Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mleczko się skończyło - miejmy nadzieję, że na krótko... Czas trochę podgonić w CC...

 

Zapuściłem w AQUA FP i gitara :) Mało ram zabiera.

 

Ale chłopaki z AQUA lecą w ch... bo teraz puścili takie próbki, że wychodzi 18,10s. na 1c... czyli zaczynamy się zbliżać do poziomu Aqua@Aqua... a w najnowszych rzutach jest jeszcze gorzej...

 

EDIT - MW znów "daje" :lol2:

 

EDIT2 MW ma czkawkę - znowu są problemy z łącznością z serwerem...

Dołączona grafika

Socket G34, 12-core processors, 12 physical CPU cores and a shared L3-cache of 12MB.

Each core have 512KB L2 cache. The processors are capable of running DDR3 memory at 1333 MHz.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa wcale nie zwalnia jak się wpisze odpowiednie komendy w app_info.xml (testowane na 2óch kompach - MW/FH/AQ pracuja równo - a próbki liczą się może 2-3s szybciej bez AQ - przy czasach rzędu 205s)

 

a te 12core całkiem fajne

 

Dołączona grafika

 

i7 980x z zegarem 4700-4800 i włączonym HT osiaga takie wyniki - jeżeli cena AMD będzie dobra to kto wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecą teraz próbki FP (AQUA) najlepiej płatne - po 300. Zostało już tylko 4500...

EDIT:

 

Wszystkie AQUA wybrane... załapałem się jeszcze na dwie AQUA@AQUA :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic - po prostu od kiedy weszły optymalki FP (skrócenie czasu liczenia 2-2.5 raza) i normalnie płącą za FP (150 i wiecej pkt) opłaca się liczyć na nawet na C2D 2GHz :)

 

głupi celek E3200 @ 3.2GHz wyciąga 12kk dziennie, e5300@3.46GHz robi 15kk dziennie

 

najlepsze że core i3-530 na boxie puszczona na 4G z włączoną zintegrowną grafą wyciąga 20k dziennie czyli tyle co i5-750 na 3.33G :P

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<cmdline>n1 b-1 p3 w0.9 f20</cmdline>

Dziękuje, wypróbuje :)

 

EDIT

Sporo pomogło, tak na oko kilkanaście procent szybciej ale nie dało zupełnie tak jak przy samej MW. Podniosłem dodatkowo taktowanie CPU o 100MHz i teraz jest na akceptowalnym poziomie. Zobacze ile pkt będzie teraz.

 

Co do wyścigu PG to musze powalczyć z OC w weekend żeby się teraz poważnie przygotować i pomóc drużynie w walce :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Oficjalnie jeszcze nie ma żadnej dostępnej autoryzowanej przez AMD specyfikacji... Wydaje się, że będzie miał DP - skoro wywodzi się w prostej linii od HD5870(5850).

Chyba że ze względów "marketingowych" to zablokują, ale nie sądze, w końcu to nie nVidia...

 

HD5870 - 1399

 

HD5970 - 2319

 

Tak to wygląda najtaniej na Allegro...

 

Nie wiem jak teraz wygląda to w Vobis, ale ich legendarnej ceny 1299 na HD5870 jeszcze nic nie przebiło...

 

Ostatnio opłaca się kupować karty gdy tylko są dostępne po premierze - bo potem są problemy z dostępnością i ceną.

 

Okazuje się, że trzeba polować na sklep sprzedający karty w "sugerowanej cenie detalicznej"... bo taniej - nie ma gdzie szukać... co za kraj...

 

W sumie z HD5870 jestem bardzo zadowolony, ale uważam, że mogli dać lepsze chłodzenie - bo to co jest, choc nie jest najgorsze, to jednak musi nadrabiać szybszą (głośniejsza) pracą wentylatora... i cierpi na tym ucho...

EDIT

HD5830 -test HD5830 - test

Recenzja HD5830 - mówiąca o podwójnej precyzji.

HD5830 - podwójna precyzja.

Speeds & Feeds

 

 

HD5830

Engine clock speed: 800 MHz

Processing power (single precision): 1.792 TeraFLOPS

Processing power (double precision): 358 GigaFLOPS - a HD5870 ma 544 GFlops

Polygon throughput: 800M polygons/sec

Data fetch rate (32-bit): 179.2 billion fetches/sec

Texel fill rate (bilinear filtered): 44.8 Gigatexels/sec

Pixel fill rate: 12.8 Gigapixels/sec

Anti-aliased pixel fill rate: 51.2 Gigasamples/sec

Memory clock speed: 1 GHz

Memory data rate: 4.0 Gbps

Memory bandwidth: 128 GB/sec

Maximum board power: 175 Watts

Idle power: 25 Watts

 

