Skocz do zawartości
sdymek8

Wybór Karty Muzycznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie przymierzam się do kupna karty muzycznej i mam małe wątpliwości ponieważ nie bardzo się na tym znam a nie chcę kupić czegoś nieodpowiedniego.

Na oku mam:

 

1) -Creative Sound Blaster Audigy 2 NX OEM (za 160zł)

2) -Creative Sound Blaster Audigy SE 7.1 EAX OEM (za 75zł)

3) -Creative Sound Blaster Audigy 2 ZS OEM (za 150zł)

4) -Creative Sound Blaster Audigy 4 PCI 24-bit OEM (za 165zł)

5) -Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio BOX (za 200zł)

 

Wiem, że dużo kart wymieniłem lecz nie jestem zdecydowany jeszcze na 100% co bym chciał kupić więc pomyślałem, że poradzę się kogoś kto ma więcej pojęcia o AUDIO w komputerze icon_wink2.gif Karta miała by być wykorzystywana do muzyki, gier i filmów. Głośniki jakie posiadam to Logitech Z-2300 THX a konfig kompa jest w podpisie. Szczerze mówiąc najbardziej myślałem o karcie nr1 i nr5 ale tak jak napisałem ... Nie znam się i proszę o rady B-)

Z góry dziękuję za rozwiniętą dyskusję :)

 

P.S.-Przepraszam za duplikat lecz użytkownik "TeLe"- (aka "Prawie Jak Mod") zrobił to co nie jest jego zadaniem na forum ale może poczuł się do tego i zwrócił mi uwagę, że dział "Co kupić?" nie był odpowiedni do mojego postu ... Gorąco Cię pozdrawiam TeLe, co byśmy bez Ciebie zrobili B-)

 

Edytowalem tytul tematu

Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tylko nie 5, toż to prawie to samo co, nr 2, tylko 3x drożej.

 

Do Twoich celów najlepsza jest nr 4: Audigy 4 OEM. Jeżeli chcesz X-Fi, to co najmniej X-Fi Gamer, bo to jest prawdziwa karta z DSP a nie marketingowe oszustwo jak XtremeAudio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co możecie mi powiedzieć o opłacalności opcji nr1 ?

Szkoda bo myślałem, że ten X-Fi Xtreme Audio to coś przyzwoitego.

Szczerze mówiąc to do wczoraj najbardziej odpowiednią opcją było dla mnie Audigy 2 NX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy 2 NX? Chodzi Ci o kartę na USB? IMHO pod względem muzyki i gier będzie odpowiadać nr 2.

 

Z tego co wymieniłeś, to ja bym rozważał tylko 2 modele:

- Audigy SE, jeżeli chcesz tanią dobrą kartę,

- Audigy 4, jeżeli chcesz dobrą kartę do muzyki i gier.

 

Sam bym wolał kupić używaną Audigy 2 Value, bo na Allegro kosztuje tyle co Audigy SE a sprzęt jest identyczny z Audigy 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Audigy 2 NX pomyślałem tylko dla tego że mogę ją kupić w dobrej cenie oraz dla tego że ma sporo wyjść. Fajnie by było gdyby karta, którą kupie oferowała EAX i CMSS-3D. Jeśli chodzi o Value to słyszałem, że to są okrojone wersje i lepiej brać OEM. Czyli twierdzisz, że X-Fi Xtreme Audio jest nie warte zakupu tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Vistę 3 karty Creative mają te wspólne drivery: Live! 24, Audigy SE i XtrermeAudio. IMHO to świetne karty, ale nie widzę powodu, żeby płacić 200zł za XtremeAudio, jezeli prawie identyczny Live! 24 chodzi na Allegro po 30-50zł. Zobacz zdjęcia:

http://www.anpo.republika.pl/sb0410/index.html

 

Tak samo Audigy 4 i Audigy 2 Value:

http://www.anpo.republika.pl/sb0400/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brać???

Obecnie jadę na zintegrowanej karcie na ASUSIE A7N8X i chciałbym czegos więcej:) Że sprzęciwo juz leciwe to nie chce wydawac duzo kasy na karte muzyczną, a ta cena 55 pln wydaje mi sie ok. Kara ma słuzyć do słuchania głównie muzyki (mp3) a podłaczona bedzie do głosników wiezy Sony MHC-RG220. Z góry dzieki za pomoc i ewentualne inne sugestie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili widzę na Allegro 3 tańsze oferty. Tak czy inaczej w kategorii jakość/cena Live! 24 jest nie do pobicia ;-)

 

a ja nie;p pozatym ten sklep jest z Poznania gdzie i ja mieszkam więc odejda mi wszelkie koszta transportu. Dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ja szczerze odradzam wogóle karty Creativa. Takie zabaweczki marketingowe napędzające portfele. Mam te same głośniki co i Ty. Ja połączyłęm je z karta Audiotrak Prodigy 7.1 Hi Fi. (cena około 350 zł).

