Skocz do zawartości
mookie

Rozdzielczość Myszki W Zwykłym Użytkowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Mój stary a4tech powoli dogorywa, ale co się dziwić, jak na taką tanią myszke i tak wytrzymała długo.

Mam zatem pytanie dla posiadaczy wspaniałych myszek:

Czy warto kupować myszkę tzw. "dla graczy" czyli z wysokim DPI skoro nie gram? Czy zauważę diametralną różnicę podczas pracy w systemie Windows między tanią myszką która ledwo co wyciąga 600dpi a taką która ma powiedzmy 2000?

Dodam jeszcze że pracuję na monitorze 22'' z rozdzielczością 1680x1050.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej rozdzialce roznica bedzie imo kolosalna (chociaz dpi to nie jest jedyny parametr determinujący przyjemnosc z uzywania danej myszy :P) Ja po przesiadce z 600 dpi na 1600 zauwazylem bardzo duza roznicę (kursor chodzi płynnie, a nie "kwadratowo"), pomimo pracy w nizszej rozdzielczosci (1440x900).

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój stary a4tech powoli dogorywa, ale co się dziwić, jak na taką tanią myszke i tak wytrzymała długo.

Mam zatem pytanie dla posiadaczy wspaniałych myszek:

Czy warto kupować myszkę tzw. "dla graczy" czyli z wysokim DPI skoro nie gram? Czy zauważę diametralną różnicę podczas pracy w systemie Windows między tanią myszką która ledwo co wyciąga 600dpi a taką która ma powiedzmy 2000?

Dodam jeszcze że pracuję na monitorze 22'' z rozdzielczością 1680x1050.

Pozdrawiam.

Jeśli na obecnej myszy suwak prędkości jest dalej niż na połowie i masz aktywną "akcelerację" to odczujesz zdecydowaną poprawę po przesiadce na gęściejszą mysz.

 

ps. ~600 dpi to "obleci" w 1024x768

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na obecnej myszy suwak prędkości jest dalej niż na połowie i masz aktywną "akcelerację" to odczujesz zdecydowaną poprawę po przesiadce na gęściejszą mysz.

 

ps. ~600 dpi to "obleci" w 1024x768

Dzięki panowie, pomogliście mi w dokonaniu wyboru nowej myszki z większą rozdzielczością. Jak kupię to napisze jakie są wrażenia po przesiadce dla kogoś kto jeździł tylko niskorozdziałkowymi mychami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozdzielczość myszy jaką potrzebujesz zależy wyłącznie od sensitivity jakiego używasz

 

mnie do pracy w twojej rozdzielczości wystarcza myszka co ma 400dpi, nie dajmy się zwariować....

Ja pracowałem na 400 dpi w 1024x768 - lubię kiedy kursor porusza się dosyć wolno ale mimo to było za wolno ... pracować się da tyle że nie do końca wygodnie ... w 1680x1050 już zupełnie myszy 400 dpi nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez urazy, ale to że tobie to nie wystarcza bo w 1cm robisz cały ekran to nie znaczy zę innym tez to nie wystarczy

Bez urazy ale sam piszesz tak że "tobie coś wystarcza to innym też na pewno wystarczy." :lol: :lol:

 

Ja radzę kupić mysz o większej rozdzielczości bo dzięki temu jest możliwość wyboru kiedy mamy ją na biurku - kiedy kupisz mysz o mniejszej rozdzielczości niż na prawdę potrzebujesz to nie możesz zrobić nic i pozostaje jedynie dyskomfort.

 

ps. "ekran" w windows na szerokość "robię" w 3,75 cm czyli kłamiesz prawie 4x :lol:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie DPI do pracy jest kompletnie zbędne...

Bardziej to jest marketingowy bełkot niż dodatkowa funkcjonalność praktyczna.

 

Natomiast opłaca się kupić myszkę dla "gracza" z innego powodu...

Są one zdecydowanie lepiej dopracowane i wygodniejsze niż gryzonie "tanie".

