Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Kupowanie specjalnie gforca do boinc jest faktycznie bez sensu, ale jak ktoś ma gf to warto liczyć tak przy okazji. Obliczanie collatza na gpu zwiększa pobór mocy komputera o jakieś 20W. Jak się nie gra w gry to komp może sobie spokojnie liczyć, nic nie zamula a 5000-10000p dziennie wpada, podczas gdy z procesora wpada 500-1000p. Pozatym gforce trochę pomaga w konkursach primegrid :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale potrzebuje jakąś karte do physx - chyba wezme 9600gso i dam sobie spokój z liczeniem na nv :)

I to jest chyba najlepsza opcja. :wink:

 

Pozatym gforce trochę pomaga w konkursach primegrid :wink:

Do czasu aż wyjdzie odpowiedni fix dla Ati. Pewnie wydajnościowo będzie tak jak w przypadku MW czy CC.

 

----------

 

Koledzy, kupuję zasiłkę do liczydła. Docelowo 2 x 5850 lub 5870, reszta ( płyta, proc itd. ) byle była, więc duzo prądu nie będzie brało. :wink:

Wybrałem takie coś, Corsair CMPSU-650HXEU. Czy ja dobrze widzę, że to ma 7 lat gwarancji? :blink:

 

Dobry wybór? A, czy to jakoś znośnie pracuje, bo komp liczący jest w pokoju gdzie śpię. :razz:

 

----------

 

Hmm, już lepiej wziąć 5890 niż 2x5870. Wydajnościowo wyjdzie podobnie, a kanapka bierze sporo mniej prądu. Oczywiście pod warunkiem, że pojawi się jakieś konkretne chłodzenie, bo na serii nie da rady. :razz:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulusman: popracuj nad ortografią ;)

Panowie: w dalszym ciagu mam problem i niestety konsultacje i pomoc ze strony szefa nic nie dały. Windows 7 64bit, Ati 4890, Milkyway. Nie ściąga próbek dla GPU (na CPU tak), w wiadomościach ciągle pojawia się info, że nie da się uruchomić na gpu nvidia, a w drugim zdaniu, że nie mam nvidii ;/ Wcześniej miałem 8800gt, ale winda postawiona na świeżo. Optymalka wgrana ręcznie (bo niestety nawet po ściągnięciu master file nie jest tworzony katalog). Oczywiście inne wersje boinca, restarty, hot fixy, ponowne logowania do projektu nic nie dają. O co kaman?

 

Pozdrawiam załamany

KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kanapka bierze mnije, ale 5870 jest chyba wydajniejsze, z uwagi na lepsze takty.

ja poowli dojzewam do decyzji. majkel bedzie mial na stanie 5970 to biore, dzis jestem zdecydowany, zobaczymy co czas pokarze.

A masz dostęp do darmowego prądu? Bo ja przeliczyłem ile kosztuje praca takiej np. 5850 i trochę wyszło. :razz:

 

@KuBaB

 

Miałem taki sam problem, ale po wgraniu optymalki zaczęło działać. Spróbuj jeszcze na stronie w preferencjach odznaczyć/zaznaczyć liczenie na gpu, może się "odetka" i zaskoczy. Ja tak grzebałem i jakoś ruszyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ściąga próbek dla GPU (na CPU tak), w wiadomościach ciągle pojawia się info, że nie da się uruchomić na gpu nvidia, a w drugim zdaniu, że nie mam nvidii ;/ Wcześniej miałem 8800gt, ale winda postawiona na świeżo. Optymalka wgrana ręcznie (bo niestety nawet po ściągnięciu master file nie jest tworzony katalog). Oczywiście inne wersje boinca, restarty, hot fixy, ponowne logowania do projektu nic nie dają. O co kaman?

 

Pozdrawiam załamany

KuBaB

To jest niewątpliwie bardzo ciekawy przypadek...

 

Spróbuj zrobić jeszcze tak:

 

Odinstaluj BOINC.

