Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Kolegów,

 

misja tłustego werbowania nowych zespołów do MPTA zaobfitowała jednym dodatkowym zespołem, olympusclub.pl,którego logo dodałem na stronę www.boincalliance.pl,

myslę, ze mimo skromnego ( jak na razie) odzewu tłustemu należą się podziękowania, a więc,

TŁUSTY DZIĘKUJĘ za wkład w rozwój szczytnej idei Major Polish Teams Alliance,

 

a w związku z rozpoczynajacym sie za kilka dni kolejnym wyscigiem mam jedną uwagę taktyczną

znajdzmy na czas Zawoora

 

Pozdrawiam,

Grzegorz Granowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i siadł mi net...

 

Wyścig trwa w najlepsze - na razie jesteśmy na 4 miejscu.

 

TomaszPawel  1,816,402   5 

cze_siek  1,154,298   14 

Andrzej Sirko  930,516   18 

[TPT] toms83  894,403   20 

SzB  601,238   25 

UmMaS  598,485   26 

spoxxx  260,772   52 

KrEmAtOrEk  128,108   67 

michaelius  15,633   122 

LordFury  9,338   136 

Michas  129   173 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja

po lekkim upgradzie kompa zaprzęgłem do liczenia i5-760@3.5GHz zobaczymy ile da się z niego wycisnąć.

A co do liczenia na laptopach mam acera z i5-430 i radkiem HD5650 i o ile liczenie przez procesor jest co tu dużo ukrywać głośne to już ten radosław w colaltzie jest w stanie wycisnąć 700pkt w 25minut wszystkie moje pkt w collatzie to jego zasługa. Jeśli ktoś jest w posiadaniu ww karty w laptopach to szczerze polecam ją spożytkować

Pozdrawiam i niech moc bedzie z Wami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o_0

W seti się podziało jakoś czas temu... chłopaki z kwsn wymodzili wsparcie ze strony ATi przy liczeniu astropulse !!

View File

Sami "lunatycy" twierdzą, iz najlepiej liczyć secinkę na CPU z koprocesorem dostarczonym przez ATi a na reszcie GPU cos produktywnego(autor podaje MW, bo nie zna jeszcze dentki :P ).

1. program obsługuje grafiki z i bez podwójej precyzji - rewela dla starszych modeli

2. mogą wystąpić spore problemy z instalcja optymalizacji

3. optymalizacja łączy się z innymi do CPU- poleca się AKv8b (ciekawe co z wykorzystaniem CUDA i ATi naraz :P )

 

jutro postaram sie odpalic na mojej jedynej aktualnie liczacej maszynie na platformie picoITX :P

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie omieszkam pochwalić panów od AQUA-y, kiedyś IQUANA liczyła mi się 40h więc po kilku wu darowałem sobie liczenie na parę miechów a obecnie mam czasy w granicach 25h :)

 

tylko zastanawia mnie sprawa Milky - niektóre wu miewam w statusie "pending", z jakiej to okazji? wcześniej tego nie było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WU z milki czekają na weryfikację, czyli ktoś inny musi to przeliczyć. Ty przeliczysz na grafie w kilka minut, a ktoś inny mieli tą samą próbkę na procku i przez to masz w pending.

 

----------

 

Co polecacie do gpugrida? Czy brać starą 260 ( na allegro chodzą w okolicach 550 zł ) czy może 460 będzie lepszym wyborem?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna GTX260 jest szybszy niz 460 poki nie poprawia kodu, potem 460 bedzie szybszy.

 

Ale jakbys chcial gtxa 260 to za mniej niz ta cena z allegro moge ci opchnac swojego twintecha - ponad rok gwary, firmowe lekkie oc i co najwazniejsze arctic duo zamontowany wiec cichszego modelu nie znajdziesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawoorze ratuj zespół !!!

 

mamy pewne szóste miejsce, jednak strata do piątego zamyka się w przedziale 15-20 tys punktów,

mnie odpadła jedna maszyna z powodu awarii GPU, być może oddam jeszcze kilka-kilkanascie zadań,

jednak na falę tsunami wraz z przybliżającym sie końcem nie ma co liczyć,

 

pamiętając z kolei myśl taktyczną Zawoora sprzed kilku wyścigów mogę mieć tylko nadzieję, że

i tym razem podniesie zespół, czego sobie i wszystkim życzę,

 

GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrrr

 

Ja na śmierć zapomniałem o wyścigu i włączyłem dopiero dzisiaj o 8 rano Dołączona grafika, mam nadzieje, że to nie moje brakujące 12-15tys zaważy na wyniku Dołączona grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrrr

 

Ja na śmierć zapomniałem o wyścigu i włączyłem dopiero dzisiaj o 8 rano Dołączona grafika, mam nadzieje, że to nie moje brakujące 12-15tys zaważy na wyniku Dołączona grafika.

