Skocz do zawartości
margyw

Płyta, Płyta..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Głowię się nad wyborem płyty do poniższego zestawu:

 

CPU Intel Core 2 Duo E6550 BOX

557zł (apollo.pl)

 

RAM OCZ Platinum rev.2 2X1GB 800MHz CL4

279zł (apollo.pl)

 

GPU Gigabyte 8800GTS 320MB

1028zł (agito.pl)

 

HDD Western Digital WD1600AAJS 160GB

179zł (apollo.pl)

 

PSU Chieftec GPS-450AA-101A

169zł (apollo.pl)

 

Zastanawiałem się nad MSI NEO2-FR ale te ustawianie timingów jakoś mi nic dobrego nie wróży, a nie chcę nic rozwalić.

 

Foxconn P35a - tego znowu nie mogę nigdzie w necie dostać za max 400zł - a jestem do niego bardzo miło nastawiony. Chyba najmniej problemowy ze wszystkich jakie przeglądałem.

 

Zaś Abit IP35-E z tego co czytałem, potrafi dostarczyć wiele problemów, a zmieniać BIOSu nie umiem (nigdy nie zmieniałem) i nie wiem jak to zrobić.. Jednak jak narazie na tą płyte jestem najbardziej zdecydowany..

 

A może coś innego niż P35? Chociaż chciałbym żeby było to troche przyszłościowe.. Może macie własne propozycje, lub potraficie rozwikłać moje dylematy..

 

Z góry dzięki, miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Foxconna bym nie liczył - nigdzie już w polskich hurtowniach nie ma - ja w zeszły tygodniu obdzwoniłem chyba wszystkie znane sklepy i hutrownie, w jednym udało mi się wyrwać ostatnią sztukę. Więcej nigdzie nie mieli. Pozostaje MSI, Abit i EVGA na nF650i. Wszystkie 3 mają swoje wady i fochy - w tym przypadku musisz wybrać po prostu mniejsze zło.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na prawde trudno jest ustawić timingi na MSI? Jest to płyta która kusi.. jednak przestraszyło mnie zdanie z egiełdy, gdzie zawarte było, że bardzo łatwo uśmiercić BIOS podczas zacieśniania timingów na tejże MSI.

 

A co z Abitem i OCZ? Gdzieś widziałem że się żrą..

 

@Cyna58 - jakieś konkrety? Jeżeli chodzi tylko o głośność, to mi nie przeszkadza.

Edytowane przez margyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi nie trudno ustawić.Ja to robiłem pierwszy raz w życiu (4lata na Soc.A) ustawiłem pierwsze 4 czy 5 ale zapomniałem podnieść napięcia na ram i się maszyna nie uruchomiła.Płyta ustawiła chyba 1,9v wystarczyło podnieść na 2,1 i wśio hula.Resztą timingów na razie się nie bawiłem-innych problemów nie stwierdzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...