 

Microsoft InteliMouse Explorer 3.0a / MS Optical 1.0 / A4Tech X-7xx powinieneś zastanowić się nad tymi myszkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie DPI do pracy jest kompletnie zbędne...

Bardziej to jest marketingowy bełkot niż dodatkowa funkcjonalność praktyczna.

 

Natomiast opłaca się kupić myszkę dla "gracza" z innego powodu...

Są one zdecydowanie lepiej dopracowane i wygodniejsze niż gryzonie "tanie".

 

Microsoft InteliMouse Explorer 3.0a / MS Optical 1.0 / A4Tech X-7xx powinieneś zastanowić się nad tymi myszkami

"Wysokie" - to względne pojęcie. Ja mam mysz 1700 dpi i dla pulpitu za pomocą windowsowego "dzielnika" używam połowy tej rozdzielczości (zmierzone). Im większa gęstość obrazu tym więcej dpi powinna mieć mysz ( zakładam że wszystkie elementy pulpitu odpowiednio powiększamy aby ich fizyczna wielkość była stała przy zwiększaniu gęstości ekranu więc po dwukrotnym zwiększeniu rozdzielczości myszy , ekranu , wielkości elementów pulpitu prędkość przemieszczania kursora będzie stała ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem A4Tech X-718BF skuszony dobrymi opiniami na tym forum, zastąpił wysłużonego już A4Techa SWOP-80.

Ustawiłem ją w tryb 1600 DPI który najbardziej mi odpowiada.

Różnicę w płynności przesówania kursora po pulpicie z pewnością czuć, pracuje się wygodniej, ale nie jest to aż tak duża różnica, do chyba że zacznie się pracować w takim np. GIMPie, tutaj zdecydowanie czuć poprawę.

Faktem jest też to co pisał leterv, mycha fajnie leży w łapie, szkoda tylko że tych przycisków od x-fire i zmiany rozdzielczości nie da sie przekonfigurować, bo sie marnują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem A4Tech X-718BF skuszony dobrymi opiniami na tym forum, zastąpił wysłużonego już A4Techa SWOP-80.

Ustawiłem ją w tryb 1600 DPI który najbardziej mi odpowiada.

Różnicę w płynności przesówania kursora po pulpicie z pewnością czuć, pracuje się wygodniej, ale nie jest to aż tak duża różnica, do chyba że zacznie się pracować w takim np. GIMPie, tutaj zdecydowanie czuć poprawę.

Faktem jest też to co pisał leterv, mycha fajnie leży w łapie, szkoda tylko że tych przycisków od x-fire i zmiany rozdzielczości nie da sie przekonfigurować, bo sie marnują.

dobry wybór :)

wyłącz jeszcze akcelerację i nie używaj przypadkiem interpolowanych trybów - 600,1200,2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale sam piszesz tak że "tobie coś wystarcza to innym też na pewno wystarczy." :lol: :lol:

 

Ja radzę kupić mysz o większej rozdzielczości bo dzięki temu jest możliwość wyboru kiedy mamy ją na biurku - kiedy kupisz mysz o mniejszej rozdzielczości niż na prawdę potrzebujesz to nie możesz zrobić nic i pozostaje jedynie dyskomfort.

 

ps. "ekran" w windows na szerokość "robię" w 3,75 cm czyli kłamiesz prawie 4x :lol:

wiesz co przed chwila skasowałem wszystko co do ciebie napisałem, stwierdziłem że po prostu szkoda czasu tu tracić bo zawsze jakiś się uber mądrala znajdzie, który tak naprawdę nie wie o czym gada ale daje rady innym i do tego wyśmiewa osoby żeby siebie podbudować

 

te dywagacje o pulpicie są przednie :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co przed chwila skasowałem wszystko co do ciebie napisałem, stwierdziłem że po prostu szkoda czasu tu tracić bo zawsze jakiś się uber mądrala znajdzie, który tak naprawdę nie wie o czym gada ale daje rady innym i do tego wyśmiewa osoby żeby siebie podbudować

 

te dywagacje o pulpicie są przednie :*

Nie zadałeś sobie pewnie trudu aby pomierzyć rozdzielczość myszy jakiej używasz dla pulpitu obecnie ... pewnie nie sprawdziłeś też czy używasz akceleracji i interpolacji - bez podstawowej wiedzy chcesz ze mną na ten temat dyskutować ?

