Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Liczy ktoś GPUgrid`a ?

Uruchomiłem właśnie i jakoś GPUusage mam na poziomie 68%, a kiedyś zawsze było min 95%

Mierzone gpu-z, żeby nie było, że MSI AB kłamie, czy zamula.

 

EDIT:

wyczytałem, że nie ma to większego znaczenia, więc się nie przejmuję.

 

Dopadł mnie następujący problem na mojej jedynej maszynie liczącej:

2010-08-26 10:28:43 DNETC@HOME update requested by user

2010-08-26 10:28:45 DNETC@HOME Sending scheduler request: Requested by user.

2010-08-26 10:28:45 DNETC@HOME Requesting new tasks for GPU

2010-08-26 10:28:48 DNETC@HOME Scheduler request completed: got 0 new tasks

2010-08-26 10:28:48 DNETC@HOME Message from server: No work sent

2010-08-26 10:28:48 DNETC@HOME Message from server: Your computer has no NVIDIA GPU

 

Aktualizowanie projektu nie pomogło, zrestartowanie też nie :( licze MW, tutaj nie ma kłopotów

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4527208 | 3765849 | 24 Aug 2010 23:16:36 UTC | 26 Aug 2010 4:57:11 UTC | Completed and validated | 78,214.06 | 298,524.40 | 37,983.73 | D-Wave's Iterative QUANtum Algorithms : Multi-Threaded v1.14 (mt1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy ktoś GPUgrid`a ?

Uruchomiłem właśnie i jakoś GPUusage mam na poziomie 68%, a kiedyś zawsze było min 95%

Mierzone gpu-z, żeby nie było, że MSI AB kłamie, czy zamula.

 

EDIT:

wyczytałem, że nie ma to większego znaczenia, więc się nie przejmuję.

 

66-68% to norma normalnie ALE można dociazyc do 99% jesli wlaczysz swan sync - wtedy gpu dostaje jeden watek tylko dla siebie i bedzie ok 30% szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z GpuGrida walczyli w zeszłym roku żeby na ati szło uruchomić, ale niestety nie za bardzo poszło. Jak w tej chwili wyglądają prace ( czy w ogóle jeszcze trwają ) to nie wiem, a szkoda. Pociupałbym sobie kilka projekcików na gpu, a tak tu nvidia, tam ati. <_<

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drużyna dołączyła do nowego projektu:

 

orbit@home

 

Mission

The mission of orbit@home is to apply distributed computing to the study of Solar System dynamics. Distributed computing provides an unmatched amount of computational power, enabling qualitatively new research levels in terms of detail and accuracy.

 

Many are the open problems that we plan to study with orbit@home. At first, we will focus on Near Earth Asteroid (NEA) research, focusing into the areas below:

 

•NEA search strategies: we are studying a search strategy that maximizes the volume covered in the space of the orbital elements of the NEAs; its implementation requires the availability of a very significant amount of computing power, making the distributed computing approach the perfect candidate; [abstract]

•NEA impact hazard monitoring: we are studying the applicability and advantages of using a distributed computing system to monitor the impact hazard by NEAs; when compared to standard systems, the distributed computing approach provides better scalability, responsiveness, and accuracy. [abstract]

Public outreach and education represents also a very important aspect of the system, because the public provides the main distributed computing power and participates in the science being studied.

 

Ogłoszenia wrześniowe

Dołączona grafika

Panowie!

 

mamy 19 wrzesnia 2010r. i poczatek ofensywy wrześniowej....

 

Czas na małe podsumowanie naszej działalności!

 

Nasza pozycja w Polsce

Mamy 2 miejsce w DNETC@HOME

Mamy 2 miejsce w WUProp@Home

Mamy 2 miejsce w WUPro@Home +1 :) SzB rządi

Mamy 2 miejsce w AlmereGrid Boinc Grid +1

Mamy 3 miejsce w Orbit@Home - projekt nowy! Pozdrowienia dla cze_siek :)

Mamy 3 miejsce w Collatz Conjecture

Mamy 3 miejsce w Rosetta@Home

Mamy 3 miejsce w GPUGRID

Mamy 3 miejsce w AQUA@home

Mamy 3 miejsce w FreeHAL

Mamy 4 miejsce w SIMAP

Mamy 4 miejsce w MilkyWay@home

Mamy 4 miejsce w NFS@Home

Mamy 5 miejsce w PrimeGrid -1 :( - cena którą płacimy dla promocji Polski...

Mamy 5 miejsce w Cosmology@Home

Mamy 5 miejsce w EDGeS@Home +1 :)

Mamy 7 miejsce w yoyo@home

Mamy 7 miejsce w Docking@Home

Mamy 7 miejsce w NQueens Project Projekt zakończony

Mamy 7 miejsce w IBERCIVIS

Mamy 10 miejsce w POEM@HOME

Mamy 10 miejsce w Rectilinear Crossing No. +8 :) Pozdrowienia dla shd-jrs

Mamy 10 miejsce w ABC@home +1 :)

Mamy 12 miejsce w VTU@Home

Mamy 13 miejsce w Malariacontrol.net

Mamy 14 miejsce w Einstein@Home +6 :) pozdroqwienia dla duetu Cloid i rafa

Mamy 15 miejsce w SHA-1 Collision Search Graz Projekt zakończony

Mamy 16 miejsce w QMC@Home +1 :)

Mamy 16 miejsce w Leiden Classical

Mamy 17 miejsce w Enigma@Home +2 :)

Mamy 21 miejsce w Spinhenge@home +4 :) KrEmAtOrEk rządzi

Mamy 26 miejsce w SZTAKI Desktop Grid

Mamy 29 miejsce w uFluids

Mamy 30 miejsce w World Community Grid +5 :) LordFury rządzi

Mamy 46 miejsce w Climate Prediction -1 :(

Mamy 54 miejsce w LHC@Home +29 :)

Mamy 64 miejsce w SETI@Home -2 :(

 

 

Jesteśmy na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej RP.

