Skocz do zawartości
wojsed

Budowa Sieci Lan - Podział łącza Internetowego

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy próbuje zbudowac sobie w domu sieć i cały dzień się męcze i tego nie mogę, więc opisze w prosty sposób co jest nie tak i pprosze o rownie prosta odpowiedź :P

Mam 3 kompy do podłączenia w sieci (Net24 na Annexie A na liniach TPSA)

PC-1 (To będzie serwer) – Gigabyte p35-Ds3r, C2D E6750,2gb ramu, karta sieciowa zintegrowana - Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC. Z tyłu jest wejście na kabel ethernet

Tu jest podłączony router Asmax 904g ( z modemem ADSL annex A, oraz WIFI) ethernet rj45 do kompa, kabel telefoniczy (w zestawie pisze ze Rj11?) do gniazdka telefonicznego. Wczoraj nie mogłem się podłączyć na Viscie 64bity, wiec dzis wgrałem XP Pro Sp2 x86 i taki system jest na wszystkich 3-ech kompach.

 

PC-2 – AMD semptron 2200+, ASROCK K7S41GX, 256mb ramu, karta sieciowa zintegrowana - sis -900 based PCI Fast Ethernet Adapter. Z tyłu wejscie na kabel telefoniczny (rj11?)

PC-3 Pentium II 400mhz, 256ramu , płyta głowna nieznana, stary komp, na razie odpada bo widzę że z tyłu nie ma żadnego internetowgo wyprowadzenia ( poza modemem) wiec trzeba chyba dokupić kartę sieciową. Ta płyta jest chyba 98/99 więc pewnie posiada PCI 1.0 czy mogę kupic karte na PCI 2.0/2.1?

 

W instrukcji routera piszę żeby ustawić w protokole tcp/ip IP i DNS automatyczny. Na tym PC-1 komputerze mam połączenie z internetem. Jak teraz dalej prawidłowo podłączyć.

Chcę żeby PC-1 byłby jakby serwerem, reszta korzystała z jego łącza internetowgo i także moły ze sobą wymieniac pliki czy stworzyc drukarki sieciowe.

Mam w domu kilka kabli telefonicznych, ale nie wiem jakiego one są typu więc może gdy podlaczalem to po prostu nie mogłem.

Podłączyłem PC-2 kablem telefonicznym z komputerem i wtyczką telefoniczną i w komputerze w połączeniach sieciowych-połączenie lokalne – pisało że niepodłączony.

Nie wiem jak skonfigurować czy gdzieś wpisać nazwy komputerów , domeny własne ip, proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz ruter to po co jeden komputer ma robic za serwer?

 

podlaczasz kabel od dostawcy do rutera, ustawiasz w nim login/haslo czy jak to sie tam robi w ADSL, ruter ma wbudowany switch wiec podlaczasz kazdy komputer do tego switcha, kable uzywasz normlane ethernetowe rj45, w kazdym komputerze dajesz aby automatycznie pobral ip i powinno wszystko smigac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...