Ręcznie skasuj C:\Program Files\BOINC

Ręcznie skasuj C:\ProgramData\BOINC

 

W preferencjach MW ustaw:

 

Resource share

If you participate in multiple BOINC projects, this is the proportion of your resources used by MilkyWay@home 10000

Run test applications?

This helps us develop applications, but may cause jobs to fail on your computer no

Is it OK for MilkyWay@home and your team (if any) to email you? yes

Should MilkyWay@home show your computers on its web site? yes

Default computer location ---

Color scheme Tahiti Sunset

Refresh rate 100 Hertz

Use GPUs for Computation? no

Use CPU for Computation? yes

 

 

Zainstaluj BOINC 6.10.21x64 jako program nie jako usługę.

Dołącz do projektu MW - odczekaj parę sekund... aż zessa próbki dla cpu i zacznie liczyć - nie dołączaj do żadnego innego projektu...

Zamknij BOINC - zaznaczając by zamknął aplikacje projektów...

 

Wgraj do C:\ProgramData\BOINC\projects\milkyway.cs.rpi.edu_milkyway pliki:

app_info.xml

astronomy_0.20b_ATI_x64_ati.exe

brook64.dll

 

z optymalki:

 

ati_0.20b_win64

 

uruchom BOINC - nie ma bata musi zaskoczyć.

 

Upewnij się, że masz uprawnienia administratora, że masz zaznaczone pokazywanie plików ukrytych, i że podczas instalacji BOINC nie zmieniają się w jakiś magiczny sposób katalogi na dane i boinc...

 

Edit:

 

Oczywiście stery 9.12 (Hotfix)

Napisałeś że nie instalowałeś na systemie sterów nvidii - więc nie ma sensu po nich czyścić.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KuBaB

Uzywam notebooka, dla ktorego jeszyk polski nie jest jezykiem domyslnym i nic tego nie zmieni. Pozatym nasze forum jest dla niego nieco przytlaczajace jako strona WWW.

 

@toms83

Miejsce w ktorym egzystuje farma utrzymuje na stale ok 60 komputerow online + kilka serwerow.

Mysle ze nikt zauwazy nawet jednego komputera wiecej.

Mam jeszcze plan B - moj zaklad pracy - tutaj 500W ciaglego poboru to nic w porownaniu praca silnikow 250W 1000V, a takich mamy wierz mi duuuzo. Mniejsze tez sa ;)

 

Ja mam klopot taki, ze malo sciaga mi probek. W zapasie mam zawsze ok 10. Majac w kompie 4 GPU i liczac po 3 na GPU brakuje juz 2 WU, a co dopiero jak skonczy liczyc i czeka na sciagniecie nowych WU.

Reinstalowalem sys - to samo. W ustawieniach MW z WWW mam ustawione ze ma miec na 2 dni liczenia.

Na innym hoscie jest ok, tylko tutaj BEEE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@toms83

Miejsce w ktorym egzystuje farma utrzymuje na stale ok 60 komputerow online + kilka serwerow.

Mysle ze nikt zauwazy nawet jednego komputera wiecej.

Mam jeszcze plan B - moj zaklad pracy - tutaj 500W ciaglego poboru to nic w porownaniu praca silnikow 250W 1000V, a takich mamy wierz mi duuuzo. Mniejsze tez sa ;)

A, no chyba ze tak. W takim razie problemu nie ma. Ja jak przeliczyłem ile wyjdzie mnie 2x 5850, to :oops: .

 

Ja mam klopot taki, ze malo sciaga mi probek. W zapasie mam zawsze ok 10. Majac w kompie 4 GPU i liczac po 3 na GPU brakuje juz 2 WU, a co dopiero jak skonczy liczyc i czeka na sciagniecie nowych WU.

Reinstalowalem sys - to samo. W ustawieniach MW z WWW mam ustawione ze ma miec na 2 dni liczenia.

Na innym hoscie jest ok, tylko tutaj BEEE

Mam tak samo. Najpierw wysyłał mi maks 6 WU ( mimo ustawienia, że ma przysyłać próbek na cały dzień ), dopiero od 3 dni daje 12 WU. Chyba serwer sam ogranicza, bo jest zbyt duże zapotrzebowanie.

 

Milka leży?