:banana: :gitarzysta: :ploom: :gitarzysta: :banana:

W klasyfikacji ogólnoświatowej zajmujemy 57 miejsce i pniemy się w górę! (Awansowaliśmy o 7 miejsce od końca lipca).

Jesteśmy na 26 miejscu w klasyfikacji międzynarodowej tworzonej na podstawie RAC(Awansowaliśmy o 14 miejsc od końca lipca).

Mamy ponad 663 000 000 PUNKTÓW - od ostatnich ogłoszeń doszło nam: 192 000 000!!!

Wzieliśmy udział w serii pasjonujących wyścigów zajmując czołowe miejsca!

Drużyna liczy 104 członków, z czego aktywnych jest 41.

BOINC cały czas się rozwija a my razem z nim! Dołączamy do nowych projektów poszerzając horyzonty!.

Niech Moc będzie z Nami a wysoki RAC nikogo nie opuszcza!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między 24 września 20:00 (18:00 UTC) – 7 października 20:00 (18:00 UTC).

 

Odbędzie się 7 wyścig PrimeGrid

 

Prime Sierpinski Problem LLR

 

Calendula Challenge

 

Mini poradnik jak dołączyć by dobrze wypaść!

 

 

Pod projekt Prime Sierpinski Problem (LLR) posiada aplikację dla: Mac Intel, Linux 32 & 64 bit and Windows 32 & 64 bit. Jednakże jego aplikacja jest tylko 32 bitowa.

Średni czas liczenia próbki to około 90 godzin na szybkich komputerach!!!

Komputer musi być absolutnie stabilny!!! Zaleca się odkręcenie o kila % w dół - jeśli masz mocno podkręcony sprzęt i do tej pory "niby wszystko" Ci działało!

Należy zadbać również o bardzo dobre chłodzenie!

 

1. Instalujemy Boinc Manager.

2. Dołączamy do projektu PrimeGrid.

3. Na stronie internetowej projektu - jeśli jeszcze nie jesteśmy jego uczestnikami - standardowo konfigurujemy konto - czyli nazwa użytkownika, kraj -POLSKA, drużyna -Major Polish Teams Alliance, następnie przechodzimy do strony preferencji i zaznaczamy aby program pobierał i przetwarzał zadania tylko pod projektu

Prime Sierpinski Problem (LLR).

4. UWAGA!!!! Na stronie preferencji projektu zaznaczany koniecznie NO przy opcji

Send work from any subproject if selected projects have no work.

5. Pobieramy przynajmniej 1 zadanie przed rozpoczęciem wyścigu i je przeliczamy - pozwoli nam to sprawdzić stabilność naszego komputera! Zadanie może trwać ponad 100 godzin!. Nie jest konieczne przeliczenie pobranej przed wyścigiem próbki, można ją anulować.

6. Po pobraniu przynajmniej jednego zadania zaznaczamy w BM nie pobieraj nowych danych. Na czas wyścigu warto wstrzymać przetwarzanie innych projektów.

7. O godzinie 20:05 24 września 2010 (by wykluczyć różnice minutowe i nie pobrać próbek przed 20:00 czasu serwera - (18:00UTC - które nie punktują) dajemy pobieraj nowe dane.

8. Ścigamy się!

9. Tylko próbki odesłane i zaraportowane przed 20:00 (18:00 UTC) 7 października będą zaliczone jako próbki wyścigowe!

P. S.

Konfiguracja BM:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i rzeczywiście próbki Sierpińskiego są dość mocno absorbujące nasz procesor na razie wszystko wskazuje na to że próbka na i5 podkręconym do 3.6GHz będzie liczona 50-55h ciekawe tylko jak te próbki będą popłatne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wyscig raczej w tym momencie nudny, może wieczorem zaczną spływac pierwsze zadania.

Co do samych próbek, nie bardzo mogę się w tym połapać :

W i7 wyłączyłem HT i mam taką sytuację, ze na tym samym procesorze z tym samym zegarem

wczoraj miałem 4 zadania ok. 30% zrobione na jednym kompie, na drugim 4 zadania po 14%,

a na trzecim 8 zadań ( tutaj z włączonym HT) też po około 14%. Wszystko w tym samym czasie.

 

gdyby ktoś chciał się wypowiedzieć o co tutaj chodzi to bardzo proszę,

 

Pozdrawiam,

GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLR dają tak jak pisałem wyżej, około 50pkt. ( i mniej ) na godzinę z c2q ~ 3.5GHz.

Np. mielony przeze mnie Seventenn or Bust ( próbka 230 godzin! ) dała 11k.

 

----------

 

HT przy LLR ponoć nic nie daje, próbki liczą się po prostu 2x dłużej. Różne procenty mogą wynikać z tego, że sama próbka jest różnej "wielkości". Jedna może trwać 100 godzin a inna 70 godzin.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...