Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

No tak - SETI sobie odpuśćcie.

Trzeba się skoncentrować na Rosettcie i GRID :-)

 

BTW: są takie optymalki do Rosetty czy GRIDA własnie? Jak ktoś opracuje niech zarzuci :-)

 

@ Kwazor nono - widzę, że twoje komputery zaczynają się rozkręcać

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - SETI sobie odpuśćcie.

Trzeba się skoncentrować na Rosettcie i GRID :-)

 

BTW: są takie optymalki do Rosetty czy GRIDA własnie? Jak ktoś opracuje niech zarzuci :-)

Nie ma, ale dlatego, że zarówno rosetta jak i gpu grid wypuszczają bardzo często nowe wersje aplikacji. Ich autorzy są na tyle prężni, że sami dbają o to aby jak najlepiej wykorzystywały nasz sprzęt....

 

Zauważcie że obecna wersja rosetty to 1.67 a gpugrida 6.64. I to jest fajne że użytkownik sam nic nie musi modyfikować bo projekt robi to za niego...

 

Sam kiedyś liczyłem w SETI I ale jak pojawiły się projekty które realnie mogą coś pomóc ludzkości to dałem sobie z nim spokój. Oczywiście jak ktoś chce w SETI to nie należy go "piętnować" - a nóż widelec prędzej okryjemy kosmitów którzy jeżeli nas nie rozwalą to może szybciej znajdą lekarstwa na raka i inne syfy niż sami ludzie :blink:

 

TomaszPawel: jak tam Twoje podwójne konto? :P zabierasz mi 4 pozycję w teamie :P

Moje przypuszczenia chyba były słuszne. Zauważyłem transwer punktów z nowszego konta (identyfikatora międzyprojektowego) na starsze konto - czyli to które było od 2001 roku z pierwotnym identyfikatorem międzyprojektowym. Może to jeszcze trochę potrwać.... z tego co wyczytałem...

hehe -2000000 punktów :lol2:

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: są takie optymalki do Rosetty czy GRIDA własnie? Jak ktoś opracuje niech zarzuci :-)

TomaszPaweł dobrze napisał, niestety nic nie ma :( czytam o tym od tygodnia i nic. Do innych projektów (Einstein, SETI) są różnego rodzaju optymalki dla SSE4 itp. itd. a u nas nic :(

Oczywiście nikogo nie atakuję, że liczy SETI i nie uważam go za "głupszego" czy coś w tym stylu :) Mam nadzieję, że nikt tak tego nie odebrał :)

Dołączona grafika

Edytowane przez KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TomaszPaweł

 

mam nadzieje, ze o to ci chodzilo:

http://boinc.bakerlab.org/rosetta/hosts_us...p?userid=314062

(ta sama maszyna, 2x przed i po formacie)

Siema!

 

o to mi chodziło.

 

Więc mam parę pytań:

1. Jaki masz ustawiony czas liczenia próbki? Zapewne go zwiekszyłeś z domyslnych 3 godzin....

2. Czy twój procesor nie przegrzewa się w określonych porach dnia? (chodzi o temperaturę otoczenia)

3. Czy wgrywałeś jakieś optymalizacje do innych projektów?

4. Czy jesteś pewny swoich pamięci?

5. Czy liczy jednocześnie tyle zadań ile masz rdzenie? (Czyli czy modyfikowałeś parametr aby np. na 2 rdzeniach liczyć jednocześnie 4 zadania?)

 

Jesli masz Ad1 to proponuję powrócić do domyślnych ustawiń 3h. Zauważyłem, że rosetta potrafi się wykładać gdy ma dłuższe niż domyślne czsy pracy.

 

Ad2,4 - warto sprawdzić

 

Ad3 i 5 - mogłeś coś namieszać.

