Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

WYŚCIG!

 

PrimeGrid pod projekt PSP/SoB (Sieve)!

 

od 19:00 15 Marca 2010 do 19:00 16 Marca 2010

 

Mini poradnik jak dołączyć by dobrze wypaść!

 

64 bitowa wersja aplikacji jest 1.7X szybsza od wersji 32 bitowej.

 

Dlatego zalecam - o ile jest taka możliwość - liczenie na systemach x64.

 

Pod projekt PSP/SoB (Sieve) posiada aplikację dla: Mac Intel, Linux 32 & 64 bit and Windows 32 & 64 bit.

 

_____________________________________________________________________________________

Jeśli mamy system 32 bitowy Windows /najpopularniejszy obecnie używany/ możemy na czas wyścigu zainstalować:

 

Wubi - Instalator Ubuntu, który zainstaluje na naszym komputerze Linuxa 64 bitowego jako zwykłą aplikację - którą potem można odinstalować z apletu dodaj/usuń programy systemu Windows. Instalator nie modyfikuje partycji, zamieszcza jedynie wpis w menadżerze rozruchu Windows z możliwością wyboru po uruchomieniu komputera Windowsa lub Ubuntu. Całkowicie sprawdzone, bezpieczne rozwiązanie. Po przejściu instalacji systemu operacyjnego należy zainstalować BM i dołączyć do projektu PrimeGrid.

Ubuntu ma aktywne oszczędzanie energii, które obniża taktowanie CPU. BOINC nie jest traktowany jako aktywny program, więc procesor może mieć obniżone taktowanie. Dla tych którzy zainstalują Ubuntu 8.10, wskazówka jak powstrzymać obniżanie taktowania przy korzystaniu z BOINC:

 

1. W Ubuntu, klikamy prawym przyciskiem myszy górny pasek menu.

2. Wybieramy dodaj do panelu

3. Zaznaczamy "CPU Frequency Scaling Monitor"

4. Klikamy Add

 

Zostanie dodana ikona procesora w menu. Klikamy na ikonkę i wybieramy "Performance". Pozwoli nam to również obserwować taktowanie procesora.

_____________________________________________________________________________________

 

1. Instalujemy Boinc Manager.

2. Dołączamy do projektu PrimeGrid.

3. Na stronie internetowej projektu - jeśli jeszcze nie jesteśmy jego uczestnikami - standardowo konfigurujemy konto - czyli nazwa użytkownika, kraj, drużyna (TPT), następnie przechodzimy do strony preferencji i zaznaczamy aby program pobierał i przetwarzał zadania tylko pod projektu

PSP/SoB (Sieve)

The Ides of March Challenge project.

4. Pobieramy przynajmniej 1 zadanie przed rozpoczęciem wyścigu i je przeliczamy - program pobiera pliki projektu w wielkości około 11MB. Dlatego nie ma co czekać z dołączeniem do ostatniej chwili - gdyż łącza serwera projektu mogą się po prostu zapchać z chwilą rozpoczęcia wyścigu.

5. Po pobraniu przynajmniej jednego zadania zaznaczamy w BM nie pobieraj nowych danych. Na czas wyścigu warto wstrzymać przetwarzanie innych projektów.

6. O godzinie 19:05 15 Marca 2010 (by wykluczyć różnice minutowe i nie pobrać próbek przed 19:00 czasu serwera - (18:00UTC) - które nie punktują) dajemy pobieraj nowe dane.

7. Ścigamy się!

 

P. S.

Konfiguracja BM:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 3 maszynki od 1 marca stały bezczynnie, gdyż:

 

"Dear malariacontrol.net user,

 

As you have read in our latest status update, we are close to the end of the current phase of the project. We will soon stop sending out workunits for a few weeks, until the project scientists have prepared the input data for the next phase of research.

 

Update: We have stopped creating new workunits on Mon March 1st

 

This is a good time to explain what we have achieved with your help over the last few months, and how these results will be used in the future."

 

Szczegóły w tym wątku.

 

Jeśli ktoś jeszcze liczył tylko Malarię polecam dołączenie do innych projektów.

 

Co do GPUGRID:

"Hi,

we are talking to ATI directly by email.

We managed to compile and run the old application. On a 5850 is at present 2.5 times slower than a GTX 275 and furthermore it does not allow to be used scientifically really. If we could work with the newer application that would be much better. Hopefully soon.

 

We will do a little boinc test to see how reliable is the ATI driver in the next couple of weeks.