 

ps. skoro ja nic nie wiem to to udowodnij

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zadałeś sobie pewnie trudu aby pomierzyć rozdzielczość myszy jakiej używasz dla pulpitu obecnie ... pewnie nie sprawdziłeś też czy używasz akceleracji i interpolacji - bez podstawowej wiedzy chcesz ze mną na ten temat dyskutować ?

 

ps. skoro ja nic nie wiem to to udowodnij

 

kolego takich jak ty powinno się banować z miejsca...

 

1. dpi myszy jest stałe i nie można go zmienić za pomocą *windowsowego slidera*, jedynie poprzez sterownik tgeosz urządzenia który daje możliwość zmiany dpi, *windowsowy slider* odpowiada wyłącznie za sensitivity...

 

2. Pomierzyć rozdzielczości myszy ? omg..... powtarzam raz kolejny dpi myszy jest wartością stałą, zależna od trybu pracy jaki się wybrało w sterowniku

 

3. czy używam interpolacji? dobre sobie.... pewnie że używam, załączyłem sobie w sterowniku tryb interpolacji, bo przecież bez tego nie da się grać.... gdybyś rzucił okiem na moja sygnaturze zauważyłbyś że w żadnej z myszy które posiadam interpolacja nie występuje...

 

4. to sugerowaniu mojej ułomności i niewiedzy na temat, enhanced precision mode czy braku informacji na temat ustawień myszy, wobec faktu że gram w q3 od 7lat i napisałem w tym czasie kilka recenzji myszek według mnie jest mocno chybioną złośliwą insynuacją

 

5. **Im większa gęstość obrazu tym więcej dpi powinna mieć mysz**

jeśli kursor przemieszcza się po ekranie w stosunku 1=1 dpi myszy do skoku na ekranie, gdzie windowsowy slider jest ustawiony na pozycji 50/50 nie potrzebujesz więcej dpi jest to tobie zbędne, wszystko zależy od tego czy takie sensitivity ciebie satysfakcjonuje

 

ja pracuje w rozdzielczości poziomej pulpitu 2560px

 

to teraz tabelka

 

mysz 400dpi potrzebuje ~16,26cm do pokonania 2560px na pulpicie

mysz 800dpi potrzebuje ~8,13cm do pokonania 2560px na pulpicie

mysz 900dpi potrzebuje ~7,22cm do pokonania 2560px na pulpicie

mysz 1600dpi potrzebuje ~4,06cm do pokonania 2560px na pulpicie

mysz 1700dpi potrzebuje ~3,82cm do pokonania 2560px na pulpicie

mysz 1800dpi potrzebuje ~3,61cm do pokonania 2560px na pulpicie

mysz 2000dpi potrzebuje ~3,25cm do pokonania 2560px na pulpicie

mysz 2500dpi potrzebuje ~2,60cm do pokonania 2560px na pulpicie

 

jeśli dobrze zrozumiałem z tego co piszesz to pracujesz w 1680px wówczas potrzebujesz 2,51cm do pokonania tej odległości na myszce 1700dpi, jeśli ty uważasz że używasz połowy tych dpi (bzdura) potrzebowałbyś 5,02cm na pokonanie 1680px pulpitu, z kąd się u ciebie wzięło że jest to 3,75cm dla 850dpi?

 

oh kolego kolego...

 

6. **

Im większa gęstość obrazu tym więcej dpi powinna mieć mysz ( zakładam że wszystkie elementy pulpitu odpowiednio powiększamy aby ich fizyczna wielkość była stała przy zwiększaniu gęstości ekranu więc po dwukrotnym zwiększeniu rozdzielczości myszy , ekranu , wielkości elementów pulpitu prędkość przemieszczania kursora będzie stała ).

