Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ogłoszenia parafialne

 

Panowie!!!

 

Mamy 6 miejsce w Rosetta@Home w POLSCE

:banana: :gitarzysta: :ploom: :gitarzysta: :banana:

Wczoraj, osiągneliśmy rekordową liczbę punktów w naszej historii punktów na dzień

 

64 809

 

Z czego piękne 50 641 w GPUGRID i jakże wspaniałe 14167 w Rosetta@Home

Idziemy po 5 miejsce w Rosetta i po 34 w generalnej klasyfikacji w Kraju!

Wysokiego RAC! Niech moc obliczeniowa będzie z wami!

 

UPDATE

 

MAMY 33 MIEJSCE !

ORAZ 3 050 000 PUNKTÓW

TomaszPaweł: przecież od dłuższego czasu było wiadomo, ze najnowsze stery 185.85 wysypują się (zresztą chyba nawet sam mi to mówiłeś 2 tygodnie temu, zapomniałeś? :(). Ja mam 185.20 (czyli o jedno krok wcześniej) i chodzi elegancko. Fajna tempratura - czy w grach (o ile w coś tam pykasz) również takie temperatury?

Spróbowałem, aby sprawdzić, bo pojawiła się informacja że na kartach GTX260 i wyższych jednak sterowniki te chodzą, a nie chodza na starszych. Informacja okazała się nieprawdziwa....

 

Co do temperatury, to zależy w jaką grę. Jak w wymagającą to potrafi być nawet wyższa niż w GPUGRID..

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomaszPaweł: przecież od dłuższego czasu było wiadomo, ze najnowsze stery 185.85 wysypują się (zresztą chyba nawet sam mi to mówiłeś 2 tygodnie temu, zapomniałeś? :(). Ja mam 185.20 (czyli o jedno krok wcześniej) i chodzi elegancko. Fajna tempratura - czy w grach (o ile w coś tam pykasz) również takie temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ogłoszenia parafialne

 

Panowie!!!

 

Mamy 6 miejsce w Rosetta@Home w POLSCE

To może na serio zaprzestane wyłączania swojego głównoobliczeniowego PC :-)

 

icon_biggrin3.gif To co zrobiłeś z tym gts 250 ? Żyje jeszcze ? icon_razz.gif

Nieco zawiła sprawa - nie ma drań regulacji obrotów i wyje niemiłosiernie, dlatego odpiąłem referencyjny wentyl i zaaplikowałem mu 120mm do radiatora. Wentyl jest podpięty przez molex i pewnego dnia z nienacka się odpiął ten molex, a ja nawet nie zauważyłem, tzn zauważyłem ale po 5 godzinach jak grafa miał 80 stopni (i tak nie wiele jak na taki stress - gratuluje inzynierom Zalmana). W każdym razie błędami sypała. Ale żadnych skutków ponadto nie odczułem. Po włączeniu wentyla temp natychmiast spadła, stabilność wróciła i wwszystko w normie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zapowiedź super procesora pod rosette :lol:

 

Intel Xeon “Beckton”: Eight Cores, Massive Cache, Mysterious Memory Controller

Although Intel unveiled the fact that it has plans for an octa-core processor back in 2007, the company did not reveal too lot of details regarding the chip to the general public. Nevertheless, discussions at various conferences reveal quite a lot of details about the forthcoming Nehalem EX chip for multi-processor servers.

 

The new enterprise Intel Xeon processor based on code-named Nehalem micro-architecture featuring 8-cores (16-threads due to HyperThreading support), 24MB of L3 cache, 2MB L2 cache, has 2.3 billion transistors and is made using 45nm process technology. The chip that is known under Beckton code-name will have four point-to-point quick path interconnect links to connect to other processors as well as system I/O operating at up to 6.4GT/s. The forthcoming Intel Xeon MP chip will also feature capability to disable certain cores or cache domains to improve manufacturing yields. The “cache and core recovery” technology will allow Intel to disable caches or cores independently in case they are defective. This will allow Intel to create processors not only with eight cores out of the Beckton dies, but also make chips with sever-core, six-core, five-core or any other amount of cores that makes sense. The processor will require a new platform with LGA-1567 sockets.