 

Oj chyba bedzie lincz ;)

 

j/k - Nie ma sie co przejmowac ;) Gdybym sie nauczyl spac przy pracujacym fermi tez moglbym nastukac te kilkanascie k w te 2 noce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gdbym nie wtopił ze zbyt optymistycznymi ustawieniami OC (czyli takimi pod Aqua) to tez bym natrzepał więcej. Ale za późno zmniejszyłem i sporo przepadło przez dwa BSODy i schodzenie CPU do trybu oszczędzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile pamiętem TomaszPawel miał przygotowywać i rozsyłać wici do wszystkich drużyn z informacją o wyścigu,

 

Informacje o nadchodzących wyścigach są na purepc.pl i na boinctpt.zapto.org (razem z opisem co i jak :) ) oraz na witrynie MPTA i stronie drużyny w PG.

 

W spamerswo się nie bawię B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie chodzi o to, że nie było informacji o wyścigu, były i to w kilku miejscach, ja tylko zapomniałem Dołączona grafika w piątek odpalić projekt, a w sobotę mnie nie było w domu i jest jak jest Dołączona grafika, a spanie przy włączonym kompie to już mam opanowane od dawna Dołączona grafika

 

No ale nie da się ukryć, że 5 miejsce było w zasięgu, jak to szło ... jak by człowiek wiedział, że się przewróci to by się położył Dołączona grafika

 

Pozdro drużyno!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak - wszystko jest OK. nikt nie ma do nikogo pretensji, przynajmniej ja nie,

jednak musicie przyznać, że stracić jedno miejsce przez jeden komp ( i7 chodzący przez te dwa dni załatwił by sprawę)

jest trochę szkoda, przy tak dużym wysiłku, który tu wszyscy podejmujemy,

 

ale i tak jest super - w klasyfikacji generalnej awansujemy o dwa miejsca, jeśli się nie pomyliłem,

a do końca roku są jeszcze trzy wyścigi, przy pełnej mobilizacji możemy spokojnie je utrzymać

 

choć tak naprawdę to chciałby się zmierzyć z Sicituradastra, z którą już kiedyś wygrywaliśmy,

nastepny wyscig jest trzynastodniowy, będzie to niezwykła próba dla nas wszystkich

 

Pozdrawiam,

GG

Edytowane przez GrzegorzGranowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko 13 dni? W przeciwieństwie do Raptora wole te krótkie. Znieść szum w pokoju przez dwie doby to co innego ale to samo przez naście dni? :rolleyes:

 

 

BTW jak myślicie warto jeszcze w 58XX wchodzić czy już wytrzymać do HD6XXX? Oczywiście pod kątem obliczeń bo np grac to bez problemu na mojej 4850 mogę.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawoorze ratuj zespół !!!

 

Pod koniec robiłem co mogłem - udało mi się przed 20 odesłać wszystkie zalegające przeliczone próbki, chociaż akurat miałem dostęp do internetu tylko w telefonie, ale niestety nie dało to nam wyższej pozycji.

 

Z jednej strony jestem z wyścigu zadowolony, bo podłączyłem więcej mocy obliczeniowej niż w poprzednich wyścigach. Z drugiej strony żałuję, że nie podłączyłem jeszcze kilku starych komputerów - myślałem, że na niewiele się przydadzą, ale możliwe, że dałyby te 10000 punktów, które brakowały i drużynie, i mi do wskoczenia o pozycję wyżej. No cóż, może następnym razem się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co tu dużo mówić - wszyscy bardzo się staraliśmy,

 

mam kilka newsów ze strony PG - przerobiono 144000 zadań których rezultatem są 2 tysiące liczb, które zostaną poddane

właściwemu testowi 'pierwszeństwa' ( samemu udało mi się znalezć 69 factors)

 

co do następnego wyścigu - jego wielodniowość wyznaczona jest długością zadań - średnio ok. 90 godzin na zadanie !!!!!!!!!

i to przy niewłączonym HT !!! z włączonym w i7 lub i5 trzebaby ten czas podwoić - 180 godzin czyli w przybliżeniu 7-8 dni

 

MASAKRA

 

szcerze odradzam wszelki OC

Edytowane przez GrzegorzGranowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i rozpoczął się kolejny wyścig:

 

Nazwa MoonWater Revival

Projekt AQUA@home

Zaproponowany przez Sicituradastra.

Czas rozpoczęcia 2010-08-23 00:00 GMT (02:00PL)

Czas zakończenia 2010-08-28 00:00 GMT (02:00PL)

Obecnie jesteśmy na 9 miejscu.

 

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału. Wyścig nie jest długi zaledwie parę dni. Po jego zakończeniu robimy sobie przerwę w ściganiu, zbierając siły na PrimeGrida - 13 dni... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...