Skocz do zawartości
mark007

Wymiana Karty Graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały dylemat. Planuje zakup karty na AGP w przedziale 300-400 zł. Znalazłem radeona x1650 pro Saphire i zastanawiam się czy to dobry wybór? Ma pamięci DDR3 i 256MB pamięci ale tylko 4 potoki... Czy to dobry zakup czy dostane jakiegoś lepszego GeForce'a w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce 7600GS GDDR3 AGP, ten Radeon tragiczny nie jest, ale nie warty takiej ceny IMO. Gdyby to był jeszcze 1650XT to w miarę, jednak nie wychodziły chyba takie na AGP. Jeszcze jedną opcją może być 7800GS, ale nie wiem czy gdzieś wyrwiesz do 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale możesz wyjaśnić dlaczego?

a dlatego, że ponieważ bo gdyż :P oto dowód.

http://www23.tomshardware.com/graphics_200...6&chart=318

 

Palit 7600GS Sonic [450/1000] wykręcisz do wersji GT [560/1400] i tą najlepiej kupić.

w/w Radka olać sikiem długim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlatego, że ponieważ bo gdyż :P oto dowód.

http://www23.tomshardware.com/graphics_200...6&chart=318

 

Palit 7600GS Sonic [450/1000] wykręcisz do wersji GT [560/1400] i tą najlepiej kupić.

w/w Radka olać sikiem długim ;)

Przecież pod tym linkiem który podałeś radek 1650 pro wypada lepiej od 7600 gs :)

Poza tym temat kręcenia karty graficznej mnie nie interesuje. Może to dla niektórych dziwne, ale nie zamierzam nic podkręcać. Zresztą radka też można by podkręcić tak samo jak ge force'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba masz inne strony , bo X1650PRO wyraźnie dostaje od 7600GT :rolleyes:

Ale kolega wyraźnie napisał że chodzi nie o GT tylko GS. A w teście wybrał GT. Wiem, że GT jest dużo lepszy ale kosztuje ok 500 zł. Podałem przedział 300-400 zł i raczej interesuje mnie cena bliżej 300 niż 400 ;) dlatego zainteresowałem się tym radkiem 1650 pro który kosztuje 320 zł i pytam czy za taką cene to jest najlepszy wybór?

 

ok, zakładając że wziąłbym tego GF 7600GS, czy zauważę dużą różnicę w wydajności do karty którą mam obecnie (radek 9600pro) ? czy nie warto i lepiej dołożyć i lepszą grafe kupić? na obecnej karcie gram w Far Cry'a w rozdzielczości 800x600 i średnich detalach. zastanawiam sie czy 7600GS pociągnąłby na 1024 i wysokich detalach

Edytowane przez mark007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X1650PRO to porażka, ma 4 ropy, które zabijają jej wydajność, tragedia. Dostaje po tyłku i od 7300GT. Biorąc 7600GS odczujesz różnicę do 9600, owszem i to dużą. Jaką masz resztę PC ?

athlon 3000+ venice i 512MB pamięci

planuje jeszcze dokupić drugie 512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...