Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Aqua daje najwiecej.

 

No ale to chyba najlepiej na jakimś multicore bo jak ja puszczałem na nie za szybkim dual core to liczenie próbek trwało wiecznie.

 

 

Pytanko mam, czy wymyślono już jak liczyć dwa różne projekty na różnych grafach w jednym kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by wskazać w pliku konfiguracyjnym aplikacji - jeżeli takie coś przewiduje - aby liczyła na gpu 1 lub gpu 2 i w drugiej odpowiednio. Tak wygląda teoria a praktyka... cóż nie eksperymentowałem.

 

Np. dla milki:

One can configure the app through some parameters in the supplied app_info.xml.This is done by editing the line<cmdline></cmdline>...Exclusion of GPUs: x  (default none)If a certain GPU should not be used by the app, one can exclude it. The GPU number has to be inthe range 0..31. The first GPU in the system has the number 0. This option can be used multipletimes. Per default, all double precision capable ATI GPUs are used. You don't have to excludecards supporting only single precision, it is done automatically. Do not use it with an ATI awareBOINC client! It should be ignored in that case. But there may be some unwanted side effects.Example:<cmdline>x1 x2</cmdline>The app will not use the second and the third GPU in the system.

A to które GPU jest które widać w BM np:

2010-05-17 08:06:41		ATI GPU 0: ATI Radeon HD5800 series (Cypress) (CAL version 1.4.556, 1024MB, 2464 GFLOPS peak)2010-05-17 08:06:41		ATI GPU 1: ATI Radeon HD5800 series (Cypress) (CAL version 1.4.556, 1024MB, 2464 GFLOPS peak)

P.S.

 

No nasza łajba płynie coraz szybciej, wpłynęliśmy na nowe wody - nowe możliwości i nowe wyzwania (za 230 dni?!)

 

P. S. 2

 

Tak jak podejrzewałem wersja 6.10.56 stała się oficjalną. LINK

Edytowane przez TomaszPaweł
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nasza łajba płynie coraz szybciej, wpłynęliśmy na nowe wody - nowe możliwości i nowe wyzwania (za 230 dni?!)

 

Czyżbyś miał na myśli 1 000 000 000? Jeśli tak, to będzie szybciej, zdecydowanie szybciej. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj myślę u mnie komp troche punkcikow nabije , (o ile jakiejs zwiechy nie zalapie :) ) zostawiłem wlaczonego na czas wyjścia do pracy w rankingu troche do gory moze polece :)

 

ogólnie warto przejść na najnowsza wersje boinc ??

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sesef

stqało sie coś z dentką: nie wykorzystuje w 90% GPU - oba GPU mają usage po 72-76% - do tej pory wszystko było ok.

MW działa poprawnie - usage 95-97%

Miałeś włączonego afterburnera albo jakiś inny app generujący wykresy albo coś w tym rodzaju? Ludzie zauważyli, że przy AB obciążenie spada.

 

@sesef lub ktokolwiek obeznany

jest jakaś możliwość zwiększenia priorytetu dla dentki przez dopisanie jakieś linijki gdzieś ?

 

A to nie ustawia samo? Wrapper powinien sam zmienić priorytet aplikacji na normalny.

 

Ostatnio mam małe urwanie głowy ciągle jakieś egzaminy, zaliczenia teraz 20h nauki na SEP po to żeby usłyszeć, że nie dostane uprawnień na montaż... więc projektem nie mam czasu się zajmować.

Edytowane przez sesef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ sesef

 

I tak gratulacje i szacunek za robotę którą odwalacie w tym projekcie. :gitarzysta2:

 

A projekt jest ekstra, bo polski i ładnie punktuje. :blurp:

 

----------

 

Najnowsze rewelacje z FreeHal:

 

You can't select the workunit limit any more. Now everyone gets a 1 non-cpu-intensive WU with the work of 25 traditionalworkunits. In June or July you will be able to select between CPU-intensive and non-CPU-intennsive workunits here.
Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskoczyłem do pierwszej 30 :) ten Aqua ładnie punktuje dziękuję za informacje.

Jadę na dwóch komputerach narazie, ale myślę jeszcze poinstalować po znajomych :)

 

Jedno pytanie dołączyłem do DNECT, ale nie pobiera mi próbek dla Nvidi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ fuxmen

 

A w preferencjach na stronie ustawiłeś odpowiednio żeby słać na gpu nvidii? Zobacz na co się skarży w wiadomościach.

 

BTW, jak w tej chwili wypada ta aqua?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna próbka 24h liczenia i 1200RAC :)

 

A co do Detki, to odznaczylem i zostawiłem tylko nvidia GPU i dałem zaktualizuj, a dalej wypisuje, że moj komputer nie ma ATI GPU...

 

edit

Dentka ruszyła po kilkunastu próbach

Edytowane przez fuxmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ fuxmen

BTW, jak w tej chwili wypada ta aqua?

