Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś pewnie tak - na razie licze FP bo mniej wiecej na jednym hoscie fp liczyło sie 3000s za 545pkt a aqua za 560pkt 3400s

A ile rdzeni na jedną wu przydziela FP? Ja mam tylko 2c i jedna wu zabiera oba jajka, a jak to wygląda w przypadku 4c?

 

Widzę że ta doba lub następna to mój dzień klęski w walce z toms83 :cry:

Ale już się przymierzam do zakupu nowego działa :smile2:

Nie martw się, pewnie i tak mnie z powrotem przeskoczysz bo ja chyba wypadnę z liczenia na jakiś czas. :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. O jakie forum chodzi?

TPT

Wkrótce wejdziemy do TOP100 - przełomowa chwila nadchodzi :biggrin:

 

Jak pewnie zauważyliście daję około 50000-100000 punktów dziennie mniej ostatnio... cóż winni temu są Ci "cholerni" Setlersi (10lecie) i Twierdza 2 oraz HL2 - jakoś mnie tak wzięło ostatnio na granie... Człowiek czasami musi.....

 

No ale czas "wytrzeźwieć"... i brać się do roboty. Może byli by chętni do napisania artykułów o projektach na naszą www? Mi to idzie jak krew z nosa ostatnio...

 

P.S.

 

101 miejsce!

 

Mamy nowe logo! Rozpocząłem proces ujednolicania opisu drużyny na stronach projektów! Logo jest skromne ale treściwe. Co o nim sądzicie - czy coś dodawać czy dobrze jest jak jest. A może zupełnie inne logo wykombinować? Ewentualnie zapodajcie propozycje w formie graficznej :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam obraz fajny ale coś mało sie kojarzy z obliczeniami. Za to kojarzy się z mocą (obliczeniową) :D

 

Ja jednak odkładam trochę w czasie zakup karty. Pewnie kilka tygodni. Przemyślałem i do tarło do mnie, że obecne ceny sa absurdalne i nie ważne czy mnie na to stać po prostu nie dam gnojkom zarobić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już montował 3x58xx w jednym hoście? Są jakieś problemy z uruchomieniem takiego rozwiązania czy idzie raczej gładko?

 

 

@Raptor chyba zwinął resztę projektów z TPT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD5830

 

1280 procesorów strumieniowych, 60 jednostek teksturujących, 256-bitowy interfejs pamięci RAM oraz cztery wyjścia obrazu (2x DVI, HDMI i DisplayPort).

GPU 750 MHz, RAM (1 GB typu GDDR5) 4 GHz (efektywnie).

 

Zapowiada się ciekawie. O atrakcyjności zdecyduje... cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie, bo jak na razie prognozy sa zbyt blisko sugerowanej ceny 5850 więc troche bez sensu. Niech już nVidia wyda wreszcie to Fermi to kupie jakieś 58XX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi obliczy efektywność takiego hosta - bo ten komputerek (cały komputerek) ciągnie 15W :-D

Licz na nim FreeHal, bo nic innego się nie opłaca. :wink: Ja mam MSI WIND na tym "potężnym" procku jako sprzęt do netu, chodzi 24/7 i faktycznie pobiera w granicach 13-17W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy:

1. Ktoś z AthlonemII (AM3) mógłby przeliczyć kilka WU Prime Grid AP26? Jaki średni czas, system 32/64, zegar procka obojętnie.

2. Czy Iquana wysyła próbki, bo nic nie mam? Nie wiem czy dlatego że mam tylko 2 rdzenie czy nie ma próbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili tylko AQ dostępne -> http://aqua.dwavesys.com/server_status.php

 

co do atoma to wpakować mu 4-8GB i liczyć Freehala poki starczy Ramu (25próbek potrzebuje 1GB - każda próbka liczy się 1h40m - 2h czyli dziennie za 25 próbek można wyciagnąć do 4200pkt przy prawie zerowym obciązeniu proca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili tylko AQ dostępne -> http://aqua.dwavesys.com/server_status.php

 

co do atoma to wpakować mu 4-8GB i liczyć Freehala poki starczy Ramu (25próbek potrzebuje 1GB - każda próbka liczy się 1h40m - 2h czyli dziennie za 25 próbek można wyciagnąć do 4200pkt przy prawie zerowym obciązeniu proca)

Właśnie taki projekt mam w planach. :wink:

Niestety ograniczeniem jest ilość próbek na hosta ( maks 25 tak jak pisałeś ). Można kombinować z VirtualBox, chyba że jest jeszcze jakieś inne wyjście?

 

BTW, Raptor ile jesteś w stanie wyciągnąć dziennie na Aqua@Aqua na i7@4.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak były stare próbki 6m to teoretycznie ok. 39000, na aktualnych 48-4M-256 - 24000, o ile czegoś większego nie robie na kompie -> tu masz zestawienie dzienne - ostatnie kilka niskich wyników jest efektem grania w ME2 ;)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zwiększyć ich ilość? Bo w preferencjach maks co idzie ustawić to 25 WU. Np. na kompie z podpisu spokojnie mogę dać 3 GB na FreeHal, czyli z 75 WU mogłoby przerabiać. Nie wiem tylko jak i gdzie to zrobić. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wyścig w tym roku w PrimeGrid!

 

W pod projekcie Proth Prime Search (LLR).

 

Szczegóły:

 

Po dołączeniu do PG należy wybrać aby pobierał próbki tylko dla Proth Prime Search (LLR).

 

Wyścig zaczyna się w niedzielę 14 Lutego 2010 o godzinie 18:00 czasu UTC i kończy w środę 17 Lutego 2010 o godzinie 18:00 czasu UTC.

 

Tylko jednostki pobrane po 14 lutym 2010 18:00 UTC i odesłane przed 17 Lutym 2010 18:00 UTC będą nagrodzone punktami w wyścigu.

 

Do boju!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żenada z tą Aqua@aqua w tej chwili:

80,181.92 139,988.50 4,707.82 D-Wave's Adiabatic QUantum Algorithms - Multi-Threaded v4.2

 

Proc C2d@ 3.6, było granie i filmy 1080p więc jakby samo liczenie bez działania to pewnie wyszłoby mnie. Nie zmienia to faktu, że tragedia do potęgi. A Fokker Planck'i się skończyły. :cry:

 

----------

 

@Raptor, fajny avatar, ale ta wskazówka powinna być na czerwonym polu. :razz:

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dorwałem drugie 2gb ramu i postawiłem 3 maszyny wirtualne z win mx7 i boinc :smoke: oczywiście na hoście też boinc. Początki niestety trudne. Trochę próbek freehala na virtualach się wysypało z hasłem "client detached" a na hoście wykrzaczyło collatza, trzeba będzie porzucić plany przekroczenia 30000 rac-u :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z collatzem rozwiązany, freehal też narazie bez problemów prawie pełne komplety zgarnia. Tylko coś primegrid zatyka, pewnie za dużo ludzi wystartowało. Btw. na każdy system dałem ok 850MB, win mx7 zajmuje ok 100MB, w sumie dało by się postawić 4 dodatkowe systemy, ale to byłoby już na styk i nic nie mógłbym robić na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...