Skocz do zawartości
tbadoo

Identyfikacja Pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dwie 1-gigowe kosci corsairow (jak w podpisie) i mobo P5W64 WS Pro. Kości są osadzone w dimach 1 i 3. Nie wiem czy tak ma byc ale przy poscie kompa widzę informację o pamięciach: PC2-5300 Dual Channel Interleaved. Czy nie powinno byc PC2-800... ? Jesli tak to co i jak mam zmienic? Czy to wina jakiegos ustawienia w biosie? Jego num to 903.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dwie 1-gigowe kosci corsairow (jak w podpisie) i mobo P5W64 WS Pro. Kości są osadzone w dimach 1 i 3. Nie wiem czy tak ma byc ale przy poscie kompa widzę informację o pamięciach: PC2-5300 Dual Channel Interleaved. Czy nie powinno byc PC2-800... ? Jesli tak to co i jak mam zmienic? Czy to wina jakiegos ustawienia w biosie? Jego num to 903.

Przestaw w biosie OC na manual i ustaw dzielnik na odpowiedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestaw w biosie OC na manual i ustaw dzielnik na odpowiedni.

Dziękuję, a jeszcze poproszę powiedz mi jak dokladnie to zrobic. Nie krecilem jeszcze kompa i nie wiem jak to się zmienia ręcznie. Bios to AMI.

 

EDIT: Ok, znalazlem. Ale jak ustawilem najwyzsza wartosc: DDR2 1067 to przy poscie mialem PC2 - 8500 a przy tescie zapisu do pamieci w Everescie komputer mi sie zresetowal. Ustawilem teraz na DDR2 800 i wszystko chyba gra. Przy poscie jest teraz PC2 - 6400. Nie wiem czy to graniczna wartosc tych pamieci bo w sumie nie mialem sie jeszcze kiedy zaczac bawic w krecenie kompa wiec nie orientuje sie jeszcze w tym za bardzo.

Edytowane przez tbadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, a jeszcze poproszę powiedz mi jak dokladnie to zrobic. Nie krecilem jeszcze kompa i nie wiem jak to się zmienia ręcznie. Bios to AMI.

 

EDIT: Ok, znalazlem. Ale jak ustawilem najwyzsza wartosc: DDR2 1067 to przy poscie mialem PC2 - 8500 a przy tescie zapisu do pamieci w Everescie komputer mi sie zresetowal. Ustawilem teraz na DDR2 800 i wszystko chyba gra. Przy poscie jest teraz PC2 - 6400. Nie wiem czy to graniczna wartosc tych pamieci bo w sumie nie mialem sie jeszcze kiedy zaczac bawic w krecenie kompa wiec nie orientuje sie jeszcze w tym za bardzo.

Musisz tez zwiększyć napięcie na pamięciach na takie jakie chce producent i w zakładce Advanced-chipset, przestawić konfiguracje timingow z SPD na manual, tam tez przestawić na takie jakie chce producent.

 

Od siebie dodam, że na P5W64 jedynym słusznym dzielnikiem jest 1:1 i na innych mimo wysokich taktowań wydajność jest niezadowalająca, więc lepiej podkręć CPU i ustaw 1:1 na niskich timingach, niż te 1066 przy 1:2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, planuję oc procka i pamięci więc przyjrzę się temu i zastosuję do Twojej rady, ale póki co borykam sięz problemami z tą mobo (problem opisałem tutaj ), prawdopodobnie pójdzie do wymiany, no i będę wymieniał też grafikę więc na razie się wstrzymuję z wszelkimi oc.

Edytowane przez tbadoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...