 

gdf"

Czyli lipa...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do liczenia tego dziwoląga w sygnaturze - ATI HD4810 :lol2:. Na fabrycznych zegarach (625/900) MW liczy średnio ok. 320s, a CC ok. 1350s na próbkę...

 

Choć milka faktycznie punktuje zauważalnie lepiej (MW: 2400c/h, CC: 1850c/h), to chyba będzie liczył raczej collatza, bo mniej się przy tym grzeje i sporo ciszej chłodzenie chodzi. Przy CC ok. 83-84*C i 2800RPM, a przy MW już 90-91*C i 3500RPM (a to już traktor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwrocił ktos uwage na nowa opcje ??

 

New: Added ability for a project to be specified as a "Backup Project" by setting its resource share to 0

 

When the resource share is set to 0 the project will only be asked for work if there is an idle CPU and there is no work from other attached projects.

 

niech teraz dla gpu cos takiego wprowadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączyłem do liczenia tego dziwoląga w sygnaturze - ATI HD4810 :lol2:. Na fabrycznych zegarach (625/900) MW liczy średnio ok. 320s, a CC ok. 1350s na próbkę...

 

Choć milka faktycznie punktuje zauważalnie lepiej (MW: 2400c/h, CC: 1850c/h), to chyba będzie liczył raczej collatza, bo mniej się przy tym grzeje i sporo ciszej chłodzenie chodzi. Przy CC ok. 83-84*C i 2800RPM, a przy MW już 90-91*C i 3500RPM (a to już traktor).

 

Zmniejsz taktowanie pamięci przy liczeniu MW. Nie mają żadnego wpływu na czas obliczeń, a zejdzie sporo watów i temp spadnie. Po takich zabiegach, MW jest najbardziej opłacalne ( prąd, ciepło ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MilkyWay

 

"Scripting to remove WUs from certain searches

I'd also like to put a note out there to people running scripts to cancel WUs from certain searches, asking you to stop. These can lead to some bad server problems where some WUs accumulate on the server because they're not being processed fast enough. We'll be taking some steps on the server end to stop this kind of activity, but until that gets finished I'd like to ask people to stop. If it continues I'll start banning or zeroing out offending users credit. --Travis"

 

Jeśli ktoś się zastanawia o co chodzi to wyjaśniam:

 

Członkowie pewnej byłej polskiej drużyny - Panie chroń nas! - byli jak zwykle sprytniejsi (nieuczciwi) od zwykłych szarych użytkowników (uczciwych) i napisali sobie skrypcik, który w projekcie MilkyWay anulował pobrane do przeliczenia próbki dłuższe, a pozwalał przeliczać jedynie próbki krótsze... W efekcie takiego działania 213 punktów dostawało się za 8-20s. obliczeń w stosunku do standardowych 80s (Mowa o HD5870). Spryciarze w efekcie takiego działania zwiększyli swój dzienny kredyt z 5 000 000 do wspaniałych 15 000 000 - 19 000 000 punktów dziennie. Ich działalność powodowała problemy serwera i frustrację wśród osób prawdziwie pomagających projektowi MilkyWay, które przeliczają wszystkie jednostki wysłane przez serwer. Pogoń za punktami przyćmiła umysły tych światłych ludzi, przesłaniając im idę BOINC. Na ich niekorzyść przemawia wymownie fakt, zastosowania skryptu w tajemnicy przed innymi użytkownikami i zespołami. Dlatego ich działania można uznać za nieuczciwe i wypaczone - choć z technologicznego punktu widzenia niewątpliwie sprytne i zasługujące na uznanie za posiadane umiejętności.

 

TP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem skąd u nich taka zwyżka formy, rac większy niż wiele krajów nie łatwo uzyskać. Za kare powinni dostać wszystkie długie wu jakie anulowali :lol:

Próbował już ktoś psp sieve? Ile liczy wu?

U mnie na athlonie x2@2.8ghz i win 64bit liczy 30min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz taktowanie pamięci przy liczeniu MW. Nie mają żadnego wpływu na czas obliczeń, a zejdzie sporo watów i temp spadnie. Po takich zabiegach, MW jest najbardziej opłacalne ( prąd, ciepło ).

 

Ok, dzięki, spróbuję, tylko u mnie to core się raczej gotuje - jest na nim coś podobnego do BOXa z jakiegoś celerona :rolleyes:, pamięci niechłodzone...

