Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

@toms83

 

pamiętasz rozmowe o hal'u - 7x boinc x 25 unitów freehalla na 2wu rdzeniowym procu :)

 

w końcu odpaliłem dziadostwo :P

 

Dołączona grafika

 

albo jw + aqua ;)

 

Dołączona grafika

 

jedynie 8GB zajętego ramu :P

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu wrzuciłem rosette na PIV i aż się zdziwiłem bo próbki wylicza tylko 2-3h dłużej niż core 2 @1,7 a do tego ładnie korzysta z HT, ale ten FreeHal mi bruździ nie chce ruszyć na czymkolwiek co ma mniej niż 4 jajka i wszelkie podłączanie/odłączanie/refreshowanie projektów nie pomaga. Komuś to chodzi na single/dual corze zajętym przeliczaniem innych próbek ?

 

To jeszcze taki pomysł - zobacz, czy nie masz zaznaczonego badziewia pt. "Używaj tylko gdy obciążenie procesora nie przekracza XX%" (Zaawansowane -> Preferencje lokalne -> Użycie procesora).

 

Jeśli masz, to przy każdym wyskoku użycia proca ponad ten % (nawet na ułamek sekundy) boinc na chwilę wstrzymuje działanie. FreeHAL nie ma opcji kontynuacji liczenia po wstrzymaniu, więc za każdym razem liczy od początku. A wyskok 20-30% każdy drobiazg Ci spowoduje, więc w praktyce cieżko jakąkolwiek próbkę hal-a przeliczyć. Zobacz, może to to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toms83

 

pamiętasz rozmowe o hal'u - 7x boinc x 25 unitów freehalla na 2wu rdzeniowym procu :)

 

w końcu odpaliłem dziadostwo :P

 

Pamiętam, pewnie że tak. :)

Mi jedynie udało się odpalić 3 VM + host = 4 klienty, bo tylko 4GB.

 

A te wszystkie vm gdzie instalowałeś, na 80 GB Intelu? Dał radę z taką ilością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam będe intela męczył - zwykły dysk w drugim kompie - 6 vm + boinc na hoscie - cały trik polegał żeby znaleść system który nie zarżnie hdd ;) - najlepsze że komp dalej robi jako serwer plików + drukarek

 

na i7 mam 4 vm + boinc - też na dysku hdd - 2.5" seagate - 0 spowolnień

 

ssd myśle że spokojnie z 16-32vm by pociągnał ale jak tu wpakować 32GB do i7 ;)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra! :razz:

Na zwykłym hdd, w sumie 7 os'ów i śmiga. Szczerze to myślałem że 5 vm na ssd to będzie wyzwanie, a tutaj taka miła niespodzianka. :)

Twoim zdaniem xp lepszy od ubuntu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki dla chłopaków!

Ja od niedzieli w końcu będę miał na czym liczyć rosettę (taki planik dobić do 100k, brakuje jeszcze 35k, ale na i7 to może coś więcej pociągnę) no i nareszcie mam HD4870 więc troszkę punktów nabiję. Jak od maja dojdzie jeszcze HD5850 po OC lub 5870 to wreszcie będzie maszynka do liczenia :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze taki pomysł - zobacz, czy nie masz zaznaczonego badziewia pt. "Używaj tylko gdy obciążenie procesora nie przekracza XX%" (Zaawansowane -> Preferencje lokalne -> Użycie procesora).

 

Jeśli masz, to przy każdym wyskoku użycia proca ponad ten % (nawet na ułamek sekundy) boinc na chwilę wstrzymuje działanie. FreeHAL nie ma opcji kontynuacji liczenia po wstrzymaniu, więc za każdym razem liczy od początku. A wyskok 20-30% każdy drobiazg Ci spowoduje, więc w praktyce cieżko jakąkolwiek próbkę hal-a przeliczyć. Zobacz, może to to...

 

To chyba było to bo FreeHal ruszył z kopyta i dzielnie pomyka na PIV  ( i produkuje 500-600 pkt w <8h wobec  kiludziesięciu z rosetty).

 

 

 

 

 

Tylko w sumie mam takie przemyślenie , że te najbardziej potrzebne projekty jak rosetta czy wcg punktują bardzo słabo.

 

Zapuszczony na kilka godzin Colatz nabił mi więcej pkt niż WCG liczone na 3 procach przez kilka dni.

 

Jedyne zadanie z proca jakie daje mi sensowny przyrost wyniku to Aqua na Q6600.

 

 

 

 

PS. Z tego co widziałem GTX480 ma sztuczny ogranicznik na obliczenia dual precision.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, najbardziej potrzebne projekty są mizernie punktowane. Jak ktoś chce punkcików nałapać, to byle jaki proc, mobo, ram a tylko grafy pakować.

 

Dla Aqua warto śmigać na 64bit, spory kop jest, zwłaszcza w Fokker Planck.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce nabijać punkciki to Mika i jakaś grafa ATI z DualPrecision. Na GeForcie można w sumie już coś sensownego liczyć w GPU Grid punktując przyzwoicie.

Osobiście liczę na procu obecnie Rosettę, może potem sprawdzę jeszcze dosking@home i wcg a na grafie nabijam punktu dla drużyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na aqua fp jakieś kwiatki wychodzą :lol: na na pentium dual core pod linuxem 64bit liczy trochę dłużej niż na xp 32bit i wogóle żałośnie w porównaniu ze słabszym athlonem x2 tzn 75min vs 40min przy taktowaniu 2600 vs 2850. Może to przez złą obsługę speedstep, muszę to rozgryźć jak będę miał czas...

