Skocz do zawartości
kun4

Stacja Dokujaca - Uzywa Ktos?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie czy ktos uzywa stacji dokujacej? Myslalem zeby sobie taka zamowic i praktycznie przelaczyc sie ze stacjonarnego na lapka.

 

Do stacji dokujacej podlaczylbym monitor klawiature i myszke, wiec pelna wygoda, a jak gdzies wychodzci no to lapa pod reke i ide.

 

Uzyteczne, czy niepotrzebny bajer?

 

Chcialbym uslyszec zalety i wady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem kiedyś laptopa IBM ThinkPad X30 (mały, 12" LCD, lekki i bez napędu optycznego) to zakupiłem sobie stacje dokującą. Miałem w niej napęd DVD, podpięte też były na stałe myszka i klawiatura oraz zasilacz. Urządzenie bardzo użyteczne było przynajmniej dla mnie. Jeden ruch i miałem naładowany laptop do zabrania bez odłączania masy przewodów.

Acha - w stacji dokującej były dwa głośniki o sporej głośności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz T42 to polecam Ci Advanced Mini Dock. Nie będziesz musiał podpinać zasilania, sieci i innych kabli za każdym razem gdy chcesz skorzystać z laptopa. Na dodatek laptop będzie lekko pochylony co ułatwi pisanie. Ułtawia pracę i zwiększa komfort oraz oszczędza czas :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy mi na tym aby laptop po podlaczeniu do stacji dokujacej byl zamkniety. Natomiast do stacji podlaczylbym klawiature myszke i monitor. Tutaj pojawia sie pytanie. Czy idize jakos zrobic aby wlaczac laptopa jakims guzikiem na stacji i aby odrazu sygnal szedl na monitor zewnetrzny, nie na matryce laptopa?

 

Laptop bylby wtedy taka jednostka centralna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie pracuję. W pracy mam zamkniętego lapa. Do doka podłączyłem monitor po DVI (po Dsub też mogę). Stacja dokująca posiada włącznik - po jego naciśnięciu uruchamia się laptop i dok - chodzi mi o IBM Advanced Mini Dock. Jeśli pokrywa laptopa jest zamknięta to nie wyświetla on obrazu, podświetlenie matrycy też jest wyłączone.

 

Tylko za pierwszym uruchomieniem po podpięciu zewnętrznego monitora trzeba użyć kombinacji Fn + F7 i wybrać wyświetlanie na ekranie laptopa albo tylko na monitorze zewnętrznym lub na obu.

 

Do doka można podłączyć dwa monitory - są dwa oddzielne porty Dsub i DVI.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...