 

Ostatnia możliwość - i chyba w tym przypadku najbardziej prawdopodobna - tą obstawiam:

Zarówno wu gen2.... jak i threading.... oraz iRp40 - potrafią się wysypać bez winy użytkownika. Po prostu mogłeś mieć niefarta.... <_<

 

P.s. Wartałoby dołączyć do naszej drużyny - ale to tylko luźna sugestia :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ustawilem na 8h

2. komputer chodzi caly czas, uptime na poziomie 99%, z temperatura nie ma problemu (procek podkreclem z 2,5 do 3 ghz)

3. nie

4. pamiatki dzialaja, swiadczy o tym uptime na wysokim poziomie i to, ze wszystko po prostu dziala... zadnych zwiech, spowolnien... miesiac temu cala noc memtesta byla bez bledow

5. tak mam ustawione 2 wu do przetwarzania w jednej chwili

 

inne projekty nie maja problemow, jedynie rosetta...

 

o co chodzi z druzynami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z druzynami?

Najprościej mówiąc: liczysz dla siebie i dla drużyny (a może dla drużyny i dla siebie?:P). Jako drużyna, mamy większe szanse na bycie w czołówce rankingów (obecnie w rosecie 35 miejsce w Polsce). Jako Ty, masz wewnętrzny ranking bycia najlepszym w drużynie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe podpialem sie pod boinc@poland, to chyba o to chodzilo... dlaczego? bo to od nich czlowiek mnie wciagnal w liczenie ;-)

 

nawet sobie sygnaturke zrobilem:

Dołączona grafika

:lol2:

 

zmienilem rosette na domyslna dlugosc, mam nadzieje, ze przestanie sypac bledami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe podpialem sie pod boinc@poland, to chyba o to chodzilo... dlaczego? bo to od nich czlowiek mnie wciagnal w liczenie ;-)

 

nawet sobie sygnaturke zrobilem:

Dołączona grafika

:lol2:

 

zmienilem rosette na domyslna dlugosc, mam nadzieje, ze przestanie sypac bledami

Rozumiem. Nie żebym źle mówił o konkurencji, ale "sławny" Team sobie wybrałeś.

 

"Project News: "I call on BOINC@Poland to stop cheating by using manipulated BOINC clients or scripts. Furthermore I claim the BOINC code you changed - I don't understand polish, so I hope I just haven't seen a link in your forum. If there's really no link, it is illegal to distribute the executable due to the GNU General Public License. However it is: stop - or bear the consequences."

 

Wzywam BOINC@Poland do zaprzestania oszukiwania za pomocą zmanipulowanych klientów BOINC lub skryptów.

Poza tym twierdzę, że zmieniliście kod (aplikacji) BOINC. Nie rozumiem po polsku, więc mam nadzieję, że po prostu nie widziałem link do swojego forum. Jeśli nie ma linku, to jest to nielegalne rozpowszechnianie kodu wykonywalnego na licencji GNU General Public License. Macie wybór: przestać, albo ponieść konsekwencje."

 

Żródło

 

Ostatecznie skończyło się na ugodzie - Tamta drużyna przestała to robic a oni ich nie skasowali.... inaczej byłby niezły skandal... i wstyd dla kraju...

 

To tyle mojego komentarza...

 

Fakt faktem, że RAC mają powalający....

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomaszPaweł - z tego samego zrodla wynika, ze to cheatowanie to po prostu odblokowanie wiekszej ilosci wu naraz... nie liczylem tego projektu i nie zamierzam, ale dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomaszPaweł - z tego samego zrodla wynika, ze to cheatowanie to po prostu odblokowanie wiekszej ilosci wu naraz... nie liczylem tego projektu i nie zamierzam, ale dzieki za info

There are some violations of our project rules, even ten days after we published them as project news. A table where these users are shown is available here. Tomorrow, these users will have a 30% lower credit than now, and this will happen every day until they accept the rules. If they set their workunit limit to 25 or less today, no credit will be deleted.

Kara mimo wszystko była....

No ale zamykamy temat bo w sumie oni sobie niech żyją własnym liczeniem a my własnym....

