Skocz do zawartości
KAZIK STASZEWSKI

dlaczego nie chce pójść na fsb 166

Rekomendowane odpowiedzi

MAM JAKIES ELIKSIRY PAMIECI 333 I JAK USTAWIE FSB NA 166 TO SIE 3DMARK OD RAZU ZAWIESZA ALBO CZASAMI WINXP,JAK USTAWIE ASYNCHRONICZNIE TO PAMIECI DZIAŁAJĄ NA 166 PROC.NA 133X12,5,A NAWET NA 153x12,5.ALE JAK USTAWIE FSB POWYZEJ 155(MNOZNIK ZMNIEJSZE DO 10 I TO SAMO) TO ZWISY,DODAM ZE DDR NA NAJNIZSZYCH TMINGACH I 2,85V.

Z GÓRY DZIEKI ZA ODP. I SORRY ZA DLUGOSC:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM JAKIES ELIKSIRY PAMIECI 333 I JAK USTAWIE FSB NA 166 TO SIE 3DMARK OD RAZU ZAWIESZA ALBO CZASAMI WINXP,JAK USTAWIE ASYNCHRONICZNIE TO PAMIECI DZIAŁAJĄ NA 166 PROC.NA 133X12,5,A NAWET NA 153x12,5.ALE JAK USTAWIE FSB POWYZEJ 155(MNOZNIK ZMNIEJSZE DO 10 I TO SAMO) TO ZWISY,DODAM ZE DDR NA NAJNIZSZYCH TMINGACH I 2,85V.

Z GÓRY DZIEKI ZA ODP. I SORRY ZA DLUGOSC:)

Zmień ustawienie cpu fast command rate na fast (z ultra bo tak chyba masz) i wówczas winno być już ok.

Prawdopodobnie chipset nie wytrzymuje.

No i oczywiście zmieniłeś dzielnik na 5 prawda? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze 5:),zaraz bede probował ,tylko ze "chyba"zamiast cpu fast command mam better for benchmark czy cos takiego zreszta zaraz sprawdze.a dlaczego idzie na 150x12,5 na 166x9 juz nie?niby mnie mhz a nie chce,moze ddr jakies trefne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze 5:),zaraz bede probował ,tylko ze "chyba"zamiast cpu fast command mam better for benchmark czy cos takiego zreszta zaraz sprawdze.a dlaczego idzie na 150x12,5 na 166x9 juz nie?niby mnie mhz a nie chce,moze ddr jakies trefne?

Napewno masz tą opcję(spójrz na moją płytę :wink: ). Tylko jest ona nie w opcjach dotyczących pamięci tylko tam gdzie opcje procka!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit po prostu ma diabelne wymagania co do pamieci.Zarzuc Memtesta i zauwaz jak wysokie wyniki przepustowosci wychodza.Po prostu pamieci nie wytrzymuja.Acha nie mozna ustawiac ULTRA dla procka bo zaden jak dotad mi nie wytrzymal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit po prostu ma diabelne wymagania co do pamieci.Zarzuc Memtesta i zauwaz jak wysokie wyniki przepustowosci wychodza.Po prostu pamieci nie wytrzymuja.Acha nie mozna ustawiac ULTRA dla procka bo zaden jak dotad mi nie wytrzymal.

Wytrzymuje tylko zwykle do magistrali ok. 150-160. Ale płytkęktóra Lancer testował wytrzymywała 200 na ultra :cry: :cry: :cry:

Ale płytka śmiga wyśmienicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit po prostu ma diabelne wymagania co do pamieci.Zarzuc Memtesta i zauwaz jak wysokie wyniki przepustowosci wychodza.Po prostu pamieci nie wytrzymuja.Acha nie mozna ustawiac ULTRA dla procka bo zaden jak dotad mi nie wytrzymal.

Wytrzymuje tylko zwykle do magistrali ok. 150-160. Ale płytkęktóra Lancer testował wytrzymywała 200 na ultra :cry: :cry: :cry:

Ale płytka śmiga wyśmienicie...

A wiesz ze nie sprawdzalem.Zaczalem po prostu od 166.I juz nie dzialalo :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM JAKIES ELIKSIRY PAMIECI 333 I JAK USTAWIE FSB NA 166 TO SIE 3DMARK OD RAZU ZAWIESZA ALBO CZASAMI WINXP,JAK USTAWIE ASYNCHRONICZNIE TO PAMIECI DZIAŁAJĄ NA 166 PROC.NA 133X12,5,A NAWET NA 153x12,5.ALE JAK USTAWIE FSB POWYZEJ 155(MNOZNIK ZMNIEJSZE DO 10 I TO SAMO) TO ZWISY,DODAM ZE DDR NA NAJNIZSZYCH TMINGACH I 2,85V.

Z GÓRY DZIEKI ZA ODP. I SORRY ZA DLUGOSC:)

Jeżeli zwiększysz napięcie na procesorze do 1,75 powinno ruszyć bez problemu. Miałem podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM JAKIES ELIKSIRY PAMIECI 333 I JAK USTAWIE FSB NA 166 TO SIE 3DMARK OD RAZU ZAWIESZA ALBO CZASAMI WINXP,JAK USTAWIE ASYNCHRONICZNIE TO PAMIECI DZIAŁAJĄ NA 166 PROC.NA 133X12,5,A NAWET NA 153x12,5.ALE JAK USTAWIE FSB POWYZEJ 155(MNOZNIK ZMNIEJSZE DO 10 I TO SAMO) TO ZWISY,DODAM ZE DDR NA NAJNIZSZYCH TMINGACH I 2,85V.

Z GÓRY DZIEKI ZA ODP. I SORRY ZA DLUGOSC:)

Jeżeli zwiększysz napięcie na procesorze do 1,75 powinno ruszyć bez problemu. Miałem podobny problem.

Problem jużdawno został rozwiązany! Następny raz proszę czytaj uważnie posty wcześniejsze. Na 166 syncr. płyta nie chciał działać ze względu na cpu fast command ustawione na ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie do watku :) Czemu moj ecs k7s5a nie startuje na fsb 166 a w indzie bez problemow akceptuje te czestotliwosc? Podobno jest jakis blad w niektorych rev tej plytki w ukladzie pll.

Czy nowe biosy rozwiaza ten problem ? O tym ze byc moze jest to mozliwe pozna wywnioskowac czytajac readme biosow gdzie pisze ze problem z czestotliwosciami fsb 166 ( i 200 ) JESZCZE nie jest rozwiazany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Za żadne skarby mój Athlon XP 1500 nie chce pójść na fsb 166 (na 165 działa ok). Gdyby ktoś zechciałby mi pomóc, byłbym wdzięczny. :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...