Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

@toms83

X2@3080MHz

AP26 cpu time:

Windows7 64bit:

2,117.25

2,114.17

2,133.27

2,092.55

 

Ubuntu 64bit:

1,751.06

1,743.94

1,768.10

 

Z internetu, nie wiem na ile prawdziwe:

AMD Phenom II X4 965 Processor (3.4GHz)

[Family 16 Model 4 Stepping 2]

Linux 2.6.31-16-generic (Ubuntu 9.10)

~839s (~14m) per WU based on the average of the last 20 reported WU's

 

 

@TomaszPaweł

Sorry, mój błąd :oops: jak ja ściągałem optymalizacje to tam ich jeszcze nie było chyba i brałem z linka w pierwszym poście tego tematu...

 

Edit: trochę nieczytelne było...

Edytowane przez shadowxxz96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem :wink: Trza Nas promować :lol2:

 

P.S.

 

Już po aktualizowałem na 1 stronie - w sumie słuszna uwaga... :oops:

 

Ostatnio mi RAC może troszkę spaść, bo intensywnie naginam w Half-Life 2 z CinematicMode10.02 :ph34r: Normalnie inna gra :) choć ta sama....

 

Polecam na wieczory :) Gdy już wszyscy śpią :cool:

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie dalej notorycznie nie pobiera próbek! Dopiero jak dam ręcznie aktualizacje to nagle próbki są! I przez cały czas komp liczy barany zamiast mape Drogi Mlecznej! WTF?

Przeinstalowałem BOINC i zobacze co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem co liczy, pewnie CC, bo nie dziala mi ultraVNC - cos sie po padzie powalilo i mnie nie wpuszcza.

wazne ze wogle dziala i juz jakies skape 60k jest. bedzie lepiej, bo CC z opoznieniem.

tomaszpawel - ma to jakies specjalne wymagania ?? poczytam sobie o tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to trzeba mieć:

 

64 bitowy OS, przynajmniej 4gb ram, i zalecana karta graficzna 1GB.

 

Na 5870 w zasadzie chodzi płynnie - około 60 FPS.

 

Ja specjalnie by w to sobie pograć kupiłem na Allegro z wysyłka łącznie 34 zł The Orange Box -nówka - ten pakiet jest zalecany do działania tego moda. Innymi słowy musisz mieć HL E0, E1 i E2...

 

Na razie upa 10.10 nie instaluje - bo niektórzy napisali że są czasem syfy... ala brak tekstur. Czekam do 10.20 -grając na 10.02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek Ekipie!

 

MW padła - mam nadzieję, że na krótko...

 

Zieeeeeeeeeew Niedziela.... najbardziej lubię sobotę..... nie ma perspektywy następnego dnia w pracy...

 

Na HD5870 - każde 50Mhz to 5s. w MW mniej lub więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 5970 nie ma problemu z liczeniem CC.

 

Ale... zauważyłem, pewną anomalię - jeśli liczymy ciurkiem MW i przełączymy na CC lub odwrotnie - potrafi system zrobić zwiechę....

 

Jeśli natomiast wstrzymamy zarówno MW jak i CC a potem wznowimy jeden z nich - przechodzi do liczenia bez problemów.

 

Ah mój biedny RAC - niepotrzebnie odpaliłem AVATARA.... :wink:

 

Wreszcie gra na motywach filmu z naprawdę piękną grafiką...

 

A na HD5870 chodzi jak marzenie :) Kto potrzebuje Fermi?

 

GAME - na movie jeszcze nie byłem...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie dalej notorycznie nie pobiera próbek! Dopiero jak dam ręcznie aktualizacje to nagle próbki są! I przez cały czas komp liczy barany zamiast mape Drogi Mlecznej! WTF?

Przeinstalowałem BOINC i zobacze co się będzie działo.

Zamiast bawić się w ręczną aktualizację, utwórz plik mw.bat o treści:

c:cd "c:\Program Files\Boinc""c:\Program Files\Boinc\boinccmd.exe" --project http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/ update

i ustaw w harmonogramie zadań by był uruchamiany co np 30 minut... (lub szybciej w zależności od potrzeb).

