Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

A na allegro sporo jest tych najtańszych handlowców. Znani są w branży z kombinatoryki. Najpierw zbierają zamówienia później ściągają tani sprzęt, dlatego tyle to trwa. Ale nie bój - przyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sun trade to zdaje się jeden z systemów cypryjskich - firma rejestrowana na Cyprze, nie płacą vatu dlatego niskie ceny mimo wyższej od konkurencji marży.. problemem jest praktycznie brak gwary oraz czsem przestoje przy wysyłkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem boinc w 2gb ramdisk ;D Zobaczymy jaki będzie tego efekt ;].

No właściwie to sam się nad tym zastanawiałem - jak będą rezultaty daj znać. Ps. Pod jakim systemem zrobiłeś RamDiska i jakiego programu użyłes w celu jego zrobienia?

 

Ps.

 

Mamy 24 miejsce w POLSCE :)

 

Napisali mi że za 2 dni dostanę karty - wtedy nieźle nam RAC podskoczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja odpadłem bo czekam na chłodzenie na procka :( BTW: ja bym nie kupował w takich podejrzanych firmach typu suntrade, malravers ltd. i inne. Wiele już było historii, że przeciągali wysyłki albo nie wysyłali towaru. Wydaje mi się, że warto dołożyć te kilkanaście (dziesiąt) zł i mieć spokój. Takie jest moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie boisie sie ze padnie prad i Wuj babki strzeli ??

Cale obliczenia pojda WON

 

Co do rachunkow - wymieniam zarowki na LED :P 5 zarowek ENERGO -> LED = 75W :) + 3HALOGEN -> LED = 105W

No właśnie ja swój nowy zasilacz wymontowałem i odsyłam...... nie kręcieły się wentylatory.....

 

A kart graficznych jak nie było tak nie ma....

 

Gościo powiedział, że dostanę w piątek między 10-20 jeśli nie dostanę to ma od razu negatywa.....

 

Tak czy siak 360 000 ktredytów, które bym nastukał od poniedziałku poszło się......

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulusman: bez urazy, ale ile na tym zaoszczędzisz? a koszt transformatora i samych żarówek? Przypomina się reklama o suszeniu włosów w trakcie jazdy samochodem do pracy.... a ja ciągle czekam na nowe chłodzenie i pewnie dopiero w piątek dostanę ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Zulus- jak świecą te LEDy ? Pewnie półmrok?

 

Ja jade na energooszczędnych :-) - najlepsze rozwiązanie - LED zanim sie technologia odpowiednio rozwinie to jeszcze hoho - przecież dopiero wynaleźli te białe Ledy

 

w każdym razie dzisiaj zawitał do mnie gtx 285. Zaraz go wsadzam :-D

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbardziej zalezy mi na zmianie halogen 12V na LEd 220

tutaj popprawa jest kolosalna !!!

3.5W led to odpowienik 55W zwykla zarowa

teraz policz jak wymienisz takie zarowy a masz ich zaledwie 4 i uzywasz kilka h dziennie - bo to kuchnia.

Do wyboru jest wiele kolorow, a do normalnego uzytkowania jest najlepszy bialy cieply - najlepiej oddaje barwe zwyklej zarowki do ktorej jestesmy najbardziej przyzwyczajeni.

Polecam /bez reklamy/ wizyte w sklepie www.ekosklep.pl

jeszcze nie zakupilem....ale jestem blisko

 

@majkel84

to jakas wersja OC ??

bedzeisz krecil mam nadzieje i mial wiecej mhz niz ja, bo jak nie to ci wyjdzie ze sie nie oplacalo :P

 

@all

nie mialem neta przez wiele godzin, cos mi score leci na lep :P

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy 22 miejsce w kraju i dołączył do nas.... Brazylijczyk :) :lol2:

 

U mnie w Lublinie, była wczoraj nawałnica.... jak piorun przywalił to mi się komputery wyłączyły.... na szczęście się podniosły....

 

Edit - Uruchomiłem 2 reaktor :) Mam łącznie 432 rdzenie. We wtorek planuję odpalić 3 reaktor - jak dojdzie wymieniony zasilator ... i wtedy osiągnę sprawność 648 rdzeni :)

 

Zobaczymy czy to wystarczy by powrócić na 1 miejsce w RAC....

 

Majkel trzymam kciuki :) Jednak GPUGRID daje niezły przyrost kredytów... gdyby nie on to chyba byśmy musieli setki komputerów zaprzęgnąć do roboty... by być tu gdzie teraz jesteśmy :)

 

I mamy 21 miejsce !!!

 

Polecam od czasu do czsu zerknąć na 1 stronę naszej dyskusji... na bierzaco ją aktualizuję

 

Majkel, widze że nowy q8200 zaczął ładnie nabijać kredyty :)

 

o do wysypywania się,.... może się przegrzewa? a jesli to menager hmmm spróbój 6.6.28 ja na nim jade i zarówno GPU jak i CPU liczą bez błedów - chyba że jest walnieta próbka ....