**

 

długo się zastanawiałem czy to zdanie ma jakikolwiek sens, no i nie ma ;) czy ktoś poza samy autorem może mi wytłumaczyć o co tam chodzi ?

 

 

następny twój kretynizm zgłaszam moda bo nie zamierzam już więcej tracić na ciebie czasu...

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego takich jak ty powinno się banować z miejsca...

 

1. dpi myszy jest stałe i nie można go zmienić za pomocą *windowsowego slidera*, jedynie poprzez sterownik tgeosz urządzenia który daje możliwość zmiany dpi, *windowsowy slider* odpowiada wyłącznie za sensitivity...

1) Po przesunięciu windowsowego slidera w lewo (z pozycji środkowej) dla pulpitu włączane są "dzielniki" - przy przesunięciu o 2 miejsca z 1700 dpi robi się 850 dpi dla pulpitu ( czyli o połowę mniejsza rozdz niż fizyczna myszy ) - w istocie można to nazwać regulacją czułości czyli czułością (sensitivity) - nie wiedziałeś ? i śmiesz mnie obrażać ?

 

2. Pomierzyć rozdzielczości myszy ? omg..... powtarzam raz kolejny dpi myszy jest wartością stałą, zależna od trybu pracy jaki się wybrało w sterowniku

Sprawdź to co napisałem wyżej ... jeśli potrafisz - twoja niewiedza i brak szacunku są karygodne

 

3. czy używam interpolacji? dobre sobie.... pewnie że używam, załączyłem sobie w sterowniku tryb interpolacji, bo przecież bez tego nie da się grać.... gdybyś rzucił okiem na moja sygnaturze zauważyłbyś że w żadnej z myszy które posiadam interpolacja nie występuje...

Piszesz że używasz interpolacji , następnie piszesz że żadna z myszy którą masz "nie ma interpolacji" ... ale za to załączyłeś sobie ją w sterowniku - fajnie ... a myślałeś nad tym czemu musiałeś ową interpolację aktywować ? Wiesz przynajmniej jak interpolacja wpływa na dokładność/precyzję ? - sądzę że nie bo nie pisał byś takich rzeczy

 

4. to sugerowaniu mojej ułomności i niewiedzy na temat, enhanced precision mode czy braku informacji na temat ustawień myszy, wobec faktu że gram w q3 od 7lat i napisałem w tym czasie kilka recenzji myszek według mnie jest mocno chybioną złośliwą insynuacją

Napisałeś kilka recenzji? Naprawdę ? Twój brak wiedzy udowodniłem wyżej.

 

5. jeśli dobrze zrozumiałem z tego co piszesz to pracujesz w 1680px wówczas potrzebujesz 2,51cm do pokonania tej odległości na myszce 1700dpi, jeśli ty uważasz że używasz połowy tych dpi (bzdura) potrzebowałbyś 5,02cm na pokonanie 1680px pulpitu, z kąd się u ciebie wzięło że jest to 3,75cm dla 850dpi?

 

oh kolego kolego...

Pracuję przy rozdzielczości 1280x960 więc potrzeba myszy 850 dpi aby bez pomijania pikseli przejechać z jednego końca ekranu w drugi (w poziomie) przebywając na podkładce drogę ~3,75 cm (to wartość z grubsza i na szybko zmierzona bo dokładniej powinno być raczej ~3,82 cm) ... kolego

 

6. **

następny twój kretynizm zgłaszam moda bo nie zamierzam już więcej tracić na ciebie czasu...

