Skocz do zawartości
lucius

Ram , Co Wybrac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem krótko Kingston 667 na Elpidach za 99zl czy TwinMos Twister 800 za 111zl

 

Na razie będzie 2 x 1GB, a później może się włoży 4 x 1GB, albo 2 x 2GB jak moduły 2GB potanieją.... :D

 

Do wyboru mam sklepy:

 

Sprzetkom.pl

Proline.pl

Komputronik.pl

Sirius.pl

 

Dlatego zakładam, że gdzieś znajdę te pamięci na kościach Elpida... :)

 

A na jakich kościach są w końcu Twistery, może ktoś to zweryfikować, albo ktoś zna coś poza przypuszczeniami?

 

Ewentualnie mogę wziąć Kingmaxa 1066 2 x 1GB za 280zl co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde moglby mi ktos szybko odpowiedziec czy brac

 

kingston 2x1gb 667 nie na elpidach ; d

 

Pamięć DDR2 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum CL4 OCZ2P8002GK

 

btw: na czym sa te ocz , i na czym sa kingstony nie elpidowe ? : d

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingstony nie na Elpidach są na remarkowych kościach Kingstona najczęściej i podkręcają się różnie, w zależności od sztuki.

Masz rację, mamy Kingstone na roznych Elpidach jedne lepsz inne gorsze do o/c jak sie trafi...

 

Ktos wie jak sie kręcą TwinMos Twister 800 :?:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za 2gb dalem 236 zl . wiec 16zl wiecej niz podajesz za twinmosy , a radiatorek ladniejszy :)) .

 

pozatym promosy tez nie sa zle ;)

 

 

 

pozatym wydaje mi sie ze moga to byc elpidy bo :

 

http://www.ocztechnology.com/products/memo...um_dual_channel

 

i zdadza sie to z moim ID ramu :) . a tam podaja ze chodza na 4-5-4-15

 

i jezeli wierzac zestawieniu z http://forum.pcarena.pl/showthread.php?t=28961

 

to

 

PC2-6400 EL Platinum Rev 1.0 4.0-5-4-15 @ 2.1V Elpida

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, moje Twistery powinny byc teraz na poczatku tygodnia. Cena 105zl sztuka, na pewno potestuje i zobaczymy, tez rozwazalem te OCZ. Najwyzej sprzedam TwinMosy i kupie OCZ puki pamieci sa takie tanie hehe, takze Ty testuj OCZ, a ja bede pozniej Twistery niedlugo i zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oplaca sie kupowac nic po za najtanszym kingston albo goodram667.

 

opoznienia CL na intelu to roznica nie zauwazalna praktycznie. wiecej daja MHZ. chyba ze ktos lubi cyferki. hehe a wiem cos o tym bo mialem ballistixy ;)

Nie do konca.. CL5 to max.. CL6 to juz tragedia, nie oddlbym moich 950cl5 na 1050cl6 bo jak testowalem to wychodzilo tragicznie ;D a mam kingstony 667 ktore lataja na 950cl5 i jestem super zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sie oplaca doplacic do Twisterow, bo roznica w cenie jest ok 10zl kosztuja 105zl za sztuke, a Kingstony 99zl, w proline sa niby za 89, ale koles nie chcial powiedziec na jakich sa kosciach, ani pokazac modulow. Wole doplacic do 105zl i miec radiatory, standardowe 800MHz i z tego co sie orientuje pewne Elpidy..... nie wiem bede mial za kilka dni to przetestuje i na pewno opisze wrazenia gdzies tu na forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna jeszcze dostac kingstony na elpidzie? przeszukalem sporo sklepow, pytalem sie sprzedawcow z allegro i chyba wszystkie nowe dostawy to remarki :/

 

Wydaje mi sie, ze w tej chwili klasyfikacja cena/oc wyglada tak:

 

1. Goodram 667 micron d9g** / elpida

2. Kingston 667 elpida

3. Kingmax 667 powerchip

 

za kazda kostke 1GB 667 tych firm placimy ~90zł

 

Czy jest jeszcze jakas tania pamiec, ktora jest dostepna w Polsce i dobrze sie kreci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sie oplaca doplacic do Twisterow, bo roznica w cenie jest ok 10zl kosztuja 105zl za sztuke, a Kingstony 99zl, w proline sa niby za 89, ale koles nie chcial powiedziec na jakich sa kosciach, ani pokazac modulow. Wole doplacic do 105zl i miec radiatory, standardowe 800MHz i z tego co sie orientuje pewne Elpidy..... nie wiem bede mial za kilka dni to przetestuje i na pewno opisze wrazenia gdzies tu na forum...

 

apollo.pl kingston/goodram 2x1 667 ~190zl.. a co do radiatorkow to sie mylisz i to bardzo.. czytalem kilka testow i radiatory jedynie kumuluja cieplo, srednoi 10 stopni wiecej jak bez, na co tez mam dowod bo mam Patriot SL kolegi ktore na @950 parza.. a moje sa lekko chlodne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to kuriozum : ) . w pamieciach montuje sie radiatory dla chlodzenia , a tu jednak sie okazuje ze jest na odwrot : ) . i w pizdu caly misterny plan , wszystkie firmy produkujace ram sie myla ; d , a moze to spisek producentow ? moze chca zeby pamieci sie grzaly i palily zeby konsumeci musieli ciagle kupowac nowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to kuriozum : ) . w pamieciach montuje sie radiatory dla chlodzenia , a tu jednak sie okazuje ze jest na odwrot : ) . i w pizdu caly misterny plan , wszystkie firmy produkujace ram sie myla ; d , a moze to spisek producentow ? moze chca zeby pamieci sie grzaly i palily zeby konsumeci musieli ciagle kupowac nowe ?

 

To bylo zalosne :) Ponizej masz odp ;]... radiatorki sa dla takich ludzi jak Ty :D ktorzy kupia bo mysla ze to cos daje zamiast poczytac..

 

 

Radiatorki sa po to, zeby przyciagac ludzi. No chyba ze dasz na nie jakis nawiew, to wtedy pomoga. ;)

 

 

Z nawiewem jest miodzio, tylko ze to dodatkowy halas.. no i moje 667@950 po godzinie prime sa ledwo chlodne wiec imo nie potrzebny im radiator z nawiewem :) braciszka kingmaxy 1066 tak samo a te kumpla patrioty to parza ze szok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...