Skocz do zawartości
MarOO78

C2d E4300 Kontra E4500 I Inne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zawiodłem się na moim E4300 - robi max 3290MHz - do tego powyżej 3,1GHz bywa niestabilnie a i temp. są wysokawe. Nic więcej mi się nie udało - już nie wiem czy FSBwall proca, czy mobo padaka (choć zrobiło FSB=380x6=2280MHz gdzie NBcloc=570MHz), czy co?

 

Stąd moje zainteresowanie E4500 - czy ten procesor będzie lepszym wyjsciem?

 

Dlaczego E4500 - myślę że jego zaletą jest niskie FSB=800MHz a wyższy zegar - czy dobrze rozumuję że da większe OC dzięki wyższemu mnożnikowi? Bo jeśli moje 350MHz FSB jest granicą mobo osiągalną to mnożnik 11x da mi prawie 4GHz. A zainteresowany jestem zakresem do 3,6 - 3,8 GHz.

 

Co o tym sądzicie

 

A może jakiś inny proc - polećcie coś w cenie ~480 - 550 złotych

 

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g mnie bez sensu. Mozesz trafic e4500 ktore nie zrobi 3GHz na def v... Zobacz ostatnie posty ludzi - najwyrazniej nowy stepping okazał się niewypałem, jezeli chodzi o o/c. No, chyba ze bedziesz sie bawił w kupowanie selekta. Ale w takim wypadku imo lepiej dozbierać do czegoś pokroju e6750 - praktycznie "pewne" o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stąd moje zainteresowanie E4500 - czy ten procesor będzie lepszym wyjsciem?

 

Dlaczego E4500 - myślę że jego zaletą jest niskie FSB=800MHz a wyższy zegar - czy dobrze rozumuję że da większe OC dzięki wyższemu mnożnikowi? Bo jeśli moje 350MHz FSB jest granicą mobo osiągalną to mnożnik 11x da mi prawie 4GHz. A zainteresowany jestem zakresem do 3,6 - 3,8 GHz.

dobrze rozumujesz z mnożnikiem ale Twoja teoria ma jedną dużą lukę :razz:

nikt Ci nie da gwarancji że zakupiony e4500 dojdzie do 3GHz bo może się CPU skończyć :wink:

 

pozostaje kwestia solidnego dovoltowania i późniejszego schłodzenia CPU - jaki masz COOLER? BOXowy? bo jak box to i tak się ciesz.

akie napięcie podajesz na CPU?

 

IMO zamiana e4300 na e4500 to wielka lipa.

 

czy mobo się kończy czy procek to musisz sam sprawdzić a wtedy się dowiesz co Cię ogranicza.

j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze rozumujesz z mnożnikiem ale Twoja teoria ma jedną dużą lukę :razz:

nikt Ci nie da gwarancji że zakupiony e4500 dojdzie do 3GHz bo może się CPU skończyć :wink:

 

pozostaje kwestia solidnego dovoltowania i późniejszego schłodzenia CPU - jaki masz COOLER? BOXowy? bo jak box to i tak się ciesz.

akie napięcie podajesz na CPU?

 

IMO zamiana e4300 na e4500 to wielka lipa.

 

czy mobo się kończy czy procek to musisz sam sprawdzić a wtedy się dowiesz co Cię ogranicza.

j

 

Zapuszczałem e4300 na 1,55V 3,29GHz - niestety stabilnośc kiepska a i temperaturki straszne. Chłodze niestety BOXem. Tylko zastanawia mnie czy nie mam coś zkichanego z mobo - czasem nie botuje na takich ustawieniach na jakich wcześniej botował. Co do e6750 ma wysokie FSB więc i możliwości OC dla mnie się szybko mogą skończyć bo zdaje mi się że po prostu płyta czasem nie wyrabia - wtedy nie ma już dużego pola dla zwiększania FSB - no i co za radoch uzyskać z 2,66GHz - 3,2GHz np??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapuszczałem e4300 na 1,55V 3,29GHz - niestety stabilnośc kiepska a i temperaturki straszne. Chłodze niestety BOXem. Tylko zastanawia mnie czy nie mam coś zkichanego z mobo - czasem nie botuje na takich ustawieniach na jakich wcześniej botował. Co do e6750 ma wysokie FSB więc i możliwości OC dla mnie się szybko mogą skończyć bo zdaje mi się że po prostu płyta czasem nie wyrabia - wtedy nie ma już dużego pola dla zwiększania FSB - no i co za radoch uzyskać z 2,66GHz - 3,2GHz np??

Raczej niemozliwe, Twoja mobo minimum 400 fsb powinna wyciagnac (a na pewno wyciaga wiecej). E6750 swietnie sie kreci na def v.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbij napięcie na NB- często pomaga.

Na Twoim miejscu bym zmienił chłodzenie na cooler klasy Scythe Infinity a nie proca.

minimum taki:

http://silent-pc.pl/pid/866/Tacens_Gelus_Pro/

żałuję że sam go nie kupiłem :( a miałem okazję

Ten kawałek blachy który producent nazywa chłodzeniem można wtedy rzucić o ścianę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbij napięcie na NB- często pomaga.

Na Twoim miejscu bym zmienił chłodzenie na cooler klasy Scythe Infinity a nie proca.

minimum taki:

http://silent-pc.pl/pid/866/Tacens_Gelus_Pro/

żałuję że sam go nie kupiłem :( a miałem okazję

Ten kawałek blachy który producent nazywa chłodzeniem można wtedy rzucić o ścianę :P

 

OkOk - rozumie że BOX to troszke cienizna - ale co mi da wypaśny cooler jak mi nie botuje? Wtedy jeszcze nie ma temp na procu zbytnio - oczywiście domyślam się że uzyskam lepsze tempy w stresie i ustabilizują się na niższym poziomie niż na boxie ale mi nie potrzeba na codziń wiecej niż 3GHz - za to chcialbym mieć procka zdolnego do 3,8 - 4 GHz - tak dla przyjemności emocjonalnej :) No i w Spi chciałbym osiągnąć coś przyzwoitego. Niestety pod kątem moich marzń moje e4300 zawiodło bardzo -szkoda.

 

Napięcia jechałem na maxa jeśli chodzi o NB i całą tą reszte - nawet ramki dałem na 2,25 (a ile można maksymalnie bez zjarania?)

 

Co prawda dojechałem już do 3320MHz ale mało stabilnie i drżałem o tempy - zabotował, popracował pod Windą - jednak zaliczył też zwisy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że masz cienką sztukę E4300, to mogę Tobie powiedzieć że nie jesteś sam. Też mam problemy żeby coś ponad 3ghz uzyskać. Teraz mając 3ghz mam napięcie 1,49V a żeby mieć 3,2ghz to już 1,6V nie starcza. Moim zdaniem nie opłaca się ładować w serię E4xxx, procesory mają zbliżone O/C. Musiałbyś kupić jakiegoś selekta E4500 tylko pewnie cena nie będzie wiele niższa niż jak darkx tu wyżej podał od E6750.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...