 

BTW: ja sie tak zastanawiam po co wy wydajecie tyle kasy na farmy - zapłaćcie mi po prostu za prąd + 10% co miesiąć a zrobie wam takie farmy, że łeb zrywa ;-D

To ile chcesz za taką 2x5850? :razz:

Kupno sprzętu to nie problem, utrzymanie dziada chodzącego 24/7 to już spore wyzwanie. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno sprzętu to nie problem, utrzymanie dziada chodzącego 24/7 to już spore wyzwanie. :razz:

A tam, podłączasz i zasuwa - mi już chodzi parę dni HD5970 non stop bez problemów :)

 

EDIT

 

O Majkel widzę, że 5870 zagoniłeś do roboty :)

 

P.S.

 

Jak narazie 5970 śmiga aż miło - na domyślnych taktach wyrabia na dobę 370 000 :) (Chyba, że serwer ma jakąś przerwę - dzisiaj tylko 361253 pkt... :) )

 

EDIT2

 

MW padła .....

 

EDIT3

 

Na szczęście admin o tym wie i pracuje :)

 

CC działa :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam, podłączasz i zasuwa - mi już chodzi parę dni HD5970 non stop bez problemów :)

No bo rachunek za prąd później przychodzi :-D

 

Taka platfo ciągnąca 500W 24/7 to jest 220-250zł miesięcznie.

 

No mi juz też milka leci. ale nieco wcześniej miała problemy przez chwilę :-/

Edytowane przez majk3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Collatz są teraz jakieś wielkie wielogodzinne próbki.

A nie zassał Ci próbek na CPU? Mi na kompie z radkiem nie chce zassać próbek, a na gtx zaciągnął i są normalnej wielkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze, obywatele - liczący członkowie i sympatycy TPT!

Nasza ukochana drużyna dołączyła do projektu malariacontrol.net

Jest to jeden z wartościowszych projektów platformy BOINC!

Na stronie africa-at-home możemy dowiedzieć się wielu interesujących ciekawostek o projekcie i samej malarii.

Nie ukrywam, że do dołączenia do projektu zainspirował mnie ten odcinek niezłego programu podróżniczego.

Malaria jest od dawna znaną chorobą - a mimo to nieokiełznaną w zadowalającym stopniu...

Dlatego zachęcam członków TPT do dołączenia do tego projektu liczonego na CPU!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej jest kicha :( Owszem, probki CPU ściągnął i zaczął liczyć. Po wgraniu optymalki pojawia się info, że dostępne 0 próbek. Chyba ta optymalka coś miesza. Aha, odnośnie GPU bez zmian <sciana>

edit: bez optymalki to samo. No chyba że źródło wyschło.

Edytowane przez KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam dość :damage_wall::damage_wall::damage_wall:

2009-12-30 16:53:47 Milkyway@home Sending scheduler request: To fetch work.

2009-12-30 16:53:47 Milkyway@home Requesting new tasks

2009-12-30 16:53:59 Milkyway@home Scheduler request completed: got 0 new tasks

2009-12-30 16:53:59 Milkyway@home Message from server: No work sent

2009-12-30 16:53:59 Milkyway@home Message from server: Can't use NVIDIA GPU app for MilkyWay@Home: Your computer has no NVIDIA GPU

2009-12-30 16:53:59 Milkyway@home Message from server: CPU jobs are available, but your preferences are set to not accept them

 

Chciałem to schować do spoilera, ale przeglądarka wywala błąd, a kodu nie pamiętam - jak ktoś pomoże to schowam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny bol.

2009-12-30 17:36:35 Milkyway@home update requested by user

2009-12-30 17:36:36 Milkyway@home Sending scheduler request: Requested by user.

2009-12-30 17:36:36 Milkyway@home Requesting new tasks for GPU

2009-12-30 17:36:41 Milkyway@home Scheduler request completed: got 0 new tasks

2009-12-30 17:36:41 Milkyway@home Message from server: No work sent

2009-12-30 17:36:41 Milkyway@home Message from server: (reached limit of 12 tasks)

 

 

licze CC i AP26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...