 

Dołączona grafika

 

źródło: xbitlabs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :grin:

Dołączyłem do teamu, aby wziąć udział w liczeniu i wspomóc ludzkość ^_^ Ze swoim sprzętem na jakieś rekordy nie mam co liczyć, ale zawsze to jakieś dodatkowe punkty dla teamu będą.

Jako, że jestem nowy, to mam kilka pytań, najważniejsze to jak długo trzeba czekać od wysłania przeliczonej próbki w rosettcie do uzyskania za nią punktów?

Następne pytanie: dlaczego liczy mi tylko po jednej próbce rosetty i GPUGRID? Czy nie powinno liczyć dwóch próbek rosetty i jednej GPUGRID naraz? (podział zasobów po 50%).

Sprzęt jak w sygnaturce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :grin:

Dołączyłem do teamu, aby wziąć udział w liczeniu i wspomóc ludzkość ^_^ Ze swoim sprzętem na jakieś rekordy nie mam co liczyć, ale zawsze to jakieś dodatkowe punkty dla teamu będą.

Jako, że jestem nowy, to mam kilka pytań, najważniejsze to jak długo trzeba czekać od wysłania przeliczonej próbki w rosettcie do uzyskania za nią punktów?

Następne pytanie: dlaczego liczy mi tylko po jednej próbce rosetty i GPUGRID? Czy nie powinno liczyć dwóch próbek rosetty i jednej GPUGRID naraz? (podział zasobów po 50%).

Sprzęt jak w sygnaturce

Witamy!

 

Widzę, że masz zainstaloanego 6.4.5....

 

definitywnie odinstaluj....

 

i zainstaluj 6.6.28 - wtedy na 100% będziesz miał 2 zadania rosetty + 1 gpugrida.

 

Polecam terowniki 182.50 lub 182.06 lub 182.08 - mi na 182.06 8600GT działa prawidłowo.

 

Widzę, że wszystkie twoje WU w rosetta które zostały przeliczone mają status pending....

 

to całkowiecie normale, trzeba uzbroic się w cierpliwość. mysle, że do końca dzisiejszego dnia powinno Ci zapunktować.

 

Moim zdaniem, masz całkiem przyzwoity sprzet i możesz liczyć srednio na 400-500 punktów w rosetta dziennie (24h) i na 3800-4800 punktów w GPUGRID co 55 godzin obliczeń.

 

I następująca uwaga:

 

Kolejność w jakiej masz zrobić aby było dobrze:

1. Odinstaluj BOINC

2. Odinstaluj sterwoniki nvidii (jesli masz nieodpowiednie)

3. restart

4. Zainstaluj sterowniki nvidii (jesli miałeś nieodpowiednie)

5.restart

6. Zainstaluj BOINC 6.6.28 - program będzie pamietał twoje konta.

 

Licz i pnij się w górę :)

 

A jesli podkręcasz karte graficzną to uwazaj! Bo w GPUGRID artefatów nie zobaczysz, tylko ci się próbka wysypie.... także ostrożnie... a i zobacz pierwszego posta - cenne rady....

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :D

Sterowniki mam odpowiednie, kartę podkręconą (796/1836/2073) ale jest full stabilna i chłodna 63-65*C.

Zabieram się za instalacje nowej wersji boinc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No dobra chłopaki, że tak ładnie zaptam - który podskoczy:

 

Dołączona grafika

 

BTW: 336 miejsce jeeeeaaaahhhh! <peace>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłopaki, że tak ładnie zaptam - który podskoczy:

 

Dołączona grafika

 

BTW: 336 miejsce jeeeeaaaahhhh! <peace>

Ja próbować, ale nie doskakiwać....

 

A tłum wołał: Majkel Majkel Majkel.....

