Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

JA mam 275, ale licze dopiero od wczoraj :P nie powiem ile co i jak. Kupilem za 770 PLN, wiec nie jest az tak drogi - mozna tanio wyrwac.

Natomiast mozna zapomniec o wysokim kreceniu - 650 i juz mam upal na maxa !!

No i kardynalne pytanie - po czym poznam ktora probka z ktorej grafiki idzie jak mam 2 ? :)

 

Podkrecony jak u ciebie 260 to okolo 116Gflop - tak mi boinc pisal

275 z 632 na GPU to 120, a u mnie pracuje z 632 :P jak pogoda pozwoli, to skrece wiecej...

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA mam 275, ale licze dopiero od wczoraj :P nie powiem ile co i jak. Kupilem za 770 PLN, wiec nie jest az tak drogi - mozna tanio wyrwac.

Natomiast mozna zapomniec o wysokim kreceniu - 650 i juz mam upal na maxa !!

No i kardynalne pytanie - po czym poznam ktora probka z ktorej grafiki idzie jak mam 2 ? :)

 

Podkrecony jak u ciebie 260 to okolo 116Gflop - tak mi boinc pisal

275 z 632 na GPU to 120, a u mnie pracuje z 632 :P jak pogoda pozwoli, to skrece wiecej...

Ale masakra, popatrzyłem na twój komputer i wygląda na to, iż dana próbka jest na przemian po kawałku liczona przez najpierw jedną kartę, potem drugą i tak w kółko aż do przeliczenia WU.... Czy ty masz ustawione aby wstrzymywało Ci pracę po ruchu myszką lub restartowałeś często komputer lub wstrzymywałeś projekt? Czy to tak samoczynnie przerzuca zadanie pomiędzy kartami?

 

Powiedz mi gdzie mogę kupić za 770zł?!

 

Jaką kartę kupiłeś? Referenta czy z dedykowanym chłodzeniem?

 

Wiatraczek ci się kręci z prędkością automatyczną czy ustawiałeś ręcznie?

 

Jak masz daj linka do opisu producenta tej karty

 

2009-06-09 15:16:56 CUDA device: GeForce GTX 260 (driver version 18250, compute capability 1.3, 896MB, est. 104GFLOPS)

To log dla GTX260SP16

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co sie robi :P

BoinC ustawiony jest na stale liczenie GPU(seti bardziej lagowalo kompa a tutaj jest OK mimo ze bardziej grzeje).

Do ogladania zobacz sobie jedynie probki od 09.06 i 10.06 - reszta to wytworczy CRAP.

Z allegro wyrwalem ta graficzke :) i widze ze dalej sa fajne sztuki do wyrywania.

Moj to GEINWARD.

Meczy mnie to, ze czesto grafika ustawia sie na 2D albo na low power 3D i miast 630 mam 400 lub nawet 300 taktowanie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co sie robi :P

BoinC ustawiony jest na stale liczenie GPU(seti bardziej lagowalo kompa a tutaj jest OK mimo ze bardziej grzeje).

Do ogladania zobacz sobie jedynie probki od 09.06 i 10.06 - reszta to wytworczy CRAP.

Z allegro wyrwalem ta graficzke :) i widze ze dalej sa fajne sztuki do wyrywania.

Moj to GEINWARD.

Meczy mnie to, ze czesto grafika ustawia sie na 2D albo na low power 3D i miast 630 mam 400 lub nawet 300 taktowanie !!!

No też tak miałem, pomaga zaologowanie się na urzytkownika i wyłączenie wygaszacz, wygaszania i wszystkiego co prowadzi do oszczedzania energii.

 

Jakie masz chłodznie na tej karcie - referencyjne czy takie jak na palitach sonic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co na Palitach....mam mieszane uczucia co do tego chlodzenia....

Kupilem karte taniusio, przyznaje....nawet w porownaniu do taniusio kupionego 260GTX(600PLN) ale jest glosniejszy....

Wielkim pocieszeniem jest wydajnosc...120Gflop bez OC....po oC na 650 pewnie bedzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co na Palitach....mam mieszane uczucia co do tego chlodzenia....

Kupilem karte taniusio, przyznaje....nawet w porownaniu do taniusio kupionego 260GTX(600PLN) ale jest glosniejszy....

Wielkim pocieszeniem jest wydajnosc...120Gflop bez OC....po oC na 650 pewnie bedzie lepiej

No własnie.... To chłodzenie Palita jest bardzo dobre ale ma 1 potężną wadę!!!

 

NIE WYPOMPOWUJE POWIETRZA NA ZWENĄTRZ OBUDOWY TYLKO POZOSTAWIA JE W ŚRODKU....

 

a przez to wszystkie inne podzespoły się bardziej nagrzewają....

