Skocz do zawartości
ant0n88

Msi-6590 Kt6 Delta - "brak Sygnału"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam następujący problem z płytką MSI-6590 KT6 DELTA: zakupiłem od kolegi tą płytę główną + procek (athlon 1.15 Ghz) + graf (gf 5200) + 512 mb ramu podłączam do swojej reszty sprzętu i po odpaleniu na monitorze pojawia się "NO SIGNAL". Sprawdziłem grafikę na innym komputerze oraz próbowałem podłączyć kompa do innego monitora i dalej nie działało... jak włożyłem gf 4 mx440 także był ten sam problem więc na pewno spowodowane jest to płytą główną... I mam do was pytanie czy świadczy to że płyta została uszkodzona czy może da się coś z tym jeszcze zrobić (dwa dni temu płyta działała u kolegi z tamtym sprzętem więc istnieje możliwość tylko uszkodzenia przy przekładaniu :/)

 

szukając na forum podobnego problemu znalazłem taki temat: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2536605 gdzie Albi_On napisał: "mi działa pomimo początkowych problemów z jej odpaleniem (fbs ustawiony był za wysoko czego skutkiem było brak sygnału na monitorze)" czy możliwe żeby miał ten sam problem ?? przeszukując instrukcję mojej płytki nie znalazłem możliwości ustawiania fsb za pomocą zworków jak w płytce Ms-7015 (FSB Clock Jumper: SW1, SW2 - u mnie na płytce takich wejść nie ma... :/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, problem niemożliwości odpalenia komputera po jego złożeniu, dołożeniu jakichś podzespołów czy też ich wymianie lub chociażby samym ich przełożeniu jest dość powszechny - i w większości przypadków nie jest to kwestią uszkodzenia. I wcale nie musi być to karta graficzna.

 

Jednak skoro jako tako domyślałeś się, że problem jest dość powszechny to nie rozumiem, dlaczego intuicja nie kazała Ci zajrzeć do działu Fequerently Asked Questions (FAQ)... No i nie jesteś jedynym, któremu nie przyszło to na myśl - jeszcze trochę i ten dział dosłownie pokryje się pajęczynami jeżeli nikt tam nie będzie wchodził :P

 

Do rzeczy:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=240839

Któryś z "zabiegów" powinien pomóc ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, problem niemożliwości odpalenia komputera po jego złożeniu, dołożeniu jakichś podzespołów czy też ich wymianie lub chociażby samym ich przełożeniu jest dość powszechny - i w większości przypadków nie jest to kwestią uszkodzenia. I wcale nie musi być to karta graficzna.

 

Jednak skoro jako tako domyślałeś się, że problem jest dość powszechny to nie rozumiem, dlaczego intuicja nie kazała Ci zajrzeć do działu Fequerently Asked Questions (FAQ)... No i nie jesteś jedynym, któremu nie przyszło to na myśl - jeszcze trochę i ten dział dosłownie pokryje się pajęczynami jeżeli nikt tam nie będzie wchodził :P

 

Do rzeczy:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=240839

Któryś z "zabiegów" powinien pomóc ;)

Pzdr.

Dzięki... wstyd sie przyznac w czym był błąd ale napiszę :P nie zauważyłem że płyta jest dwunapięciowa i podłączałem jeden kabel zasilający :F proponuje dodać taką pozycję do postu zamieszczonego przez obibogs'a :D bo zdażają się też takie ciemnoty jak ja :/ thx za zainteresowanie... POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obiboQs'a jak już :P

 

Jest w tym wątku (bodajże już na wstępie) napisane, aby sprawdzić, czy wszystkie kable są dobrze podpięte ze szczególnym naciskiem na te zasilające.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...