 

 

A wracając do Docking@home - trochę kiszka z punktowaniem, przynajmniej na moich roboczych lapach (C2D T7100 1,8GHz):

11693551 11173198 10 Mar 2010 7:58:00 UTC 12 Mar 2010 11:51:45 UTC Over Success Done 10,631.50 22.05 39.58 11693537 11173184 10 Mar 2010 7:58:08 UTC 12 Mar 2010 11:51:45 UTC Over Success Done 11,009.46 22.84 39.58 11693530 11173178 10 Mar 2010 7:58:04 UTC 12 Mar 2010 11:51:45 UTC Over Success Done 10,167.83 21.09 39.58 11693529 11173177 10 Mar 2010 7:58:03 UTC 12 Mar 2010 11:51:45 UTC Over Success Done 11,072.03 22.97 39.58
40 punktów za 3 godziny liczenia per jedno jajo => jakieś 650p/dobę/komp. W aqua nabijają po 8k na dobę, w SETI i einsteinie po 1,3k... <_<

Nie wiem, może jakoś ten proc wybitnie nie podchodzi pod ten projekt, bo też raczej pozytywne wypowiedzi o punktowaniu czytałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem i czytałem o tych krótkich WU w milce. Niezłe jajca. Z drugiej strony, nie od dziś wiadomo, że Gpu Force to team nastawiony na zdobywanie punktów. Znaleźli okazję i z niej skorzystali.

 

Próbował już ktoś psp sieve? Ile liczy wu?

U mnie na athlonie x2@2.8ghz i win 64bit liczy 30min

 

23 min na 3.0 GHz, 64bit. Postawiłem sobie xp 64bit na szybko na wyścig. A w ogóle to muszę posprawdzać gdzie te 64 bity dają kopa. Wiadomo że Primegrid bardzo odczuwa ( prawie wszystkie pod projekty dostają niezłego kopa ). Co jeszcze, to nie wiem. Ktoś wie? :)

 

Ok, dzięki, spróbuję, tylko u mnie to core się raczej gotuje - jest na nim coś podobnego do BOXa z jakiegoś celerona :rolleyes:, pamięci niechłodzone...

 

 

A wracając do Docking@home - trochę kiszka z punktowaniem, przynajmniej na moich roboczych lapach (C2D T7100 1,8GHz):

40 punktów za 3 godziny liczenia per jedno jajo => jakieś 650p/dobę/komp. W aqua nabijają po 8k na dobę, w SETI i einsteinie po 1,3k... <_<

Nie wiem, może jakoś ten proc wybitnie nie podchodzi pod ten projekt, bo też raczej pozytywne wypowiedzi o punktowaniu czytałem...

 

Rdzeń bankowo grzeje niemiłosiernie, bo tam masz jeszcze większy proces produkcyjny niż w radkach serii 58xx. Mimo wszystko, warto spróbować, choćby 5oC to zawsze chłodniej i ciszej.

 

Możliwe że teraz w Docking są lipne WU. Ja ostatnio liczyłem to były 40 min i 102 pkt. Zegar 3.0ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu, muszę powiedzieć, że zaskoczyłeś mnie, bowiem...

- powszechnie wiadomo, że sprzedajesz innym zespołom punkty Boinc za pieniądze, jak [ciach!],

- a jednocześnie innych namawiasz do liczenia na swój koszt, dla tzw. idei,

- wiadomo - od wielu miesięcy nie możesz wybaczyć mi odmowy przyjścia do Twojego zespołu (i bardzo dobrze),

- wiadomo - nie radzisz sobie z frustracją, odkąd nasz zespół w parę tygodni zrobił w Boinc więcej niż Twój przez lata,

... ale do dziś nie było wiadomo, że masz aż takie problemy z przetłumaczeniem paru zdań!

 

W zamieszczonej notatce nie ma słowa o nieuczciwości, z tego prostego powodu, że każde zadanie zostało poprawnie przeliczone przez standardową aplikację, a następnie uzyskało validację i punkty identyczne dla wszystkich. Również serwer przez kilka dni radził sobie z abortowaniem. Kłopoty pojawiły się dopiero wtedy, kiedy sytuację zaczęto "naprawiać" na życzenie płaczących impotentów, niezdolnych do dostrzeżenia przycisku abort w swoim Boinc Managerze.

