Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

ktos jeszcze z naszej druzyny bedzie walczyl w PrimeGrid's Challenge?

przypominam ze challenge trwa od 18,00 w piatek do 18,00 w sobote.

No chłopaki? Co jest? Nie widzę Was w wyścigu! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łee, ktoś był chętny, to myślałem, że wystartujecie. Ale jak nie, to zapraszam chcących się ścigać pod naszą banderę! Przynajmniej na czas wyścigu, czyli do 19 w sobotę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem kolegę Gosu który stał się przynajmniej chwilowo posiadaczem dwóch kart 5770 o przetestowanie dla nas BOINC na tych sprzętach.

Miejmy nadzieje że się zgodzi :)

Super, ważne info bo rozwiąże to kwestię co zakupić do liczydła. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zakończył się wyścig z serii PrimeGrid's Challenge Series, więcej tutaj: http://www.primegrid.com/

 

W konkurencji zespołowej miejsca wśród zespołów z całego świata:

4. Digital Recon

7. Boinc@Poland

-. TPT - nie startował.

 

Wobec faktu, że jako team nie bierzecie udziału w wyścigach, a macie naprawdę mocnych zawodników, to proponuję zainteresowanym udział w następnym wyścigu w szeregach Digital Recon - będziemy walczyć o medalowe miejsce na świecie. Wystarczy dopiąć się do nas w projekcie PG bezpośrednio przed wyścigiem a później można powrócić do TPT. Frajda jest duża. Teraz 3 teamy walczyły o miejsce 4, co kwadrans zamieniając się miejscami, podobnie było w klasyfikacji indywidualnej. Spróbujcie, to świetna zabawa. Oprócz wspierania nauki rzecz jasna.

 

To tylko jedno pole, na którym możemy i powinniśmy współpracować. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy. Działamy w skali globalnej. Interesują nas najwyższe cele, ale nawet najmniejsza pomoc jest ważna. Razem możemy zrobić więcej - zapraszam do współpracy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem kolegę Gosu który stał się przynajmniej chwilowo posiadaczem dwóch kart 5770 o przetestowanie dla nas BOINC na tych sprzętach.

Miejmy nadzieje że się zgodzi :)

 

Nie jestem pewien ale czy Milka nie potrzebuje double precision? Jeśli tak to te karty nie ruszą. Chyba, że aplikacja potrafi emulować DP jak na kartach NV, jednak wydajność będzie wtedy również analogiczna. Collatz za to chyba nie wymaga DP. Ciekaw jestem wyniku tego testu:))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No miejmy nadzieje niedługo się dowiemy. Gosu zgodził się na testy i przekazałem mu szczegóły uruchomienia Collatz. Możliwe że zrobi to dopiero w środku tygodnia.

Ja mam nadzieje że MW uruchomi serwery i zdążymy przetestować jeszcze w tym karty :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomilem testowo farme u mnie.

Klopot mam z GPU nr2 - pomimo loada 95% ustawia sie jakby w stanie oszczedzania energii i ma takty 500 :(

Jak mozna sie domyslic wolniej liczy.

Cos nacykam i sprzwdze pozniej przez WWW jak to wyszlo...

narazie ciezko, bo w7 automatycznie przechodzil w stan czuwania po idle 30min.

 

jak ktos wie jak zminic takty drugiego rdzenia w 4870x2 to pisac...

 

wogle jakies OC moznaby mysle zrobic, bo tempy sa zachecajace - 60*C i 40*C - 750 i 500 na GPU

 

EDIT:

pliki wynikowe z CC pisza ze wsio jest ok, ale GPU-z w zakladcce sensors pisze dalej 500 i tempu niskie...same czasy liczenia tez sa rozne...

 

jakim softem mozna sie pobawic pod win7 x64 ? Rivatuner ciagle pluje sie o driver64bit :(

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi afterburner dziala, ale wciaz nie moge zmienic ustawien 2go rdzenia...

sa zsynchronizowane podobne, GPU0 leci jak chce, a GPU1 ani drgnie i wciaz 500.

Chyba pokombinuje z podpisaniem driverow , albo installne jakies starsze i pokombinuje w rivatuner

jakies inne pomysly ?

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu oddaje grafy, mam nadzieję że mimo tego zdąży sprawdzić jak CC się liczy. <_<

 

rafa podpytaj co i jak, bo zapomni i po ptokach. Ja bym mu napisał, ale się wkur@# że mu kolejny tyłek zawraca. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże w środę czy czwartek ma być premiera R5970 i wtedy zobaczymy jaka będzie struktura cen. Chwilowo R5870 są przegrzane cenowo i trudno oczekiwać zmiany przed końcem roku. Awizowana jest też bardzo ciekawa karta... 5890.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie zegary ma miec 5890 ??

 

bo 5970 stoi na przegranej pozycji - za niskie zegary, do tego sekcja zasilania nie pozwoli na duże oc - w moim 5850 zdycha juz powyżej 1042/1.3V na boxie - no chyba że wodowanie coś w tej kwestii poprawi ale 2gpu na jednym pcb do pracy 24/7 nie widzi mi się :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Nie ma co wróżyć z fusów - 5890 będzie miał na pewno większe zegarki.

 

5970 klapa imho nie warto. 5870 mają, a raczej miały bardzo fajną cenę 1200-1300zł 1500 juz jest nie warte, natomiast 5850 za 900zł to imho hit :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7NBI o ile dobrze pamiętam, to masz chyba Radki 4770? Możesz powiedzieć ile czasu przelicza próbki CC i MW?

 

Druga kwestia, warto przeliczać Rosette na S.939. Mam fajna płytkę na tym sockecie i nie wiem czy kupić jakiegoś X2 S.939 czy szkoda zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Gosu oto i wyniki dla ATi HD 5770 Collatz Conjecture

Dołączona grafika

 

Wychodzi jakieś 2-3 min wolniej od mojego 4850 @800MHz. Nie wiemy ile liczyłoby się po OC. Niewątpliwie jednak zużycie prądu ma sporo niższe.

Tu jedyną rozsądną kartą (co mówił 7NBI) jest 4770.

Osobiście żałuje że te 5750/5770 sa takie nieudane (moje osobiste odczucie) i liczyłem na dużo więcej przy niskim zużyciu prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MW ma próbki o różnych długościach. Te najbardziej typowe trwają od 52 do 61s, zależnie od "rasowości" karty.

 

W CC, te przedłużone, wg BM, na bardziej rasowych 16:50, a na mniej rasowych 18:50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze czasy przy przegrzewającym się AMD, gorszych kartach bez odstępu, standardowym chłodzeniu i standardowym taktowaniu.

 

Najlepsze czasy przy Intelu, kartach Ausus Formula, oddalonych o 6 cm i taktowaniu 865MHz - stabilna i dość cicha praca 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MW ma próbki o różnych długościach. Te najbardziej typowe trwają od 52 do 61s, zależnie od "rasowości" karty.

 

W CC, te przedłużone, wg BM, na bardziej rasowych 16:50, a na mniej rasowych 18:50.

Wielkie dzięki.

 

Faktycznie analizując obecne ceny i wymiary produkcyjne najlepszą kartą do obliczeń jest 4770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...