Skocz do zawartości
SpiderMAN

Throughbredy oraz mnozniki powyzej 12,5x - ktory mostek?

Rekomendowane odpowiedzi

naczytalem sie o podkrecaniu A Xp 0,13 1700+ i mam jeszcze jedno pytanie, czy bede jakies problemy z osiagnieciem taktowanai okolo 2000 MHz?

Z tego co widze, to wiekszosci z Was ten procek smiga znacznie szybciej. Ja zadowolibym sie takim taktowaniem, mam nadzieje to osiagnac blokujac w procku mnoznik na 15x co przy szynie 133 Mhz da mi wlasnie 1995 MHz - 2400+ :)

Mnie to w zupelnosci wystarczy?

Teraz jeszcze tylko potwierdzcie czy mam racje.

Z opisu na www.ocinside.de jednoznacznie wynika, ze aby uzyskac mnoznik 15x nalezy przeciac dwa ostatnie mostki liczac od lewej :), czy ktos z Was juz blokowal mnoznik na stale w Throughbredach?

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...czy ktos z Was juz blokowal mnoznik na stale w Throughbredach? "

Np. ja :D .

 

Do x15 nie doszedłem- robiłem po kolei x13 i x 14- proc podkręcał się tak samo jak przy x12.5 więc x15 nie próbowałem.

 

Jeśli zaś chodzi o 2GHz to z palcem w d.pie wyciągniesz. Na AC ludzie kręcą te proce do 2.3GHz (zależnie od serii ofkoz).

 

A x15 to "od gumki | | | - - jądro". Ostatnie dwa przeciąć/przepalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy jak przypale i jaki ma przypalic ten mostek to bede mogl podnies napiecie na płycie MSI KT4 Ultra-sr wyzje niz 1,700v bo na razie tylko tyle moge ustawic na mxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy jak przypale i jaki ma przypalic ten mostek  to bede mogl podnies napiecie  na płycie MSI KT4 Ultra-sr wyzje niz 1,700v bo na razie tylko tyle moge ustawic na mxa

Poprzez cięcie mostków możesz sobie ustawić wyższe napięcie "na sztywno". W biosie wybierasz wtedy napięcie default. Możliwe (nie sprawdzałem), że jesli kolejne wartości napięcia masz regulowane na zasadzie +/- 5%, 10% itd będziesz mógł nim manipulować. Bazą będzie wtedy napięcie, jakie ustawisz sobie na mostkach procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...czy ktos z Was juz blokowal mnoznik na stale w Throughbredach? "

Np. ja  :D .

 

Do x15 nie doszedłem- robiłem po kolei x13 i x 14- proc podkręcał się tak samo jak przy x12.5 więc x15 nie próbowałem.

 

Jeśli zaś chodzi o 2GHz to z palcem w d.pie wyciągniesz. Na AC ludzie kręcą te proce do 2.3GHz (zależnie od serii ofkoz).

 

A x15 to "od gumki  | | | - - jądro". Ostatnie dwa przeciąć/przepalić.

No wlasnie, a plyta mi obsluguje do 2600+ (autodetekcja), wiec powinna wstac z palcem w d.... :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej gadania tylko działaj jak nie wstanie to co za problem je z powrotem połączyć  jak płyta ma obsługiwać xp2600 to na pewno ma mnożnik 15 :) Masz go już czy nie?

Jeszcze nie mam ;)

Czekam na kase i dostawe jakichs nowych serii. Juz jakby co mam zaklepanego JIUCB 0307 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorx ze wkrece wam sie w temat ale :

Mam GA-7VA i tam zablokowany jest mnoznik , mam 2000xp i chcialbym poscic go na 166 , ale komp niewstaje chcialem, zmniejszyc mnoznik ale ofkoz na plycie blok. Prosil bym o jakis soluszyn :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorx ze wkrece wam sie w temat ale :

Mam GA-7VA i tam zablokowany jest mnoznik , mam 2000xp i chcialbym poscic go na 166 , ale komp niewstaje chcialem, zmniejszyc mnoznik ale ofkoz na plycie blok. Prosil bym o jakis soluszyn :)

Jkabys przeczytal dokladnie caly watek to bys wiedzial.

patrz opierwszy post watku

LINK!!! :twisted: :evil: :P 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy :D

Przepalilem jeden mostek L3, ostatni liczac od gumki, wlozylem proca i nic :( - tego akurat sie spodziewalem. Przejaralem nastepny mostek (przedostatni), tak zeby osiagnac x15. Znowu zlozylem do kupy wszystko, wlaczam, a tu nic, nie wstaje 8O :evil: Juz myslalem ze <span style="color:red;">[ciach!]</span> trafil proca, ale jak polaczylem wczesniej przepalone mostki, to wrocilem do punktu wyjscia :twisted: I mam pytanie: czy na sl-75kav i 1700+ ktos z Was osiagnal mnoznik x15????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOMBEL -> a jak i czym łączysz mostki? trikiem z superglutem, czy jest coś prostszego? mógłbyś jakiegoś linka proszę?