 

:lol2:

 

Ale ja się szykować na Big Jumpa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna nie wiem czemu ale co liczyłem probke na moim X2 5200+ to kiła była error i CRC blelelele....( kilka probek było ok )

Nowy sys i jest ok..

 

Maklej ja sie zblizam ;) bedzie goraco i namietnie ;P ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia parafialne

 

Panowie!!!

 

Mamy 5 miejsce w Rosetta@Home w POLSCE i 30 w klasyfikacji generalnej

:banana: :gitarzysta: :ploom: :gitarzysta: :banana:

Idziemy po 4 miejsce w Rosetta (około 11dni) i po 29 w generalnej klasyfikacji w Kraju! (około 2 dni)

Wysokiego RAC! Niech moc obliczeniowa będzie z wami!

 

Mamy 3 365 000 PUNKTÓW

Agitujmy gdzie się da by nowi ludzie dołączali do nas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie profity są z liczenia i jakie ma TomaszPaweł? Bo to zbawianie ludzkości mnie nie przekonuje. Świat jest zbyt zasyfiony...

Owszem, masz rację - czerpię jeden olbrzymi profit z tej działalności - satysfakcję.

 

Są ludzie, którzy wszystko przeliczają na pieniądze - i jeśli coś nie przynosi dochodu to się w to nie angażują. Są ludzie, którzy wszędzie węszą spisek. Ale są ludzie którzy pro publiko bono w coś się angażują, coś propagują, do czegoś zachęcają innych…

 

Jeśli chodzi o profity finansowe - to ja ich nie mam. Żadnych.... Niestety a szkoda, można by kupić więcej komputerów do obliczeń....

 

Masz prawo mi wierzyć, masz prawo to kwestionować…

 

Jeśli kwestionujesz moje słowa proszę o przekonywujące dowody…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie, którzy wszystko przeliczają na pieniądze - i jeśli coś nie przynosi dochodu to się w to nie angażują. Są ludzie, którzy wszędzie węszą spisek.

I są ludzie, którzy każde pytanie traktują jak oskarżenie.

Wierzę Ci, że nie czerpiesz żadnych korzyści z liczenia. Pisałeś, że dobrze jest się angażować w coś, co przynosi satysfakcję - popieram Cię. Tylko dobrze jest, aby oprócz tej satysfakcji był jakiś cel. Czy Rosetta przyniesie jakiś skutek? Czy Seti coś dało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I są ludzie, którzy każde pytanie traktują jak oskarżenie.

Wierzę Ci, że nie czerpiesz żadnych korzyści z liczenia. Pisałeś, że dobrze jest się angażować w coś, co przynosi satysfakcję - popieram Cię. Tylko dobrze jest, aby oprócz tej satysfakcji był jakiś cel. Czy Rosetta przyniesie jakiś skutek? Czy Seti coś dało?

Ok... się trochę uniosłem... ale rozumiesz - to moje oczko w głowie....

 

Co do rezultatów:

 

http://boinc.bakerlab.org/rosetta/rah_publications.php

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Szukamy lekarstwa na raka, AIDS, alzheimera itp.

Ale najważniejsze, że jeżeli nie byłoby rankingu, wyściów itp to takie projekty nigdy by sie nie rozrosły. To wciąga. Na początku myslisz sobie, ze czemu nie, można się przyłączyć, w końcu dużo mocy obliczeniowej się marnuje kiedy idziesz zjeść kolację nie wyłączając komputera. Natomiast później się wciągasz, a krytyczny moment jest kiedy kupujesz sprzęt specjalnie do obliczeń, prawda tomasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukamy lekarstwa na raka, AIDS, alzheimera itp.

Ale najważniejsze, że jeżeli nie byłoby rankingu, wyściów itp to takie projekty nigdy by sie nie rozrosły. To wciąga. Na początku myslisz sobie, ze czemu nie, można się przyłączyć, w końcu dużo mocy obliczeniowej się marnuje kiedy idziesz zjeść kolację nie wyłączając komputera. Natomiast później się wciągasz, a krytyczny moment jest kiedy kupujesz sprzęt specjalnie do obliczeń, prawda tomasz?

dokładnie... trafna diagnoza...