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Polecam /bez reklamy/ wizyte w sklepie www.ekosklep.pl

strona w trakcie tworzenia :-)

@majkel84

to jakas wersja OC ??

bedzeisz krecil mam nadzieje i mial wiecej mhz niz ja, bo jak nie to ci wyjdzie ze sie nie oplacalo :P

nie- zwykła Gigabyte z 2GB RAMu :-D narazie ją badam @695 ale zaraz będzie więcej

 

 

 

BTW: ja to aż sie boje tego rachunku za prąd :-D

 

@TomaszPawel - nawałnica to mało powiedziane. Ja nigdy nie wyłączam komputera, a wczoraj sam wyłączyłem wszystkie moje PC :-P

 

no i BTW2: dzisiaj doszedł sobie Q8200 i BFG GTX 260 MaxCore, więc raczej podskoczymy powyżej 20 miejsca :-P

 

 

KUWA: rosetta po dłuższym czasie obciąża mi proca w 50% a późiej nawet w 30% i liczy próbki po 30 godzin... To chyba kwestia managera 6.6.36 :-/

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie zobaczyć moje wyniki liczenia z ramdiska. Wyszło chyba z 5 wyników. Narazie mam problemy ze sprzętem więc chwilowo nie liczę.

 

Wcześniej średnia 40-60. Teraz średnia 67.

 

Edit:

Dobra znowu włączam, też na ramdisku 2gb. Chciałbym obliczyć jedną gpugrid próbkę.

Edytowane przez Hubis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się kupę wysypało WU wczoraj na komuterze.... chyba się trochę przegrzał i wysypywał, wiec dzisiaj obniżyłem taktowanie o 100 mhz i parę V.... zobaczymy jaki będzie efekt....

 

Ciepło Panowie, ciepło.....

 

ciepło ciepłem a 20 miejsce jest - ZulusMan szaleje dzisiaj 50 000 punktow w GPUGRID....

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

A no gorąco - dzisiaj ma być 32stopnie ...

 

Ale mam problem: liczę sobie na BFG i caly czas errory:

 

http://www.gpugrid.net/results.php?hostid=41959

 

http://www.gpugrid.net/results.php?hostid=41624

 

http://www.gpugrid.net/results.php?hostid=37924

 

karta na defaultach, nie grzeje się za bardzo, gry raczej bez problemów chodzą... coż jest?

 

Początkowo myślałem, ze sterowniki albo system zły, ale zmiany nic nie dają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no gorąco - dzisiaj ma być 32stopnie ...

 

Ale mam problem: liczę sobie na BFG i caly czas errory:

 

http://www.gpugrid.net/results.php?hostid=41959

 

http://www.gpugrid.net/results.php?hostid=41624

 

http://www.gpugrid.net/results.php?hostid=37924

 

karta na defaultach, nie grzeje się za bardzo, gry raczej bez problemów chodzą... coż jest?

 

Początkowo myślałem, ze sterowniki albo system zły, ale zmiany nic nie dają...

To zdecydowanie wina sterowników. 185xxx są niekompatybilne z próbkami KASHIF.....

 

Zainstaluj 6.6.28 i 182.50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

OK, sprawdze

 

BTW: Zulusman jakie tweaki stosujesz, że tak lecisz jak burza?

 

Ja na GTX 285 mam już 718 core i ide dalej :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawdze

 

BTW: Zulusman jakie tweaki stosujesz, że tak lecisz jak burza?

 

Ja na GTX 285 mam już 718 core i ide dalej :-P

eee a nie 720 ?! :blink:

 

Dołączam do pytania - Zulusman idzie jak tornado :)

 

No mam odpowiedź z firmy..... w której kupiłem zasilacz.... nówka, zafoliowana - była walnięta!!!! Wysyłają nową sztukę... dzisiaj lub jutro ruszy trzeci GTX260SP216 :)

 

A panowie! Zbliżamy się do pierwszego 1000 drużyn do 1000 miejsca! Chodzi o ranking światowy - total credit. Jest to niezłe osiągnięcie zważywszy na skromną liczbę członków naszej drużyny... w porównaniu z kolosami z innych krajów... Tym bardziej jest to dla nas argument mobilizujący w awansowaniu na kolejne miejsca :)

 

W rankingu światowym mamy 176 miejsce pod względem RAC!!! Wspaniała perspektywa - to oznacza, że teoretycznie mamy szansę dojść właśnie do 176 miejsca :) Jest o co walczyć.

 

Wysokiego RAC!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 tweaki:

GTX275@710 i GTX260@710 :P

 

bede zmienial 260, ale jeszce nie wiem na co...

polecacie cos ??

275 jakos tanio nie widze...moze 280 ?

