Skocz do zawartości
[ HAIZ ]

Hp Pavilon & Nieszczesny Windows Vista :/

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry bardzo :]

Tytulem wstepu: Brat kupil sobie laptopa HP Pavilon z zainstalowana Vista i tu rodzi sie problem :

 

1) Na tym lapie nie mozna zainstalowac win XP, jako ze byl on robiony typowo pod viste i cos tam, ze nie obsluguje sterownikow dysku sata czy jakos takos itp. Czy jest jakas mozliwosc zainstalowania XP na tymze laptopie? Dodam ze byl on kupowany w Vobisie i nawet chcac zakupic u nich oryginalnego XP powiedzieli ze moga sprobowac go zainstalowac po uprzednim jego zakupieniu 350zika i ofiarowaniu 100zika za robocizne, ale nie gwarantuja ze zadziala, takze odpuscilem.

 

2) Kolejny problem jest taki, ze brat nie dostrzegajac zaangazowania z mej strony ku instalacji na nim XP dal lapa do innego serwisu (jakis tam jego znajomy) aby on mu to zrobil jako ze czul sie na silach ku tej misji. W efekcie nie podolal oraz zainstalowal inna wersje visty niz byla zainstalowana w wyniku czego teraz chcac przywrocic poprzednia wersje systemu (poniewaz ta vista wywala syf o pirackim oprogramowaniu) na ktorej sporzadzilem kopie zapasowa nie mam takiej mozliwosci, wywala bledy itp. W ogole brat nie otrzymal plyty instalacyjnej z windowsem co jakby uniemozliwia mi przywrocenie pierwotnej kopi systemu z oryginalnie zainstalowana vista. Znacie moze jakies sposob na przywrocenie systemu z tej kopii zapasowej bez plyty instalacyjnej?

 

Uprzejmie prosze o pomoc

Z gory serdecznie dziekuje

PozdroV

Edytowane przez [ HAIZ ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, powinna byc partycja na ktorej jest instalka systemu, sprawdz czy z poziomu biosu mozna cos takiego wybrac :) i zainstaluj sysa jeszcze raz. partycja ta jest ukryta wiec w moim komputerze jej nie nie zobaczysz. Swoja drogą ostatnio jak zobaczyłem takie rozwiazanie u Acera to mnie cos trafilo ... chociaz z dugiej strony nie mamy miliona plytek z sysem i oprogramowaniem

Edytowane przez Halfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie z wejsciem do biosu tez mam problem jako ze przy uruchamianiu systemu proba wejscia poprzez klawisz "delete" konczy sie uruchomieniem menu wyboru gdzie mozna przelaczyc w tryb awaryjny itp. takze z tym tez mam problem:/ Z ta ukryta partycja to wlasciwie mozesz miec racje :) Kwestia teraz tylko wejscia do biosu:/ Dzieki mistrzu za pomoc <beer>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj instalowałem Xp Prof na Pavilonie dv9000 i nie miałem żadnych problemów. Na stronie HP były wszystkie potrzebne stery pod XP.

 

Na partycji D jest Recovery z systemem Vista. Widać go z poziomu instalatora i w Narzędzia administracyjne / Zarządzanie komputerem / Magazyn / Zarządzanie dyskami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem z kuzynem postawić winde xp na pavilionie dv6000. Niestety próba nagrania dysków HP Recovery kończyła się błędami o nie możności odczytu dysku... Zaprzestaliśmy na zainstalowaniu kilku gier ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety [ HAIZ ] nie potrafię Ci pomóc bo mam taki sam problem tylko, że na komputerze HP stacjonarnym. Zestaw z USA HP s7700n, standardowo była VISTa ale się posypała. Recovery nic nie daje więc wziąłem się za instalację systemu tylko komp ma dysk SATA i chyba winda wymaga sterów a nigdzie nie mogę och dostać ( na stronie producenta mobo / kompa nie ma ). Mobo to Asus A8N-BR ( micro ATX ). Wobec tego mam 2 pytania:

- jak zainstalować windę na tym kompie

- czy jak wymienię dysk na ATA to wszystko będzie śmigało? Dodam, że mobo ma 1 złącze IDE i musiałbym podpiąć HDD i DVD-RW na jednej taśmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do instalacji windowsa xp - wystarczy ze zrobisz instalke windy z dogranymi odpowiednimi sterownikami saty (sterowniki ze strony producenta) i nie babrzecie sie z dyskami ide - sprawdzone dziala

a swoja droga jak miales zainstalowana viste to czemu chcesz sie przesiadac na xp i płacic 350zl (no chyba ze mozesz to zrobic za free)

