Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka % spadku w porównaniu do pełnego CF. Testowano to w czasach P35.

 

Nie potrzeba przepustowości do przesyłania maleńkich próbek przez złącze pcie. To nie gra że przewalają się gigabajty danych o obrazie. Tu prawie wszystkie obliczenia są w samym GPU.

 

 

P.S. Przekroczyłem dwa miniony punktów :plum:

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka % spadku wydajności na grafie, to w trakcie całej doby strata rzędu nawet... 2-3k. Piechotą nie chodzi, bo to tyle, ile ukręci cały quad cpu chodząc całą dobę. Podobnie strata ledwie 3% na zasilaczu, to już 20W, za które trzeba zapłacić, a którego... nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam przesadzacie z tymi kilkoma % różnice będą poniżej 1% chyba, że trafi się jakiś projekt który będzie sporo danych wymieniał, ale nawet w AP26 którym robię co sekunde nie wymienia więcej niż 150 mb danych, tyle mieści się w x1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak zauważył sosen zwolnienie następuje tylko w grach 3D :) w liczeniu nie będzie różnicy.

 

pcie x4 ma 1000MB/s w obie strony!!! gdzie wy w BOINC macie takie strumienie danych?

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pcie x4 ma 1000MB/s w obie strony!!! gdzie wy w BOINC macie takie strumienie danych?

Teoretycznie jest w obie strony w praktyce przy ATI Stream wychodzi trochę inaczej. Łatwo można przepustowość przy różnych wielkościach danych sprawdzić tym programem http://developer.amd.com/Downloads/PCIeSpeedTest_v0.2.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE!!! :lol2:

Już 5 członków naszej drużyny ma powyżej 2 000 000 pkt!

 

Z tego co widać po statystkach Jang wkrótce przekroczy barierę 1 000 000 pkt.

Dziś w nocy :wink: Jednak nie zdecyduję się na drugiego 5870 bo problem bym miał z podłączeniem do zasilacza(może nawet by nie wytrzymał), mam tylko 2x6pin, nie jest po prostu przystosowany do crossfire. Więc proc, mobo i pamięci sprzedaje i przesiadam sie na Foxconn Blood RAGE GTI, I7 920 i jeszcze pamięci muszę dorwać jakieś 3x2gb. Do miesiąca powinienem mieć kompletne :)

Jakby ktoś potrzebował to mam jeszcze 4x1gb Adata Vitesta Extreme 800+, działają powyżej 1100mhz.

 

MW dziś rano padł, widać że serwer nie daje rady z wysyłaniem próbek ale jakoś punkty się zbiera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padają naprzemiennie. CC i milka. To napewno zasługa nowych piatek :-) Nie wystarcza dla nich danych.

 

BTW: rachunek za prąd wzrósł mi o 33% od rozpoczęcia liczenia. Kurcze ponad 1000zł :-/

Dajcie mi pomysły gdzie tu znaleźć darmowy prąd :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: rachunek za prąd wzrósł mi o 33% od rozpoczęcia liczenia. Kurcze ponad 1000zł :-/

Dajcie mi pomysły gdzie tu znaleźć darmowy prąd :-D

Nieźle, Ja będę miał rachunek za miesiąc(co 2 miesiące), dojdzie do niego ogrzewanie bo czasami zimno się robi i myślę że około 200 euro będzie :unsure: . Dobije do miliona i trzeba będzie wakacje zrobić z liczeniem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dobra myśl, tylko by trzeba jakiegoś fachurę od elektryki żeby to opanować. :wink:

 

eee, tam nic prostszego - w większości wypadków kupujesz gotowca, a główny problem to pozwolenia, zezwolenia i inne pier*olenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, Ja będę miał rachunek za miesiąc(co 2 miesiące), dojdzie do niego ogrzewanie bo czasami zimno się robi i myślę że około 200 euro będzie :unsure: . Dobije do miliona i trzeba będzie wakacje zrobić z liczeniem :lol:

