Skocz do zawartości
Destiny

Wolne Transfery Po Sieci...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam w domu routerek Linksys WRT54GS v4 i przez niego lacze sie z netem. Kazdy komp jest skonfigurowany manualnie z roznymi ip itd i kazdy komp laczy sie bezprzewodowo z routerem.

Ostatnio potrzebowalem przesniesc troche rzeczy z jednego kompa na drugi i stwierdzilem ze bedzie najszybciej przez wlasnie siec.

 

Przesylalem pliki z XP na Viste Business. Wg mangera kopiowania uleszponego w Viscie pokazywalo transfery ok 1.10MB/s. Wg mnie to troche malo jak na 54MBps router? wszystkie kompy maja maksymalna jakosc sygnalu. Sprawdzalem w taks managerze i zakladce networking i wykorzystanie sieci bezprzewodowej wacha sie jedynie w okolicach 25%.

 

daloby sie to jakos przyspieszyc czy niestety nie??

 

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam w domu routerek Linksys WRT54GS v4 i przez niego lacze sie z netem. Kazdy komp jest skonfigurowany manualnie z roznymi ip itd i kazdy komp laczy sie bezprzewodowo z routerem.

Ostatnio potrzebowalem przesniesc troche rzeczy z jednego kompa na drugi i stwierdzilem ze bedzie najszybciej przez wlasnie siec.

 

Przesylalem pliki z XP na Viste Business. Wg mangera kopiowania uleszponego w Viscie pokazywalo transfery ok 1.10MB/s. Wg mnie to troche malo jak na 54MBps router? wszystkie kompy maja maksymalna jakosc sygnalu. Sprawdzalem w taks managerze i zakladce networking i wykorzystanie sieci bezprzewodowej wacha sie jedynie w okolicach 25%.

 

daloby sie to jakos przyspieszyc czy niestety nie??

 

Pozdrawiam!!

to jest niestety max dla standardu

54mbity to tylko na papierze

radio w linksysie musi jednoczesnie nadawac i odbierac dane

gdyby przykladowo jeden pecet byl podpiety kablem a drugi radiem to transfer bylby okolo 3MB/s

poradzic mozna wlaczajac agregacje pakietow

w dd-wrt nazywa sie to Frame burst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. poczytalem co nieco i wiem juz chociaz o czym mowisz ;) teraz inne pytanko, czy oprocz przyspieszenia tych wewnetrznych transferow beda jeszcze jakies dodatkowe zyski z flashowania dd-wrt na moim routerze??

 

ps. myslalem ze tylko producent robi oprogramowanie do routerow ale widac ze i to nie prawda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. poczytalem co nieco i wiem juz chociaz o czym mowisz ;) teraz inne pytanko, czy oprocz przyspieszenia tych wewnetrznych transferow beda jeszcze jakies dodatkowe zyski z flashowania dd-wrt na moim routerze??

 

ps. myslalem ze tylko producent robi oprogramowanie do routerow ale widac ze i to nie prawda ;)

masa masa opcji tylko czy to wszystko wykorzystasz?:)

z reszta wystarczy poczytac na stronie projektu dd-wrt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja mam podobną sytuacje z tym ze przy zgrywaniu z pc podpiętego do routera linsys kabelkiem na laptopa przez wi -fi transfer to 1-2 Mb. i do tego w wykorzystaniu sieci pojawiaja mi sie takie skoki jakby przerwania transferu. czy to jest normalne?

post-112294-1194208745_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...