Skocz do zawartości
bellon

Producenci Dysków

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam nabyć dysk który ma służyć jako magazyn na dane. Nie interesuje mnie głośność oraz wydajność tylko trwałość i niezawodność. Wyczytałem na forum że, wiele zależy od szczęścia, jednak może, możnaby stworzyć jakąś statystykę.

I teraz tak, mam pytanie głównie do handlowców, importerów, hurtowników, sklepikarzy handlujących tego rodzaju sprzętem:

Jaki producent przysparza Wam najwięcej problemów, czy można zauważyć jakieś niekorzystne proporcje odnośnie sprzedarzy a ilości reklamacji u któregoś z producentów. Innymi słowy jakie dyski polecacie niezdecydowanym klientom, co montujecie w zestawach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na takie pytanie nikt nie odpowie Ci rzetelnie. Wszyscy beda zachwalac to czego maja najwiecej na magazynie, lub maja na tym najwieksza marze. Kazdy dysk moze sie zepsuc bo jest tam wiele czesci podatnych na uszkodzenia.

Z wlasnego doswiadczenia polecam Seagate bo mam juz 6 dysk tej firmy i jeszcze zaden mi nie padł. Obecnie mam 3x 7200.10.

A do tego przemawia za Seagatem 5 gwarancja, która mozla realizowac w polskim oddziale w W-wie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Seagate - miałem 13 GB przez ~5 lat i sprzedałem w 100% sprawny.

Padly mi 3 dyski Barracudy Seagate. Jeden padl w sumie z mojej winy : spadl z 5 cm , wypadl z tacki w ktora sie go do budy wkreca. Dwa padly same z siebie , poszedl dysk C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście że panuje tak dziwna tendencja, że jak niewiadomo co za dysk polecić to polecamy Seagate. Przez to jest ich chyba najwięcej w użytku i przez to mają taką dobrą opinie, ale też najczęsciej można usłyszeć że się psują.

Myślałem że, ktoś się odważy i zapoda jakieś liczby hurtowe. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...