 

dochodzi do tego, że własna rodzina uważa cię za dziwaka...

 

a potem sama się przekonuje... i nie wyłącza komputerów na noc....

 

No ładny dzień dziecka miałem w R@H 2009-06-01 8,870 kredytów :)

 

P.S.

 

Majkel zobacz staty! Big Jump się udał :)

 

 

Bardzo fajna publikacja:

 

Rosetta

 

Chłopaki z GPUGRID też się nie lenią i publikują :)

 

W/w publikacje ładnie udowadniają, iż nasze liczenie nie idzie na marne !

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Widze tomasz oba GTXy liczą 24/7 ? RAC ci podskoczył niemiłosiernie.

 

Ja już nie mam GTXów i dlatego spadam w klasyfikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem 275 i cos zaczelo szwankowac u mnie...

Nie wem czy to wina sterow, jak bylo wyzej pisane, czy moze SETi

Dlatego na jakis czas przeskakuje na GRID`a...

 

P.S.

2x260 spokojnie smigaly.

Po odaniu 275 zaczelo sie szsytko psuc

Na stocku totalnym wiesza sie komputer i mam BSOD`y czesciej niz kiedykolwiek.

Dalem jednego GTX i narazie mam spokoj - testuje - wyliczam reszte seti

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku nieudanych próbach w końcu udało mi się obliczyć grida :D Na nowym 9600gt zajeło mu to 17:25 h. :)

 

Tomasz, jest taka możliwość, żeby zainstalować reklame google na naszej stronie i będziemy sobie klikać dzień w dzień w reklamy. To do tego projektu z super pc. Zobaczymy ile z tego może być miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Zakupilem 275 i cos zaczelo szwankowac u mnie...

Nie wem czy to wina sterow, jak bylo wyzej pisane, czy moze SETi

Dlatego na jakis czas przeskakuje na GRID`a...

 

P.S.

2x260 spokojnie smigaly.

Po odaniu 275 zaczelo sie szsytko psuc

Na stocku totalnym wiesza sie komputer i mam BSOD`y czesciej niz kiedykolwiek.

Dalem jednego GTX i narazie mam spokoj - testuje - wyliczam reszte seti

myślę, że albo masz za mało mocy (w co zresztą wątpie), albo grafy po prostu się gryzą :-)

 

Ale spokojnie - jak dwóch GTXów aktualnie nie używasz to możesz mi podesłać. Obiecuje je u mnie będą liczyć 24/7 :-D

 

Co do reklam google - kasa raczej wielka z tego nie będzie, ale ja też mogę klikać :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w sieci:

 

Za jedno kliknięcie w adsensa otzrymujesz od klikunastu do kilkudziesięciu centów. Jak masz fajne rzeczy i systematycznie dodajesz, to te kilka dolców dziennie masz szansę zgarnąć. W miesiącu nawet jak ze 30-40 $ zarobisz (zakładajac, ze ze 3-4 klinnięcia z twoje reklamy będa), to masz powiedzmy 100 zł. Mało dużo, nie wiem.. Ale jak to się rozhula, to kto wie..Może i kilkqa stowek miesiecznie wpasc. Zyc za to nie bedziesz, ale na gadzety bedzie. ;]

W Stanach takich portali jest moc i każdy jakoś tam na cheesburgera wyrabia. Dlatego Google takie mocne jest.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Kiedyś przerabiałem te kliknięcia tylko nie z google, dlatego nieco zrażony jestem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz nick ? :)

 

Chłopaki biorę się za was! Target - 4 miejsce w drużynie Recent average credit. W gridzie tak samo :)

 

Jak duże znaczenie ma podkręcanie procesora w rossecie ? Wiem, że najważniejsze jest liczba rdzeni + catche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj nick w boinc to UmMaS - w kazdym projekcie.

