Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wskoczyliśmy na 67 miejsce i przekroczyliśmy 450 000 000 - GRATULACJE!

 

PrimeGrid's 2010 Challenge Series

Full Moon Challenge

25 July 18:00 UTC – 26 July 18:00 UTC

Name August at Aqua

Project AQUA@home

Issued by We eat pie not count Pi

Start time 2010-08-01 00:00 GMT

End time 2010-08-08 00:00 GMT

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu napisz po polskiemu

 

Wyścig zaczyna się w niedziele 25 lipca 2010 o godzinie 20:00 naszego czasu a liczyć będziemy Proth Prime Search (LLR), wyścig będzie trwał 24h i zakończy się w poniedziałek 26 lipca 2010 o godzinie 20:00

 

Szykuje się gorący poniedziałek :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW to jak ktos kupi GTX 460 to niech nie napala sie na gpugrida bo na razie mamy tam wydajnosc ponizej gtx 260 i dopiero po wakacjach chlopaki siada by optymalizowac aplikacje do nowej architektury shaderow (teraz gpu grid wykorzystuje ich 2/3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toms 83 powiedz mi co ci tam tak ladnie liczy ze dzisiaj nastukales 264,348 , jeden komp liczy czy cos jeszcze ?? , ogolnie jest cos bardziej punktodajnego do liczenia na cpu niz aqua ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5870 dołączył do drużyny i będzie liczył aż się spali. :) Na procku nic wydajniejszego niż Aqua nie ma w tej chwili. Chociaż jakieś zawirowania punktowe miały miejsce, @ raptor opisał punktację kilka postów wyżej. Z tego co przedstawił wynika, że opłacalność aqua sporo spadła, jednak w dalszym ciągu daje najwięcej punktów.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi oznajmić, że uporałem się z kontem na BAMie w efekcie czego drużyna została zapisana do dwóch wyścigów:

 

Nazwa dnetcgo

Projekt DNETC@HOME

Zaproponowany przez wolfs team

Czas rozpoczęcia 2010-07-25 17:00 GMT (19:00 Polska)

Czas zakończenia 2010-07-26 17:00 GMT (19:00 Polska)

Link

 

Jako, że i tak liczymy m. in. ten projekt, uczestnictwo w wyścigu jest naturalną szansą na pokazanie się. Wyścig jest krótki, trwa tylko 1 dzień.

 

Drugi wyścig to:

 

Nazwa August at Aqua

Projekt AQUA@home

Zaproponowany przez We eat pie not count Pi

Czas rozpoczęcia 2010-08-01 00:00 GMT (02:00 Polska)

Czas zakończenia 2010-08-08 00:00 GMT (02:00 Polska)

Link

 

Wyścig jest dłuższy od poprzedniego - i dobrze zważywszy na długość WU....

 

Przypominam że równolegle z wyścigiem w DNETC odbywa się wyścig w PrimeGrid:

PrimeGrid's 2010 Challenge Series

Full Moon Challenge

25 July 18:00 UTC – 26 July 18:00 UTC (20:00 Polska)

 

liczymy POD PROJEKT Proth Prime Search (LLR)

 

Link

Konfiguracja

 

Przypominam, że jesteśmy w strefie czasowej +2 godziny GMT/UTC (Central European Summer Time = GMT+2)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasady obowiązują tak samo jak zawsze ?, czyli trzeba mieć próbki ściągnięte po rozpoczęciu wyścigu ?

czyli wychodzi, że 25tego o 19.01 trzeba dać pobieranie nowych danych, mając zero zapasów, dobrze kminie ?

EDYTA:

piszę oczywiście o dentce, bo to mnie dotyczy.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem wątpliwość, co do tego jakie próbki będą zaliczane - zadałem pytanie i dostałem taką dziwną odpowiedź...:

 

Link

 

# PoorBoy, founder of team PBToyz

Wu's that are finished before the Challenge begins but turned in after the Challenge begins will be counted towards the Challenge. 2010-07-24 09:21

# TomaszPawel, founder of team TomaszPawelTeam

Welcome, I have the Question - what Principles of the Race are? Whether sent samples after commencing the race will only be scoring, whether also sent before commencing the race but counted in his route?

 

Jeśli dobrze rozumiem odpowiedź to znaczy że wszystkie jednostki odesłane w trakcie trwania wyścigu bedą zaliczone nie ważne kiedy zostały pobrane - to zupełnie inaczej niż w wyścigach PrimeGrid... Jeśli jestem w błędzie niech ktoś to co napisałem wyprostuje...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wyścig Dntec miał taką zasadę, że próbki odesłane w czasie trwania wyścigu liczyły się do punktacji. Także można zrobić sobie buforek, pobrać danych na 10 dni, wyłączyć "pobieraj nowe dane" i nie odsyłać. Jak się wyścig zacznie, można odesłać wszystkie przeliczone wu i będą za to punkty. Imo beznadziejny sposób rozliczania. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma wiedze na temat jak wydajność podsystemu pamięci ram wpływa na liczenie projektów? Czy opłaca się walczyć o jak najwyższe przepustowości ramu w teście Everesta?

 

To jak z wyścigiem, teraz wszyscy liczą w DNETC czy dalej w PrimeGrid walczymy jako MPTA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie dołączyłem do projektu, będe walczył za TPT aż braknie prądu w elektrowni :)

 

Manager pokazuje 1h33m na próbkę na mojej grafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej ustawić w boinc manager w zakładce "aktywność" na "zablokuj dostęp do sieci". Mam nadzieję że to działa. :)

 

Samo ustawienie "nie pobieraj danych" nie gwarantuje w 100% że nam nie odeśle przerobionych próbek. Nie powinien, ale kilku osobom odesłało.

BTW, dlatego też powinno być jak w PG, a nie jakieś bufory pier.doły.

 

----------

 

Ograniczeniem jest 35 wu na rdzeń procka.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam duży problem z Aqua na moim i5. Niezależnie od tego czy ustawie by korzystał z 2, 3 czy 4 wątków liczy tak samo dłuuuugo próbke i w statusie wyświetla zawsze 3CPU.

Mimo że wewnętrzny pomiar testu prawidłowo pokazuje ile wykorzystuje wątków/rdzeni to jak wraca do liczenia znów jest 3.

Odłączałem od projektu i ponownie podłączałem, także przeinstalowywałem managera 6.10.56 na najnowszego 6.10.58

Mimo znacznego OC (4.0) próbka liczy sie już kilkanaście godzin!

 

Jak odpalam Einstein to liczy prawidłowo 4 próbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to ciekawe co mowicie o Aqua bo przeliczylem wczoraj i dalej wychodzi na 35-40k dziennie. Ale jest cos co mnie niepokoi bo zaden serwis nie doliczyl mi punktacji za ta jednostke do statsow ani nie jest pokazana ona na certyfikacie miedzyprojektowym choc policzony pozniej gpugrid jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero zaczynam liczyć ale nie wiem ile hostów się przestawi - 1dzien to bardzo krótko dla mnie :|

 

edit

 

coś serwer HTTP PG leży i nie wysyła mi próbek

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...