W sumie nie wiem jak u Ciebie z budzetem, ale jesli zdecydowales sie na to bo tylko takie znalazłes to odradzam. Zestaw ktory ja mam głównie złożyłem pod muzyke, ale w filmach i grach sprawuje sie cudownie. Sam prawie codziennie gram w VC i CS i powiem Ci ze to co karta zaoferowała mi w kwestii słuchawek to wiecej niz dzwięk. Osobiscie gram praktycznie tylko na słuchawkach nie lubie puszczac dzwieku na głośniki bo zaraz matka sie bulwersuje a i mnie to rozprasza. Dzwiek w słuchawkach jest boski mozesz nawet włączyc sobie 3D jak lubisz.

Odnośnie mocy i jakosci dzwieku mam porównanie, moj szwagier ma Audygi 2 oraz głośniki Creativa 5.1 gigaworks i pomimo tego ze moj zestaw to tylko 2.1 ten creativa chowa sie i nie ma kompletnie szans.

Proponuje Ci tą karte bo jesli juz zdecydowales sie na taki drogi zestaw 2.1 to podejzewam ze i na taka karte mozesz sie skusic. :D

Propo pracy w Viscie, sterowniki jak najbardziej dostępne. Karcioszka smiga bez problemów.

Wcześniej głośniki Logitecha na zintegrowanej karcie muzycznej były jak Ferrari napędzane gazem, teraz jak kupiłem Prodigy to tak jakbys miał dodatkowa turbinę, zalewal benzyną no i miał fajną pannę na bocznym siedzeniu :D:D:D

Aha i jeszcze jedno pewnie juz teraz masz kłopoty z sąsiadami :D kupisz tą karte to spodziewaj sie pisma ze spółdzielni :D

 

Pozdrawiam i radze sie zastanowic !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jest tylko jedna, drobna różnica między dobrze grającym Creativem (na przykład SB live!), a bardzo dobrze grającym Audiotrakiem. Cena jest 7 razy większa.

 

A tak na marginesie, jeżeli kupować Audiotraka to nie żaden Prodigy HiFi, tylko Prodigy HD2. Ten drugi to karta stereo i posiada dużo lepsze przetworniki niż HiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... zakup audiotraka pod takie glosniki ma IMO sredni sens.

 

Ale jesli planujesz uzywania jakis lepszych sluchawek to jak najbardziej - tutaj zgadzam sie w 100% z Maverikiem - prodigy hifi oferuje o NIEBO lepszej jakosci wysjcie sluchawkowe od kart creative'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, jeżeli kupować Audiotraka to nie żaden Prodigy HiFi, tylko Prodigy HD2. Ten drugi to karta stereo i posiada dużo lepsze przetworniki niż HiFi.

Dołączona grafika

 

Tylko ze w tym przypadku w tej samej wersji cenowej co 7.1 Hi Fi dostaje wersję okrojoną, a jak w przyszlosci zamani mu sie kupic zestawik większy niż 2.1 lub zechce podłaczyc kompletne kino domowe ?? Zreszta uwazam ze i tak poziom kart Audiotraka jest o Niebo lepszy niz Creativa, i ze w zupełnosci przetworniki z wersji HiFi zaspokoją nawet najbardziej wybredne ucha :D

Karta HD2 przeznaczona jest według mnie tylko do muzyki, co w cenie 350 zł troche sie nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zreszta uwazam ze i tak poziom kart Audiotraka jest o Niebo lepszy niz Creativa, i ze w zupełnosci przetworniki z wersji HiFi zaspokoją nawet najbardziej wybredne ucha :D

I jeszcze warto uzupełnić, że przetworniki używane przez Creative w Live! 24 są lepsze od Prodigy HiFi ale gorsze od HD2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetworniki sobie mogą lepsze, różnica w przetwornikach jest znikoma, wręcz żadna obecnie. Pytanie jak w kartach creative jest ze wzmocnieniem sygnału na wyjściu analogowym ? Imo to co siedzi w tym sb live ma się tragicznie do tego co jest w prodigy ;]

 

A odsłuch może to tylko potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetworniki sobie mogą lepsze, różnica w przetwornikach jest znikoma, wręcz żadna obecnie. Pytanie jak w kartach creative jest ze wzmocnieniem sygnału na wyjściu analogowym ? Imo to co siedzi w tym sb live ma się tragicznie do tego co jest w prodigy ;]

A odsłuch może to tylko potwierdzić.

Idealne podsumowanie tematu Creativa :D Jak dla mnie w Creativach cena nie równa sie jakosc...

 

Uwazam ze dobre karty Creativa skonczyly sie na serii SoundBlaster Audigy 2.