 

także sam mam mieszane uczucia co do nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z 8600gts. Zrobiłem sobie taki śmiechowy tunel a jego skuteczność to 100%. Teraz mam 9600gt - to baardzo chłodna karta, więc dałem sobie spokój. Jedynie mam pod spodem zostawiony tamten wentylatorek.

 

http://forum.purepc.pl/Modyfikacje-f15/Ule...82#entry3259482

 

Chłodzenie tutaj przynajmniej wieje jeszcze na boki. Może cyknę fotkę.

 

edit:

 

Dołączona grafika

z boku widać takie blaszki.

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ale z tym podkręcanie to zachowajmy szczególną ostrożność - zrobiło się ciepło - dla przykładu ja z Q8200@3010Mhz na BOX musiałem już zjechać o 35 Mhz - aby mi temperatury nie oscylowały wokół 75C a wokół 70C... jednocześnie udało się trochę zjechać z napięcia :)

a co powiesz na 95-97*C na procu :-D

Przy 100 zacząłem sie martwić i troche spusciłem z tonu - jest 88 :-)

 

No własnie.... To chłodzenie Palita jest bardzo dobre ale ma 1 potężną wadę!!!

 

NIE WYPOMPOWUJE POWIETRZA NA ZWENĄTRZ OBUDOWY TYLKO POZOSTAWIA JE W ŚRODKU....

.

Najlepszym wyjściem jest brak obudowy :-)

Nie jest złe to chłodzono - HP dobrze odprowadzają ciepło.

W GTX295 to dopiero jest masakra- tam to dmucha wszystko do obudowy ale karty (radiatora) nie da się dotknąć takie gorące :-D

 

@Hubis - to chyba nie twoja grafa (GURU3d)

 

@Zulus - nie martwisz się o gwarancję kupując takie okazje na allegro?

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie nie, model ten sam :).

 

Dołączona grafika

 

Ta jakość ;/

 

 

denerwuje mnie to, że w rossecie nie ma nigdy żadnego info, że serwery będą wyłączone, np. jak teraz.

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to że juz jest po aktualizacji ich serwerów, wszystkie próbki mi juz odesłał i zaraportował wynik.

 

Podoba mi się w sumie to papierowe ulepszenie, ale z Palitem jest ten problem, że on ma 2 wiatrak które wywiewają powietrze w dwóch róznych kierunkach...

 

Zulusman jaki masz zasilacz - co Ci ciągnie te 2 gtx?

 

Ja mam Tagana 480w u22 i zastanawiam się nad zakupem 900W u33 ... znalazłem w sklepie za 490..... 2x gtx260 na pewno utrzyma ale czy w przyszłości również 2x295?!

 

Majkel 100C! - robimy jajecznicę..... OMG masakra - ale taki urok i7

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mi też odesłał próbki, ale już nic nie pobrał :-/

 

Jak zakupy to polecam u mnie - 50% marży przeznaczam na fundusz superkomputera :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, napisałem na forum co z serwami. Najwidoczniej nawet nie widzieli, że są wyłączone ;D.

 

Cyt:

Sorry - they were off by mistake. They should be back up now. My bad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Corsair HX620

spokojnie styka do i7@4.0 GHz i 2x260GTX

Proca juz tak mocno nie krece bo jakos szkoda :D

Mialem D0 kupowac, ale szkoda kasi, wole doplacic do grafy :P

No słusznie - znajomy własnie wymienił C0 (bardzo przyzwoity) na D0 dopłacając sporo kasy i raczej nie jest zadowolony (nawet wymieniałem mu tego D0 na innego D0, bo sie kupiasty proc trafił)

A co do rosetty to przez to wczoraj pierwszy raz od dawna miałem wyłączony na noc komp :-)

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem sobie nowe ramy DDR2. Te obecne chodzą z prędkością 800 mhz cl6. A procesor z szyną 1200. Mam zamiar jak przyjdą Ocz reapery 1066mhz cl5 puścić je 1:1 na 1066mhz. No w każdym razie, jak myślicie czy to da jakiś wzrost w liczbe pkt. ?

 

W tej chwili mam w planach kupić lepszy dysk, a właściwie jakikolwiek na sata. A potem zasilacz do sli. Pod ten obecny boję się podłączać drugiej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

zamówiłem sobie nowe ramy DDR2. Te obecne chodzą z prędkością 800 mhz cl6. A procesor z szyną 1200. Mam zamiar jak przyjdą Ocz reapery 1066mhz cl5 puścić je 1:1 na 1066mhz. No w każdym razie, jak myślicie czy to da jakiś wzrost w liczbe pkt. ?

 

W tej chwili mam w planach kupić lepszy dysk, a właściwie jakikolwiek na sata. A potem zasilacz do sli. Pod ten obecny boję się podłączać drugiej karty.

na S775 nie ma znaczenia czy jest 1:1 czy 1:2 czy nawet 1:8 :-D

dzielnik może być dowolny aby działał

a pamięci wiadomo - jak najszybsze

 

Dysk to tylko 500GB Seagate 7200.12 - 100MB/s a jak masz mniejsze fundusze to Samsung F1 320GB 90MB/s

 

zasilacz zależy od funduszy i zadań - małe fundusze - OCZ, Thermaltake, Coolermaster, większe Enermax, Tagan, Bequiet, Corsair

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomaszPaweł: kupiłeś kolejne 2 gtx 260??