 

a IQUANA w tej chwili liczy się ok 20000s i daje 13,748.26 pkt czyli na dobe ok. 59000 pkt

 

FP liczyło się 2,155s i płaciło 1,100.96 pkt, na dobe ok. 44000 pkt

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a IQUANA w tej chwili liczy się ok 20000s i daje 13,748.26 pkt czyli na dobe ok. 59000 pkt

 

FP liczyło się 2,155s i płaciło 1,100.96 pkt, na dobe ok. 44000 pkt

 

:blink:

 

No malinka nie ma co. A miałem zrezygnować z planów liczenia na CPU. :wink:

 

No patrz, pod moje potrzeby jak znalazł. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widze sensu - lepiej kupić po 2x proc/mobo/pamięć - zresztą nowy socket intela pewnie będzie miał taką samą wydajność przy jednym procu (2x i7/xeon vs LGA2011 coś jak skulltail vs i7) - a zwykłe mobo/proc/ram łatwiej sprzedać ;)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie mam Collatz i Detke, a BOINC mi tylko liczy Collatz nie przełącza wogóle na Detke, a mam co 60 minut ustawione w programie. Minęło już 3h ponad i nic....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sesef

BINGO !!!!!!!!!!!!

Jestes wielki... :)

Jak będzie chwilka, to tylko jeszcze coś zrobić z tym prio. Wraper daje normal, ale jak się ustawi ręcznie wysoki, daje usage 5% wyższy :)

 

Wracając do problemu z AB:

Jeśli nie AB to co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie mam Collatz i Detke, a BOINC mi tylko liczy Collatz nie przełącza wogóle na Detke, a mam co 60 minut ustawione w programie. Minęło już 3h ponad i nic....

 

Mi sie nie udało odpalić Detki na nvidii tak, żeby to dobrze chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nie udało odpalić Detki na nvidii tak, żeby to dobrze chodziło.

 

Znaczy jak zawieszę Collatz to Detka się włącza, co prawda tylko 44% GPU ale liczy, no nie wiem chyba nie będe tego liczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fuxmen

sprawdź czy nie masz czegoś w tle dziwnego. u mnie jak widzisz problemy robił Afterburner, który jest na bazie RT - RivaTuner też może gwoździć. Ustaw ręcznie prio na wyższy.

Swoją drogą skąd wiesz jaki masz usage na GPU NV ?? pół roku temu, można było to sprawdzić tylko jednym softem, który do tego używał 3D :/ (kiedys miałem 3xNV (260+275+280 w jednym hoscie) i liczyłem GPUgriD.

 

@Michaelius

JA w ustawieniach Dentki wogle nic nie robiłem i zafungowało mi ATi bez jęczenia, a zaraz potem NV na drugim hoście.

Na GTX260 pakieciki liczyły się znacznie inaczej, próbka za 220 pkt liczyła się ok. 15 minut, ale nie jestem tego pewny, musiałbym zerknąć do danych na stronce.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zulusman

 

Tego Afterburnera nie mam, rive mam do kręcenia karty, przez rejestr ją kręci. Więc nie wiem, a opłaca się z ta Detka kombinować? dobrze punktuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli moja pamięć nie zawodzi i dane podane powyżej są prawdziwe, to nie podkręcony GTX260 wydoi ok 22k pkt. Mając 280tke i 275, obie podkręcone do granic możliwości miałem kłopot uzyskać 40k pkt. (granice możliwości to 850 na rdzeniu dla 280tki i 750 dla 275tki - moje indywidualne granice stabilne do 24/7).

 

@sesef

Brak mi jeszcze możliwości zasysania TYLKO próbek 5k.

Przeliczając "małe" próbki mniej punktuje.

Ale i tak jest super :)

 

 

@TomaszPaweł

ile średnio liczy ci próbki 5k przy tych taktach ??

Jakie masz tempy na core i sekchach zasilania ?

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by wskazać w pliku konfiguracyjnym aplikacji - jeżeli takie coś przewiduje - aby liczyła na gpu 1 lub gpu 2 i w drugiej odpowiednio. Tak wygląda teoria a praktyka... cóż nie eksperymentowałem.

 

A ciekawe czy np jakbym dołożył 5770 do mojej obecnej 4850 dałoby rade liczyć MW na 4 a np CC na 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe czy np jakbym dołożył 5770 do mojej obecnej 4850 dałoby rade liczyć MW na 4 a np CC na 5?

 

Ta, nawet chyba sam manager ma takie funkcje, a jak nie to zawsze można wykluczyć przez app_info opcją X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, ciekawe. Czyli mój plan liczenia na jednej grafie MW a na drugiej DNETCA da radę zrealizować. :razz:

Nawet nie pytałem, bo myślałem że takie coś nie ma szans powodzenia.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...