Skocz do zawartości
Idaho

Dokręcanie Płyty

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem szukałem i nic nie znalazłem.

Jak powinno się prawidłowo przykręcić płytę. Standardowe ATX PCB. 6 otworów wzmocnionych otoczką metalową. I tu pojawia się problem dokręcę na chama wszystkie to wiadomo. Czyli biorę na logikę dwie na górze muszą być no bo coś musi utrzymać proca z wentylatorem (tak kombinuję :) ) następnie przy śledziach no bo grafa waży ale na końcu grafy już nie i na dole przy śledziach jeszcze jedna patrząc na obudowę tower stojącą. Czyli 4 śruby reszta kołki. I co wyszło? To że górny krótszy i lewy dłuższy (boki) mają śruby a reszta kołki. I nadal nie wiem czy dobrze. Kiedyś ktoś mi mówił że 3 wystarczą a reszta na kołki ale jak to jest dzisiaj gdy grafy i proce swoje ważą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem szukałem i nic nie znalazłem.

Jak powinno się prawidłowo przykręcić płytę. Standardowe ATX PCB. 6 otworów wzmocnionych otoczką metalową. I tu pojawia się problem dokręcę na chama wszystkie to wiadomo. Czyli biorę na logikę dwie na górze muszą być no bo coś musi utrzymać proca z wentylatorem (tak kombinuję :) ) następnie przy śledziach no bo grafa waży ale na końcu grafy już nie i na dole przy śledziach jeszcze jedna patrząc na obudowę tower stojącą. Czyli 4 śruby reszta kołki. I co wyszło? To że górny krótszy i lewy dłuższy (boki) mają śruby a reszta kołki. I nadal nie wiem czy dobrze. Kiedyś ktoś mi mówił że 3 wystarczą a reszta na kołki ale jak to jest dzisiaj gdy grafy i proce swoje ważą ?

standard atx to 9 lub 10 otworów mocujących - daje to na prawdę stabilne zamocowanie mobasa

ja tam wszysto na śrubki preferuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najpierw montować płytę -> cooler? W tej chwili mam zdemontowaną płytę a już nie chciało mi sie zdejmować coolera i zdziwka bo wygina płytę główną w łódeczkę s775. Czy to normalne? Na s478 czegoś takiego nie było. Jak z naprężeniami? Jak ponownie będę przykręcał MB to najpierw zdjąć wiatrak? Cooler boxowy Intela. W filmiku instruktażowym Intela pokazują coby najpierw przykręcić płytę a potem collera (proc wiadomo siedzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś w 100% pewien, że dobrze zamontowałeś coolera (szczególnie te wersje z otworami w laminacie, co porządnie trzymają się) to i ostrożnie możesz część ciężaru przytrzymać za cooler. Aczkolwiek wiadomo, radiator, procek, miejsce styku. Wszystko z wyczuciem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wygina Ci płytę to od środka włóż kawałek zwiniętej gąbki, gumki do ścierania w miejsce które znacząco sie wygina,

Oczywiście zakładam że pod prockiem jest równo inaczej gąbka by sie przytopiła

Szkoda że nie pokazałeś jak to wygląda odpowiedzi byłyby bardziej precyzyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...