Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, ogólnie mamy cały czas tendencję wzrostową i jak na razie to nie my musimy się bać o utrzymanie swojego miejsca a inni. W ciągu roku wyprzedzimy ponad 21 drużyn, natomiast Nas wyprzedzą w tym okresie tylko 2 drużyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem co czujesz... ostatnio żona mi nagminnie wyłączała komputer w te upały... bo jej grzał :lol2:

Zbliża sie kolejna edycja wyscigu Prigrid, Summer Solistice Chalenge.

Spotykamy sie ponownie w druzynie Major Polish Teams Alliance Major Polish Teams Alliance

...

Do zobaczenia w boju,

GGRanowski

 

Witam!

 

Dzięki za napisanie posta co i jak. Ja zaktualizowałem w/w stronę drużyny o nazwę tego co liczymy. Poprawiłem też dead linka do jednej z drużyn...

 

To ja podsumuje jeszcze dla jasności:

 

Między 16 czerwca 13:28 – 21 czerwca 13:28.

 

The Riesel Problem (Sieve)

 

Mini poradnik jak dołączyć by dobrze wypaść!

 

64 bitowa wersja aplikacji jest 1.7X szybsza od wersji 32 bitowej.

 

Dlatego zalecam - o ile jest taka możliwość - liczenie na systemach x64.

 

Pod projekt The Riesel Problem (Sieve) posiada aplikację dla: Mac Intel, Linux 32 & 64 bit and Windows 32 & 64 bit.

 

______________________________________________________________________________

Jeśli mamy system 32 bitowy Windows /najpopularniejszy obecnie używany/ możemy na czas wyścigu zainstalować:

 

Wubi - Instalator Ubuntu, który zainstaluje na naszym komputerze Linuxa 64 bitowego jako zwykłą aplikację - którą potem można odinstalować z apletu dodaj/usuń programy systemu Windows. Instalator nie modyfikuje partycji, zamieszcza jedynie wpis w menadżerze rozruchu Windows z możliwością wyboru po uruchomieniu komputera Windowsa lub Ubuntu. Całkowicie sprawdzone, bezpieczne rozwiązanie. Po przejściu instalacji systemu operacyjnego należy zainstalować BM i dołączyć do projektu PrimeGrid.

Ubuntu ma aktywne oszczędzanie energii, które obniża taktowanie CPU. BOINC nie jest traktowany jako aktywny program, więc procesor może mieć obniżone taktowanie. Dla tych którzy zainstalują Ubuntu 8.10, 9.10 wskazówka jak powstrzymać obniżanie taktowania przy korzystaniu z BOINC:

 

1. W Ubuntu, klikamy prawym przyciskiem myszy górny pasek menu.

2. Wybieramy dodaj do panelu

3. Zaznaczamy "CPU Frequency Scaling Monitor"

4. Klikamy Add

 

Zostanie dodana ikona procesora w menu. Klikamy na ikonkę i wybieramy "Performance". Pozwoli nam to również obserwować taktowanie procesora.

______________________________________________________________________________

 

1. Instalujemy Boinc Manager.

2. Dołączamy do projektu PrimeGrid.

3. Na stronie internetowej projektu - jeśli jeszcze nie jesteśmy jego uczestnikami - standardowo konfigurujemy konto - czyli nazwa użytkownika, kraj -POLSKA, drużyna -Major Polish Teams Alliance, następnie przechodzimy do strony preferencji i zaznaczamy aby program pobierał i przetwarzał zadania tylko pod projektu

The Riesel Problem (Sieve).

4. Pobieramy przynajmniej 1 zadanie przed rozpoczęciem wyścigu i je przeliczamy - program pobiera pliki projektu w wielkości około 11MB. Dlatego nie ma co czekać z dołączeniem do ostatniej chwili - gdyż łącza serwera projektu mogą się po prostu zapchać z chwilą rozpoczęcia wyścigu. Dodatkowo pozwoli nam to określić czy nasz PC jest wystarczająco stabilny na "obecnych" ustawieniach.

5. Po pobraniu przynajmniej jednego zadania zaznaczamy w BM nie pobieraj nowych danych. Na czas wyścigu warto wstrzymać przetwarzanie innych projektów.

6. O godzinie 13:35 16 czerwca 2010 (by wykluczyć różnice minutowe i nie pobrać próbek przed 13:30 czasu serwera - (11:30UTC) - które nie punktują) dajemy pobieraj nowe dane.

7. Ścigamy się!

 

P. S.

Konfiguracja BM:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

UWAGA!!!!

Na stronie preferencji projektu zaznaczany koniecznie NO przy opcji

Send work from any subproject if selected projects have no work.

 

Wątek wyścigowy.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił mi się problem na jednym komputerze. Win7 64b AMD Athlon 64 X2 6000+ . Karta graficzna GTX 295 .

Po pobraniu zadania Gpugrid po kilku minutach wywala się z komunikatem " Program acemd2_6.05_windows_intelx86_cuda przestał działać" . Po jakimś czasie pojawia się następny komunikat " sterownik 197.45 odzyskał sprawność". Karta GTX 295 przeniesiona do innego komputera działa prawidłowo z Gpugrid. Wcześniej przetwarzał prawidłowo Gpugrid. W tej chwili działa i przetwarza prawidłowo Milkyway. Teraz tak samo zachowuje się z jedną i drugą GTX 295 przy Gpugrid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta GTX 295 przeniesiona do innego komputera działa prawidłowo z Gpugrid. Wcześniej przetwarzał prawidłowo Gpugrid.