 

Jakbyś mniej energii marnotrawił na atakowanie innych, a więcej pracował, to może Twój zespół nie staczałby się coraz niżej w klasyfikacji. Zastanów się nad tym - myśl i działaj pozytywnie, inaczej różne sprawy będą wracać jak bumerang.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu, muszę powiedzieć, że zaskoczyłeś mnie, bowiem...

- powszechnie wiadomo, że sprzedajesz innym zespołom punkty Boinc za pieniądze, jak c.........a,

 

Nie sprzedaję innym zespołom punktów za pieniądze. Całość mojej mocy obliczeniowej idzie na konto TPT. Napisałeś nieprawdę. Naruszyłeś moje dobra osobiste nazywając mnie "c........ą". Żądam przeprosin.

- a jednocześnie innych namawiasz do liczenia na swój koszt, dla tzw. idei,

W jaki sposób? Każdy członek TPT liczy na swoje konto.

- wiadomo - od wielu miesięcy nie możesz wybaczyć mi odmowy przyjścia do Twojego zespołu (i bardzo dobrze),

Jesteś ostatnią osoba z która chciałby współpracować. Cieszę się że nie jesteś członkiem TPT. To raczej Ty nie możesz się pogodzić z faktem, że tylko garstka ludzi dołączyła z B@P do zespołu który reprezentujesz.

- wiadomo - nie radzisz sobie z frustracją, odkąd nasz zespół w parę tygodni zrobił w Boinc więcej niż Twój przez lata,

Twoja pozycja w rankingu odkąd nie reprezentujesz Polski jest mi obojętna.

... ale do dziś nie było wiadomo, że masz aż takie problemy z przetłumaczeniem paru zdań!

Złośliwości schowaj dla siebie. Mam prawo wyrażania swoich opinii.

W zamieszczonej notatce nie ma słowa o nieuczciwości, z tego prostego powodu, że każde zadanie zostało poprawnie przeliczone przez standardową aplikację, a następnie uzyskało validację i punkty identyczne dla wszystkich. Również serwer przez kilka dni radził sobie z abortowaniem. Kłopoty pojawiły się dopiero wtedy, kiedy sytuację zaczęto "naprawiać" na życzenie płaczących impotentów, niezdolnych do dostrzeżenia przycisku abort w swoim Boinc Managerze.

Widzę, że obrażasz nie tylko mnie ale i innych członków społeczności BOINC, którzy uznali wasze postępowanie za nieuczciwe.

Jakbyś mniej energii marnotrawił na atakowanie innych, a więcej pracował, to może Twój zespół nie staczałby się coraz niżej w klasyfikacji.

Nasz zespół TPT "stacza się w klasyfikacji" do góry. Widzę, że podstawowe prawa matematyki są ci obce. Jesteśmy już na 91 miejscu i co tydzień awansujemy na kolejne bez konieczności uciekania się do wątpliwych moralnie spekulacji.

Zastanów się nad tym - myśl i działaj pozytywnie, inaczej różne sprawy będą wracać jak bumerang.

Nie groź mi, bo nic haniebnego w mojej historii BOINC nie ma, w przeciwieństwie do ciebie. Ty powołujesz się z uporem maniaka na giełdę mocy obliczeniowej która sam wymyśliłeś w szczytnym celu pomocy nauce. Ten twój koronny argument o sprzedaży mocy jest bezwartościowy i nie jest w stanie zdyskredytować nikogo kto zna zasady giełdy mocy obliczeniowej.

To nie mnie admin MilkyWay napomina i straszy odebraniem punktów tylko ciebie. Zastanów się nas tym.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedaję innym zespołom punktów za pieniądze

Z wątku "Giełda mocy obliczeniowej" na forum Boinc@Poland... Giełda mocy obliczeniowej

Jeśli są zainteresowani zakupem po w/w stawkach to proszę o kontakt na PW. W ustawieniach projektu proszę wybrać liczenie tylko na GPU. Proszę przesłać WeakAccountKey projektu.

 

8 Teraflopsów Wolne!

 

Parrrty!

« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2010, 10:45:00 wysłane przez TP »

dziekuje za wykonanie zlecenia przez TP.

 

Polecam

Edytowane przez 7NBI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą kwestię już wyjaśniliśmy w tym temacie w tym poście.

Podnoszenie jej po raz kolejny nie świadczy dobrze o tobie - demencja?

