Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle, ze warto idee wspolnego startu zaproponowac temu zespolwoi

@home • forum uVision

BOINCstats | Statystyki sumaryczne - Statystyki zespołu - Szczegółowe statystyki dla Users Vision

umiescilibysmy wtedy ich logo zamiast gpu

 

Popieram, myślałem też o paru innych drużynach, m. in. pclab.pl, SETI@Home Poland, www.racjonalista.pl, oraz kolejnych w rankingu dziennym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współpraca z B@P raczej już na pewno nie będzie miała miejsca.

 

Można podpytać ww zespoły czy chciałyby wziąć udział w takim wspólnym liczeniu. Może ktoś się dołączy. Ja już jestem podłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze w temacie wspolpracy jeszcze nie wszystko stracone :

Oxy z Arturem zalozyli nowy team, GPU Vision - GPU Vision

 

Erni wyciagnal jeszcze jakies trzy mega serwery - gdzies mi sie link podzial, ale naprawde 3razy16 xeonow,

 

mysle, ze chetnie by sie zapromowali podczas wyscigu,

 

choc tak dla ogolnego dobra to cala trojka powinna powrocic do B@P

Edytowane przez GrzegorzGranowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordę, nie sądziłem że faktycznie aż taki problem zrobił się w GPU Force. :blink: Widocznie atmosfera naprawdę musiała być nieciekawa.

Z B@P jest problem, bo u nich ze względu na ilość liczydłowych, ważniejsze decyzje są podejmowane dosyć wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez to widzę że ich największa siła to miecz obosieczny. Przez to straszny bajzel jest!

 

TomaszPawel podoba mi się Twoja wypowiedź na ich forum.

 

Ogólnie męczy mnie takie gadanie szczególnie członków B@P, wchodzimy nie wchodzimy, sami nie wiedza czego chcą. Dla mnie sprawa jest prosta i oczywista - dołączę tam gdzie mój team! Więc jedynie czego ja oczekuje to wyraźnego wskazania gdzie mam się dołączyć z projektem PG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie :)

P. S. - to ja się odwdzięczam - dzisiaj dla drużyny wniosłem - 860,142 punktów - i jest to mój rekord życiowy!!!

:lol:

Ale zemnie ślepota... Nasza druzyna dzisiaj również ma rekord dzienny!!!

2,152,342

Alleluja!!!


SzB - 812,867 B-)

Aktualnie liczy aktywnie 28 osób. dzisiaj dołączył Marcin - będzie 29!

Gratulacje dla Wszystkich! Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do uservision - skasowal mi sie mail do aktywacji konta, ale zaraz zaloze nastepny,

tak wiec przedstawie im prozycje wspolpracy - oczywiscie ich link i grafike umieszczamy,

 

natomiast chcialbym poprosic Tomasza o porozmawianie z Arturem i Oxy z GPU Vision - ze wzgledu na moje

napiete z nimi stosunki wolalbym tego nie robic - zalezy mi na ich udziale w calym przedsiewzieciu,

jednak obawiam sie jak zareaguja jezeli prozycja wyszlaby ode mnie

 

GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy przyjaciele!

 

W projekcie PrimeGrid organizowana jest seria wyścigów pomiędzy użytkownikami i drużynami. Pragnę zaproponować Wam abyście na czas wyścigu dołączyli do drużyny Major Polish Teams Alliance, która ma za zadanie skupić wszystkie polskie drużyny BOINC - by zdobyć pierwsze miejsce w rankingu wyścigów PG roku 2010. Jest to niewątpliwie wielka szansa na promowanie naszego pięknego kraju na arenie międzynarodowej. Drużyna Major Polish Teams Alliance została stworzona tylko na potrzeby wyścigów, od zera, nie jest własnością żadnej polskiej drużyny - jest wspólnym dobrem polskiego środowiska BOINC. Jeśli uda Nam się zjednoczyć będzie to wiekopomna chwila dla rodzimego środowiska BOINC, czas gdy wszyscy wspólnie połączymy siły w celu promocji kraju i naszych drużyn. Niewątpliwie byłby to precedens na skale międzynarodową! Tak jak niegdyś na czas olimpiady starożytni grecy zakopywali "topór wojenny" - tak i My zjednoczeni wspólnym celem i wizją, razem walczylibyśmy w wyścigach PG.

 

Technicznie wyglądało by to tak:

 

Członkowie wszystkich polski drużyn w okresach wyścigów liczą PrimeGrid w drużynie Major Polish Teams Alliance.

