Skocz do zawartości
Oststern

Abonament vs pre-paid

Abonament vs Pre-paid  

97 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Abonament vs Pre-paid

    • Abonemant
      48
    • Pre-paid
      49


Rekomendowane odpowiedzi

jak masz lat naście, nie pracujesz a telefon ci jest potrzebny do pisania smsów i sporadycznego dzwonienia to bierz pre-paid, bo nie jesteś uzależniony kupujesz kiedy chcesz i za ile chcesz... abo to już odpowiedzialność bo musisz co miesiąc płacić ten rachunek a nie zawsze kaska jest jak nie pracujesz... jeżeli masz pracę, bądź firmę i potrzebujesz stałego kontaktu bez zabawy w zdrapki to abonament jest dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, ze kiedy bylem mlody, to majac prepaida cieszylem sie, ze rodzice nie znaja moich faktycznych fachunkow, bo byly one spore. Dzieki temu unikalem wielu niepotrzebnych nerwow z ich, jak i z mojej strony.

 

Gdyby mial abonament predko wszystko wyszloby na jaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, ze kiedy bylem mlody, to majac prepaida cieszylem sie, ze rodzice nie znaja moich faktycznych fachunkow, bo byly one spore. Dzieki temu unikalem wielu niepotrzebnych nerwow z ich, jak i z mojej strony.

 

Gdyby mial abonament predko wszystko wyszloby na jaw.

 

przecież Ty jesteś nadal młody ... do czego ten świat zmierza 0_o

 

ale coś w tym jest ;] że sobie zażartuje ... jak sięgnę głęboko w moją przeszłość to było podobnie :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prepaid ma jeszcze jedną zalete, jest "czysty" bez podsłuchu :D

 

A tak na serio to jak nie wiesz co Ci potrzeba to znaczy że Ci pop, czy inna heyah wystarczy i ewentualnie jak zaczniesz ponad 100 miesięcznie wydawać to się zastanów nad abo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A obliczal ktos moze jak sie sytuacja przedstawia w przypadku kiedy mamy przedluzenie umowy? Jezeli dobrze trafimy, fajny telefonik mozna wyrwac w okolicach 200 zl. Po jego opchnieciu powinno wystarczyc na oplacanie abonamentu przez ponad roczek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jeszcze wracając do tematu to np

w abo możesz mieć np. za friko w sieci i na stacjonarne od 21 do 9 rano ;]

i tu masz taniej niż w prepaid ale nie licz na esy po groszu or something like that ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież Ty jesteś nadal młody ... do czego ten świat zmierza 0_o

Pewnie ze tak, ale chodzilo mi raczej o to ze teraz wydaje pieniadze ktore w wiekszosci sam zarobilem, a to calkowicie zmienia postac rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, ze kiedy bylem mlody, to majac prepaida cieszylem sie, ze rodzice nie znaja moich faktycznych fachunkow, bo byly one spore. Dzieki temu unikalem wielu niepotrzebnych nerwow z ich, jak i z mojej strony.

 

Gdyby mial abonament predko wszystko wyszloby na jaw.

Tak samo miałem 3 lata temu :D od 2 lat mam na abonament (który płacą rodzice) i ile bym nie przekroczył (przypadkowy net czy jakiś sms specjalny) to zawsze gadają i gadają, nie ważne, że zapłacę ze swojej kieszeni, ważniejsze jest to, że przekroczyłem :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba wynika tylko z jednego wzgledu ;)

Chec nauczenia oszczedzania :)

Pay&Go jest dobry, potrafi nauczyc zimnej kalkulacji.

Dzwonisz, kiedy masz, nie masz - nie dzwonisz.

Z abonamentem jak jest, kazdy wie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prepaid playa ;]

 

Ladujesz kiedy chcesz

Tanie polaczenia (49gr do wszystkich)

Tanie Sms/Mms (1000sms/mms za 10zl do wszystkich)

:D

Orange Go ma tylko 10gr więcej poza siec. Za to mozna to sobie odbic na rozmowach w sieci i stacjonarnych, ktore są znacznie tansze(od 20gr).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kilka razy bardziej pasuje playkarta...

 

11gr za min to juz sporo, pozatym duzo do mnie dzwonia i mam w miesiacu z 20 darmowych minut do wszystkich. Na stacionarke dzwonie bardzo zadko. Pozatym ladujac w playu 50zl mam bonus 20zl. Mms w cennie Sms.

 

Dzwonie srednio 150 minut miesiecznie czyli place za to w playu okolo 73zl, w orange zaplacilbym okolo 90zl.

 

Czyli taniej ~17zl czyli w play mam wiecej z 30 min.

 

 

Orżnąć wychodzi o wiele drozej. Wiekszosc moich znajomych przesiadla sie na play teraz.

 

Pozdro Lili ;)

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mBank mobile ma tańszą ofertę.. ;) 45gr :P

Tak tylko w Play do każdego doładowania masz bonus, np. ładujesz za 150zł drugie 150zł masz gratis, czyli minuta wychodzi po 25gr ;]

 

Cmx w Play wychodzi 50zł, bo jak kupujesz kartę za 50zł to masz dodatkowo 20zł gratis...