Przypominam Ci o tym, iż żądam od Ciebie przeprosin za naruszenie dóbr osobistych, poprzez użycie słowa uważanego za powszechnie obraźliwe w stosunku do mnie.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do Docking@home - trochę kiszka z punktowaniem, przynajmniej na moich roboczych lapach (C2D T7100 1,8GHz):

40 punktów za 3 godziny liczenia per jedno jajo => jakieś 650p/dobę/komp. W aqua nabijają po 8k na dobę, w SETI i einsteinie po 1,3k... <_<

Nie wiem, może jakoś ten proc wybitnie nie podchodzi pod ten projekt, bo też raczej pozytywne wypowiedzi o punktowaniu czytałem...

 

Przeliczyłem dla sprawdzenia 3 WU, oto wyniki:

5,568.98 31.12 102.00

5,731.94 32.03 102.00

5,630.61 31.46 102.00

 

Czyli całkiem, całkiem, ale jest bardzo duża fluktuacja w WU. Nigdy nie wiadomo, na jaką się trafi. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłopoty pojawiły się dopiero wtedy, kiedy sytuację zaczęto "naprawiać" na życzenie płaczących impotentów, niezdolnych do dostrzeżenia przycisku abort w swoim Boinc Managerze.

<sarkazm>

Ci narzekający to nie impotenci, to frajerzy, którzy w swojej naiwności chcieli pomóc stworzyć mapę galaktyki, wogule powinni za karę dostawać same długie próbki, natomiast herosi boinca tzw. "rasa wyższa" powinna dostawać same krótkie, by wznosić się na wyżyny i kroczyć w chwale ścieżką zwycięstwa. :lol2:

</sarkazm>

 

To nie jest nieuczciwość względem projektu, robotę mają wykonaną prawidłowo, co najwyżej serwer trochę bardziej obciążony, a anulowane długie wu i tak przeliczą jacyś frajerzy. Ale czy nie uważacie że to jest nieuczciwość wobec innych liczących, którzy dostają mniej za podobną pracę a ponadto (jak mniemam) dostają mniej krótkich wu, jakby wszyscy tak zaczęli robić to projekt utknąłby w połowie...

 

A wracając do psp sieve to widzę że nie k8 nie odstaje wiele od pełnego core2duo, bo w niektórych to tragedia czasem 2x wolniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MilkyWay

[... Członkowie pewnej byłej polskiej drużyny - Panie chroń nas! - byli jak zwykle sprytniejsi (nieuczciwi) od zwykłych szarych użytkowników (uczciwych) i napisali sobie skrypcik, ...]

 

Drogi TP,

 

czyżbyś sugerował, że NIGDY nie wywaliłeś ŻADNEJ próbki Aqua żeby zassać Iquanę?

W przeciwnym razie sprowadzasz UCZCIWOŚĆ do kwestii ilościowej, a nie jakościowej, bądź też stosujesz moralność Kalego.

 

Pozdr

[GPUForce/PCLab] ksdc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Na wstepie chcialbym zaznaczyc, ze bardzo trudno manewruje sie po tym forum

ze wzgledu na ten olbrzymi post na gorze.

Natomiast glownym celem wizyty jest propozycja, ktora chcialbym zlozyc.

Zbliza sie oto wyscig primegrida. Nie mialem zamiaru w nim uczestniczyc,

jednak milosc Roberta do rywalizacji (ostatnio malo uczciwej) podsycila rowniez i moja

chec wygrywania (myslalem, ze bardziej juz sie nie da).

I zamiar moj ulegl zmianie. Jako, ze nie mam tam ani konta ani zespolu

wystepuje z taka propozycja :

chcialbym wystapic wspolnie razem z druzyna Tomasza,

w tym celu zalozylbym nowy team o nazwie SaveTheWorld&TomaszPawelTeam,

Tomasz, jezeli by chcial bylby jego administratorem,

jako, ze druzyna bylaby wspolna nie mialaby adresu www

w opisie umiescilibysmy informacje, rowniez w jezyku angielskim, ze jest to

wlasnie polaczenie sil na primegrida ( w opisie juz z adresami jak kto chce),

 

i wystartowalibysmy wspolnie, moj potencjal to 170 i7 i 24 55xx xeonow,

thor dorzuca z 30, nie widze Waszych kompow, ale Pan SzB - przy okazji

pozdrawiam, rozmowa z Panem to przyjemnosc, daje ponad 100, wprawdzie

slabszych, ale zawsze, nie uczestniczy w primegridzeie - wazne, zeby

dolaczyl. i zajmujemy wysokie miejsce!!! jako, ze nazwa druzyny nie korespoduje

z nazwami SaveTheWorld i TomaszPawelTeam punkty nie beda szly na ich

konto, po skonczonym wracamy do swoich druzyn i spotykamy sie na nastepnym.