 

Na jej stronie w projekcie PG umieszczamy Loga i adresy biorących udział drużyn.

 

Gdy zdecydujecie i zgodzicie się na wspólny start nazwa i opis drużyny zostanie uzupełniona o Wasze szacowne Logo i dane.

 

Ponadto na stronie boincalliance pojawi się opis waszej drużyny z linkami i logiem.

Nie pytajcie co Polska może zrobić dla Was, ale powiedzcie co Wy możecie zrobić dla Polski!

 

My możemy i chcemy ją promować na płaszczyźnie otwartych obliczeń rozproszonych. Dlatego na czas wyścigów PrimeGrid łączymy się!

 

Dołączcie i WY!

 

TomaszPawel

 

P. S.

 

Najbliższy WYŚCIG już w poniedziałek!!!!

 

PrimeGrid pod projekt PSP/SoB (Sieve)!

 

od 19:00 15 Marca 2010 do 19:00 16 Marca 2010

 

Mini poradnik jak dołączyć by dobrze wypaść!

 

64 bitowa wersja aplikacji jest 1.7X szybsza od wersji 32 bitowej.

 

Dlatego zalecam - o ile jest taka możliwość - liczenie na systemach x64.

 

Pod projekt PSP/SoB (Sieve) posiada aplikację dla: Mac Intel, Linux 32 & 64 bit and Windows 32 & 64 bit.

 

______________________________________________________________________________

Jeśli mamy system 32 bitowy Windows /najpopularniejszy obecnie używany/ możemy na czas wyścigu zainstalować:

 

Wubi - Instalator Ubuntu, który zainstaluje na naszym komputerze Linuxa 64 bitowego jako zwykłą aplikację - którą potem można odinstalować z apletu dodaj/usuń programy systemu Windows. Instalator nie modyfikuje partycji, zamieszcza jedynie wpis w menadżerze rozruchu Windows z możliwością wyboru po uruchomieniu komputera Windowsa lub Ubuntu. Całkowicie sprawdzone, bezpieczne rozwiązanie. Po przejściu instalacji systemu operacyjnego należy zainstalować BM i dołączyć do projektu PrimeGrid.

Ubuntu ma aktywne oszczędzanie energii, które obniża taktowanie CPU. BOINC nie jest traktowany jako aktywny program, więc procesor może mieć obniżone taktowanie. Dla tych którzy zainstalują Ubuntu 8.10, 9.10 wskazówka jak powstrzymać obniżanie taktowania przy korzystaniu z BOINC:

 

1. W Ubuntu, klikamy prawym przyciskiem myszy górny pasek menu.

2. Wybieramy dodaj do panelu

3. Zaznaczamy "CPU Frequency Scaling Monitor"

4. Klikamy Add

 

Zostanie dodana ikona procesora w menu. Klikamy na ikonkę i wybieramy "Performance". Pozwoli nam to również obserwować taktowanie procesora.

______________________________________________________________________________

 

1. Instalujemy Boinc Manager.

2. Dołączamy do projektu PrimeGrid.

3. Na stronie internetowej projektu - jeśli jeszcze nie jesteśmy jego uczestnikami - standardowo konfigurujemy konto - czyli nazwa użytkownika, kraj -POLSKA, drużyna -Major Polish Teams Alliance, następnie przechodzimy do strony preferencji i zaznaczamy aby program pobierał i przetwarzał zadania tylko pod projektu

PSP/SoB (Sieve)

The Ides of March Challenge project.

4. Pobieramy przynajmniej 1 zadanie przed rozpoczęciem wyścigu i je przeliczamy - program pobiera pliki projektu w wielkości około 11MB. Dlatego nie ma co czekać z dołączeniem do ostatniej chwili - gdyż łącza serwera projektu mogą się po prostu zapchać z chwilą rozpoczęcia wyścigu.

5. Po pobraniu przynajmniej jednego zadania zaznaczamy w BM nie pobieraj nowych danych. Na czas wyścigu warto wstrzymać przetwarzanie innych projektów.

6. O godzinie 19:05 15 Marca 2010 (by wykluczyć różnice minutowe i nie pobrać próbek przed 19:00 czasu serwera - (18:00UTC) - które nie punktują) dajemy pobieraj nowe dane.

7. Ścigamy się!

 

P. S.

Konfiguracja BM:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem taki tekst na strone www.boincalliance.com

 

Major Polish Teams Alliance is an unprecedented endeavor in boinc Primegrid challenges history.

