Skocz do zawartości
SulecK

Toshiba Qosmio G40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako ze mialem okazje pobawic sie przez 2 dni w/w lapkiem napisze mala recenzje.Przepraszam za jakosc zdjec ale nie mialem nic

lepszego pod reka (komorka)

 

Na poczatku moze parametry:

Toshiba Qosmio G40

-procek T7700P(2.4)

-2GB ramu

-HDD 2x200gb

-nagrywarka HD-DVD

-grafika 8600m gt

-WiFi i BT

-kamera 2M

-wbudowany tuner TV

-matryca 17'' WUXGA HD 1020p !!!

-wbudowane glosniki w matryce + dodatkowe dwa miedzy klawiatura i trzeci pod spodem (mini subwoofer)

-2xExpress card

-system Windows Vista Ulitimate

Cena koncowa bagatela ok 12999pln :mur:

 

Lapek zapakowany dosc ciekawie bo w kartonie dodatkowo zabezpieczony nalozona "cisnieniowo" folia.

(Nie)stety brak myszki i torby w zestawie - dodatkow tylko pilot do Media center i spory zestaw kabli.

 

Wykonanie

Pierwsze co rzucilo sie w oczy to duzy srebrny napis Qosmio z tylu matrycy.Otwieranie laptopa rozwiazano dosc porzadnie

(metalowy zatrzask).

Dołączona grafika

Zaraz po otwarciu - masakra - druga polowa lapka lacznie z klawiatura BIALA - mowiac szczerze nie przypadla mi to do gustu -

wygladalo to jak wanna :lol2:

Dołączona grafika

Po bokach pokretla do regulacji glosnosci i inne wszystko podswietlone na niebiesko...

Dołączona grafika

Jakosc wykonania stoi na dosc wysokim poziomie lacznie z lakierem w przypadku obudowy matrycy ciemno niebieski metalik co w przypadku klawiatury i jej okolicy tak jak napisalem koloru wanny hehe.

 

Kultura pracy i chłodzenie

Laptop pracowal dosc cicho biorac pod uwage bebechy jakie tam siedzialy, nie moglem stwierdzic jakiejs razaco glosnej pracy.

 

Ekran i kamera

Ekran matryca WUXGA - czegos takiego jeszcze nie widzialem - katy widzenia i odwzorowanie barw + brak smurzenia - poprostu malina.Matryca zostala wyposarzona w glosniki po bokach-taki maly telewizor 17''

Dołączona grafika

Jakosc dzwieku coz - glosniki sygnowane przez firme HARMAN KARDON - jakosc i natezenie generowanego dzwieku jak na laptopa wrecz powalajaca!

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Uklad klawiszy i praca w normie, moze troche brakowalo mi zwyklej myszki.

 

Niestety nie mialem czasu zeby przeprowadzic jakis testow wydajnosci - ogolna praca w sys. Vista w pelni komfortowa.

 

Powiem tylko ze jesli bylo by mnie stac to byl sie zdecydowal ale tylko z wzgledu na technologie w jaka jest wyposazony - nie wyglad (Asus).

 

Na plus

-szybkosc dzialania

-matryca

-glosniki

-jakosc wykonania

-wyposarzenie w wyjscia i wejscia

 

Minusy

-wyglad !!!

-cena !!!

 

+/- brak torby i myszki

 

Na koniec takie male porownanie wielkosci Toska 17'' VS Asus X50 15,4''

Dołączona grafika

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez SulecK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

procek 2.4Ghz i 2x200Gb HDD - sweet...

 

Ale gabaryty i matryca dyskwalifikuja go jak dla mnie ^_^ Zrob testy w 3d smarkach. Ta wersja grafiki ma na 99% pamieci DDR3.

Aha i podaj nam, - na jakich zegarach pracuje karta graficzna/ pamiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ciekawy, aczkolwiek brakuje mi pełnowymiarowej klawiatury w tak dużym laptopie, natomiast okrągłe osłony głośniczków wyglądają jak zaślepki wentylacyjne na tylnej ściance w starych szafach :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

widziałem tego notebooka w jednej z Irlandzkich sieci komputerowych PC WORLD , testowałem ,oglądałem... jak dla mnie notebook nie powinien nazywać się notebookiem :) Dlaczego ?? Ta seria naprawdę to przesada jeśli chodzi o gabaryty wielkości oraz ciężkości , środek niczego sobie ,,, strasznie grupa klapa matrycy ze względu na wysokoą rozdzelczość ekranu....

 

Wiadomo gusty są różne ... dla mnie 15,4 to max

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to? A gdzie te wszystkie piksele mają się pomieścić, jak nie w "grubej klapie matrycy" ? :lol:

 

A sama tośka zupełnie nie robi wrażenia na mnie- podsytem cpu/mem faktycznie daje radę (znam z autopsji ;)) ale reszta dalece przeciętna. Brak bloku z klawiaturą numeryczną to przy 17" ekranie pomyłka jak dla mnie.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 17" quosmio maja jedna zasadnicza wade ... sredni uklad graficzny.

Rozumiem ze to maxco mozna wlozyc do 15" ale w topowej 17" wypadalo by w dzisiejszych czasach zainstalowac conajmniej gf8700.

 

A blok numeryczny to tez dziwna sprawa ... miejsca jest az nadto :?

 

No jak to? A gdzie te wszystkie piksele mają się pomieścić, jak nie w "grubej klapie matrycy" ?

Ja glupi o tym nie pomyslalem .. dzieki Draaku ... prawie sie wyglupilem przed milionami sluchaczy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d(w)azon, polski nie jest twoim językiem ojczystym? Nie rozumiesz, że to zdanie "strasznie grupa klapa matrycy ze względu na wysokoą rozdzelczość ekranu" to jakiś lol roku? Ale dzięki, przed snem dobrze się pośmiać :lol:

 

@ baxxxio, do usług, dobrze czasem oświecić kolegę z forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...