Edytowane przez Maverik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy uzywany Audigy 4 sprosta wymaganiom nie-audiofila? zastosowanie domowe - sluchanie muzy na modecomach(teraz jest, ze tak powiem srednio na integrze), troche na sluchawkach, jakies giercowanie od czasu do czasu no i jakis movie z raz na tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy uzywany Audigy 4 sprosta wymaganiom nie-audiofila? zastosowanie domowe - sluchanie muzy na modecomach(teraz jest, ze tak powiem srednio na integrze), troche na sluchawkach, jakies giercowanie od czasu do czasu no i jakis movie z raz na tydzien.

Mozesz spokojnie brac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, że podepnę się pod temat ale też przymierzam się do wyboru karty dz. i oto co ona musi posiadać, wejście cyfrowe lub optyczne SPDiF ( chce podłączyć tuner satelitarny ) i cieszyć się dzwiękiem DD 2.0 / 5.1 która z wymienionych kart lub może coś innego, będzie jakoś grała ( cena nie wygórowana 200-300zł ). Głównie oglądam filmy i słucham muzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam, że podepnę się pod temat ale też przymierzam się do wyboru karty dz. i oto co ona musi posiadać, wejście cyfrowe lub optyczne SPDiF ( chce podłączyć tuner satelitarny ) i cieszyć się dzwiękiem DD 2.0 / 5.1 która z wymienionych kart lub może coś innego, będzie jakoś grała ( cena nie wygórowana 200-300zł ). Głównie oglądam filmy i słucham muzy.

Nie daj sie nabrac na marketing Creativa. Jeślli muzyka i filmy polecam Audiotrak 7.1 Hi Fi. Wiem co mowie bo mam. Jeszcze raz powtorze ze mialem okazje potestowac kilka kart Creativa. Wiem ze Prodigy troche kosztuje ale w przypadku Audiotraka wiesz za co płacisz.

Zreszta co ja będe opowiadał wystarczy ze poczytasz co ludzie mówia na temat tej karty i zdecydujesz sam. Zapraszam na profesjonalna opinie : http://www.cdmods.prv.pl/index.php?show=re...akprodigy71hifi

 

Ktos mądry powiedział kiedys ze firma creativ to połączenie ładnych informacji na stronie producenta i sprytnych sterowników. Ja sie pod tym podpisuje. Przerost formy nad treścią.

Edytowane przez Maverik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówia na temat tej karty i zdecydujesz sam. Zapraszam na profesjonalna opinie : 2763085[/snapback]

Przetworniki sobie mogą lepsze, różnica w przetwornikach jest znikoma, wręcz żadna obecnie.
Zgadza się :-)

Z punktu widzenia (słyszenia?) ludzkich zmysłów róźnica między tymi kartmi jest żadna. Jakość odtwarzania wszystkich trzech przekraczają wrażliwość słuchu.

 

Pytanie jak w kartach creative jest ze wzmocnieniem sygnału na wyjściu analogowym ? Imo to co siedzi w tym sb live ma się tragicznie do tego co jest w prodigy ;]

To akurat są popularne opampy o dobrej jakości. Do tego standard wykonania laminatu jest bardzo wysoki i praktycznie układ karty nie psuje parametrów elementów.

 

Być może Prodigy jest równie dobrze wykonana. Sam nie mam, więc nie mogę zweryfikować a w sieci nie trafiłem jeszcze na porządną recenzję tego modelu.

 

A odsłuch może to tylko potwierdzić.

Widzę w Twojej sygnaturce, że wreszcie dorobiłeś się porządnego wyjścia audio ;-)

To już masz sprzęt na wystarczającym poziomie do testów odsłuchowych. Spróbuj z niego skorzystać :-)

Edytowane przez popej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny test? LOL, chyba mamy zupełnie inny poziom wymagań :-)

Akurat do pary z takim profesjonalizmem byłyby odsluchy porównawcze na głośnikach komputerowych :-)

A czy czytac ze zrozumieniem to My umiemy ???? Ja nigdzie nie napisałem ze to jest TEST. Napisałem ze to jest OPINIA (choć na stronie widnieje napis RECENZJA ). Z tego co wiem to chyba oba te pojęcia TEST, OPINIA znacznie roznią się od siebie... :rolleyes:

 

Aha "profesjonalna" choćby dlatego ze nie jest w stylu: Karta zajeb****, wszystko gra cacy, bas nie pierdzi, nie ma szumu. KUPUJCIE", tylko koles wie o czym pisze. :D to tak na marginesie jakbys chciał negować pojęcie profesjonalizmu.

 

A na zakończenie powiem ze tez byłem zafascynowany seria X-Fi dopóki nie poczytałem kilku normalnych opinii ludzi ktorzy sie na tym naprawde znają. Poczekałem dołożyłem kilka złotych i jestem szczęśliwy :)

Edytowane przez Maverik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...