 

Zainstaluj wersję 6.10.21 - i wstrzymaj CC jeśli masz uruchomionego.

 

No dzisiaj chyba idziemy na rekord dnia :)

 

Za 36 dni Polska wskoczy na.... 10 miejsce!

 

P.S

 

Odnośnie Fermi - jeśli screen nVidii jest prawdziwy - i Fermi w HeavenBench ma min: 35FPS kontra 20FPSHD5870 - no to rzeczywiście po 6 miesiącach od premiery HD5870 wyjdzie prawdziwy potwór - z którym może konkurować tylko HD5970 - pytanie tylko jaka będzie cena Fermiego.... no i czy nVidia nie zastosowała super optymalizacji by uzyskać te min 35 fps...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ficzer bylby jeszcze lepszy, gdyby sam sprawdzal czy sa probki do obliczania MW, a jezeli sa, to zatrzymywal CC i uruchamial MW. Jesli probek nie ma, liczy dalej CC.

 

IMHO problemy z restaretm kompa moga byc spowodowane nowa optymalka do CC. U mnie tego typu zjawisk nie zaobserwowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już plan wyścigów w PG

Za miesiąc pierwszy, ale PPS LLR, czyli tylko procki, cuda na nic się tu zdadzą. :lol2:

 

Co do premiery Fermiego, to teraz kwestia, czy budować hosta na radkach, czy czekać na rozwój wydarzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie B-)

 

Mój Juniper całkiem nieźle liczy CC i na GPU w sumie tylko tyle (z powodu braku Double Precision). MW bez tego nie rusza, a SETI nie ma paczek dla Astropulse v5 bo taka aplikacje znalazłem dla swojej karciochy.

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie Witam!

 

Coś się porąbało bo parę postów zniknęło....

 

W każdym, bądź razie zessałem FarCry 2 Benchmark Tool - plik z października 2008 - niestety nie zawiera najnowszego patcha 1.03 do tego na Q8200 i HD5970 na starych sterownikach - także nie wiem ile by było FPS gdyby zainstalować najnowszego FC i stery... do tego rozdzielczość 1440x900 - większej mój monitor na tym kompie nie obsługuje, ustawienia takie same jak w teście Fermi... poza rozdzielczością...

 

AVG: 67,13

MAX: 98,89

MIN: 48

 

Pytanie czy to jedno jajko czy 2.... Jak wróce do domu to zapodam wyniki HD5870 na 9.12Hotfik i pełnej grze 1.03

 

Wskoczyliśmy na 113 miejsce!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CC mi pięknie działało i nagle się mu odwidziało. Chwilowo mam zapas paczek, ale co dalej.

 

2010-01-18 14:36:59 Collatz Conjecture Message from server: No work sent

2010-01-18 14:36:59 Collatz Conjecture Message from server: Your computer has no NVIDIA GPU

2010-01-18 14:36:59 Collatz Conjecture Message from server: ATI Catalyst 9.1+ needed to use GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda ok - masz około 40 próbek do przeliczenia przy procku dwujajowym. Pozwól mu podziałać parę dni - zobaczymy czy będzie z automatu pobierał kolejne WU. Może "uczy" się ile jesteś w stanie przetworzyć, albo dobił do jakiegoś limitu zadań na CPU (pomimo iż liczysz na GPU - taki sobie przelicznik zrobili, np 20 zadań do zessania na każdy rdzeń CPU - choć defakto jest to liczone na GPU).