 

wiem ze vista jest bardziej zasobozerna ale xp powoli konczy swoj zywot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do instalacji windowsa xp - wystarczy ze zrobisz instalke windy z dogranymi odpowiednimi sterownikami saty (sterowniki ze strony producenta) i nie babrzecie sie z dyskami ide

Widzę, że do mnie też to jest pisane więc tak jak napisałem wyżej: nie mogę w żaden sposób znaleźć sterów SATA. Tak to by nie było problemu, ale niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo

 

Jest na to rada wystarczy przestawić w BIOS'ie w opcji System Configuration jest opcja SATA Native Support i jak ją przestawisz na Disabled to instalator Xp będzie widział dysk, testowałem to na laptopie Hp. Chodź powiem że z Driverami SATA też jest możliwość ale nie wiem jak to zrobić.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pssqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie HP można zrobić downgrade systemu na XP za darmo.

 

 

"Proces downgrade z WIndows Vista na Windows XP wygląda następująco:

 

1. Użytkownik stwierdza konieczność downgrade do systemu operacyjnego Windows XP z systemu MS Vista. Zgodnie z zasadami licencyjnymi HP licencja na system Vista obejmuje również system Windows XP. Użytkownik potrzebuje jedynie nośników instalacyjnych zawierających pliki Windows XP. W celu zamówienia płyt konieczny jest kontakt z Pomocą Techniczną HP.

 

2. Zamówienie należy złożyć telefonicznie pod numerem: 022 5666000. W celu złożenia zamówienia niezbędne są następujące informacje:

 

- numer seryjny i part number komputera

- Aktualny i kompletny adres do wysyłki nośników

- Imię i nazwisko klienta oraz aktualny numer telefonu

 

3. Po zalogowaniu zlecenia pracownik Pomocy Technicznej HP realizuje zamówienie w centrum wysyłkowym HP (Irlandia). Standardowe zlecenia realizowane są w czasie 7-21 dni roboczych. W uzasadnionych przypadkach można zamówieć nośniki w trybie priorytetowym – realizacja do 7 dni roboczych. Jednak są to sporadyczne przypadki w zależności od rodzaju notebooka i specjalnych okoliczności.

 

4. Po realizacji zamówienia użytkownik otrzyma zestaw płyt QRCD – System MS Windows XP + Sterowniki i aplikacje na CD lub DVD. W trakcie instalacji systemu klient nie powinien być proszony o podanie numeru licencji. Konieczność rejestracji systemu powinna pojawić się już po zakończonej instalacji – klient musi zarejestrować system w Microsoft poprzez internet lub telefonicznie w ciągu 30 dni od instalacji."

 

 

B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za pomoc z instalacja win xp postapie wedle Waszych wskazowek :)

 

A teraz przygod ciag dalszy jako ze winda juz w ogole sie nie uruchamia wywala komunikat o nielegalnosci systemu poniewaz brat swego czasu dal lapa do serwisu i tam usuneli mu oryginalna viste nagrywajac inna (serwis podworkowy). Teraz nie mam pojecia jak przywrocic viste z tej ukrytej partycji, kopia zapasowa nie wchodzi w gre jako ze jest to kopia na cd z poprzedniej oryginalnej wersji visty. W biosie nie widze nic zwiazanego z ukryta partycja a uruchamiajac boot menu pyta z czego wystartowac i jest cd oraz dysk twardy no ale przechodzi dalej do menu wyboru trybu awaryjnego itp. :(

Prosze panowie pomozcie. Jest to pierwszy lap w ktorym mam cos tam ogarnac i nie mam pojecia co z czym i jak i na dodatek ta vista :/. PRosze o wyrozumialosc za wszelakie niescislosci w teksie wynikajace miedzy innymi z weekendowej atmosfery ;)

Pozdrawiam z gory dziekuje :)

 

// Edit

jest mozliwosc wejscia do trybu awaryjnego ale co dalej moge jakos z poziomu trybu awaryjnego ujrzec ukryty dysk z winda jezeli w ogole takowy istnieje? Dodam ze nie ma na dysku D: Recovery z systemem Vista a i w ogole co mi z niego skoro ta vista jest nieatrakcyjna z niemoznoscia normalnego uruchomienia. A musze miec pierwotna wersje alzeby przywrocic wszystko do normlanego stanu rzeczy a potem dograc XP.

 

//Edit2

To jedziemy dalej :) Sformatowalem C: i chcac przywrocic viste z kopii zapasowej pierwotnej visty postepujac wedle zalecen producenta wyskakuje mi blad " Brak pliku NTLDR" i na tym sie konczy :/ Coz to za plik ? Dlaczego tak sie robi? Wie ktos moze? :(

Edytowane przez [ HAIZ ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...