 

Witamy Kwasior500 - słuszna decyzja :) Gratuluję pierwszych punktów :)

 

P.S. - Wygląda na to, że proces łączenia moich kont dobiega końca :)

 

Zastanawiacie się pewnie dlaczego niektórzy użytkownicy zamiast numeru na liście mają " - ". Wynika to z faktu, że mają więcej niż jedną drużynę - i system dlatego tak ich pokazuje. Właściwie to najlepiej być w jednej drużynie. Wtedy statystyki są pokazywane bez "-". Dlatego, warto zmienić na naszą drużynę. Jest jeden niuans: Jeśli ktoś był poprzednio w innej drużynie i np przeliczył 20 000punktów i wypisze się z poprzedniej drużyny i przejdzie do nowej, to te 20000 punktów zachowuje poprzednia drużyna a nie przechodzą one na nową. Oczywiście użytkownik sam jako taki nie traci żadnych punktów i ma cały czas tyle ile naliczył.

 

No Majkel84 szaleje .... Sam w rosetta@home nastukał większego RACA niż reszta userów łącznie /oprócz mnie :) ofcourse hehe/ 2633 ws 2180

 

Ta sama sytuacja ma miejsce w GPUGRIDZIE... 5910/1799

 

Majkel84 is Dominating się by ala UT rzekło...

 

Z tego co widzę to KuBaB się na niego szykuje, ale czy da radę ... ale emocje... chyba jednak Kwazor wkrótce wysunie się na prowadzenie w pogoni za niedoścignionym majkelem84....

 

 

taak jeest poprawiony

 

Ogłoszenia Parafialne

May 19, 2009 Rosetta@Home

 

Outage Notice: the project will be down for maintenance starting at around 11:00AM PST tomorrow the 20th. It may take a few hours. We will be replacing some memory for our database server and doing a full backup of the database.

 

Także nie dziwujta się jakoby nie pobierało i odsyłało próbek przez jakiś czas...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę poprawnie pisać mojego nicka :P

 

dziękuję :) Majkela to ja dogonię za ruski rok jak u mnie tylko jedna maszyna :)

 

kolega kwasior500 szaleje :zonk: jak to działa, że przestawienie się na inny program daje nagle taką wysoką pozycję w drużynie?

Edytowane przez KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No ale widze nasz założyciel też szaleje - przebił RAC 5000 - i to o całkiem sporo. A jeszcze niedawno pamiętam było 4600.

 

Chyba zacznę liczyć na kompach 24/7, bo widze, że u mnie RAC stoi praktycznie w miejscu. A jak narazie tylko jeden komp jest niewyłączany :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak ze Makleja to jeszcze długo nie dogonie ... ale tez łatwo 3 miejsca nie oodam ...

Ot tak dzisiaj tylko jakies 4K pkt....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Moja płyta obsługuje sli. Mam jeszcze 8600gts. Jak myślicie czy zasilacz 450W wystarczy? Mam tylko jedną wtyczkę 6pin. Druga to 2x molex -> 6pin.

 

są dwie linie 12v, 12A i 10A. To wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI to chyba z takich samych grafik, niech ktoś mądrzejszy się wypowie :) No serwer nie odpowiada ale 2h temu jeszcze udało mi się odesłać kilka próbek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubis to co to za zasilacz majacy przy 450W 12A i 10A ? czesto jest 15 i 16A ( chyba ze to jest jeszcze zasilacz z bardzo silna linia 5V na poziomie 40A .. )

 

Jak dla mnie to w SLI moze mu papu zabraknac ale single czemu nie ... ( ale czeto zasilacz ma spora rezerwe )

To co w konfigu odpałałem na 250W fortronie z 8 Amperami na lini 12V i działało doskonale... Drop juz był 0.1V ale 11.9V trzymał dobrze.. ( tolerancja dla 12V to 11.4 do 12.6V )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedna uwaga....

 

SLI gryzie się z GPUGRIDEM - żeby liczyć GPUGRID, trzeba w sterownikach wyłączyć SLI.

 

Chyba wkrótce mój RAC niebotycznie podskoczy. Znalazłem na Allegro coś takiego:

 

GTX260

 

i chyba wymienię mojego super cichego /pasywne chłodzenie/ 8600GT na właśnie w/w kartę.