HD5850

Engine clock speed: 725 MHz

Processing power (single precision): 2.09 TeraFLOPS

Processing power (double precision): 418 GigaFLOPS

Polygon throughput: 725M polygons/sec

Data fetch rate (32-bit): 209 billion fetches/sec

Texel fill rate (bilinear filtered): 52.2 Gigatexels/sec

Pixel fill rate: 23.2 Gigapixels/sec

Anti-aliased pixel fill rate: 92.8 Gigasamples/sec

Memory clock speed: 1 GHz

Memory data rate: 4.0 Gbps

Memory bandwidth: 128 GB/sec

Maximum board power: 151 Watts

Idle board power: 27 Watts

 

HD5870

Engine clock speed: 850 MHz

Processing power (single precision): 2.72 TeraFLOPS

Processing power (double precision): 544 GigaFLOPS

Polygon throughput: 850M polygons/sec

Data fetch rate (32-bit): 272 billion fetches/sec

Texel fill rate (bilinear filtered): 68 Gigatexels/sec

Pixel fill rate: 27.2 Gigapixels/sec

Anti-aliased pixel fill rate: 108.8 Gigasamples/sec

Memory clock speed: 1.2 GHz

Memory data rate: 4.8 Gbps

Memory bandwidth: 153.6 GB/sec

Maximum board power: 188 Watts

Idle board power: 27 Watts

 

Czyli 544 vs 418 vs 358 GigaFlops.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5830 w grach dość kiepsko wyszedł więc jest szansa że będą obniżki, a moc obliczeniowa dość duża pewnie będzie. Jak jeszcze będzie dp to będzie opłacalna, tylko szkoda że pobór energii trochę za duży.

Btw jestem już milionerem :damage_wall: narazie tylko w boinc ale od czegoś trzeba zacząć B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw jestem już milionerem :damage_wall: narazie tylko w boinc ale od czegoś trzeba zacząć B-)

Gratulacje. Ładnie punkciki się zbierają. :razz:

 

W sumie z HD5870 jestem bardzo zadowolony, ale uważam, że mogli dać lepsze chłodzenie - bo to co jest, choc nie jest najgorsze, to jednak musi nadrabiać szybszą (głośniejsza) pracą wentylatora... i cierpi na tym ucho...

Chodzi Ci o hałas przy graniu czy liczeniu? Bo przy grach to hałasuje lekko mniej niż mój gtx 285, a w obliczeniach jest bardzo kulturalny. W końcu chodzi od 2 miesięcy w pokoju gdzie śpię i mi absolutnie nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa - jak możesz to chociaż bierz udział tylko w wyścigach PG :)

 

Zakupiłem 5870 na allegro za 1309

Nowy czy używany? Jakiej firmy? Doszedł już?

chodzi Ci o hałas przy graniu czy liczeniu? Bo przy grach to hałasuje lekko mniej niż mój gtx 285, a w obliczeniach jest bardzo kulturalny. W końcu chodzi od 2 miesięcy w pokoju gdzie śpię i mi absolutnie nie przeszkadza.

Przy graniu - bo przy liczeniu mam 900@300 przy 1.37V - MW - przy CC wbrew pozorom jest głośniej bo pamięci ida na 1200 i bardziej grzeją kartę niż rdzeń podczas milki....

Jak gram, np. w anno 1404 wieczorową porą tą się wentyl trochę rozpędza...

Dla mnie akceptowalne obroty to do 2150 czyli 30% wszystko powyżej wybija się z szumu komputera.

A taka mała ciekawostka:

 

Jesteśmy także poza BOINC!!!

 

Folding@Home

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, też się czaiłem na tego gigusia. :lol2:

 

Ja mam wentyl na 31% przy MW i 33% przy CC. Śpię spokojnie, ale tak jak pisałeś, bez problemu słychać wentylek. Różnica w temp. jest spora, bo dodatkowo pamiątki podgrzewają całą kartę. Między 900/300 MW a 900/1300 CC jest około 10W różnicy ( CC bierze o tyle więcej ).

 

BTW, FreeHal:

 

Dołączona grafika

 

@Raptor, będziesz brał udział w wyścigu?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie że nie za bardzo - nie ma znaczenia czy mnożnik 21 czy 18, czy zegar 3.8-4.2 - stawiam że radki sie gryzą - chyba wywalę jednego do brata, drugiego do kompa ojca niech tam liczą a sam wezmę coś innego ;)

 

odpukać na razie 13h działa - ale grafy nie krecone - komp potrafił złapać freeze w momencie odpalania MSI Afterburner'a

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki system jest najlepszy dla kompa z przeznaczeniem tylko na liczenie? Oczywiście 64 bit, to wiadomo, tylko czy win7, linux, xp 64bit raczej nie, bo chyba na nim nie idzie zrobić więcej jak 2 gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...