Skocz do zawartości
Oststern

Abonament vs pre-paid

Abonament vs Pre-paid  

97 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Abonament vs Pre-paid

    • Abonemant
      48
    • Pre-paid
      49


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to lecimy. ;] Powiedzmy, ze ktos chce sie miescic w abo ~50PLN miesiecznie. Co robimy? Kupujemy karte play'a i robimy doladowanie 150PLN. W pierwszych 30 dniach mamy do wykorzystania 306 minut, a w nastepnych dwoch miesiacach po 153 minuty. Przy kwocie 75PLN miesiecznie w play'u na karte mamy po 306 minut miesiecznie. Minusy to 'wylozenie' z gory 150PLN i wykorzystanie w pierwszych 30 dniach przynajmniej 306 minut, ktore sa z bonusu (chociaz w play abonament bonus i kase musimy wykorzystac w jednym okresie rozliczeniowym wiec na karcie i tak nie jest tak zle) , ale czy nie warto? Ktory operator zaoferuje mi takie warunki w abonamencie na mojej pierwszej umowie? ;] Zaden. :lol2:

Do tego dochodza plusy zwiazane z niewiazaniem sie zadna umowa, obnizenie stawek po pewnym czasie i pakiety promocyjne tj. chociazby ostatni 1000mms/sms za 10PLN miesiecznie do wszystkich sieci co imo jest bardzo dobra oferta. To tyle. ;]

 

EDIT

Slowo na temat zdrapek. Po pierwsze zdrapki powoli sa wycofywane i zastepowywane terminalami. Po drugie mozemy sobie zrobic doladowanie online. Dla mnie doladowanie jest mniejszym problemem niz pojscie i zaplacenie rachunku, ale niektorzy widocznie mysla inaczej. ;]

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 5 lat na abonament a stary nie jestem :D

o wiele wygodniejsze jest to od prepaid, a dodatkowo rodzice placa wiec... :D

 

obecnie za mala kase za telefon i niski abonament mamy ciekawa oferte w Play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejdz do tego indywidualnie, na czym najbardziej Ci zalezy.

Czy chcesz miec mega wypasiony telefon i placic co miesiac abonament.

Czy chcesz miec sredniej klasy telefon i pompowac w niego kupony.

Na czym Ci zalezy... Ilu masz znajomych/czlonkow rodziny w danej sieci.

Jest chyba zbyt wiele czynnikow nad ktorymi warto sie zastanowic.

Kazdy patrzy ze swojego punktu siedzenia.

Jednym wygodniej, bo mama z tata zaplaca, jedni ciut do tego doloza, inni placa zupelnie sami.

Jedni wola pre-paid, bo nie chca splacac telefonu w abonamencie, drudzy wola abonament, bo im wygodniej.

I tak w kolko :)

 

Ja powiem tak:

 

Kup sobie jakis telefon, ktory zaspokoi Twoje potrzeby.

Wybierz taka siec, w ktorej oferta pre-paid bedzie pasowala pod Twoich znajomych/czlonkow rodziny.

Najlepiej samemu to rozwazyc wedle wlasnych kryteriow :)

 

Pozdrawiam i zycze udanego wyboru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba chodzic do kiosku, pompowac czy w jakis inny sposob doladowywac

Ta, bo nie da się doładowac telefonu przez internet...

Nie pamiętam kiedy doladowywalem w inny sposób...

 

, no i nie masz takiej sytuacji, ze nie masz juz z czego zadzwonic

Lepsze "nie mam z czego zadzwonic" niz potem "nie mam z czego zapłacic".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejdz do tego indywidualnie, na czym najbardziej Ci zalezy.

Czy chcesz miec mega wypasiony telefon i placic co miesiac abonament.

Czy chcesz miec sredniej klasy telefon i pompowac w niego kupony.

Na czym Ci zalezy... Ilu masz znajomych/czlonkow rodziny w danej sieci.

chyba wole mieć średniej klasy telefon po to żeby jak najmniej płacić za rozmowy po to jest dla mnie najważniejsze.Sporo znajomków mam w orange więc co wziąć prepaida orange? tylko którego Go czy nowego popa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze "nie mam z czego zadzwonic" niz potem "nie mam z czego zapłacic".

I bynajmniej ten argument twardo przemawia za pre-paid'em...

Kontrolowanie wlasnych wydatkow w mozliwie najskuteczniejszy sposob.

W abonamencie latwi sie zagalopowac ;)

 

EDIT

 

@Oststern

 

Tutaj Ci juz nie doradze, tyle co moglem to zrobilem :)

Nie siedze tak w temacie Orange.

Mysle, ze kilku kolegow z forum wyrazi swoja opinie nad wyzszoscia OrangeGO, nad Pop'em i odwrotnie ;)

Mozesz zrobic jeszcze jedno - popytaj swoich znajomkow ;)

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 4 dni jestem posiadaczem telefonu w Orange Go (jest to moja pierwsza komorka - długo sie broniłem :lol:).

 

Jestem bardzo zadowolony - doladowanie 50zł spokojnie mi wystarczy na minimum 2 miesiace, bo prawie wszyscy znajomi mają telefony w orange, no i zdarza mi sie dzwonic na stacjonarny. Telefon kupowalem osobno. Doładowanie konta = 2 minuty (online, z konta inteligo). No i płacę tyle, ile dzwonię ;) przynajmniej zmusza to do oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietacie o tym, ze w przypadku checi zmiany operatora czy chocby zmiany numeru majac karte prepaid jest duzo latwiejsze? Wystarczy skoczyc do kiosku i kupic starter.

