Skocz do zawartości
Lexio

Sound Blaster Live 24-bit

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej z oryginalnego CD Creative. Jak nie masz, to możesz ściągnąć z sieci:

http://hosted.filefront.com/BadBoyforum

 

Potem instaluj upgrade ze strony Creative. Jeżeli to nie działa, to rozpakuj upgrade na dysku, wejdź do katalogu drivers i uruchom setup. To powinno zainstalować same drivery. Potem możesz spróbować jeszcze raz instalować całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy instalowaniu Sound Blaster Live 24-bit wyskakuje mi zas blad (screen)

Mialem zainstalowana ta karte(Sound Blaster AUDIGY 24-bit) ale ja odinstalowalem i niewiem dlaczego takie cos sie dzieje

 

pomocyyy

post-151893-1190966455_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń stare drivery i oprogramowanie Creative, najpierw przez Panel Kontrolny-> Dodaj/usuń programy a potem użyj programu typu Driver Cleaner. Następnie usuń katalog \Program_Files\Creative. I na koniec spróbuj od nowa instalację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wróciłeś do początku :-)

Jesteś pewien, że ta karta nie jest zepsuta? Widać cokolwiek w Menadżerze urządeń, jakieś nieznane urządzenie?

 

Spróbuj jeszcze rady z rozpakowaniem upgrade, i wykonaniem setup.exe z katalogu drivers. Alternatywnie możesz spróbować z Menadżera urządzeń wybrać nieznane urządzenie, właściwości i aktualizuj driver. I potem pokaż rozpakowany katalog, nie pamiętam dokładnie, to chyba będzie drivers\xp\Win2k_xp. Bo o XP mówimy?

 

Jak Ci się uda zainstalować drivery, to być może po reboocie Windows rozpozna kartę i będzie można przeprowadzic instalację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam windows XP.

Karta jest raczej dobra.Jest to druga karta bo pierwsza miala ten sam blad i myslalem ze karta jest zepsuta odeslalem kolesiowi a on ze ta karta jest dobra,wiec sam juz niee wiem.

widzialem na forum ze kolo tez mial ten sam problem i podobno to stery.

Tylko gdy ja probowalem juz wielu sterownikow i dalej to samo :mad: :mur:

 

I potem pokaż rozpakowany katalog, nie pamiętam dokładnie, to chyba będzie drivers\xp\Win2k_xp.

po ukonczeniu pokazal sie komunikad o bledzie (KOD 10)

 

blad ten zwiazany jest podobno z C-Media AC97 audio Device

 

CO z tym tera zrobic???

Siedze przy tym od rana iii mi juz nerwy puszczaja :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie ma to znaczenia bo Sound Blaster Audigy dziala poprawnie tylko ta SB live swiruje.

 

OK wylacze ziintegrowana..

 

zNOOOO PO wylaczeniu

zintegrowanej dźwiękowek

tez nic ......

ii sam niewiem co dalej.. moze ktos jest wstanie pomoc???? PLZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już brakuje pomysłów. Format, instalacja Windows i od początku :-(

noo tylko ze to wlasnie jest juz po formacie :mur: :mur: i kapa

sam nieeweim coo z tym wykombinowac ... ide jeszce na innym PC'cie wyprobowac..OBY

Jak ktos wpadnie na pomysl co z tym zrobic Niech sie nie wacha i pisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza nazwą nie ma nic wspólnego :-)

 

Wydaje mi się, że to może być całkiem przyzwoita karta. Niestety nie miałem tego w ręku a w sieci krąży niewiele informacji. W każdym razie za 130zł nie ma nic innego na USB, co można by podejrzewać o dobrą jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd mogę ściągnąć equalizer do tej karty pod Vistę 64bit? W sterownikach Creative labs nie ma takowego. Próbowałem zainstalować ten z płytki dołączonej do karty, ale nic z tego. A może jakaś nieoficjalna paczka? Pomocy!!!! :damage_wall: :)

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się podepne i zapytam, czy zewnętrzna wersja SB Live! 24bit na USB to taka sama karta jak wersja PCI? Czy może jednak jest słabsza, okrojona?

Czy w podobnej cenie dostanę coś lepszego na USB?

Uzywam tej karty do udźwiękawiania mojego lapka razem z zestawem 5.1 THX od Creative'a i zlego slowa o tej karcie powiedziec nie moge-jestem zadowolony. Karta dziala poprawnie z Windows Vista w komplecie dostalem osobna plytke ze sterownikami pod ten system, polecam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat - musze zakupic nowa dzwiekowke poniewaz moj DFI Karajan w pewnym stopniu padl. Chce przeznaczyc na ten cel max. 50 zł wiec w tej cenie wydaje sie byc dobra Creative Sound Blaster Live. Teraz tylko pytanie jaka wersja bedzie najlepsza. Pod karte podpialbym glosniki 5.1 (creative inspire t6100) oraz czasem gitare elektryczna pod line-in. Ktora z tych CLICK! wersji bedzie najlepsza do tych 50 zl ?. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...