It's purpose is to unite all polish boinc teams into an alliance, which is going to be able

to compete successfully with other BOINC major powers. All the teams gathered in this alliance

are equal in their's rights. Regrettably due to misunderstandings in one of the biggest teams

in the world - BOINC@POland our alliance is currently outnumbered...

We would like to ask for your help - if you are not participating in one of a major

PG Challange teams, please support us in our effort to reclaim by a proud country of Poland,

a country which has been so terribly treated throughout it's over 1000 years history,

it's position amongst great nations of the world

 

to tak wstepnie...

 

 

jakby sie pojawil Thor to prosze niech umiesci ten tekst na stronie aliansu...

a co z umieszczeniem log w opisie w momencie gdy wybieramy druzyne???

 

jeszcze jedno mi wpadlo, zeby moze zamiast wklejania tam logo zespolow po raz drugi,

stworzyc jakich graficzny znak aliansu, niekojarzacy sie z zadnym z teamow...

Edytowane przez GrzegorzGranowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racjonalista.pl - powiadomiony!

 

Może nie piszmy o nieobecnych - poprawmy loga obecnych...

 

 

BOINC-POLSKA - powiadomiony!

oc-community - Powiadomiony!

PCLAB również.

 

a co z umieszczeniem log w opisie w momencie gdy wybieramy druzyne???

jeszcze jedno mi wpadlo, zeby moze zamiast wklejania tam logo zespolow po raz drugi,stworzyc jakich graficzny znak aliansu, niekojarzacy sie z zadnym z teamow...

Właśnie tutaj bym je widział, z racji dostępnego miejsca.

 

Na górze wielka sklejka z logami drużyn, w opisie logo stworzone do reprezentowania naszego przedsięwziecia.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

a co z umieszczeniem log w opisie w momencie gdy wybieramy druzyne???

 

 

Cytat

 

jeszcze jedno mi wpadlo, zeby moze zamiast wklejania tam logo zespolow po raz drugi,stworzyc jakich graficzny znak aliansu, niekojarzacy sie z zadnym z teamow...

 

 

Właśnie tutaj bym je widział, z racji dostępnego miejsca.

 

Na górze wielka sklejka z logami drużyn, w opisie logo stworzone do reprezentowania naszego przedsięwziecia.

 

mysle, ze lóg/logów (jak pisac l.mn. w dopel.???) powtarzać nie ma juz sensu - lepiej dac takie fajne duze Boinc Alliance,

albo dac duze logo z miejscami na nazwy - jak kiedys na herby - Leliwa byl moj jak to moj Ojciec kiedys ustalil jakby co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mat48 - Usersvision.

Postąpiłem zgodnie z poradnikiem i w boinc mam próbki Prime Sierpinski Problem (Sieve), takie mają być?

Edytowane przez mat48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mat48 - Usersvision.

Postąpiłem zgodnie z poradnikiem i w boinc mam próbki Prime Sierpinski Problem (Sieve), takie mają być?

 

Siema!

 

PSP/SoB (Sieve)

The Ides of March Challenge project - tylko ten projekt wybierasz w opcjach.

 

Dodałem poradnik na Waszym forum dla wygody:

 

Link

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć @mat48. Tak, tylko te próbki zaznaczone.

 

@TP, świetny poradnik. Dokładnie takie coś miałem na myśli. :wink:

 

Akcja fajna, tylko pewnie ze względu na krótki czas, nie wszyscy dadzą radę się podłączyć. Będzie na przyszłość. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strone zmienię jutro - dopiero skończyłem prace i mam dość, ale jutro wkleje na stronie to co napisał Grzegorz.

 

Co robimy z logami ?? jeden plik ze wszystkimi i linki poniżej opisu ? czy tak jak teraz ?

 

GPUForce wykasować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPu wykasowac a zamiast GPUForce damy grafike druzyny UsersVision http://pl.boincstats.com/stats/boinc_team_graph.php?pr=bo&id=9646469

nad strona bedziemy jeszcze oprocz tego opisu mysle pracowac...

jest jeszcze prosba, zeby zrobic logo calego sojuszu (graficznie) do wklejenia tutaj

Team search results

Edytowane przez GrzegorzGranowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza inicjatywa jest jak kula śnieżna staczająca się z góry odrębności.

 

Co do LOGA - proponuję ogłosić konkurs - wybierzemy najciekawszą koncepcję.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...