Skocz do zawartości
Gość Soker

Czarne Plamy Na Matrycy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zauważyłem na matrycy świeżo zakupionego laptopa czarne plamy, myślałem że to brud na pow. szyby lecz dwukrotne umycie jej pianką do ekranów LCD nic nie dało. Po wnikliwej obserwacji pod jednolitym tłem (zielone/białe widać najbardziej) doszedłem do wniosku, że plamy znajdują się jakby wewnątrz matrycy...

 

Są uciążliwe bo wyglądają jak duże jakieś obsmarkane ciapy.

 

Czym mogą być spowodowane owe plamy? Wada fabryczna? Zła eksploatacja laptopa przez poprzedniego usera?

 

Przy okazji - klawiatura w miejscu F1/F2/F3 1/2/3 oraz Q/W/E i sąsiednich klawiszy jest troszczkę wyżej niżeli poziom całej klawiatury. Naciskając któryś klawisz z opisanych powyżej ma się wrażenie jakby klawisze się zapadały...

 

i tu również pytanie - czym to może być spowodowane?

 

PS. W załączniku dwa zdjęcia pokazujące plamy na matrycy (zdjęcia nie oddają ich pełnego "uroku")

post-4065-1191358654_thumb.jpg

post-4065-1191358688_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Te brudy muszą być pomiędzy zewnętrzną obudową laptopa a matrycą. Widziałem jak u znajomego w tą przestrzeń dostały się 2 malutkie robaczki i spacerowały sobie po całym ekranie aż w końcu zdechły. I teraz ma 2 bad pixele hehe :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...