Skocz do zawartości
dem

Wifi W Domu Z Kablówki.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem lapka i naturalną koleją rzeczy, dla wygody, zamierzam sobie zrobić w domu WiFi. Mieszkam w bloku z wielkiej płyty, 3 pokoje, 60m2.

Net mam z kablówki, poprzez modem Motorolli. Z modemu net wychodzi poprzez zwykły kabel RJ-45, który normalnie wpinam do lapka.

 

Obecnie w domu mam jednego lapka i net będzie tylko dla niego, ale niedługo być może pojawi się drugi lapek.

 

Jaki AP polecacie do takiego rozwiązania? I czy wystarczy tylko AP, czy potrzeba będzie kupić coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci router z portem ethernet z wbudowanym AP. W zależności jakie zabezpieczenia stosuje provider bardzo przydatna jest funkcja MAC Cloningu.

 

Wielka płyta nie jest trudnym materiałem. Najgorsze są drewniane podłogi i ściany - horror :wink:

 

Przez dwie ściany (wielka płyta) przebijałem się doskonałym jak na dawne czasy U.S. Robotics'em 9106 - ale to było dawno i pod Neo. Obecnie USR bardzo się popsuł.

 

Linksys z Mimo/SRX byłby świetnym rozwiązaniem ale jest drogi - działa na zasadzie odbijania fal od przeszkód co pozwala wyeliminować "martwe strefy"

Przez jakiś czas korzystałem z Linksys'a WRT54GX2 - mam mieszane wrażenia, ale zasięg miał przyzwoity, nie stanowiły dla niego bariery drewniane ściany itp. ale za taką cenę można by wymagać trochę więcej.

 

Ciekawym i niezbyt drogim rozwiązaniem jest 3COM - http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywn...pelny,id,30092/ - nie wiesza się, pracuje stabilnie i ma bardzo dobry zasięg tak więc powinien pokryć zasięgiem całe mieszkanie jeśli będzie mniej więcej w centrum.

Pracowałem dłuższy czas dwiema sztukami i byłem naprawdę zaskoczony zasięgiem, wydajnością i jakością.

 

Co do kart sieciowych np. do laptopów to jeśli laptop ma slot MiniPCI i wewnętrzną antenę to można kupić bardzo dobry moduł WiFi na Intel'u 2200b/g za około 150 zł.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę sieciową w laptopie mam oto taką: Intel® Wireless WiFi Link 4965AGN.

 

Czy ten 3Com posiada opcję MAC Cloningu? Będzie przydatna, bo sieć jest filtrowana po adresie MAC.

 

Linksys jest świetny, ale cena zbyt wysoka.

 

Szukam AP w okolicach 2 stówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu miałem taka samą sytuację, internet również mam z kablówki i mieszkam w bloku, kupiłem Dlink DI-524. Spokojnie mogę polecić ci ten sprzęt, nie trzeba żadnych dodatkowych anten, zasięg jest doskonały, połączeń nie zrywa wszystko chodzi pięknie. Obecnie mam w domu PC połączony do routera poprzez RJ-45 i laptop na WiFi. Nie warto przepłać i kupować droższy sprzęt dla domowego użytku, chyba że potrzebujesz.

Tutaj masz emulator panelu konfiguracyjnego (możesz zajrzeć czy ci odpowiada możliwości konfiguracji): http://support.dlink.com/emulators/di524/h_wan.html

Edytowane przez marcin.mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, możesz napisać coś więcej o tym D-Linku? Cena jest bardzo atrakcyjna, ale jak z zasięgiem? Czy przez byle jaką ścianę zasięg się nie gubi? Routera potrzebuje tylko do podzielenia łącza w mieszkaniu 2 pokojowym z kolegami, takze nie potrzebuje żadnych wypasów.

Czy ten D-Link posiada opcję mac cloningu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam go przez 1 ścianę (sąsiedni pokój), i ma maxymalny zasięg jeszcze ani razu mi się od prawie 2 tyg. nie zdarzyło żeby zgubił zasięg, rozłączył się albo zawiesił, mam włączone szyfrowanie WPA2-PSK(AES), przez 2 ściany traci 1 kreskę zasięgu czyli zamiast doskonałej ma bardzo dobry.

Co do mac cloningu to chyba posiada ale nie jestem pewny bo nie korzystam z tego a nie jestem specem od sieci, mac można wpisać własny przy konfiguracji jeśli sie ma dynamiczny adres IP z tego co widziałem -> SCREEN (ja mam statyczny więc nie używam tego)

 

Przez dłuższy czas chciałem kupić router Netgear WGR614 jest przetestowany na benchmark.pl i wypadł bardzo dobrze, ale ciężko go znaleźć w sklepach, tylko przez wysyłkę internetową, a ja potrzebowałem na 'już' dlatego kupiłem D-linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei kupilem osttani linksysa wrt54gc- takie male gowienko co go nawet nie widac a dziala jak narazie dobrze, zasieg rowniez ma zaskakujaco dobry - w 3 pokojowym mieszkaniu z jednego kranca gdzie jest ruter do drugiego kranca gdzie jest stacjonarka poprzez zamkniete drzwi mam full sygnal, nawet na balkonie po przeciwnej stronie mam 3-4 kreski zasiegu.. Tak ze moge polecic, do dostania w komputroniku za jakies 150zl :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Linksys'a WRT54GC, ale taki zasięg to chyba masz ale po wkręceniu zewętrznej anteny, to wtedy można powalczyć z kilkoma ścianami :wink:

 

Czy nie masz czasami problemów z wieszającym się DHCP dla kompów łączących się po WiFi :?:

Co ciekawe gdy wpiszę wszystkie ustawienia z ręki łączę się z siecią bezprzewodową błyskawicznie. Ten problem nie występuje na Ethernecie.

Po resecie Linksys'a problem znika, ciekawe. Poza tym innych wad nie zauważyłem, które uprzykrzałyby mi życie :) Aha, firmware mam 1.4.5 czy coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując każdy router z wymienionych nadaje się do mieszkania i będzie miał bardzo dobry zasięg, nie ma się co obawiać, gorzej jeśli ktoś chce do większego domu lub biura wtedy trzeba wybrać coś z wyższej półki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Linksys'a WRT54GC, ale taki zasięg to chyba masz ale po wkręceniu zewętrznej anteny, to wtedy można powalczyć z kilkoma ścianami :wink:

 

Czy nie masz czasami problemów z wieszającym się DHCP dla kompów łączących się po WiFi :?:

Co ciekawe gdy wpiszę wszystkie ustawienia z ręki łączę się z siecią bezprzewodową błyskawicznie. Ten problem nie występuje na Ethernecie.

Po resecie Linksys'a problem znika, ciekawe. Poza tym innych wad nie zauważyłem, które uprzykrzałyby mi życie :) Aha, firmware mam 1.4.5 czy coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie.

hm co do dhcp to nie wiem bo od poczatku mam na sztywno, choc zaraz po podlaczeniu przypisal dhcp adresy bez problemow..

 

co do zasiegu, mam ten ruter w wersji z zintegrowana antena :]

 

co do mojego firmare to jest w wersj 1.00.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam sprzęt Netgear np ten sam go posiadam i jest rewelacyjny, mam go od kilku miesięcy. Wcześniej kożystałem też z Netgeara, ale z ADSL pod neo. Ogólnie tani i dobry sprzęt, nie ma problemów z P2P, nie wiesza się i co czasami ważne ładnie wygląda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...