 

 

Czekam na maile, odpowiedzi,

i prosze zlikwidujcie ten megasuperpost z gory

naprawde bardzo utrudnia nawigacje

 

 

Pozdrawiam,

Grzegorz Granowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi TP,

 

czyżbyś sugerował, że NIGDY nie wywaliłeś ŻADNEJ próbki Aqua żeby zassać Iquanę?

W przeciwnym razie sprowadzasz UCZCIWOŚĆ do kwestii ilościowej, a nie jakościowej, bądź też stosujesz moralność Kalego.

 

Pozdr

[GPUForce/PCLab] ksdc

 

Ostatnio męczyłem się z próbką AQUA@AQUA dużo gorzej płatną niż FP przez 30 godzin - nie przerwałem jej mimo, iż blokowała pobieranie FP. Próbkę przeliczyłem pomyślnie, choć miałem dodatkowego pietra że 30 godzin liczenia pójdzie w błoto - bo 2 osoby miały na tej próbce błędy a 2 ją anulowały.

 

Czym innym jest przerwanie paru próbek, a czym innym jest używanie specjalnego skryptu który z góry, MASOWO, celowo i z premedytacją anuluje określone zadania w tajemnicy przed innymi użytkownikami w celu osiągnięcia znacznej korzyści punktowej, której nie można osiągnąć standardowymi metodami ręcznej regulacji.

 

W tym przypadku właśnie skala zjawiska spowodowała ostrą reakcję Travisa. Gdyby to było kilkadziesiąt próbek pewnie nikt nawet by na to nie zwrócił uwagi.

W masowości tego procederu właśnie i w jego "tajności" leży problem moralny. Gdyby skrypt był publiczny, i każdy miał możliwość jego zastosowania - sytuacja wyglądała by z punktu widzenia równych szans rywalizacji użytkowników zdecydowanie lepiej. Natomiast z punktu widzenia administratorów projektu takie działanie było by zawsze niemile widziane.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GrzegorzGranowski napisał propozycję wspólnego startu w wyścigu.

 

Ja w sumie jestem za. Była by to niezła okazja aby zareklamować nasze drużyny. Z mocą naszą i Grzegorza z pewnością byśmy nieźle zaszaleli.

 

Grzegorzu dziękuję za propozycję.

 

Otwieram dyskusję!

 

Proszę członków drużyny o wypowiedzi i oddawanie głosów za i przeciw!

 

Musimy podjąć decyzję maksymalnie do końca Niedzieli.

 

W opisie drużyny pojawiły by się linki do naszych www i forum.

 

P.S.

 

Grzegorz: Jeśli chcesz by wygodnie forum wyświetlane było - przełącz jego widok. Masz wtedy podział na strony a posty wyświetlane są jeden pod drugim według kolejności wpisu - a nie w odpowiedzi na dany post.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy tego połączenia i efektów tej "fuzji". :wink: Wchodzę w to, zobaczymy co z tego się urodzi.

 

@GG, do tej pory nie uczestniczyłeś w żadnym z wyścigów, tak? Myślę że z taką sumaryczną ilością maszyn możemy trochę namieszać. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec dobrze - team jest zalozony - prosze Tomasza o zostanie adminem,

probowalem napisac opis w taki sposob,

 

Sojusz polskich zespolow

Joint venture of polish teams :

 

SaveTheWorld - www.rainbow.pl

 

TomaszPawelTeam - www.tomaszpawel.republika.pl

_________________ www.purepc.pl

 

ale wychodzi mi w ciagu,

 

tak jak pisalem druzyna nie ma adresu wwww,

inne propozycje opisu sa do przedyskutowania,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę na admina. Zaraz dam propozycję opisu - HTML

 

Żeby nic się nie namieszało w statystykach - z racji bycia adminem i founderem dołączam jako TomaszPawel [TomaszPawelTeam]

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn to tylko w laptopie, na innych zainstaluje projekt,

ale wstrzymam do czasu rozpoczecia wyscigu,

czyli 19:00 jak mi wynika z zegara

 

Dokładnie tak...

 

Ps pamiętaj, że wersja 64 bit daje kopa 1.7x nad 32 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...