W GPUGRID juz jestem, ale dopiero od dzis na max wchodze, mysle ze to sie da zauwazyc :P

Teraz dolaczylem do druzyny w rosetta, bo dopiero mentalnie przestawilem sie z setiathome :>

Powodzenia tym ktorzy mysleli o awansach :] moga ulec zmianie :P

 

Troszke burza dzis zamotala, ale strzezcie sie :D

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia zakonne

 

Panowie!!!

 

Mamy 4 miejsce w Rosetta@Home w POLSCE i 28 w klasyfikacji generalnej

:banana: :gitarzysta: :ploom: :gitarzysta: :banana:

Idziemy po 3 miejsce w Rosetta (około 174 dni) i po 27 w generalnej klasyfikacji w Kraju! (około 10 dni)

Wysokiego RAC! Niech moc obliczeniowa będzie z wami!

 

Mamy 3 900 000 PUNKTÓW

Agitujmy gdzie się da by nowi ludzie dołączali do nas!

P. S.

 

Coś mi się wydaje, że cykl tego typu ogłoszeń, niestety nie będzie tak częsty jak do tej pory....

 

Drużyna Poland Null-Zero Team w Rosetta@Home ma 3,865,489 kredytów.... a my 1,494,571 i to jest ta zła wiadomość.

 

Ale jest też dobra: w/w drużyna ma RAC na poziomie 404 punktów - co świadczy o tym, iż obecna jej aktywność w tym projekcie jest śladowa.

 

Otwiera to przed nami możliwość stosunkowo szybkiego jej dogonienia. Jak na razie mamy RAC na poziomie 13600 punktów. Myślę, powiem więcej mam taką nadzieję, iż obecni i nowi członkowie wzmocnią wkrótce nasz Team nowymi kompami :) i dzięki temu powalczymy o RAC 20 000 dziennie co dało by nam nie 174 dni do 3 miejsca a 120 dni czyli 4 miesiące. No niestety to hobby wymaga wytrwałości. Pamiętajcie niech każdy liczy tyle ile chce, tyle ile mu na to pozwala budżet i czas. Każdy punkt jest ważny.

 

No zobaczymy jak będzie wyglądała pierwsza piątka po tym jak UmMaS dołączył! Będzie ciekawie :)

 

Z moich osobistych refleksji:

 

Po zakupie GTX260 SP216 i wykręceniu go na 702/1512 potrafi przeliczać od 3 do 4 WU dziennie :) w zależności od skomplikowania próbki w GPUGRID :) No powiem, iż jestem zadowolony z zakupu. Zastanawiam się na ile szybciej było by na GTX275 - jest droższy o 240zł i ma 240SP...

 

Czy ktoś z Was ma doświadczenia z GTX275/285?

 

Co do kwestii Google i jego reklam - w sumie chyba się tym zajmę - jeśli ma to przynieść korzyść drużynie - a w założeniu ma to czemu nie! Ale deklaruję publicznie żeby nie było niedomówień - jeśli coś na tym zyskamy to wszystko ładujemy w SuperKomputer! Pomysł z tymi reklamami w sumie nie jest zły.

 

Co do podkręcania procka i wyników w Rosetta@Home - podkręcanie pomaga. Gdy procesor jest szybszy potrafi przeliczyć więcej struktur - co przy przyznawaniu kredytów ma znaczenie bo walidator według pewnego wzoru przyznaje punkty nie tylko za czas liczenia próbki ale i za ilość odkrytych struktur. Wzoru nie znam ale w praktyce tak właśnie to wygląda.

 

Ale z tym podkręcanie to zachowajmy szczególną ostrożność - zrobiło się ciepło - dla przykładu ja z Q8200@3010Mhz na BOX musiałem już zjechać o 35 Mhz - aby mi temperatury nie oscylowały wokół 75C a wokół 70C... jednocześnie udało się trochę zjechać z napięcia :)

 

Zulusman (UmMaS) chyba na tym kompie przesadziłeś z oc karty graficznej... wszystko Ci się wysypało...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...