Skocz do zawartości
b3y

Przegrzany Laptop , Wylacza Sie , Zla Optymalizacja Wiatrakow .

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

 

Szukalem na forum nie moglem znalesc . Zalozmy ze gram w CS (counter strike) po chwili , laptop sie wylacza bez niczego . Dotykam

go od spodu jest przegrzany mozna na nim jajka smazyc , klawiatura od zewnatrz tez nagrzana , matryca u dolu to samo . Nie wiem co robic , nie ma jakjiegos programu do szybszej pracy wiatrakowa bo wydaje mi sie ze jede wiatrak pracujesz szybciej od drugiego (mam 2).

Mam toshibe Satellite A-75S2112 , jest to intel pentium 4 - 3.7 Ghz .

 

Z gory dziekuje pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zła optymalizacja wiatraków tylko bardzo prądożerny procesor!

 

Po drugie, laptop mając taki procek P4 3,7GHz (były takie w ogóle mobile?) ma już trochę czasu i być może jest w środku mocno zabrudzony.

 

Polecam laptopa przeczyścić w środku, wymienić pasty termoprzewodzące pod wszystkim czym się da, zainstalować program do monitoringu temperatury i pracy wiatraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zła optymalizacja wiatraków tylko bardzo prądożerny procesor!

 

Po drugie, laptop mając taki procek P4 3,7GHz (były takie w ogóle mobile?) ma już trochę czasu i być może jest w środku mocno zabrudzony.

 

Polecam laptopa przeczyścić w środku, wymienić pasty termoprzewodzące pod wszystkim czym się da, zainstalować program do monitoringu temperatury i pracy wiatraków.

 

Laptop jest na gwarancji , byl oddany do servisu z tym samym problemem co mam teraz wyczyscili wiatraczki i cos lepiej chodzilo , ale dla mnei to jest bezsens zeby czyscic go co 2-3 miesiace innym chodzi po pare lat . Musi byc jakies inne wyjscie i czemu wiatraczki chodza przy starcie jak szalone a jak laptop sie grzeje to chodza prze pol wolniej . Mysle ze jakby pracowaly jak przy starcie to by sie nie grzal , tylko jak uzyskac taki efekt .

 

Dzieki pozdrawiam

 

P.S Prosil bym o tytulu programu do kontroli wiatraczkow i monitoringu temperatury ...

P.S 2: Tak byly takie mobile 3.7 jak na laptopa to jest duzo . Laptop przez to jest duzy i wyglada jak kobyla . Ale przy czym jest bardzo wydajny , czasami az za bardzo ...

Edytowane przez b3y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam toshibe Satellite A-75S2112 , jest to intel pentium 4 - 3.7 Ghz

Troche cie poniosla ulanska fantazja :D Masz zapewne Mobile P4 3.06 ;)

Mobile troche myli,bo te procki mocno sie grzaly :D

 

P.S Prosil bym o tytulu programu do kontroli wiatraczkow i monitoringu temperatury ...

NHC , mozesz tez sprobowac SpeedFana.

 

 

 

 

 

 

 

Ale przy czym jest bardzo wydajny , czasami az za bardzo ...

Troche bym polemizowal... ani Procesor jakis specjalnie udany(jako mobilny),ani karta graficzna nie zachwyca(zintegrowana r9000 IGP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników super PureOC forum:) i zmierzam do sedna sprawy postaram się jak najkrócej streścić swój problem:

 

Posiadam laptopa ARISTO VISIOn I375, gram od niedawna w klasyka (bardzo stara gra) Baldur's Gate 1 zauważalnym po krótkim czasie ze przy tak biednej grafice i ogólnych wymaganiach laptop zaczyna bardzo się nagrzewać (POSIADAM PODSTAWKĘ CHŁODZĄCĄ) nie wiem co jest grane i martwi mnie to trochę bo wyrzygałem ładne parę klocków na owy nootebook i nie chcial bym zeby sie coś spaliło. Proszę o pomoc.

 

 

 

 

 

Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...