E no nie mów, co ty tam wyprawiasz ja 130 z liczeniem nie przekraczam (woda i ogrzewanie na gaz) :)

A w ogóle widzę że mnie gonisz przez te nowa karte :) , ja jeszcze dzień dwa na dwóch 4850 i potem zostanie mi moja tylko do liczenia. Ale właściwie się ciesze bo nie dość że głośno od tego referencyjnego chłodzenia to jeszcze 30-40W więcej od jednej 5870 ciągnie. Źle to na moje samopoczucie wpływa :D

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obliczylem jakis czas temu ze liczenie kosztuje/kosztowalo mnie ok 300PLN miesiecznie.

Troszke duzo jak za sam fun.

 

Wiatrak 500W to koszt ok 5kPLN + akumulatory i maszt.

W zaleznosci od masztu jest wymagane pozwolenie lub nie: przytwierdzony do gruntu=pozwolenie

kazdy inny, lub reklama = bez pozwolenia.

Wiatrak natualnie daje 500W jak dobrze wieje i ma sie lokalizacje dobra.

Latwo policzyc po jakim czasie zwraca sie inwestycja:D

 

Ja powoli zbieram sie w sobie do kupna 2x4770 i ustawienia kompa gdzie net i prad sa za free :D

AMD X2 3800+:P i 2x4770 docelowo...

Chyba ze macie lepsze typy na grafiki w kosztach okolo 700-800PLN

czekam na propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E no nie mów, co ty tam wyprawiasz ja 130 z liczeniem nie przekraczam (woda i ogrzewanie na gaz) :)

A w ogóle widzę że mnie gonisz przez te nowa karte :) , ja jeszcze dzień dwa na dwóch 4850 i potem zostanie mi moja tylko do liczenia. Ale właściwie się ciesze bo nie dość że głośno od tego referencyjnego chłodzenia to jeszcze 30-40W więcej od jednej 5870 ciągnie. Źle to na moje samopoczucie wpływa :D

A widzisz ogrzewanie na gaz :P Ja elektryka :) No coś tam gonie bo jest czym, tak to lipa by była. To wpadnę do Ciebie na weekend z komputerem i Ci trochę prądu ukradnę hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ze macie lepsze typy na grafiki w kosztach okolo 700-800PLN

czekam na propozycje

Trzy używki 4850 :-)

 

 

BTW: 9.11 beta rozwiązały mój poprzedni problem ale spowodowały kolejny:

 

Dołączona grafika

 

W każdym filmie obraz jest podzielony na dwa kawały :-/

 

Co do samych sterowników, to mam wrażenie, że zwiększyły nieco obciążenie GPU.

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma czas to proszę o testy:

 

3392698[/snapback]

5850@1GHz/1.25V na szybko:

55.35 czas 20.1s

26,74 czas 9.7s

 

Albo Ci się coś pofariło, albo nasz liczydłowy jakąś pechową tą kartę złapał bo u niego max stable milke robi 900 przy 1,35V :(

Edytowane przez sesef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Ci się coś pofariło, albo nasz liczydłowy jakąś pechową tą kartę złapał bo u niego max stable milke robi 900 przy 1,35V :(

przez chwile nawet na 1042MHz (wg boinc 3TFlopy) ale na razie nie moge jej ustabilizować, może jutro znajde chwile czasu

 

karta to asus, nie zważyłem żeby oc pamięci coś dawało

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie ciągle zastanawiam, czemu nadal w statystykach mam 95 tys jak wszystkie kompy powyłączałem ponad 2 tyg temu, został tylko jeden i7 z 4830 na pokładzie ...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest RAC - czyli średnia z ostatnich tygodni.... spoko spoko jak ne będziesz liczył to Ci spadnie :lol:

 

A ja sobie kombinuję 6 Teraflopów :rolleyes:

 

Może na poczatku przyszłego tygodnia znowu powróce na 1 miejsce w RAC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...