Dołączona grafika

 

Raco skok planuję..... muszę się starać bo mnie ZulusMan goni.....

 

P. S.

 

Dear crunchers,

 

I have an unusual request to make you. In a normal situation we would never ask you to manually prioritize one WU versus another, because that's something we can more or less manage with BOINC's priority settings. But this time is different. Let me tell you why.

 

Since I started to work on this project, I have been working with the SH2/ligand complex system to find a way to be able to systematically calculate accurate binding affinities between proteins (that is how strong they interact with each other) in a semi-automated manner, for many protein pairs at a time. It has been hard to get with proper settings for the approach but finally, we think we are about to have the results that can prove it. Then it will be a matter of reinforcing our statements by adding extra calculations and measurements to the current results.

My Masters thesis was somehow bound to proving that we could calculate these binding affinities for several different configurations of the SH2 protein and ligand (the shorter piece of protein). By the time I had to submit the report we just had one preliminary result to show. But yesterday, I got to submit three more simulations (batches of WUs for you) which would be very cool to show at the thesis defense (if they happen to be correct!).

 

The actual request is that IF you have the chance of prioritizing any WU over an other, could you please prioritize the following ones ONLY during this week?

 

*-IBUCH_pYEEI_1406-*

*-IBUCH_pYEpYI_1406-*

*-IBUCH_pYIpYV_1406-*

 

And if you find two of the same batch, please give priority to those with the lower number following the tag, i.e:

*-IBUCH_pYEEI_1406-0-10-* over *-IBUCH_pYEEI_1406-1-10-*

Which means "current step (0/1) out of total (10)".

 

(there is no need to cancel anything that is running already!!! Above all, loose NO credits at all)

 

I would really appreciate it and as always, I'd properly credit you guys for all the effort ;).

 

Many thanks again and I'll keep you informed,

ignasi

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to sie priorytetyzuje ?

Po prostu chodzi o to że jeśli masz jakieś w/w jednostki i np inne typu kashif.... to je wstrzymaj a po przeliczeniu tamtych wznów.... taka ręczna robota.

 

P. S.

 

Mamy 26 pozycję w POLSCE :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile Ci przyszło tego rachunku i jakie masz kompy? bo ja liczyłem jakieś 3 tygodnie temu ile mój ciągnie i wyszło 72zł/miesiąc za samego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

placimy w skali rocznej, dodatkowy gwozdek...

komputer w pelnym obciazeniu po OC i full stres zjada okoklo 550W + Straty PSU, + Monitorek jak zagladam co sie dzieje na swiecie.

aktualnie po odOCeniu i odstresowaniu ma jesc 370 + etc.

Musze jeszcze zmienic dostawce z Vattenfall na cokolwiek innego, bo sprawdzilem i jest najdrozszy :P

Prawdopodobnie zakupie turbine wiatrowa :> ale liczyl bede dalej - virtualnie sie splaci, bo przeciez nie musze liczyc....:/

 

275 rzadzi :)

712 - bez bledow w GPUgRID i jest chlodniejszy o kilka stopni od 260@692

Nie wiem ile to daje Gflopsow, bo cos klamie klijent...

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownywalem sobie czasy liczenia moich paczek z innymi kompami ktore liczyly te same paczki co moj.

Moja paka liczona 3000s a taki 9800GT zdaje sie liczy 4500s.

Natomiast czesto sie zdaza, ze paczka jest wyslana na kilka kompow, ale zaraz po zaraportowaniu mojej paczki w centrali, paczka w nastenym kompie jest anulowana przez projekt...dziwne nieco...

Z OC 275 stanolem na 710 i mam nizsze tempy niz na 260, ale wyzej to lekko sypie bledami bo mi paczke wywalilo.

Klijenty panowie upgrejdowac- najnowszy niweluje jakies bledy przy liczeniu GPU wlasnie....moze moj drugi host dlatego nie liczy...

No i nowe sterowniki sa z zaimplementowanym CUDA 2.2.

http://www.nvidia.pl/content/license/confi...tional_whql.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mi RAC w GPURID spadł niemiłosiernie..... ZulusMan....... 1 ......

 

No ale mam tylko 1 GTX260.... a mój 2 pojechał do nowego właściciela.....

 

A firma SunTrade....... do której do tej pory miałem zaufanie, po wpłacie kasy w poniedziałek...... do tej pory nie dostarzyła mi kart..... jestem dzieki temu jakieć 210 000 kredytów w plecy....... i od środy urwał się z nimi kontakt......

 

:wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...