Twój styl wypowiedzi pozostawia bardzo wiele do życzenia podobnie jak stan wiedzy ... no i bardzo ładnie i kulturalnie zacząłeś swoją wypowiedź ... aż pozwolę sobie na ponowne zacytowanie :

 

kolego takich jak ty powinno się banować z miejsca...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co przed chwila skasowałem wszystko co do ciebie napisałem, stwierdziłem że po prostu szkoda czasu tu tracić bo zawsze jakiś się uber mądrala znajdzie, który tak naprawdę nie wie o czym gada ale daje rady innym i do tego wyśmiewa osoby żeby siebie podbudować

 

te dywagacje o pulpicie są przednie :*

I teraz pytanie po co HQ12 dalej pisales az zapedziles sie do obrazania innych uzytkownikow? :|

 

Przytoczcie wiarygodne teksty zrodlowe to wtedy dam sobie spokoj z wyliczanka komu dac wolne od forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie po co HQ12 dalej pisales az zapedziles sie do obrazania innych uzytkownikow? :|

 

Przytoczcie wiarygodne teksty zrodlowe to wtedy dam sobie spokoj z wyliczanka komu dac wolne od forum...

Nie za bardzo można przytaczać wiarygodne testy bo to o czym tu piszemy to sprawa trywialna. Można to łatwo sprawdzić korzystając z procedury pomiaru rozdzielczości myszy (którą zresztą sam wymyśliłem). Elektronika myszy pracuje ze stałą rozdzielczością ale na skutek programowego "dzielnika" można ją zmniejszać lub za pomocą interpolacji zwiększać. Kiedy mysz wysyła 1700 "impulsów" na cal i suwak prędkości mamy na połowie to te impulsy są przekazywane 1:1 na pulpit ... kiedy ruszymy suwak dwa miejsca ze środkowego w lewo to przesunięcie kursora następuje co drugi impuls [czyli powiedzmy 2:1] czyli mysz nadal wysyła stałe 1700 "impulsów" na cal ... ale my pracujemy z prędkością 850 ... dpi i po przejechaniu na kartce papieru jednego cala nie przejedziemy na pulpicie 1700 pikseli tylko 850. To na prawdę logiczne i proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie po co HQ12 dalej pisales az zapedziles sie do obrazania innych uzytkownikow? :|

 

Przytoczcie wiarygodne teksty zrodlowe to wtedy dam sobie spokoj z wyliczanka komu dac wolne od forum...

 

na tym polega cała sprawa, zwyczajnie rzeczy, o których on pisze nie istnieją więc nie ma żadnego artykułu na ten temat...

 

koleś ma prowokujący styl wypowiedzi do tego pisze totalne bzdury, a później kiedy już się zorietował ze niema racji zaczyna dopowiadać sobie rzeczy, o których pisałem przed nim dopasowując swoją wypowiedz tak żeby nie wyglądać jak...

 

zwróć uwagę jak ewoluuje jego postrzeganie, w obecnym momencie on zgadza się ze mną że dpi myszy jest stałe, natomiast w pierwszych postach twierdził że ono się zmienia zależnie od ustawienia *sensitivity slide bar* a określanie magicznych dzielników stało się w obecnym momencie tylko i wyłącznie instrukcją systemu dla ruchu wskaźnika co faktycznie ma miejsce... z tym że dpi myszy się nie zmienia... sterownik windowsa zlicza informacje na temat ruchu myszy i powiększa je lub pomniejsza, w praktyce nie można mówić o dzielnikach... dlatego że kalkulacja jest zupełnie inna widndows po przesunięciu slidera 1x w lewo wykona ruch 3pixeli na ekranie gdzie myszka wysłała informacje o 4px, już nie jest to taka komfortowa sytuacja gdzie tak jak mówi kolega kyle w pozycji 2 w lewo od środka można mówić o przesunięciu w stosunku 1px:2cpi , w poprzednim położeniu 1 od środka w lewo jest to ratio 3:4? ehh nie wydaje mi się,,, myszka nie zaczyna skakać po ekranie co 3pixele... bo chyba nie powie mi że skok wskaźnika na ekranie może odbywać się co 0,75% jednego pixela :blink:

 

i niby że mysz będzie pracować w pozycje jeden od środka w lewo z czułością 1275dpi ? ofc...