 

Poza tym duzo latwiej i taniej przejsc z prepaid na abonament zachowujac numer, niz zrywac umowe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba miec jeszcze konto bankowe, ktorym mozna zarzadzac przez internet :D

jest taki bank jak "mbank" od dobrych latek tam mam konto i utrzymanie jego jest równe 0zł

 

eKONTO ^^

 

 

a wracjąc do tematu to ankieta mówi sama za siebie ;-)

lepiej posiadać abonamencik.

np. ja już podpisałem 3 raz "cyrograf z erą" i do tego 4 miesiące przed zakończeniem umowy :blink:

 

dostałem jednorazowo 500 minutek / niestety te moge wykorzystać oczywiście tylko w erze /

+ coś tam jeszcze bo firma kurierska odwaliła maniane no ale to tylko na plus erze, że wzamian za czekanie dorzuciła coś do woreczka...

 

no i obecnie posiadam abonament ~50zł i do tego 120 minutek i jak dlamnie jest ok :-P

 

a wcześniej za 30 zł posiadałem 80 minutek..... wiec też tragedi nie było ;-)

Edytowane przez kiaad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos abonamentu jeszcze: kazdy operator ma jakis program lojalnosciowy, typu Era Premia, dzieki ktoremu mozna zebrac dodatkowe minuty, obnizyc cene telefonu przy podpisywaniu kolejnej lojalki itp.

 

Co do doladowania: polecam posiadaczom prepaidow znalezc sie kiedys z pustym kontem w miejscu, w ktorym zasieg moze jest, ale za to bankomatu ani jakiegokolwiek kiosku posiadajacego zdrapki ni hu-hu. W Polsce nie jest to, wbrew pozorom, takie trudne. W takich sytuacjach docenia sie zalety abonamentu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko dziwie, dlaczego za granica naszego pieknego kraju rozdaja +1000 min/msc :?

a to dlatego, że unas jest jeszcze "mała" konkurencja ok ok jest już nawet 4 "opertorów" ale torcik jest już podzielony i idze to jakoś ślamazarnie.

 

1. ustawy

2. przpisy

3. koszta budowy + utrzymania nadajników .....

 

...nie są małe a Polska to nie Germany, Spain , UK czy IRL ..... jeszcze trzba torche poczekać.

jednak mimo wszstko dziś naprawde jeśłi chodzi o GSM to nie ma na co narzekać.

 

Ja czekam tylko na WiMAX ;-) aby zawitało to cudeńko do każdego naszego miasta czy miasteczka >=20,000 mieszkańców ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze "nie mam z czego zadzwonic" niz potem "nie mam z czego zapłacic".

Kumpel zawsze krzyczał jaki to prepaid jest do [gluteus maximus] i nadaje się tylko dla dzieci albo starszych ludzi.

A teraz komórka "nastukała" rachunek na ~2500zł (złe ustawienia jakiegoś gprs czy czegoś innego). Na prepaidzie dla dzieci straty były by znacznie mniejsze.... :lol2:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abonament to porażka. Wiem bo mam od 4 lat :/. Jest wygodny, ma swoje plusy, przedewszystkim nie rolują klientów (zaraz każdy mi napisze że go nie roluja i piszę bzdury), ale co z tego skoro w prepaidzie są pakiety w których prawie wszystko jest jak za darmo!? Jedyne co mnie obecnie trzyma przy abonamencie to to, że mam darmowy numer z którym moge rozmawiać 24h na dobe dzien w dzien, kosztuje mnie to 10zł miesięcznie, a na prawdę sporo na ten numer dzwonię. Czy gdzieś w prepaidzie jest taka możliwość? simplus kiedyś miał takie coś w promocji ale już nie ma. Kończy mi się umowa za miesiąc i nie wiem co robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do doladowania: polecam posiadaczom prepaidow znalezc sie kiedys z pustym kontem w miejscu, w ktorym zasieg moze jest, ale za to bankomatu ani jakiegokolwiek kiosku posiadajacego zdrapki ni hu-hu. W Polsce nie jest to, wbrew pozorom, takie trudne. W takich sytuacjach docenia sie zalety abonamentu ;)

@costi

Ja mam zawsze internet w komorce, tez sobie moge przez nia doladowac. ;]

Do tego np. w Orange mozna wyslac 3 smsy i dostac 1zł(ktoe potem trzeba zwrocic) nie mając nic na koncie.

 

Zresztą co ja będę pisal o znalezieniu się z pustym kontem...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 4 dni jestem posiadaczem telefonu w Orange Go (jest to moja pierwsza komorka - długo sie broniłem :lol:).

 

Jestem bardzo zadowolony - doladowanie 50zł spokojnie mi wystarczy na minimum 2 miesiace, bo prawie wszyscy znajomi mają telefony w orange, no i zdarza mi sie dzwonic na stacjonarny. Telefon kupowalem osobno. Doładowanie konta = 2 minuty (online, z konta inteligo). No i płacę tyle, ile dzwonię ;) przynajmniej zmusza to do oszczędności.

po ile masz minute i eska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

minuta do wszystkich 60 groszy. Cena minuty w sieci zależy od ostatniego doładowania ale zakładajac że ostatnio doładowałeś konto za minimuz 100zł to bedziesz mial rozmowy po 20 groszy. sms do inncych 18 groszy w sieci 1 grosz.Mmsy tez są jakoś w dobrej cenie ale dokładnie juz nie pamietam a nie chce cie wprowadzać w błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...