Laczylem mostki lakierem electron 40 ac, zadnego gluta nie uzywalem, poniewaz mostki przepalilem, a to nie pozostawia otworow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy :D 

Przepalilem jeden mostek L3, ostatni liczac od gumki, wlozylem proca i nic :(  - tego akurat sie spodziewalem. Przejaralem nastepny mostek (przedostatni), tak zeby osiagnac x15. Znowu zlozylem do kupy wszystko, wlaczam, a tu nic, nie wstaje 8O  :evil:  Juz myslalem ze <font color="#FF0000">[ciach!]</font> trafil proca, ale jak polaczylem wczesniej przepalone mostki, to wrocilem do punktu wyjscia :twisted: I mam pytanie: czy na sl-75kav i 1700+ ktos z Was osiagnal mnoznik x15????

a zrobiles reseta biosa i mnoznik na dipach auto?

ktps ktp ma kav mowil cos kiedys ze najnowszy bios lapie do 2600+,wiec 15x zawiera sie w tym przedziale,a 14x to juz na pewno bylo,bo w instrukcji pisali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy :D 

Przepalilem jeden mostek L3, ostatni liczac od gumki, wlozylem proca i nic :(  - tego akurat sie spodziewalem. Przejaralem nastepny mostek (przedostatni), tak zeby osiagnac x15. Znowu zlozylem do kupy wszystko, wlaczam, a tu nic, nie wstaje 8O  :evil:  Juz myslalem ze <font color="#FF0000">[ciach!]</font> trafil proca, ale jak polaczylem wczesniej przepalone mostki, to wrocilem do punktu wyjscia :twisted: I mam pytanie: czy na sl-75kav i 1700+ ktos z Was osiagnal mnoznik x15????

a zrobiles reseta biosa i mnoznik na dipach auto?

ktps ktp ma kav mowil cos kiedys ze najnowszy bios lapie do 2600+,wiec 15x zawiera sie w tym przedziale,a 14x to juz na pewno bylo,bo w instrukcji pisali

Reset biosu zrobilem i oczywiscie zmienilem reczne ustawianie mnoznika na auto. Mysle ze nie wstal bo mial za malo napiecia, a to mozna zmienic tylko w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim przypadku musze ustawic napiecie na sztywno - tylko jakie??? Wsobote bede u kumpla to zobacze jak ten proc chodzi na jego plycie. Moze macie jeszcze jakies pomysly jak to wykonac?? czy pozostaje tylko ustawianie napiecia na stale mostkami???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w takim przypadku musze ustawic napiecie na sztywno - tylko jakie??? Wsobote bede u kumpla to zobacze jak ten proc chodzi na jego plycie. Moze macie jeszcze jakies pomysly jak to wykonac?? czy pozostaje tylko ustawianie napiecia na stale mostkami???

Ustaw 1,7V, a potem 1,75V i napisz czy wstaje... Jak nie wstaje na 15x, to sprawdz 14x :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy :D 

Przepalilem jeden mostek L3, ostatni liczac od gumki, wlozylem proca i nic :(  - tego akurat sie spodziewalem. Przejaralem nastepny mostek (przedostatni), tak zeby osiagnac x15. Znowu zlozylem do kupy wszystko, wlaczam, a tu nic, nie wstaje 8O  :evil:  Juz myslalem ze <font color="#FF0000">[ciach!]</font> trafil proca, ale jak polaczylem wczesniej przepalone mostki, to wrocilem do punktu wyjscia :twisted: I mam pytanie: czy na sl-75kav i 1700+ ktos z Was osiagnal mnoznik x15????

a zrobiles reseta biosa i mnoznik na dipach auto?

ktps ktp ma kav mowil cos kiedys ze najnowszy bios lapie do 2600+,wiec 15x zawiera sie w tym przedziale,a 14x to juz na pewno bylo,bo w instrukcji pisali

Reset biosu zrobilem i oczywiscie zmienilem reczne ustawianie mnoznika na auto. Mysle ze nie wstal bo mial za malo napiecia, a to mozna zmienic tylko w biosie

 

 

 

jak mnoznik sprawdzasz to nie musisz napiecia ustawiac

wystarczy ze nastawisz fsb100 na DIPach i jak mnoznik dziala to wstanie na 1500MHz na standardowym napieciu przeciez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy :D 