240 potoki sa cool :P

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz chlodzenie na nim ??

bo moj 275 puszcza juz pzy tych 710

po prostu bledne probki ida, mimo ze stopni nie ma rewelacyjnie duzo...

podejzewam natomiast ze 280 bieze z takimi taktami z jakies 300W :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Ja mam referenta @ 70% cały czas

temp 62-60*C

 

mój wywala się dopiero przy 753MHz - RT ma jakieś takie skoki co 6MHz a co ciekawe ustawiam 741 - jest rzeczywiste 738Mz, ustawiam 747 - jest 740MHz, ustawiam 753 - jest 753MHz O_o <wink>

 

no tak imho ponad 250 to napewno :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja... sam nie wiem co mam myśleć - żeby karty nie wyły muszę ustawić na 45% obroty i wtedy mam temperaturę ..... 95C.........

 

No cóż albo moje uszy albo wycie - wybieram uszy - najwyżej się karta zjara....

 

Jednak 2 GTX to zioną niemiłosiernie..... A te Gainwardy dmuchają powietrze w obudowę i się robi wrzątek.......

 

Chyba poprzecinam boczną ściankę na dodatkowy wentyl..... no i trzeba pomyśleć o jakimś tunelu aerodynamicznym, bo jak karta na dole wydmuciach!e gorące powietrze to je zasysa karta na górze i się o 10C bardziej grzeje.

 

No i spotkała mnie przychoda...

 

Przez cały weekend komputer chodził non stop...

 

i się okazało że jedna z kart miała taktowanie 50%.....

 

Przeinstalowałem stery i teraz jest ok.....

 

Mój problem polega na ty, że mam pokój od słonecznej strony .... i jest upał....

 

P.S.

 

Mamy 18 miejsce!

 

Ale skoczyliśmy :)

 

Panowie zbliżamy się do RAC 100 000 dziennie :)

 

Dzisiaj do drużyny dołączył Thor :gitarzysta: - doświadczony BOINCowiec, z dużym RACopotencjałem - WITAMY! :gitarzysta:

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do liczących - jak stery do GTX275 pod Win7 x64 żeby nie było problemów z CUDA?

 

widziałem gdzieś info o dwóch wersjach GPUgrid 1.1 i 1.3 - ta druga oczywiście działała wydajniej na nowszych kartach - boinc sam ściagnie 1.3 ?

 

na dniach może w końcu odpale kompa, potem chwila testów stabilności po oc i zaprzęgne do liczenia :)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do liczących - jak stery do GTX275 pod Win7 x64 żeby nie było problemów z CUDA?

 

widziałem gdzieś info o dwóch wersjach GPUgrid 1.1 i 1.3 - ta druga oczywiście działała wydajniej na nowszych kartach - boinc sam ściagnie 1.3 ?

 

na dniach może w końcu odpale kompa, potem chwila testów stabilności po oc i zaprzęgne do liczenia :)

Witam!

 

GPUGRID zasysany jest na komputer przez BOINC tylko w jednej wersji - 6.64 - a obecne oprogramowanie jest kompatybilne ze sterownikami CUDA 2.1. 1.1 lub 1.3 - to fizyczne możliwości karty graficznej - wybiera aplikacja tą najwyższą obsługiwaną przez sprzęt.

 

Trwają prace nad przeniesieniem aplikacji na CUDA 2.2 - czyli defakto ukompatybilnieniem jej ze sterownikami z serii 185.xx. Prace nie zostały jeszcze do końca zakończone.

 

Instalując sterowniki które mają wsparcie dla CUDA 2.2 musimy liczyć się z tym, że niektóre jednostki mogą się wysypać - inne zostaną przeliczone bez problemów.

 

Co do Windows 7:

 

Zainstaluj BOINC jako zwykłą aplikację a nie usługę. Jeśli zainstalujesz jako usługę - nie rozpozna kooprocesora CUDA...

 

Co do sterowników - 185.85 lub 186.18 - ale ze względów w/w gwarancji 100% poprawności nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a razie zrobiłem testy na 9400GT i win7 x64 i odpaliłem boinc jako usługę - ruszyło bez problemu z obsługą CUDA - ale ta grafa sie nie nadaje ;)

 

pytałem o sterowniki bo do x64 win7 nie widziałem starszych niż 185.xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie widziałem - jest jedno ale - problemy ze sterami szczególnie pod win7x64 i z dostępnością próbek (przynajmniej kiedys był problem) dla GPU :|

 

własnie siedze i myśle czy nie anulować zamówienia na 275 i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 2x 4770 albo 4890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie widziałem - jest jedno ale - problemy ze sterami szczególnie pod win7x64 i z dostępnością próbek (przynajmniej kiedys był problem) dla GPU :|

 

własnie siedze i myśle czy nie anulować zamówienia na 275 i <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 2x 4770 albo 4890

no jest to ciężki orzech do zgyzienia... bo nie wiadomo ile jeszcze taka punktacja będzie utrzymana...... no i czy będą cały czas próbki.

 

GPUGRID punktuje 4x mniej, ale cały czas działa.....

 

Myślę, że na 275 szkoda kasy. Za jego cenę można wyrwać 2xgtx260 192sp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...