 

Btw collatz na grafie ati bez dp też całkiem przyzwoicie daje, tylko mniej opcji jest jak się projekt wywali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie projektu w preferencjach, odznaczasz CPU i zostawiasz "ptaszka" na GPU.

 

a dokladniej gdzie jest ta opcja bo mam cos takiego na stroni i doslownie nie mam wylaczenia na cpu tak to u mnie wyglada

 

Dołączona grafika

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ilu wtedy było człinków liczących w sojuszu - wydaje mi się, że aktualnie

jest ich więcej - to wspaniale, że idea spotkała się z akceptacją,

 

a z ciekawostek - firma eff.org oferuje nagrody i to niemałe - pozostało już tylko do rozdania

150.000 $ i 200.000 $, EFF: Cooperative Computing Awards

Record 12-Million-Digit Prime Number Nets $100,000 Prize | Electronic Frontier Foundation

 

o 20.00 startujemy,

 

GG

Edytowane przez GrzegorzGranowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już grzeje silniki...

 

Grzegorz - atakujesz 1 miejsce?

 

SzB też pewnie da czadu!

 

8 godzin zostało...

 

Poczytałem forum B@P - i widzę, że chyba nici ze wspólnego startu - a szkoda...

 

No ale cóż - niech żyje wolność!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kumam jak uzyc tego LLR, do tego teamu MPTA dołączyłem. Prosiłem o linki oraz krótki opis jak to wszystko zrobić. Mam włączyc poprostu w menadżerze primegrid ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy atakuję pierwsze miejsce???

no cóż... zrobiłem mały upgrade sprzętu, ale na pierwszie miejsce to i tak

raczej nie starczy, zobaczymy,

 

nie wiem czy ktoś się kontaktował z Panem Zawoorem, w poprzednim wyścigu

zrobł b.ładny wynik,

 

co do Boinc@poland - moja opinia jest taka, że jako największa polska drużyna

(członkowo i punktowo) zachowują się mało 'mentorsko',

nie umieją ani docenić wkładu innych drużyn w rozwój platformy BOInC,

i zachowują się jakby byli jedyną drużyną w całej Polsce,

 

takie jest moje zdanie,

 

Ja nie kumam jak uzyc tego LLR, do tego teamu MPTA dołączyłem. Prosiłem o linki oraz krótki opis jak to wszystko zrobić. Mam włączyc poprostu w menadżerze primegrid ?

 

 

 

Wyścig rozpoczyna się 22.04 o godz 20:00 a kończy po ośmiu dniach 30.04 o 20:00

 

 

W wyscigu będziemy szukać liczb pierwszych o co najmniej 1 milionie cyfr zapisanych jako 3·2n±1,

zadania trawją średnio ok. 16 godzin, systemy 32bit i 64bitowe przeliczają próbki w tym samym czasie

 

Tylko próbki pobrane po 20:00 22.04 i zaraportowane przed 20:00 30.04 bedą zaliczane do klasyfikacji,

 

Program pobiera pliki w wielkości ok. 11 MB - warto więc dołączyć wcześniej i przeliczyć jedno/kilka zadań,

następnie dać opcję 'nie pobieraj danych' i odpalić dopiero w wyscigu,

 

Żeby zmaksymalizować wynik można na te 8 dni wstrzymać resztę projektów CPU

_______________________________________________________________

 

Aplikacja, której będziemy używać podczas liczenia to 321 Prime Search(LLR), ustawienia powinny wyglądać następująco,

 

AP26 Search no

321 Prime Search (LLR) yes

Cullen Prime Search (LLR) no

Prime Sierpinski Problem (LLR) no

Proth Prime Search (LLR) no

Seventeen or Bust (LLR) no

The Riesel Problem (LLR) no

Sophie Germain Prime Search (LLR) no

Woodall Prime Search (LLR) no

321 Prime Search (Sieve) no

Cullen/Woodall Prime Search (Sieve) no

PSP/SoB (Sieve) no

The Riesel Problem (Sieve) no

 

Send work from any subproject if selected projects have no work no

________________________________________________________________

 

wszystkie informacje są dostępne na stronie The Earth Day Challenge ,

 

 

'Im bój dłuższy i wyczerpujacy, tym zwyciestwo słodsze i bardziej satysfakcjonujące'

 

 

Pozdrawiam,

GG

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PrimeGrid to jest po prostu kolejny projekt w ramach platformy BOINC. Musicie normalnie do niego dołączyć, tak jak do każdego innego projektu. Następnie zgodnie ze wskazówkami podanymi przez Grzegorza, zaznaczyć odpowiedni pod projekt ( w preferencjach na stronie projektu PrimeGrid ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PrimeGrid to jest po prostu kolejny projekt w ramach platformy BOINC. Musicie normalnie do niego dołączyć, tak jak do każdego innego projektu. Następnie zgodnie ze wskazówkami podanymi przez Grzegorza, zaznaczyć odpowiedni pod projekt ( w preferencjach na stronie projektu PrimeGrid ).

 

a to juz teraz wiem :) tylko ten program LLR mi nie pasował. Dzięki :) Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi jak podpiąć się pod projekt to na 1 stronie jest wszystko ładnie wytłumaczone.

Jak masz jeszcze jakieś inne problemy to napisz.

 

EDIT: Ale woooolny :? jestem

Edytowane przez kfazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...