 

Możesz zainstalować wersję BOINC 6.10.21 - parę błędów naprawionych - działa stabilnie.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Fermi kontra HD5870:

 

D5870 takty domyślne, sterowniki domyślne ustawienia identyczne jak tu, czyli:

 

Settings: Demo(Ranch Small), 1920x1200 (75Hz), D3D10, Fixed Time Step(No), Disable Artificial Intelligence(No), Full Screen, Anti-Aliasing(4x), VSync(No), Overall Quality(Ultra High), Vegetation(Very High), Shading(Ultra High), Terrain(Ultra High), Geometry(Ultra High), Post FX(High), Texture(Ultra High), Shadow(Ultra High), Ambient(High), Hdr(Yes), Bloom(Yes), Fire(Very High), Physics(Very High), RealTrees(Very High)

 

Wyniki:

 

HD5870:

Total Frames: 3450, Total Time: 51,00s

Average Framerate: 67,64

Max. Framerate: 104,43 (Frame:1, 0,02s)

Min. Framerate: 49,92 (Frame:2304, 34,19s)

 

Jak widać Fermi zdobywając Min: 65.21 jest szybszy o 15,29 FPS od HD5870. Jest to dużo i nie dużo :) Myślę, że nie pomyliłem się kupując HD5870.

Jeśli cena Fermi będzie normalna - czyli nie większa niż 30% ceny HD5870 (1300zł a więc 1700zł) Fermi będzie wart zakupu.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CC ma limit 150 WU na gpu, ilość jajek cpu nie ma wpływu (chyba :unsure: ) ?

 

BTW jaka róznica w pkt. na dobę między CC a MW na takim 5870 lub 5970. @TomaszPaweł obliczałeś kiedyś ile różnicy wychodzi? CC ma różnie punktujące WU i ciężko wyliczyć.

 

----------

 

BTW 2, czy na 3x58xx nie ma problemu z CC na jednym hoście?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobę na kartę wychodzi około 50 000 mniej - czyli sporo....

 

Trudno mi powiedzieć o 3XHD5870 ale z HD5970 czyli defekto 2x HD5870 nie ma problemów. Jakby je spiąć w trifire powinno działać...

 

1,560,374 Dzisiejszy utarg. Thor w AQUA szaleje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dobę na kartę wychodzi około 50 000 mniej - czyli sporo....

 

Trudno mi powiedzieć o 3XHD5870 ale z HD5970 czyli defekto 2x HD5870 nie ma problemów. Jakby je spiąć w trifire powinno działać...

 

1,560,374 Dzisiejszy utarg. Thor w AQUA szaleje...

2x5870 to jednak sporo więcej niż 5970. Oczywiście jeśli mówimy o standardach taktach.

 

Przeliczyłem swoje czasy i wyniki i faktycznie wychodzi około 20/25k różnicy między CC a MW. <_<

 

----------

 

@Thor po ile Ci teraz punktują WU Aqua?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Ja dzisiaj jestem pierwszy! Zieeeeeeew

 

O.... sry, dzisiaj Toms83 był pierwszy... Ja pierwszy po nocy <_<

 

2010-01-19 07:36:43 Collatz Conjecture Message from server: (reached limit of 300 GPU tasks in progress)

 

Tak więc jest limit do 300 zadań.... Czyli teoria o 150 na GPU wydaje się słuszna. Choć pewnie jest to jeden z wielu warunków którymi kieruje się serwer wysyłając próbki...

 

P.S.

 

Mamy małe zejście MW - mam nadzieje, że to tylko prace konserwatorskie i zaraz się podniesie....

 

Toms83 - Jakie masz czasy najdłuższych próbek na GTX285 w MW?

 

Wskoczyliśmy na miejsce 112!

 

EDIT: Milusińska już działa!

 

THOR - udało Ci się załapać IQUANę na nowej app?

 

Wygląda na to, że mogło się skończyć eldorado w IQUANA...

 

"The credit should now be at about 70 credits/minute on an i7 instead of 424 credits/minute."

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy małe zejście MW - mam nadzieje, że to tylko prace konserwatorskie i zaraz się podniesie....

Ja tam robię maksa w tej chwili, ale już w głowie kolejne plany. :)

 

Toms83 - Jakie masz czasy najdłuższych próbek na GTX285 w MW?

Około 11m na najdłuższą próbkę. Straszna kicha. :wink:

Jeszcze to zweryfikuję!

 

od 37500-39500

Ja raczej jutro oddam 1WU aqua. Niestety komp gdzie liczę nie chodzi non stop, a ta próbka to 100 godzin. :unsure:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...