 

Czy ktoś ma ochotę na 8600GT?

 

Jesli tak to ten wątek zgodnie z regulamine w dziele Sprzedam....

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze to Twój zakup był na allegro? :P Ja też się zastanawiałem nad gtx 260, ale w moim przypadku praktycznie zero różnicy między obecnym 8800gt, więc sobie odpuściłem (a chciałem ściągać ze stanów gdzie są "tanie jak barszcz"). A kupować tylko dla grida to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze to Twój zakup był na allegro? :P Ja też się zastanawiałem nad gtx 260, ale w moim przypadku praktycznie zero różnicy między obecnym 8800gt, więc sobie odpuściłem (a chciałem ściągać ze stanów gdzie są "tanie jak barszcz"). A kupować tylko dla grida to :D

dokładnie, jednak się zdecydowałem....

 

Liczę na 20 000 kredytów dziennie :) Pewnie w poniedziałek dojdzie dopiero.... ehhh... gdybym miał kase na GTX295....

 

chyba najlepszy stosunek wydajności do ceny w GPUGRIDZIE dla tego GTX260 216SP OC :)

 

No teraz można powiedzieć że ześwirowałem....

 

Kupowac specjalnie kartę tylko do obliczeń .... :damage_wall: :oops: :rolleyes:

 

Haha już nawet sygnę zmieniłeś :P:P:P Niezły wyniczek może być:) 4 próbki po 5k pkt. :) ja u siebie niecałe 2 na dobę buuu

Pragnę zauważyć, że to co w sygnaturze to ja mam od paru miesięcy - ostatnia zmiana to CPU z q6600 na q9550...

 

GTX260SP216 będzie chodził na Q8200 :) zamiast 8600GT :lol:

 

Moim celem jest RAC na poziomie 30 000 - 35 000 dziennie :)

 

do tej pory komp z GTX260 192SP chodził około 17 godzin..... a to dawało 2 jednostki GPUGRID dziennie.

 

Zakładam że GTX260 216SP bedzie robił przez 24h 3,5 jednostki co razem da 5,5 jednostki * 3800 = 20900 lub *4800 = 26400 - w zalezności od punktowania. Jak do tego dodam punkty z rosetty wychodzi 30 000 dziennie. Jesli jakiś WU zapunktuje lepiej w GPUGridzie to da się dobic do 35 000.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha już nawet sygnę zmieniłeś :P:P:P Niezły wyniczek może być:) 4 próbki po 5k pkt. :) ja u siebie niecałe 2 na dobę buuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No ja już od paru dni licze na GTX 260 no i ładnie punktuje

 

GTS 250 - 14 godzin GTX 260 - 8 godzin tak uśredniając

jest różnica :-)

 

9600gt i 8600gts zadziałają razem oczywiście

 

a zasilacz- ryzyk fizyk. Troche słaby jest trzeba przyznać, ale z kolei te grafy tak strasznie dużo nie ciągnął :-P

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już od paru dni licze na GTX 260 no i ładnie punktuje

 

GTS 250 - 14 godzin GTX 260 - 8 godzin tak uśredniając

jest różnica :-)

 

9600gt i 8600gts zadziałają razem oczywiście

 

a zasilacz- ryzyk fizyk. Troche słaby jest trzeba przyznać, ale z kolei te grafy tak strasznie dużo nie ciągnął :-P

Majkel, zobacz ile ci się WU wysypało na maszynie z GTX260.

 

Ja się odważyłem i spróbowałem driverów 185.85 i klęska 4 unity mi się wysypały.... czyli na dzisiaj ne będzie żadnych punktów w GPUGRID....

 

Na pewno działają 182.08. Teraz testuję 182.50. Jesli wsystko przez 2 dni bedzie ok, to dam znać...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

to widziałem - 15, 16 maj to jeszcze resztki z GTS 250 jak mi sie wentylator zatrzymał

 

a to ostatnie to też jak wyciszyłem wentyl na 25% i zobaczyłem dopiero po pół godzinie temp ponad 80 st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...