Przepalilem jeden mostek L3, ostatni liczac od gumki, wlozylem proca i nic :(  - tego akurat sie spodziewalem. Przejaralem nastepny mostek (przedostatni), tak zeby osiagnac x15. Znowu zlozylem do kupy wszystko, wlaczam, a tu nic, nie wstaje 8O  :evil:  Juz myslalem ze <font color="#FF0000">[ciach!]</font> trafil proca, ale jak polaczylem wczesniej przepalone mostki, to wrocilem do punktu wyjscia :twisted: I mam pytanie: czy na sl-75kav i 1700+ ktos z Was osiagnal mnoznik x15????

a zrobiles reseta biosa i mnoznik na dipach auto?

ktps ktp ma kav mowil cos kiedys ze najnowszy bios lapie do 2600+,wiec 15x zawiera sie w tym przedziale,a 14x to juz na pewno bylo,bo w instrukcji pisali

Reset biosu zrobilem i oczywiscie zmienilem reczne ustawianie mnoznika na auto. Mysle ze nie wstal bo mial za malo napiecia, a to mozna zmienic tylko w biosie

 

 

 

jak mnoznik sprawdzasz to nie musisz napiecia ustawiac

wystarczy ze nastawisz fsb100 na DIPach i jak mnoznik dziala to wstanie na 1500MHz na standardowym napieciu przeciez

Moj blad, zapomnialem dodac ze tak robilem, nie tylko 100fsb dawalem, ustawialem tez posrednie miedzy 100 a 133. No tak to w takim razie nie jest to wina napiecia. Mostki napewno dobrze sie przepalily bo po polaczeniu ich wszystko bylo normalnie. To w czym tkwi blad???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie nie lapie tego 15x,nie wiem kto widzial bios z obsluga do 2600+

jak masz nowsza plyte i w instrukcji masz uwzgledniony mnoznik 14x to spruboj na takim wystartowac na fsb 100,jak pojdzie to zwiekszaj fsb ,jak nie to raczej nici z mnoznikow wyzszych niz 12,5x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo widze ze ten sam problem :? Moze w tym watku ktos odpowie...

A wiec ja mam z kolei Asusa A7V133 i po ustawieniu mnoznika niby na 15X procek wstal jako 1600 a wiec mnoznik 16. Moze mnoznik 15 ustawia sie inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc mylna interpretacja przez bios lub samo mobo

skoro 15x to u ciebie 16x to musisz pokombinowac ze wszystkimi

np. na abicie kt7 13x byl inaczej interpretowany ,a ustawianie w biosie mnoznikow dawalo rozne wolno ze soba zwiazane wyniki do 23x bez jakiegos konkretnego schematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie nie lapie tego 15x,nie wiem kto widzial bios z obsluga do 2600+

jak masz nowsza plyte i w instrukcji masz uwzgledniony mnoznik 14x to spruboj na takim wystartowac na fsb 100,jak pojdzie to zwiekszaj fsb ,jak nie to raczej nici z mnoznikow wyzszych niz 12,5x

Wlasnie tak zrobie, w niedziele bedzie ciag dalszy mostkologii ustawie x14 i zobacze :twisted: Jednego nie rozumiem, skoro bios q11 obsluguje 2600+ to powinny byc mozliwe mnozniki powyzej x15?? chyba ze plyta czyta nie tylko z L3, i jeszcze jakies inne mostki maja wplyw na to ze nie chce pojsc x15??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno tak byc

najlepiej by bylo athla 2400+ zalatwic i sprawdzic,ale to nikogo nie urzadza,jak by nawet chodzilo to przeciez kwestia by 1700+ dalo sie taknac,a nie 2400+ kupowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie nie lapie tego 15x,nie wiem kto widzial bios z obsluga do 2600+

jak masz nowsza plyte i w instrukcji masz uwzgledniony mnoznik 14x to spruboj na takim wystartowac na fsb 100,jak pojdzie to zwiekszaj fsb ,jak nie to raczej nici z mnoznikow wyzszych niz 12,5x

Wlasnie tak zrobie, w niedziele bedzie ciag dalszy mostkologii ustawie x14 i zobacze :twisted: Jednego nie rozumiem, skoro bios q11 obsluguje 2600+ to powinny byc mozliwe mnozniki powyzej x15?? chyba ze plyta czyta nie tylko z L3, i jeszcze jakies inne mostki maja wplyw na to ze nie chce pojsc x15??

Bombel a jaka masz Revison tego Soltka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naklejki zadnej nie ma. Na isa nie mam nic napisane, ale w dolnym lewym rogu (obok isa), na samym brzegu jest napisane F5. Czy to jest ten rev?? Napisz jaki Ty masz. Acha, jaki to ma wplyw na te wyzsze mnozniki???

 

Szukalem fotek prockow dobrej jakosci, ale nie znalazlem - chodzi mi o to zeby porownac laczenia wszystkich mostkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...