktu:Wersja OEM

Skład licytowanego programu:

*

Płytka instalacyjna

*

Książeczka podręcznik

*

Naklejka z certyfikatem autentyczności

 

Wersja językowa:

 

Angielska

Licencjonowanie:

 

Zgodnie z zasadami dystrybucji oem program sprzedawany jest z zestawem komputerowym marki Fujitsu-Siemens Scenic (w słabym stanie technicznym).""

 

Dodam że w poprzedniej korespondencji sprzedający napisał:

 

"Program wysyłamy tylko z fakturą, na której jest mysz PS/2 razem z windowsem, spzętu nie dostarczamy, i windowsa moze Pan zainstalować na swoim komputerze bez problemu. Program bez problemu zaaktywuje się, jeśłi nie przez internet, to rpzez telefon."

 

"Wystarczy dowolna mysz ps2 leżąca obok komputera. Nikt nie powinien

robić z tym problemu."

 

 

No i co sądzicie o tym. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...