 

197.45 - wszędzie masz te same sterowniki? Jeśli tak to niewykluczone że jest to błąd aplikacji. Czy wcześniej działało tak samo na tych sterownikach czy robiłeś jakiś update driverów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z jednej z drużyn poprosił mnie o stworzenie specjalnej kategorii MPTA na forum technicznym. Wszyscy prężymy muskuły przed startem :)

 

Co do GPUGRID - wygląda na to iż mają problem z aplikacją.... popatrzyłem na twoje WU i nie tylko tobie się te same próbki wysypują... np

 

Pewne forum się zrehabilitowało, łącznie z pewnym moderatorem - Celdurem

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci jak wam liczy Q9xx0 i i7 te zadania konkursowe?

Bo przerzucilem kilka zeby sprawdzic czy oc jest stabilne (zeby nie bylo jak z poprzednim)

czas zadania 11510-11550, pkt 280 sztuka przy 3,65 Ghz

 

i7-920 @ 3.49 GHz (21x166), HT włączone, dodatkowo liczenie na GPU.

Zapuściłem 8 WU:

run time/cpu time/claimed/granted

najlepszy wynik: 20,518.21 / 15,803.37 / 121.42 / 280.00

najgorszy wynik: 20,248.88 / 16,800.64 / 129.08 / 280.00

Edytowane przez ksdc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-920 @ 3.49 GHz (21x166), HT włączone, dodatkowo liczenie na GPU.

Zapuściłem 8 WU:

run time/cpu time/claimed/granted

najlepszy wynik: 20,518.21 / 15,803.37 / 121.42 / 280.00

najgorszy wynik: 20,248.88 / 16,800.64 / 129.08 / 280.00

 

Hmm no to chociaz jeden projekt gdzie X6 pokazuje pazurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to chociaz jeden projekt gdzie X6 pokazuje pazurki.

 

Nadal zegar w zegar i rdzeń w rdzeń i7 szybszy, ale 4 core+HT to mniej niż 6 core.

Ciekaw jestem, jakie jest max oc dla X6 i czy przebije i7@4.0 - 4.3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z GPU Vision się stało? Startują pod swoją banderą czy wspomagają inny team?

 

startują w barwach B@P, dlaczego - nie wiem?

podaję link ich forum GPU Vision • Strona główna forum

nalepiej zasiegać informacji u żródła,

 

PS. początek 'skromny', aktyuallnie (18:30 czasu polskeigo) 6 miejsce ze stratą 28 zadań do podium,

jako, że próbki nie raportują sie automatycznie warto aktualizować w miarę często,

 

wszystko przed nami

 

a widział ktoś THora albo Zawoora?!?

Edytowane przez GrzegorzGranowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko zdobyć 3 miejsce...

 

Tomasz optymistycznie zagrzewający do walki :mur:

 

Gdzie Thor, gdzie Zawoor?

 

Aktualnie tuż za podium....

 

Ja stawiam na ----- drugie miejsce w końcowej klasyfikacji,

Edytowane przez GrzegorzGranowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do zawora też pyknąłem, dzisiaj był na forum.

 

A z Thorem nie masz kontaktu, w końcu jesteście w drużynie :)

 

to jeszcze może wyślij Zawoorowi, Tomaszu, inf poprzez to forum - dostanie na mail,

 

a THor pewnie pracuje do pózna,

 

ogólnie druzynie potrzeba mocy, wiec jeżeli ktoś ma gdzieś jakieś stare laptopy

to teraz jest moment na ich odkopanie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

liczy może ktoś z Was na procku @6600 2,4(3GHz), jakie macie czasy przeliczeń, u mnie z włączonym "HT" B-) ponad 10 godzin.

Chciałem go dobrze dogrzać, ale lipa temp. na rdzeniach w core temp nie przekraczają 60C* na boxowym.

 

Pozdrawiam

momi76

Edytowane przez Chochlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem. Wiedziałem o wyścigu i planowałem liczyć, ale akurat chory jestem i nie miałem siły o tym myśleć. Dziś już się trochę lepiej czuje, zaraz przełączę kilka kompów na liczenie primegrid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to o jaki procesor się pytasz? Bo q6600 nie ma HT... czyli pewnie jakiś inny...

 

OOOOOO ZAWOOR OOOOOO

 

B-)

Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia!

 

Chat - trzeba się niestety zarejestrować.

 

P.S. Dołączyłem lapka T8100

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chochlik

System 32bit?

U mnie na vmware i xp64bit, athlon x2 2,7ghz oblicza 5h 30min. Ale ogólnie to cienko ci to idzie jakoś jak na core2...

 

Btw z tymi laptopami to bez przesady :razz: , właśnie wykopałem wypasionego Thinkpada z pentium 120MHz i jakiegoś z duronem 700MHz

Edytowane przez shadowxxz96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem. Wiedziałem o wyścigu i planowałem liczyć, ale akurat chory jestem i nie miałem siły o tym myśleć. Dziś już się trochę lepiej czuje, zaraz przełączę kilka kompów na liczenie primegrid.

 

Tytułem wstępu,

 

Dołączam swoje życzenia do Tomaszowych,

 

To jest tak zwane wejscie smoka i myśl taktyczna,

dać odczuć pozostałym, ze nam odjeżdzają i bum.... nokaut

 

Witam i pozdrawiam,

GGRanowski

Edytowane przez GrzegorzGranowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...