 

Możesz też wziąć abonament w Play'u za 50zł wtedy masz do wygadania 143 minuty i dodatkowo jakiś fajny telefon ;]

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orange go - 20gr za minute w sieci i na stacjonarki, 1gr sms, 2gr mms w sieci, poza sieć chyba 60gr minuta (?),, przy doładowaniu setką

w orange pop - pakiety z minutami 120minut za 6zł w sieci i na st (5gr minuta..) i pakiety smsów po 0,5gr ;] ,, trzeba doczytać regulamin,, no i nie każdemu sie kce patrzyć czy ma pakiet czy nie ma itd..

kilka razy już myślałem o przejściu na abo i za każdym razem było tak że po 2-3mcach bym żałował bo w ofercie na kartę jest taniej ;]

 

nie wiem jak z free wybranymi numerami ale u mojej pani włączają się po wydzwonieniu reszty abo,, więc free mamy od połowy mca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze miałem telefon na abonament. Nie wyobrażam sobie posiadać karty prepaid. A jakby się coś stało ważnego, a ja bym nie miał ani grosza na koncie? Rachunki na abonamencie mam zawsze w normie. Przeważnie wyższy w okresie wakacyjnym ale to jest do przyjęcia. Często rozmowy z zagranicą i net dają się odczuć w rachunku, ale bez przesady. Dobrze dobrany abonament do osoby i można żyć :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm nie ma opcji nie mieć jak zadzwonić ,, ładujesz dużą kartą i tyle,, poza tym -> w oranhe jest jakiś tam sms że masz 1zł kredyt i możesz 2 minuty pogadać,, starczy na jakieś 10 prosze oddzwoń do mnie :P

 

mnie sie w abo nie podoba to że podpisując dzisiaj umowę na 2lata bedę za 20mcy płacił za minutę 40-50gr a prepaidy będą miały po 3gr i pakiety po pół grosza w sieci,, i co mi za pociecha wtedy z dwuletniego telefonu ;]

 

kto dzisiaj ma w abo minuty po 20gr ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonie srednio 150 minut miesiecznie czyli place za to w playu okolo 73zl, w orange zaplacilbym okolo 90zl.

Era - abonament - 150min darmowych do wszystkich sieci = 32.96 zł z VAT

nie mówiąc już o telefonach za grosze

 

te X lat w jednej sieci robi swoje jednak ~~ tak więc pre-paidom mówimy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Era - abonament - 150min darmowych do wszystkich sieci = 32.96 zł z VAT

nie mówiąc już o telefonach za grosze

 

te X lat w jednej sieci robi swoje jednak ~~ tak więc pre-paidom mówimy nie ;)

Gdzie jest taki abonament ja widzę tylko za 40zł 80+80, a telefony w porównaniu do oferty Play to żal.pl szczególnie przy niskich abonamentach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Era - abonament - 150min darmowych do wszystkich sieci = 32.96 zł z VAT

nie mówiąc już o telefonach za grosze

 

te X lat w jednej sieci robi swoje jednak ~~ tak więc pre-paidom mówimy nie ;)

era to jest gowno imo.

moi rodzice maja tam umowe na abonament od 8 lat, placa 40zl a telefony tak gowniane daja na przedluzenie, ze zal tylek sciska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest taki abonament ja widzę tylko za 40zł 80+80

czytamy do końca : "te X lat w jednej sieci robi swoje jednak ~~ " ;)

 

dla "zwykłych śmiertelników" takich ofert nie ma ;)

 

na telefony też jakoś nie narzekam - w czerwcu K750i za grosze dostałem w tym abonamencie za 33zł

wiadomo - nie spodziewajcie się N95 za złotówke w najtanszym abonamencie ~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( jestem w "gownie"

 

Podpisałem teraz umowe (moje pierwsze przedłużenie) i dostałem za 140zł nokie 6300. "gowno" ?

 

Jak się płaci bardzo niskie rachunki, nie można się spodziewać n95 za złotówkę. ( nie sciagnalem tego zdania po MacOSeku :P )

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mowiac o tym ze podpisujesz umowe na dwa lata i w ciagu tego czasu koszty rozmow zleca np. o polowe w pre-paidzie, a ty dalej placisz tak samo.... mialem abonament i podziekowalem, w tej chwili korzystam z era fun i nie narzekam.

 

E: odpowiedz na posta TeLe

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się płaci bardzo niskie rachunki, nie można się spodziewać n95 za złotówkę.

to samo miałem napisać...

 

też w erze jestem, 200min do ery/heyah+40 do innych sieci za 60 zeta i jak najbardziej mi to pasuje...zwłaszcza że mi się w zdrapki bawić nie chce a i fony dość często mam możliwość wymieniać (starsza ma na siebie 2 numery, płaci dość konkretne rachunki a i jest w sieci coś o 99 roku - tym samym w kwietniu bodajże miała n73, k800 i d900 po ~49 zeta :) )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z obu rozwiązań i znacznie bardziej wolę zapłacić rachunek niż kupować kolejne doładowanie.

To że ceny w pre-paidzie są niższe nie przekonuje mnie do końca, aby korzystać z tej formy jako "podstawowego" telefonu.

Nie potrzebuję anonimowości oraz wolę być traktowany nieco poważniej załatwiając coś z BOK.

Nie dziwię się gdy ktoś mówi, że Era to [ciach!]o skoro używa najniższego abonamentu na osobę prywatną. Jasne, że w takim wypadku lepiej zdecydować się na pre-paid, bo nie ma co liczyć na rozsądne warunki w momencie przedłużania umowy. Po prostu większość sieci ma w nosie klienta z rachunkami rzędu 30zł/m-c i woli zabiegać o nowego niż o to, żeby obecny z nimi pozostał na kolejne 2 lata. To jest raczej tylko rodzaj klientów o który zabiega Play tworząc swój najniższy abonament po upływie jakiegoś czasu od staru sieci.

Jeśli ktoś ma brać jakiś niski abonament będąc na utrzymaniu rodziców i tłumaczyć się z każdego przekroczenia o 5zł, to gdzie w tym jest sens... Równie dobrze można kupić telefon na raty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...