 

i jeśli jest to takie logiczne i proste jak on uważa to niech mi kretynowi to wyjaśni na podstawie tabelki ratio dla windows sensitivity slide bar

1. 0.03125   2. 0.0625   3. 0.25   4. 0.5   5. 0.75   6. 1.   7. 1.5   8. 2.   9. 2.5  10. 3.  11. 3.5

a o tu proszę wartości MouseSensitivity z rejestru

1 , 2 , 4 , 6 , 8 , 10 , 12 , 14 , 16 , 18 , 20

(informacja zaczerpnięta z overclock.net)

 

tutaj artykuły zahaczające o tematykę *how windows manage mouse sensitivity*

 

click

click

click

 

nie znalazłem nic co opisywałoby bezpośrednio windows sensitivity slide bar

 

a teraz interpolacja...

Piszesz że używasz interpolacji , następnie piszesz że żadna z myszy którą masz "nie ma interpolacji" ... ale za to załączyłeś sobie ją w sterowniku - fajnie ... a myślałeś nad tym czemu musiałeś ową interpolację aktywować ? Wiesz przynajmniej jak interpolacja wpływa na dokładność/precyzję ? - sądzę że nie bo nie pisał byś takich rzeczy

nie jest nawet w stanie pojąć wyraźnej kpiny, on niby uważa że interpolacje się da włączyć w sterowniku, mam chociaż nadzieje że on wie co to jest interpolacja i z czego wynika... pisze mi jakieś bzdury o interpolacji że pewnie jej nie sprawdziłem... wszystkie myszki które wyszczególniłem w podpisie nie emulują rozdzielczości w żaden sposób... więc o czym on do cholery pisze?

 

w mx500, mx510, ie 3.0 nawet nie można zmienić dpi... jedynie DA pozwala używać trybów 450/900/1800 i tam nie mam mowy o jakimkolwiek interpolowaniu ruchu...

 

 

przykro mi bardzo ale tacy ludzie są po prostu... co ubrałem w poprzednim poście w bezpośrednie słowa, które zwyczajnie stwierdzają prostolinijnie fakt.

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. 0.03125   2. 0.0625   3. 0.25   4. 0.5   5. 0.75   6. 1.   7. 1.5   8. 2.   9. 2.5  10. 3.  11. 3.5
Sam potwierdziłeś teraz moje słowa. Jeśli 1. to pozycja max w lewo a 11. to max w prawo to ja mam punkt 4. czyli 0,5 ... czyli 1700 x 0,5 = 850 ... proste i logiczne ... i pokrywa się z pomiarami które zrobiłem dla .4 i 6.

 

 

on niby uważa że interpolacje się da włączyć w sterowniku,

TAK uważam że można interpolować programowo ( patrz punkty z tabeli od 7. w górę )

 

przykro mi bardzo ale tacy ludzie są po prostu... co ubrałem w poprzednim poście w bezpośrednie słowa, które zwyczajnie stwierdzają prostolinijnie fakt.

A ty dalej mnie obrażasz :huh: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za debil...

 

sorry Orgiusz daj mi bana takiego żebym nie mógł czytać tego kolesia, ręce normalnie opadają, tak jak mówiłem strata mojego czasu

 

eot

Ale o co ci chodzi ? - nie będę ci tłumaczył na rysunku jak to działa bo aż nie wypada.

 

Jeszcze podpowiem że w paint można zaobserwować (i wykryć) interpolację ... np. na położeniu 8. z tabeli kursor będzie przeskakiwał co 2 piksele a nie co jeden- popatrz ... mówię ci nawet jak to zobaczyć ... więc jeśli masz mysz 800 dpi to w tym położeniu kiedy przejedziesz cal na podkładce (pod myszką narysuj sobie linię 25,4mm) to na ekranie kursor przemieści się o 1600 pikseli ( jeśli oczywiście rozdzielczość ekranu na to pozwoli ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...