Skocz do zawartości
Mibars

Łączenie 2-ch Komputerów Zwykłym Crossem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W koncu mam nowy komputer...

 

...I nowe problemy!

 

Otóż chcę je połączyć - by zgrać różne dane i nie bawić się w przenoszenie dysku z kompa do kompa, ewentualnie, by w coś sieciowo pograć, bp P4 1.8 aż taki stary znowu nie jest.

 

Tak więc co i jak:

 

Nowy komputer ma zintegrowaną sieciówkę, ponoć nawet 1gbps, sterowniki karty zainstalowane, dodatkowo połączenie z internetem poprzez Sagema na USB z Neostradą. Sygate Personal Firewall, "zasada" dla karty sieciowej, by puszczać przez nią wszystko. Na razie XP SP1 z plyty od starego kompa.

 

Stary komputer ma sieciówkę Realtek "Hornet", czy jakoś tak, 10/100mbps, sterowniki sam znalazl Windows, brak połączenia z internetem, chociaż "niekaktywne" połączenie Neostrady jest (teraz podpięta do nowego kompa). Ta sama frajerścianka, co w nowym kompie, taka sama zasada, by przez sieć szło wszystko. XP SP1

 

Co zrobiłem:

Najpierw bawiłem się automatycznym konfiguratorem windowsa na obydwu komputerach - bez rezultatu. Potem ręcznie ustawiłęm IP w komputerach - 192.168.1.30 (nowy) i 192.168.1.50 (stary komp). Zaznaczyłem pole, by informowal o połaczeniu - No i informuje o 100mbps w obydwu komputerach. Obydwie maszyny reagują na pingi (wcześniej nie reagowały, ale dodałem zasady dla Firewalla), obydwie w "moje miejsca sieciowe" widzą tylko siebie... Grupa robocza domyślna, stworzona w konfiguratorze. O czym zapomnialem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro się pingują to działać powinny. Chyba że namieszałeś coś w regułkach firewalla.

Daj polecenie wyszukaj komputer z otoczenia sieciowego i wpisz adres ip drugiej maszyny. Powinno wyszukać kompa o danym numerze IP choć w otoczeniu go wczesniej nie widzisz. Potem tylko skrót na pulpit aby akcji nie powtarzać za każdym razem choć możliwe iż doda od ręki do skrótów w otoczeniu sieciowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa rownież przy wylączonym firewallu.

 

 

Czego dodatkowo już próbowałem - zmiana IP na końcówki 1.1 i 1.2, DNS w postaci IP "przeciwnego" komputera, wyszukiwać komputera po IP / nazwie...

 

...Zauważyłem pewną różnicę - stary komputer widzi siebie w grupie roboczej, nowy widzi, że grupa robocza jest pusta (nazwa oczywiście ta sama).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa rownież przy wylączonym firewallu.

Czego dodatkowo już próbowałem - zmiana IP na końcówki 1.1 i 1.2, DNS w postaci IP "przeciwnego" komputera, wyszukiwać komputera po IP / nazwie...

 

...Zauważyłem pewną różnicę - stary komputer widzi siebie w grupie roboczej, nowy widzi, że grupa robocza jest pusta (nazwa oczywiście ta sama).

DNS-y pozostaw nie wpisane. Jak ping z 1 na 2 maszynę przechodzi prawidłowo to nie ma bata - musi widzieć, chyba że coś blokuje porty odpowiedzialne za komunikacje windy albo coś jest namieszane w protokołach sieci. W kompie starym ustaw bramkę na komp nowy (choć to nie powinno mieć wpływu). W nowym zostaw pustą. Sprawdź jeszcze raz grupę roboczą i czy masz zainstalowanego klienta sieci ms.

Kompa wyszukiwałeś prze prawy przycisk myszy na ikonie otoczenie sieciowej i podanie zamiast nazwy ip?

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(piszę naraz na 5 forach i ctrl+C, ctrl+V, więc... ;) )

 

No więc tak:

-Kompy resetowane wielokrotnie

-FTP zaraz spróbuje

-Prędkości są na automatyczne (poa tym pokazuje w obydwu kompach prędkość 100mbps)

-To udostępnianie rozumiem tyczy się poszczególnych folderów, w Win XP SP1 okno jest trochę uboższe (tzn np nie ma tego przycisku "perrmissions")

-Nieważne, czy chce sie dostać po nazwie, czy po IP - nie da sie...

 

 

ALE: (tak, może mam trop...)

-Komputery pingują się nawzajem TYLKO PO IP, gdy pinguje je po nazwie, to mogę spingować tylko siebie samego

-W starym komputerze gdy w Explorerze wpiszę jego IP, to otwiera mi to, co on właśnie udostępnia. W nowym czeka z pól minuty i wywala komunikat "system nie może odnaleźć..." Czyli nie widzi siebie samego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

-Komputery pingują się nawzajem TYLKO PO IP, gdy pinguje je po nazwie, to mogę spingować tylko siebie samego

-W starym komputerze gdy w Explorerze wpiszę jego IP, to otwiera mi to, co on właśnie udostępnia. W nowym czeka z pól minuty i wywala komunikat "system nie może odnaleźć..." Czyli nie widzi siebie samego...

To żaden trop. Podaj jakie masz zainstalowane protokoły i usługi dla połączeń sieciowych jeśli nie masz ustawionego protokołu netbios przez TCP/IP to nie ma prawa sam rozpoznawać nazw kompów a co za tym idzie widzieć ich we wspólnej grupie. To jest normalne. Ruch TCP/IP opiera się na adresach IP i jak nie masz serwera DNS to po prostu nie ma co tych nazw tłumaczyć, chyba że włączysz na obu ów netbios na 3 zakładce we właściwościach protokołu TCP/IP.

 

Ewentualnie można jeszcze dopisać kompy na obu maszynach do plików LMHOSTS.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...